نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1 از 1150 1234567891011511015011001 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

کاربران عزیز میتوانند پرسش ها و تجربیات خود در رابطه با ارز دانشجویی را در این صفحه به اشتراک بزارن.

نکات و قوانین این انجمن:

- لطفا قبل از مشارکت در مباحث انجمن قوانین انجمن رو مطالعه بفرمایید.

- کلیه کاربران قبل از ارسال پاسخ موظف به مطالعه قسمت سوالات متداول(FAQ) هستند.

- از کلیه کاربران خواهش میکنم از پاسخگویی به پرسش های تکراری و خلاف خودداری فرمایند و از طریق ارسال گزارش پست خلاف در منظم و مفید نگه داشتن انجمن ارز دانشجویی سهیم باشند.

- با هدف خلاصه و مفید نگه داشتن انجمن، بعد از فاصله های زمانی خاصی مطالبی که جنبه عمومی ندارن و با گذشت زمان اهمیت خودشون رو از دست میدن از این تاپیک به تاپیک ارز دانشجویی- آرشیو منتقل خواهند شد.

انجمن های مرتبط (مهم):

سوالات متداول: از کلیه کاربران خواهشمندم قسمت سوالات متداول را مطالعه بفرمایند و در صورتی که همچنان سوالی باقی موند در تاپیک مطرح کنن. مسلما ارسال پرسش های تکراری کاربران فعال و مطلع این تاپیک رو از پاسخگویی مناسب باز خواهد داشت.

آمار دریافت ارز: دوستان گرامی با مطالعه این تاپیک میتوانند اطلاعات مفیدی در خصوص کاربرانی که ارز دانشجویی دریافت کرده اند به دست بیارن. مطالعه این تاپیک به شدت توصیه میشود.

ارسال پیشنهاد در خصوص قسمت سوالات متداول:کاربران عزیز تقاضا میکنم پیشنهادات خودشون رو در مورد بهینه سازی و به روز کردن مطالب موجود در قسمت سوالات متداول در این لینک مطرح نمایند.

معافیت از پرداخت عوارض خروج از كشور؟

خدمات غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما)
    ویرایش توسط میلاد : May 24th, 2013 در ساعت 08:45 PM دلیل: تغییر کلی پست ارسالی قدیمی جهت ایجاد تاپیک جدید

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2063 نمایش پست ها
    با سلام یه سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
    من درسم این ترم تموم نمیشه و باید ویزا رو تمدید کنم . ویزای من دو ماه دیگه تموم میشه و طبق قوانین استرالیا نمی تونم قبل از یک ماه مونده به پایان تموم شدن ویزام برای تمدیدش اقدام کنم. گواهی اشتغال به تحصیلم رو که تا پایان ترم دیگه هست رو تو سفارت تایید کردم ولی ویزام تا اون مدت نیست. آیا می تونم ارز بگیرم؟ کسی تجربش رو داره؟ (تابحال فقط یک بار ارز گرفتم) ممنون.
    بهترین راه از نظر من اینه که اول ثبت نام کنید تا تاریخ گرفتن ارز رو از دست ندید و بعد به آدرس ایمیلی که توی صفحه سوالات متداول داده اند مکاتبه کنید و با توضیح شرایطتون ازشون پاسخ بخواین.من هم سوالی داشتم و با این ایمیل آدرس مکاتبه کردم بعد از یک روز جواب دادند. موفق باشین.

تجربه شخصی از روند سایت نشا :

- 4-5 ماه پیش در سایت ثبت نام کردم که همین روزها ارز رو بگیرم که یهو اعلام کردن این ثبت نام باطل است و روش تغییر کرده و دوباره باید ثبت نام کرد.
    - وقتی دوباره ثبت نام کردم تاریخ 30 تیر رو دادن و در حالت انتظار گذاشتند که باید بررسی بشه.
    - امروز وضعیت از حالت بررسی به حالت عدم تایید مدارک تبدیل شد. دلیلش رو اینطور ذکر کردن که پذیرشتون مهر سفارت ایران رو نداره. پس این درخواست تایید نمیشه. در نتیجه امکان ویرایش فعال شده بود به این معنی که از اول مدارک رو پیوست کنیم.
    - بجای گواهی پذیرش ، گواهی اشتغال به تحصیل رو جایگزین کردم و تاریخ 9 تیر که باز شده بود رو انتخاب کردم و حالا دوباره برگشتم به نقطه اول یعنی حالت انتظار برای تایید.

