نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1050 از 1150 نخستنخست ... 5055095010001040104110421043104410451046104710481049105010511052105310541055105610571058105910601100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,491 تا 10,500 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

امیدوارم وزارت علوم تو روزای آینده این مسئله رو شفاف کنه، چون که در لیست مصارف ارزی خدماتی که در دستورالعمل بانک مرکزی جهت خرید و فروش ارز صرافی ها به تاریخ 16 مرداد ، یکی از سرفصل ها ارز دانشجویی و دانش آموزیه.
    https://www.cbi.ir/showitem/18149.aspx

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    این خبر به خودی خود به معنای لغو ارز دانشجویی دولتی نیست. مثلا شاید دانشجویی برای ارز شهریه‌ش مجبور باشه آزاد بخره، چون خود اینا که نمی‌دن، پس باید بره صرافی. هنوز خبر دقیق و قطعی درباره‌ی وضعیت ارز دانشجویی دولتی نیومده، اعصاب خودتونو خورد نکنید فعلا، بذارید وقتی خبرش اومد بعد!
    دوست گرامی من بعد دلار 4200 تومنی فقط به ارزاق عمومی و ضروری داده میشه. سایر نیازهای ارزی از طریق صرافی ها تامین میشه. من چون کار بازرگانی هم میکنم تا حدودی خبر دارم از قضایا. کسانی که تجارت میکنن باید ارزشون رو از طریق سامانه نیما تهیه کنن (همون بازار ثانویه). قیمت ارز در این حالت شناور هست و تابع عرضه و تقاضا. سایر نیازهای ارزی مثل مسافرتی و دانشجویی از طریق صرافی ها و 5 درصد بیشتر از نرخ ارز ثانویه تامین میشه. بنابراین اگه دلار 10 تومن باشه تو بازار ثانویه، با دانشجوها و مسافرین 10500 حساب میکنن! در این حالت هم باز نیاز به ویزا و اینجور چیزا برای تهیه ارز هست و نمیخان هرکسی بره دلار بخره! در کل اگه بخایم نتیجه بگیریم میشه گفت که دولت 6 ماه تموم هر روز گفت قیمت ارز حبابه و دیروز اعلام کرد که حباب نبوده و همتونو اسکل کرده بودیم

Junior Member

طبق اعلام بانک مرکزی مصارف خدماتی ارز اعلام شده و تامین آنها از کانال صرافی ها خواهد بود. محدودیت ها هم خیلی کمتر شده برای مثال به مسافر تا 5هزار یورو ارز میدن ولی با نرخ خون باباشون!! دانشجو های گرامی هم که دیگه پرونده شون بسته شد. علی برکته الله

ویرایش توسط aghazade : August 8th, 2018 در ساعت 08:29 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط leyla1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چهار ماه پیش برای ارز دانشجویی اقدام کردم. همان موقع که خرید و فروش ارز خارج از سیستم بانکی قاچاق بود. گفتن دانشجویان ثبت نام کنن ما بهشون ارز میدیم. امروز موعد ارزم بود پدرم رفته بانک گفتن سیستم عوض شده. موقع ثبت نام هم 36 هزارتومان سامانه نشا از ما پول گرفت که اونم خوردن. چهار ماه قبل موقع ثبت نام دلار در بازار آزاد نزذیک 6 هزار بود الان چرا باید 9هزار بخرم آن هم از صرافی. باید حداقل ارز دانشجویانی که قبل از سیستم جدید ارزی ثبت نام کرده اند را با همان قیمت قبلی بدهند. وقتی سیستم جدید میاد باید بگن از این به بعد نه اینکه همه رو شامل قوانین بی خودشان کنن.

