نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1054 از 1150 نخستنخست ... 5455495410041044104510461047104810491050105110521053105410551056105710581059106010611062106310641104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,531 تا 10,540 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط leyla1 نمایش پست ها
    دوستان من به این آدرس mrc@majles.ir
    هم ایمیل زدم. لطفا همگی این کار رو انجام بدین.
    منم با چند تا ایمیل این متن رو فرستادم. امیدوارم جواب بده

بنده هم به مجلس هم به برنامه خورشید پیام اعتراضی خودم رو ارسال کردم.

محض اطلاع کسایی که نمیدونن یه بلیط پرواز خارجی رو چک کنن بد نیست. کلا ارز ندن خارج مارج کنسله. قیمتا ۲.۵ ۳ برابر شده. الان باز یه عده میگن حداقل امنیت داریم. خداییش انصافه؟ نمیگم تا ابد ارز بدن ولی اینجوری یهویی که نمیشه بگن مثلا فلان تاریخ قطع میکنیم ملت کلی وقت و هزینه پای اپلای گذاشتن و روی این ارز حساب کردن. حالا باز من یه خاکی تو سرم میکنم یه عده بدبخت شدن رفت.

Junior Member

به هر کس که توی کابینه، مجلس، بانک مرکزی و وزارت علوم که توییتر و یا ایمیلش رو داشتم پیام دادم. اگه دوستان راه های دیگه ای به ذهنشون میرسه، غیر از اون چیزایی که تو پستای قبل گفته شد، مطرح کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Itsjustmaybe نمایش پست ها
    محض اطلاع کسایی که نمیدونن یه بلیط پرواز خارجی رو چک کنن بد نیست. کلا ارز ندن خارج مارج کنسله. قیمتا ۲.۵ ۳ برابر شده. الان باز یه عده میگن حداقل امنیت داریم. خداییش انصافه؟ نمیگم تا ابد ارز بدن ولی اینجوری یهویی که نمیشه بگن مثلا فلان تاریخ قطع میکنیم ملت کلی وقت و هزینه پای اپلای گذاشتن و روی این ارز حساب کردن. حالا باز من یه خاکی تو سرم میکنم یه عده بدبخت شدن رفت.
    دقیقا مساله همینه. دولت میتونه بگه که از یک تاریخ مشخص دیگه پرونده جدید برای ارز دانشجویی نمیگیریم چون نمیتونیم ارز بدیم (هر چند با وضع مملکت اگر بخواهند هم، ارزی ندارن که بدن). اما این یک عمل کاملا غیرقانونیه که به ما بگن نخرید و ما بدون هیچ مشکلی بهتون ارز میدیم و بعد تلف کردن وقت و پولمون (اونموقع دلار شیش تومن بود) میگن دیگه ارز نمیدیم و برید ده تومن بخرید. در واقع باید به تمامی افرادی که تا الان درخواست داده شده بنابر گفته قانونی خودشون ارز بدن. حالا اینکه بعدا میخوان بدن یا نه مساله دیگریه

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

ارز دانشجویی ترمی 6000 دلار هست. و کلا هم 15000 نفر دانشجو خواستار دریافت ارز دانشجویی هستند. یعنی ترمی 90 میلیون دلار. سالیانه 180 میلیون دلار.
    واقعا سالی 180 میلیون دلار برای دولت چی هست که از ما دریغ میکنه؟ تازه همونم مفت نمیده که. هر چند ارزونتر میده، ولی خب یه پولی بابتش میگیره بلاخره. مفت مفت نمیده که بگه بیا ببر.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

180 میلیون دلار مبلغ کمی نیست و میتونه برای موارد خیلی واجب تر مثل تهیه دارو از شرکت هایی نظیر "روش" سوییس استفاده بشه که الان به مشکل خوردند. کسایی که به دارو احتیاج دارند متاسفانه کم نیستند و اول باید به اون ها رسیدگی بشه.
    نکته دوم هم اینه که متاسفانه ما ایرانی ها دلالی در خونمون هست و اصلا به فکر محتاج های دیگه نیستیم طوری که همه کسایی که میشناسم این پول رو فقط و فقط برای دلالی و سود 50% میخوان به دلیل اختلاف زیاد دلار دولتی و ازادی که الان به وجود اومده.
    دانشجویی که اینجا کار میکنه و اصلا نیازی به این پول نداره هر چه تمام پیگیرش میشه و ما شاهد فروش یک دفعه ای 5000 دلار یا یورو میشیم که اصلا منطقی نیست و ققط به سود 3000 دلاری فکر میکنند که توی بازار ازاد ایران بفروشند و این مبلغ رو به ریال یا دلار مفت و فقط با دلالی به دست میارن که در خارج کمتر کار کنند و بیشتر به بار و کلوب و رستوران برن که مایه تاسفه چون کسایی هم معدود هستند که واقعا به این پول برای خرج مستقیم بدون تبدیل احتیاج دارند و نه برای سود دلالیش. دولت هم اینو میبینه و دلسرد میشه از این قضیه ولی خیلیا فقط یک بعد از قضیه رو میبینند.
    ای کاش به فکر بقیه نیازمند های دلار هم باشیم مخصوصا در وهله اول موارد واجب تر و دارویی.