شاد و پیروز باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط LADAN_1978 نمایش پست ها
    بهترین راه از نظر من اینه که اول ثبت نام کنید تا تاریخ گرفتن ارز رو از دست ندید و بعد به آدرس ایمیلی که توی صفحه سوالات متداول داده اند مکاتبه کنید و با توضیح شرایطتون ازشون پاسخ بخواین.من هم سوالی داشتم و با این ایمیل آدرس مکاتبه کردم بعد از یک روز جواب دادند. موفق باشین.

تجربه شخصی از روند سایت نشا :

- 4-5 ماه پیش در سایت ثبت نام کردم که همین روزها ارز رو بگیرم که یهو اعلام کردن این ثبت نام باطل است و روش تغییر کرده و دوباره باید ثبت نام کرد.
    - وقتی دوباره ثبت نام کردم تاریخ 30 تیر رو دادن و در حالت انتظار گذاشتند که باید بررسی بشه.
    - امروز وضعیت از حالت بررسی به حالت عدم تایید مدارک تبدیل شد. دلیلش رو اینطور ذکر کردن که پذیرشتون مهر سفارت ایران رو نداره. پس این درخواست تایید نمیشه. در نتیجه امکان ویرایش فعال شده بود به این معنی که از اول مدارک رو پیوست کنیم.
    - بجای گواهی پذیرش ، گواهی اشتغال به تحصیل رو جایگزین کردم و تاریخ 9 تیر که باز شده بود رو انتخاب کردم و حالا دوباره برگشتم به نقطه اول یعنی حالت انتظار برای تایید.

شاد و پیروز باشین
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinam نمایش پست ها
    درود

اين ديگه چه ايراديه؟ ما چجوري مي تونيم پذيرش را به تاييد سفارت برسونيم وقتي اينجاييم؟ اين قانونه جديده؟ بالاخره با برگه پذيرش و ويزا نامه ارز مي دن؟؟

سپاسگذارم

گواهی پذیرش هیچ نیازی به تایید سفارت نداره و شما حتی می تونید با تصویر گواهی پذیرش و ویزا ارز رو دریافت کنید. اگه هم برای دوستمون این پیغام اومده می تونسته به دو دلیل باشه:
    1- یا اشتباه شده
    2- یا با توجه به اینکه ایشون گواهی اشتغال به تحصیل داشته شاید این پیغام رو دریافت کردن.نمی دونم.
    شما اگر گواهی پذیرش دارین و دانشجوی ترم اول هستین و ویزا و گواهی پذیرش رو آپلود کردین ولی درخواستتون رد شده مطمئن باشید که اشتباه شده و حتما پیگیری کنید.
    از پل نامردان عبور نکن، بگذار تو را آب ببرد
    از ترس شیر ، به روباه پناه نبر ،... بگذار شیر تو را بخورد...
    پلنگی باش تیز و درنده ولی ، از کنار آهوی بی پناه به آرامی گذرکن..

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bios2bb نمایش پست ها
    دانشگاهی که من براش اقدام کردم، کلا سالی دو ترم داره و ترم زمستانی که از سپتامبر شروع میشه و تا پایان فوریه. ترم تابستان هم از مارس شروع میشه تا پایان آگوست... یعنی 12 ماه سال رو درگیر هستیم... البته اینا تاریخ ترمه و شروع کلاسا و تموم شدن کلاسا 2 هفته از این ور و اونور کسر میکنه... منتها اینارو خودمون میدونیم ورسما تو برگه پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل اینو نمینویسن و همون اول سپتامبر تا آخر فوریه - اول مارس تا آخر آگوست رو مینویسن...
    حساب ما چجوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    سلام، براي وزارت علوم فرقي نميكنه، خيلي بخوام فرموله كنم حرفم رو بايد بگم هزينه يك سال زندگي (و نه شهريه) حداكثر 10000 دلار در سال (كه البته براي همراهان احتمالي شما هم مبلغي اضافه‌تر ميدهند كه اين ديه به بانك ربط داره و نه وزارت علوم) پرداخت ميكنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    دوست من شما مطمئنید؟ بچه ها میگفتن هزینه زندگی رو هر ترم 6000 دلار میدن که اگر بتونید ترم تابستون رو هم نامه بگیرید برای اونم 6000 تا میدن (حداکثر میشه سالی 18000 تا) و شهریه رو در سال تا حداکثر 15000 تا. کاری به بانک ندارم ولی قانون اینطوریه. البته منم شنیدم. اینجا از بس هرکسی یه چیزی میگه آدم قاطی میکنه...!!!