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    این خبر به خودی خود به معنای لغو ارز دانشجویی دولتی نیست. مثلا شاید دانشجویی برای ارز شهریه‌ش مجبور باشه آزاد بخره، چون خود اینا که نمی‌دن، پس باید بره صرافی. هنوز خبر دقیق و قطعی درباره‌ی وضعیت ارز دانشجویی دولتی نیومده، اعصاب خودتونو خورد نکنید فعلا، بذارید وقتی خبرش اومد بعد!
    این دوستمون دارن میگن برا ارز مراجعه کردن بانک و نتیجه رو گفتن دیگه.
    البته که با اعصاب خوردی و غر زدن کاری درست نمیشه. باید به فکر راه چاره بود. حداقل تلاش برای اعتراض و برگردون ارز دانشجویی بهتر از اینه که فقط بشینیم و بگیم نه دیگه کاری از دست ما برنمیاد و هیچ چیز تغییر نخواهد کرد..

Junior Member

درود
    امروز من سازمان امور دانشجويي بودم و اين اعلاميه اي كه در بالا زده شده را زده بودند با قيد فوري، جالب است براي قطع كردن فورا اقدام ميكنند ولي براي كارهاي ديگر اصلا
    دوم اينكه ديگر پرونده جديد تحويل گرفته نميشود
    سوم شخصي انجا بود كه پول رو به بانك هم تحويل داده بود ولي پولشو برگردوندند، عجيبه فقط در اين موارد قانون عطف به ماسبق ميشود
    درباره خروج از كشور پيشنهاد ميكنم عوارض را خودتان بدهيد چون اگر مهر دانشجويي روي پاسپورت بخورد براي خروج هاي بعدي بايد با امور دانشجويي هماهنگ شويد و حتي با عوارض خروج از كشور هم نميتوانيد خارج شويد
    امروز خيلي ها رفتند اعتراض كردند و حتي يك نفر عصباني شد و تلفنشو كوبوند از عصبانيت و در پاسخ ايشان را انداختند بيرون
    خيلي از خانواده ها امده بودند و نگران بودند مسيول انجا گفتند صبر كنيد و اگر نشد پولهايتان را پس ميدهيم
    تكبير

Junior Member

سلام دوستان
    دیروز نوبت مراجعه به بانک من بود، چون خودم ایران نیستم خانواده رفتند. دیروز تمامی کارهای اداری انجام شده و بانک گفته که منتظر هستیم که بانک مرکزی درخواست ها رو باز بکنه. امروز صبح دوباره رفتند، بانک گفته بخش نامه اومده و دیگه ارز دانشجویی نمیدیم.
    واقعا رفتار بسیار توهین آمیزه، چهار ماه پیش من دلار میتونستم با شیش هزار تومن بخرم، ولی گفتند که خرید و فروش ارز جرم، و بدون دغدغه ما به شما ارز دانشجویی میدیم! حالا یه شبه اومدن میگن سر کار بودید و برید ده تومن تو صرافی بخرید!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi028 نمایش پست ها
    درود
    امروز من سازمان امور دانشجويي بودم و اين اعلاميه اي كه در بالا زده شده را زده بودند با قيد فوري، جالب است براي قطع كردن فورا اقدام ميكنند ولي براي كارهاي ديگر اصلا
    دوم اينكه ديگر پرونده جديد تحويل گرفته نميشود
    سوم شخصي انجا بود كه پول رو به بانك هم تحويل داده بود ولي پولشو برگردوندند، عجيبه فقط در اين موارد قانون عطف به ماسبق ميشود
    درباره خروج از كشور پيشنهاد ميكنم عوارض را خودتان بدهيد چون اگر مهر دانشجويي روي پاسپورت بخورد براي خروج هاي بعدي بايد با امور دانشجويي هماهنگ شويد و حتي با عوارض خروج از كشور هم نميتوانيد خارج شويد
    امروز خيلي ها رفتند اعتراض كردند و حتي يك نفر عصباني شد و تلفنشو كوبوند از عصبانيت و در پاسخ ايشان را انداختند بيرون
    خيلي از خانواده ها امده بودند و نگران بودند مسيول انجا گفتند صبر كنيد و اگر نشد پولهايتان را پس ميدهيم
    تكبير
    پولمون رو پس میدن که چیکار کنیم الان دقیقا با 34 هزار تومن؟!!
    عصبانیت و اعتراض اونطوری فایده نداره. باید اصولی متحد بشیم تا صدامون به یه جایی برسه بالاخره.. از همینکه ارز رو آوردن روی 4200 مشخص بود که میخوان حذفش کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

