نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1042 از 1150 نخستنخست ... 4254294299210321033103410351036103710381039104010411042104310441045104610471048104910501051105210921142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,411 تا 10,420 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام دوستان
    من امروز در سایت نشا ثبت نام کردم برای ارز دانشجویی برای خواهرم که تو آلمان تحصیل میکنه(الان 2 ساله اونجاست و ارز دانشجویی تاحالا نگرفته)،تصمیم داشتم من پول این ارز رو بدم و برای خودم که تا سال دیگه تصمیم دارم برم بذارم..
    ولی متاسفانه یه تعهد نامه ای رو دیدم مبنی بر اینکه بلافاصله باید بعد از تحصیل برگردین به ایران(در مورد کار تو ایران هیچ چیز نگفته بود)
    حالا سوالم اینه اگه این تعهد رو امضا کنیم و برنگردیم چی میشه؟
    و اینکه اگه برگشتیم موقع دوباره رفتن میذارن که بریم؟
    واقعا خیلی ضرروریه
    فکر کنم قوانین هم تغییر کرده چون قبلا باید تعهد کار میدادیم
    حالا من برگه ای ک دانلود کردم رو هم دارم خواستین میفرستم

با تشکر از همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط gmat2020 نمایش پست ها
    این برای ارز اولیه است یا ارز بابت هزینه زندگی؟
    این پستی که شما روش ریپلای کردی اطلاعات غلطی داده. پستهای بعدیش رو هم مطالعه بفرمایید. ولی در کل بحث ارز اولیه بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi1991 نمایش پست ها
    ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام دوستان
    من امروز در سایت نشا ثبت نام کردم برای ارز دانشجویی برای خواهرم که تو آلمان تحصیل میکنه(الان 2 ساله اونجاست و ارز دانشجویی تاحالا نگرفته)،تصمیم داشتم من پول این ارز رو بدم و برای خودم که تا سال دیگه تصمیم دارم برم بذارم..
    ولی متاسفانه یه تعهد نامه ای رو دیدم مبنی بر اینکه بلافاصله باید بعد از تحصیل برگردین به ایران(در مورد کار تو ایران هیچ چیز نگفته بود)
    حالا سوالم اینه اگه این تعهد رو امضا کنیم و برنگردیم چی میشه؟
    و اینکه اگه برگشتیم موقع دوباره رفتن میذارن که بریم؟
    واقعا خیلی ضرروریه
    فکر کنم قوانین هم تغییر کرده چون قبلا باید تعهد کار میدادیم
    حالا من برگه ای ک دانلود کردم رو هم دارم خواستین میفرستم

با تشکر از همه دوستان
    سلام

لطفا تعهد نامه جدید را بفرستین چون ما که درخواست داریم فعلا دیگه سیستم باز نیست تا ببینیم.

ممنون

دوستان کسی میدونه وزارت بهداشت به دانشجویان پزشکی ارز اولیه میده یا نه؟

Junior Member

چجوري بايد بفرستم؟
    ايميلتون رو بفرستين برام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    سلام

لطفا تعهد نامه جدید را بفرستین چون ما که درخواست داریم فعلا دیگه سیستم باز نیست تا ببینیم.

ممنون

چجوري بايد اینجا بفرستم؟
    میشه ايميلتون رو بفرستين برام

Junior Member

سلام دوستان , گفتم تجربه خودم در زمینه گرفتن ارز اولیه رو با شما به اشتراک بذارم. پذیرش در مقطع دکتری از کشور مالزی دارم . در تاریخ ۳۰ تیر ماه درخواست ارز اولیه خودمو در سیستم نشا ثبت کردم و۳۱ تیر به سازمان مراجعه کردم و مدارک ( پذیرش , آخرین مدرک تحصیلی , کپی پاسپورت , کپی کارت پایان خدمت , نمره زبان , ۳ فرم تعهد , مالزی ویزا نیاز ندارد ) را تحویل دادم , بهم گفتن تا آخر هفته تماس گرفته میشود , ۵ شنبه اس ام اس دادن به بانک مراجعه کنید , منم شنبه رفتم بانک مبلغ ۲۶,۵۷۴,۰۰۰ بابت ارز و ۵۸۴,۶۲۸ تومان بابت کارمزد پرداخت کردم ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان هم بابت وثیقه در حسابم بلوکه شد. بانک گفت تا ۱۰ روز آینده تماس میگیرن که ارز رو تحویل بگیرم. امروز صبح هم تماس گرفتن و پول رو تحویل دادن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siabb نمایش پست ها

