نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 10 از 1150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920601105101010 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط 8654039 نمایش پست ها
    من 9 خرداد درخواسته ارز کردم واسه 9 تیر با آپلود ویزام و الانم اومدم امریکا. تا الان وضعیتم تو سایت نشا هنوز همون جمله ی سابقه( درخواست شما به اداره کارشناسی ارسال شده) تا 9 تیر چیزی نمونده! من از کجا مییتونم بفهمم که نامم صادر شده یا نه؟
    ممکنه نامم آماده بشه ولی بهم ایمیل یا پیامی ندن؟
    قسمت پیامها رو نگاه کردید؟ معمولا" قسمت لیست درخواستها دیرتر آپدیت میشه

دوستان خیلی ها مثل من این مشکلو دارن که مدارکو اپلودکردن ولی هنوز چیزی مبنی بر صدور نامه دریافت نکرده اند. بالاخره ما چکار کنیم این ۲۰۰۰۰تومنو بریزیم یا نه؟

من 1/10/90 تا 31/3/91 نامه دریافت کردم ولی واسه دوره جدید هنوز باز نشده چیکار باید کرد ؟

Junior Member sahell آواتار ها

من با اینکه از سال ۲۰۱۰ در حال تحصیل هستم تا الان نتونستم ارز دانشجویی بگیرم. به تازگی موفق شدم برای ترم دوم ۲۰۱۱ اقدام کنم و با در خواستم موافقت شده. کسی اطلاع داره آیا واقعا این هزینه رو که ماله ترم سابق هست بهم می دن یا نه؟ من هنوز اون ۲۰ تومن رو نریختم و موضوع اینه که ویزای جدیدم هنوز نیومده که بخوام ماله ترم جاری رو بگیرم. اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره ممنون می شم خبر بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

برای من توی لیست درخواست ها نوشته :
    درخواست شما در ليست انتظار براي تاييد نهايي قرار دارد
    ولی برای من یه ایمیلی اومد که
    دانشجوي محترم ----- با شماره پرونده ----- درخواست نامه معرفي به بانک شما با شناسه ------ مورد تاييد کارشناس نشا قرار گرفته است. بنابرين شما مي توانيد از تاريخ جمعه ۹ تير تا ۵ روز کاري نسبت به دريافت نامه خود در محل انتخابي خود اقدام نماييد
    توی پیام هام هم این نامه هست.
    الان من متوجه نشدم نامه من جمعه آماده هست یا باز هم باید منتظر یه مرحله تایید دیگه باشم؟
    ممنون از راهنماییتون.

Junior Member

لیست پیامها رو بخونید که به روز شده. مال من هم همین اومده.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    برای من توی لیست درخواست ها نوشته :
    درخواست شما در ليست انتظار براي تاييد نهايي قرار دارد
    ولی برای من یه ایمیلی اومد که
    دانشجوي محترم ----- با شماره پرونده ----- درخواست نامه معرفي به بانک شما با شناسه ------ مورد تاييد کارشناس نشا قرار گرفته است. بنابرين شما مي توانيد از تاريخ جمعه ۹ تير تا ۵ روز کاري نسبت به دريافت نامه خود در محل انتخابي خود اقدام نماييد
    توی پیام هام هم این نامه هست.
    الان من متوجه نشدم نامه من جمعه آماده هست یا باز هم باید منتظر یه مرحله تایید دیگه باشم؟
    ممنون از راهنماییتون.
    بله، با درخواست شما موافقت شده...
    دوستان با درخواست بنده هم موافقت شده، اما 2 سوال برای بنده پیش میاد؟
    1-من با استفاده از گواهی اشتغال به تحصیل ترم بهار که تموم هم شده، درخواست ارز دادم، آیا وقتی به بانک میرم باید این گواهی رو ارایه کنم؟ و در روز جمعه بنده باید اصل گواهی رو تحویل بدم یا نه؟
    2-چه مقدار ارز به بنده تعلق میگیره؟
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Junior Member