دوستان عزیز یکی از دوستان من که خودم راهنماییش میکردم هم دو ترم داشت که در مجموع 12 ماه رو شامل میشد.
    با گواهی پذیرش برای 6 ماه گرفت (مهر تا آخر بهمن): 15000/2 + 6X1000 یعنی 13500
    با گواهی اشتغال (این گواهی برای کل دوره یکساله بود یعنی از اول مهر تا آخر شهریور سال بعد) به تحصیل باقی مانده کل شهریه رو گرفت + 4 ماه (اسفند تا آخر خرداد) ؛ 15000/2 + 4X1000 یعنی 11500
    بعد چند هفته پیش که پذوفایلش رو در وزارت علوم چک کرد دید خود وزارت علوم نوشته که میتونه برای سه ماه تابستون هم اقدام کنه و در حال حاضر مشغول گرفتن اون ارز هست که باید 3000 تا بگیره.

یعنی در مجموع برای کل دوره 12 ماهه 27000 ارز داره میگیره
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

سلام دوستان
    من برای دوره فوق پذیرش دارم ولی دوره master by research هست
    با توجه به اینکه master by research در ایران اعتبار نداره آیا ارز دانشجویی به من میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام یک سوال داشتم از دوستانی که استرالیا هستند.
    دیروز از administration office- student center دانشگاه یک نامه رسمی گرفتم و بابتش هم 30 دلار پول دادم که دانشچو هستم و تا 2016 هم خواهم بود و هر ترم هم لازم نیست هی ثبت نام کنم و بلا بلا بلا... حالا می خوام برای سفارت ایران در کانیرا بفرستم. دوتا ادرس داره. یکی نوشته ادرس پستی . یک هم ادرس. شما برای کدوم فرستادید که رسید به دستشون. دوم هم اینکه این نامه کل مراحل تحصیلم رو گفته و تاریخها رو ترم به ترم. این رو تایید می کنند؟
    سلام
    برای هرکدوم از آدرسها بفرستی فرقی نداره، میرسه. فقط بنا بر تجربه قبلی، من حتما حتما قبل از فرستادن، با سفارت تماس تلفنی بگیر و ازشون سوال کن در مورد نامه ای که گرفتی، چون سفارت به این راحتی ها چیزی رو تایید نمیکنه و هچنین علاوه بر گواهی اشتغال به تحصیل، یکسری مدارک دیگه هم میخوان که توی وبسایت سفارت هم کامل ذکر نشده!!

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanfamili نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه master by research در ایران اعتبار نداره آیا ارز دانشجویی به من میدن؟
    تا اونجایی که من میدونم این مهمه که نوشته مستر و فکر نمیکنم مشکل نوع دوره باشه. مسئله مهم اینه که خود دوره تو ایران تایید شده باشه. که دوره شما مستر هست. البته واقعا مطمئن نیستم.

Senior Member esf11 آواتار ها

سلام دوستان
    تا اونجایی که من میدونم این مهمه که نوشته مستر و فکر نمیکنم مشکل نوع دوره باشه. مسئله مهم اینه که خود دوره تو ایران تایید شده باشه. که دوره شما مستر هست. البته واقعا مطمئن نیستم.
    اگه وزارت تایید نکنه بعید میدونم بدند. برید بپرسید حتما.

Senior Member esf11 آواتار ها

سلام دوستان
    اگه وزارت تایید نکنه بعید میدونم بدند. برید بپرسید حتما.

Junior Member

سلام بچه ها . توی سایت نشا یکی از شرایط برای ثبت نام رو نوشته داشتن اصل نامه پذیرش غیر مشروط ! من پذیرشم مشروط به معدل آخرین ترممه چون زمان apply کردن هنوز درسم تموم نشده بود. الان اما دیگه فارغ التحصیل شدم( برای Fall 2012 از کانادا پذیرش دارم) . چی کار باید کنم؟ صبر کنم برم اونجا پذیرش اصلیم رو بگیرم یا الانم میشه کاری کرد؟