سلام دوستان , گفتم تجربه خودم در زمینه گرفتن ارز اولیه رو با شما به اشتراک بذارم. پذیرش در مقطع دکتری از کشور مالزی دارم . در تاریخ ۳۰ تیر ماه درخواست ارز اولیه خودمو در سیستم نشا ثبت کردم و۳۱ تیر به سازمان مراجعه کردم و مدارک ( پذیرش , آخرین مدرک تحصیلی , کپی پاسپورت , کپی کارت پایان خدمت , نمره زبان , ۳ فرم تعهد , مالزی ویزا نیاز ندارد ) را تحویل دادم , بهم گفتن تا آخر هفته تماس گرفته میشود , ۵ شنبه اس ام اس دادن به بانک مراجعه کنید , منم شنبه رفتم بانک مبلغ ۲۶,۵۷۴,۰۰۰ بابت ارز و ۵۸۴,۶۲۸ تومان بابت کارمزد پرداخت کردم ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان هم بابت وثیقه در حسابم بلوکه شد. بانک گفت تا ۱۰ روز آینده تماس میگیرن که ارز رو تحویل بگیرم. امروز صبح هم تماس گرفتن و پول رو تحویل دادن.

تشکر از شما

ببخشید شما قصد برگشت به ایران رو دارید؟
    چه تعهداتی دادین؟اون تعهدی که نوشته بود بعد از تحصیل فورا باید به کشور برگردید رو هم امضا کردین؟
    عواقب عمل نکردن به تعهدات رو میدونید چیه؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

Junior Member

تشکر از شما

چه تعهداتی دادین؟اون تعهدی که نوشته بود بعد از تحصیل فورا باید به کشور برگردید رو هم امضا کردین؟
    ممنون میشم پاسخ بدین
    در حال حاضر که تصمیم برگشت ندارم
    ولی بنده یک مرتبه دیگه زمانی که دانشجو فوق لیسانس بودم تقریبا ۵ سال پیش هم یک تعهد دیگه از ما گرفتن که بعده اتمام درس بر میگردید ایران و در هر مکانی که سازمان و وزارت خونه تصمیم بگیره باید مشغول به کار بشیم , من هم ۳ سال پیش برگشتم که تکلیف سربازیم رو مشخص بکنم و رفتم سازمان که مدارک رو معادل سازی بکنم , اون زمان کارمنده اداره گفت اینا همش کاغذ بازیی بوده .
    ولی حالا امروز این داستان تعهد جدی هست یا نه رو نمیدونم , ولی خوب اگر هم قرار بود جدی باشه باید تعهد محضری میگرفتن , فکر نمیکنم این تعهد بار قضایی داشته باشه.

چجوري بايد اینجا بفرستم؟
    میشه ايميلتون رو بفرستين برام
    من ایمیل را از طریق پیام خصوصی فرستادم

بفرستید، میزارم تو همین تاپیک.

تشکر از شما

ممنون میشم پاسخ بدین
    این تعهدی که شما میگین اخیرا گذاشتن با تعهد قبلی ظاهرا فرق داره. به همین دلیل به نظر من هیچ کس نمیتونه بگه عواقبش چیه، هر کسی هم حرفی بزنه نظر شخصی خودش را گفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط siabb نمایش پست ها
    در حال حاضر که تصمیم برگشت ندارم
    ولی بنده یک مرتبه دیگه زمانی که دانشجو فوق لیسانس بودم تقریبا ۵ سال پیش هم یک تعهد دیگه از ما گرفتن که بعده اتمام درس بر میگردید ایران و در هر مکانی که سازمان و وزارت خونه تصمیم بگیره باید مشغول به کار بشیم , من هم ۳ سال پیش برگشتم که تکلیف سربازیم رو مشخص بکنم و رفتم سازمان که مدارک رو معادل سازی بکنم , اون زمان کارمنده اداره گفت اینا همش کاغذ بازیی بوده .
    ولی حالا امروز این داستان تعهد جدی هست یا نه رو نمیدونم , ولی خوب اگر هم قرار بود جدی باشه باید تعهد محضری میگرفتن , فک نمیکنم این تعهد بار قضایی داشته باشه.
    در مورد تعهد محضری موافق هستم،‌ اکثر شرکت ها تعهدات کاری را به صورت محضری میگیرن.

ولی اینکه چقدر بار حقوقی داره را من شخصا نمیدونم چقدر هست.

ظاهرا با کم کردن پی در پی لیست مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و این تغییر تعهد و... می خوان از خروج بیشتر دانشجویان و دادن خدمات غیر ارزی و ارزی جلوگیری کنن.