من هم با دوستمون موافقم که پس گرفتن 34 هزار تومن مشکلی رو حل نمیکنه چیزی که هست اینه که وزارت علوم قطعا از تصمیم بانک مرکزی مطلع نبوده و بانک مرکزی خودش بدون مشورت این تصمیم رو گرفته.کاری که باید کرد اینه که باید درد دلمون رو به گوش همون وزارت علوم برسونیم چون بعیده بانک مرکزی گوش کنه.شاید وزارت علوم و شخص وزیر در هیات وزیران این موضوع رو مطرح کنند و ساز و کاری بیاندیشند.یک نکته دیگه که من از دوستان صرافی پرسیدم گفتند طبق بخشنامه بانک مرکزی هیچ صحبتی از نرخ اسکناس نشده و صرافی ها میتونن هر میزان بالاتر از نرخ سامانه نیما بفروشن اون یک درصد فقط برای حواله های ارزی هست و در مورد اسکناس ، بانک مرکزی هیچ سقفی رو برای صرافی تعیین نکرده.
    نکته بعدی اینکه واقعا در این شرایط و حتی این نرخ ناعادلانه هم دانشجو نمیتونه برنامه ریزی کنه چرا که معلوم نیست کسی که دکتری میخونه یا برای فوق میره در سال دوم یا سوم تحصیلش همین نرخ باشه چون شناوره و این کار رو برای دانشجو برای محاسبه هزینه هاش مشکل میکنه و عملا برنامه ریزی رو غیر ممکن.چیزی که هست واقعا باید یک نرخ ثابت تعیین بشه برای ارز دانشجویی تا بشه برنامه ریزی کرد.

من تاریخ بررسیم 16 ام بود ، ولی یکشنبه بهم ایمیل زدند که تایید شده ، خانواده رفتند بانک(15 ام) ، گفتند منتظر ابلاغیه جدید باشید، شعبه مرکزی بانک سامان تو تهران هم امروز زنگ زدند و همین رو بهشون گفتند که منتظر باشید!!!
    ولی چیزی هم که هست الان تو نشا با اینکه کد رهگیری رو بهم داده، ولی اگه بخوام دوباره ثبت نام کنم ، میگه نامه ی قبلی هنوز صادر نشده ، ابتدا صبر کنید تا نامه ی قبلی صادر شود.

Junior Member

به نظرم بهتره يك ارتباطي با شبكه خبر يا شبكه هاي ديگر گرفت و ان روز جمع شويم و خواسته هايمان را بگوييم
    من براي پذيرشم حدود ٦-٧ ماه مكاتبه با دانشگاه داشتم و مدارك زيادي ارايه كردم و حتي هزينه بررسي پرونده را نيز پرداخت كردم. دانشگاهم جز ركينك عالي در وزارت علوم هست، از طرف ديگر من اين چند سال شغلم جوري بود كه براي كشور ارز اوري داشتم، مستقيم و غير مستقيم ولي حالا اينكار رو انجام ميدند درست نيست، البته من قبلا گفتم كه ميخواهند ارز دانشجويي را بردارند ولي فكر نميكردم به اين نرخ برسه دلم براي دانشجوها ميسوزد ولي بيشتر براي بيماراني كه بايد عازم بشند كه بايد با اين نرخ ارز بگيرند.
    انهايي كه نامه بانك دارند ميتوانند زنگ بزنند شعبه مركزي تا ببينند كه اعلام ميكنند كه از اين به بعد صرافيها اينكار را انجام ميدهند.واقعا هم معلوم نيست اين ارز ٩ هزار تومان باقي بماند.