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    شما ندیدی دلیل نمیشه که وجود ندارن! کسی که فول فانده ارز دانشجویی چرا میگیره!
    من ۳۵۰۰ یورو نیاز دارم، فول فاندم هستم.
    چون دانشگاه بورسیه دسامبر رو تو ژانویه میده، از طرفی این بورس رو ۲۴ هر ماه میده. من نوامبر کلاسم شروع میشه
    ولی تا بتونم گواهی اقامت بگیرم، و بتونم حساب باز کنم، شده دسامبر و دانشگاه دسامبر رو نمیده و تو ژانویه میده.
    ما تا خرخره تو قرصیم باور کنید یا نکنید. ماشین پدرم ک ۶۳ سالشه رو با قسط خریدیم. ماشینی ک تا همین ۵ یا ۶ سال پیش
    فقط ۱۵ تومن بود ولی الان ۴۰ تومنه. برادر من پارسال ازدواج کرد اونم پدرم قسط گرفت تا براش مراسم بگیریم. ایشون بازنشسته
    و کار پیدا نمیشه براش. من فول فاندم، ولی ۳۵ ملیون به ولله نداریم ک ببرم اونجا. تازه اگه یورو ۱۰۰۰۰ تومن باشه.
    من نمیخوام دولت کمک کنه. فقط بدبختمون نکنه همین!
    راستی سند خونمون ک سه خانواده زندگی میکنن هم گرو سربازیه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    180 میلیون دلار مبلغ کمی نیست و میتونه برای موارد خیلی واجب تر مثل تهیه دارو از شرکت هایی نظیر "روش" سوییس استفاده بشه که الان به مشکل خوردند. کسایی که به دارو احتیاج دارند متاسفانه کم نیستند و اول باید به اون ها رسیدگی بشه.
    نکته دوم هم اینه که متاسفانه ما ایرانی ها دلالی در خونمون هست و اصلا به فکر محتاج های دیگه نیستیم طوری که همه کسایی که میشناسم این پول رو فقط و فقط برای دلالی و سود 50% میخوان به دلیل اختلاف زیاد دلار دولتی و ازادی که الان به وجود اومده.
    دانشجویی که اینجا کار میکنه و اصلا نیازی به این پول نداره هر چه تمام پیگیرش میشه و ما شاهد فروش یک دفعه ای 5000 دلار یا یورو میشیم که اصلا منطقی نیست و ققط به سود 3000 دلاری فکر میکنند که توی بازار ازاد ایران بفروشند و این مبلغ رو به ریال یا دلار مفت و فقط با دلالی به دست میارن که در خارج کمتر کار کنند و بیشتر به بار و کلوب و رستوران برن که مایه تاسفه چون کسایی هم معدود هستند که واقعا به این پول برای خرج مستقیم بدون تبدیل احتیاج دارند و نه برای سود دلالیش. دولت هم اینو میبینه و دلسرد میشه از این قضیه ولی خیلیا فقط یک بعد از قضیه رو میبینند.
    ای کاش به فکر بقیه نیازمند های دلار هم باشیم مخصوصا در وهله اول موارد واجب تر و دارویی.
    دوست عزیز مدتی وارت علوم ارز دانجشویی کسانی که فاند دارن قطع گرده حتی ارز اولیه کمتری در اختیارشون میزاره که خب در شرایط فعلی کاملا درسته
    اما بقبه روستان واقعا شرایط سختی دارن من خودم تاهلم و پارشیال فامد دارم حداقل به ماهی ۱۰۰۰ یورو نیاز دارم وقنی میرفتم یورو ۴۰۰۰ تومن بود!!!
    این پولی که برای ارز دانشجویی تخصص دادن برای امسال نیست از سال ۶۴ این تصویب مجلس شده و کاملا به حق قانونی هم هست!
    تو اخبارها اومد که متاسفانه فقط در یک مورد ۹ میلیارد دلار ارز دولتی گم شده یا جنسی وارد نشده یا ....
    این ارزی که برای دارو و مواد خوراکی قرار میگیره پابرجاست و دولت مشگلی برای تامین اون نداره
    ضمنا متاسفانه بلیط هداپیما هم از امروز دوبرابر شد
    این پولی که برای دانشجو اهدا میشه واقعا بعد از درمان و عدا حلال ترین پولی که میشه خرج گرد کشورهایی دیگه با درامد خیلی کمتر ازایران خرج گامل تحصیل و سهریه دانشجوها تقبل میکنن!
    لطفا شما هم به عنوان دانشجو بیاید از دوستانتون حمایت کنید

در مورد کار هم خدمتتون عرص کردم در خیلی از گشورها اجازه کار به دانشجو نمیدن!
    دقیقا درویزای بنده ذکر شده که حق کار گردن ندارم و فقط برای تحصیل میباشد.

انشالله که نظرات بعضی از دوستان از روی حسادت نیست... چون صحبت هاشون برای کسی که سطح سواد ابتدایی هم دارن خنده داره.

متاسفانه تو فضای مجازی هم دیده میشه که عده ای از عزیزان به اصطلاح کاسه داغ تر از آش میشن که تا جایی که من دیدم متاسفانه حسد دلیل اکثر این کامنت ها هست و واقعا مایه تاسف هست که کسی ناراحت بشه از اینکه کسی ارز دانشجویی گرفته و شروع کنه به صحبت های بیهوده که در اصل تصمیم گیری مسئولین و... هم هیچ تاثیری نخواهد داشت. البته بعضا هم حس برای جلب توجه افراد را وادار به این کارا میکنه.

سایر دوستان محترم سعی کنن از اصل قضیه دور نشن،‌ با توجه به اینکه چندین دفعه علی الخصوص در سال 2012 و اوایل سال جاری سعی در حذف این ارز کردن و بعد با توجه به اعتراضات منصرف شدن، من احتمال میدم که احتمال بازگشت از این تصمیم همچنان بالاست.