سلام
    من بدون داشتن ویزا در سامانه نشاء ثبت نام کردم.بعد از چند روز این ایمیل برام ارسال شد.
    به دليل زير مورد تاييد کارشناس نشا قرار نگرفته است:
    پس از اخذ ويزا در ششماهه دوم سال 91 قابل بررسي است
    حالا سوالم این هست که چرا گفته در ششماهه دوم سال 91؟یعنی اگر من اواخر مرداد ماه ویزا دستم باشه با توجه به اینکه اواسط شهریور باید از کشور خارج بشم نمیتونم ارز دانشجویی بگیرم و برم؟

سلام
    دوستان شما همگی‌ موقع ثبت نام تو نشا مدرک لیسانستون رو آپلود کردید؟
    من برای مستر پذیرش دارم، منتها هنوز درسم تموم نشده و تا ۲ هفته دیگه تموم می‌شه، مدرکم هم که تا ۱،۲ ماه دیگه میرسه،
    توی نشا ثبت نام کردم، موقع ثبت نام مدرک لیسانس اجباری نبود و آپلود نکردم،
    درخواست نامه دادم برای ۳۰ تیر، منتها الان فکر کردم که نکنه مدرک لیسانس لازمه؟

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahdaD نمایش پست ها
    بله، با درخواست شما موافقت شده...
    دوستان با درخواست بنده هم موافقت شده، اما 2 سوال برای بنده پیش میاد؟
    1-من با استفاده از گواهی اشتغال به تحصیل ترم بهار که تموم هم شده، درخواست ارز دادم، آیا وقتی به بانک میرم باید این گواهی رو ارایه کنم؟ و در روز جمعه بنده باید اصل گواهی رو تحویل بدم یا نه؟
    2-چه مقدار ارز به بنده تعلق میگیره؟
    سلام دوست عزیز ، جواب سوالاتتون به ترتیب شماره که زدید:
    1- هنگام مراجعه به بانک چه مدارکی لازم است و ورند کار چگونه خواهد بود؟

1. معرفی نامه صادر شده از وزارت علوم
    2. مدرکی شامل هزینه شهریه دانشگاه (بعضی بانک ها اصل پذیرش رو مطالبه میکنن. در ضمن به جای پذیرش دانشجویان آمریکا میتونن I-20 رو هم ارائه بدن)
    3. مدارک معمول شامل ویزا، شناسنامه و ...

2- انواع و میزان ارز پرداختی چقدر است؟
    ارز دانشجویی شامل دو قسمت میباشد. قسمت اول برای پوشش مبلغ شهریه و قسمت دوم شامل هزینه زندگی است.
    شهریه: حداکثر 15000 دلار در سال یا 7500 دلار در هر ترم. شهریه شما هرچقدر هم که بیشتر از 15000 دلار در سال باشد، بیش از این مبلغ به شما ارز دانشجویی داده نمیشود. اما اگر کمتر از این حد باشد، معادل با شهریه به شما ارز داده میشود. مثلا، اگر شهریه شما 20000 دلار در سال باشد، به شما فقط 15000 دلار در سال ارز برای شهریه پرداخت خواهد شد و اگر شهریه شما 10000 دلار در سال باشد، شما فقط 10000 دلار شهریه دریافت خواهید کرد.
    هزینه زندگی: حداکثر ماهی 1000 دلار. هزینه زندگی شما هرچقدر هم که بیشتر از 1000 دلار درماه باشد به شما فقط 1000 دلار برای هر ماه پرداخت خواهد شد. برای کشورهایی که هزینه زندگی کمتر از 1000 دلار برآورد میشود، بانک میتواند کمتر از این مبلغ را پرداخت نماید.(مانند مالزی)در این موارد سلیقه اپراتور بانک و چانه زنی متقاضی مهم خواهد بود.

منبع : سوالات متداول
    موفق باشید.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک