نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 107 از 1150 نخستنخست ... 7579798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171572076071107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    چرا سایت نشا باز نمیشه ؟ یعنی دیگه جدی جدی تعطیل شد همه چی ؟
    الکی جو ندید .. باز شدو همین الان هم من درخواست دادم برای 27 مرداد...

Junior Member

من امروز زنگ زدم بانک سامان_گفتن دیگه هیچ درخواست جدیدی رو قبول نمیکنن_منم که هفته ی پیش پرونده تشکیل دادم باید دو هفته منتظر تصمیمشون بشم_گفتن اصلا مشخص نیست که این بانک ارز بده یا نه و حتی پیشنهاد کرد که پرونده ام رو ببرم یه بانک دیگه که مطمئنم ارز میدن_زنگ زدم بانک مرکزی گفتن هیچ مشکلی نیست_باید ارز بدن_معلوم نیست باید چکار کنم

Junior Member alish1363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد مهندسي صنايع ـ شريف

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity نمایش پست ها
    الکی جو ندید .. باز شدو همین الان هم من درخواست دادم برای 27 مرداد...
    منم الآن هم با Google Chrome وارد سايت شدم و هم با Firefox
    به اميد روزي كه همه براي ماندن، اينقدر تلاش و تحقيق كنيم؛

مرگا به من که با پر طاووس عالمی، یک موی گربه‌ی وطنم را عوض کنم!

نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    منم الآن هم با Google Chrome وارد سايت شدم و هم با Firefox
    منم تونستم وارد سایت بشم البته با Firefox
    yesterday is history..tomorrow is mystery..today is a gift..that `s why it is called present..so live in present time

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    درود.
    دوستان عزیز ... لینک این خبر نیم ساعت پیش اومد رو خبرگزاریها... پس جدیدترینه.
    طبق این خبر هم ارز با همان شرایط قبلی عرضه میشه. لطفاً شبهه ایجاد نکنید و شایعه هم درست نکنید.
    http://www.eranico.com/fa/content/7210/default.aspx

"بنا به اعلام بانک مرکزی، ارز «دانشجویی» همچنان طبق شرایط قبلی عرضه می‌شود و به عبارتی، زمزمه حذف ارز دانشجویی که دیروز از سوی برخی از خبرگزاری‌ها عنوان شد، با دستورالعمل جدید بانک مرکزی به نوعی تکذیب شده است."

این بخشنامه یعنی فعلاً چیزی تغییر نکرده...
    ضمناً من از بانک ملت هم سوال کردم و اونها هم گفتند با نامه وزارت علوم و گواهی اشتغال به تحصیل 7500 برای شهریه و 1000 دلار هم برای هرماه هزینه زندگی میدهند.
    پس هیچی تغییر نکرده...
    بنده از همه عذر میخوام این شایعه رو گویا من ایجاد کردم، با 2 بانک تماس گرفتم، بانک ملتی که ازش ارز گرفتم گفت مشکلی نیست، وقتی گفتم بخشنامه جدید بانک مرکزی رو دیدید گفت نه ندیدم گفتم زدند 15 هزارتا حداکثر گفت خوب قبلا هم همین بود پس 15 هزار تا شهریه+ 1000 دلار هزینه اقامت ماهانه.

اما گویا بانک های خصوصی مثل پارسیان و سامان ترسیدند و من که زنگ زدم گفتند از دیروز به ما اعلام شده دیگه ارز ندید...

امیدوارم مساله حل بشه، از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان همراه شید..
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    منم تونستم وارد سایت بشم البته با Firefox
    واسه من از آلمان همچنان باز نمیشه ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE, University of Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhodai نمایش پست ها
    این همون مقررات قبلیه و چیزی عوض نشده هم شهریه هستش هم هزینه زندگی
    بله. من هم در سامانه نشا ثبت نام کردم هم رفتم وزارت. گفتن 13 مرداد بیا نامه بانک رو بگیر. مشکل این جاست که بانک به من گفته که فقط هزینه های زندگی رو با نامه وزارت علوم می دیم. می ری با ارز آزاد اونجا ثبت نام می کنی رسیدشو می فرستی این جا ارز دولتی شهریه رو می دیم. من می خوام ببینم راهی داره که قبل رفتن، پول شهریه رو بگیرم بعدش 1 ماه دیگه نامه اشتغال به تحصیل و صورتحساب دانشگاه مربوطه رو به دست بانک برسونم؟

Junior Member

بچه ها کسی شماره ای از وزارت علوم (اعزام با هزینه شخصی) نداره که جواب بدن؟من 26 تیر درخواست نامه بانک دادم هنوز جواب نداند بهم.ترمم از اکتبر شروع میشه ولی 1 ماه قبل یعنی سپتامبر باید اونجا(آلمان) باشم.میخوام ببینم مشکلی نباشه 1 موقع.یعنی میشه بگن چون ترمت از اکتبر هستش الان نامه نمیدیم بهت؟

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

جام جم آنلاين: اين روزها خبرهاي متفاوتي درباره ارز دانشجويي به‌گوش مي‌رسد، در حالي كه وزارت علوم مي‌گويد دليلي براي حذف ارز دانشجويي وجود ندارد، اما بسياري از دانشجويان ايراني خارج از كشور،‌ نگران هستند كه مبادا ارز تحصيلي هم به سرنوشت ارز مسافرتي گره بخورد.

پيشتر نيز درخصوص ارز مسافرتي، همين روند تكرار شد و ابتدا اخبار ضد و نقيضي درباره حذف ارز مسافرتي به گوش رسيد، ‌اما در نهايت بانك مركزي آب پاكي را روي دست همه ريخت و از حذف ارز مسافرتي براي گردشگران ايراني خبر داد.
    اما نكته اصلي اينجاست كه نبايد فراموش كنيم بين ماهيت پرداخت ارز مسافرتي با ارز دانشجويي، تفاوت عمده‌اي وجود دارد؛ يعني شايد با حذف ارز مسافرتي، جريان خروج ارز از كشور براي سفرهاي غيرضروري كاهش يابد، اما درباره ارز دانشجويي، قضيه كاملا فرق مي‌كند.اول اين كه دانشجويان ايراني خارج از كشور در هر كجاي جهان هم كه مشغول به تحصيل باشند، باز هم شهروند ايراني محسوب مي‌شوند و حمايت از شهروند ايراني در هر نقطه از جهان، از مهم‌ترين وظايف دولت است بنابراين اگر دولت با ارائه تسهيلات مالي به اين دسته از شهروندان ايراني، گوشه‌اي از مشكلات مالي آنها را حل مي‌كند، صرفا بايد به عنوان يكي از وظايف قانوني دولت شناخته شود.دوم اين كه دانشجويان ايراني خارج از كشور با هدف تحصيل علم و فراگيري دانش روز دنيا به كشوري ديگر مهاجرت كرده‌اند كه محصول دانش افزايي بسياري از اين دانشجويان به‌طور مستقيم به رونق بازار علم و فناوري در ايران كمك خواهد كرد، اما ارائه ارز مسافرتي به گردشگران ايراني، بجز رونق دادن به صنعت گردشگري كشورهاي ديگر، نتيجه ديگري نخواهد داشت.افزايش فشار مالي به خانواده‌هاي اين گروه از دانشجويان جوان، بازگشت اجباري برخي از آنها به كشور و ايجاد محدوديت براي تعامل علمي بين دانشجويان ايراني و دانشمندان خارجي، از جمله مهم‌ترين تبعات منفي اين اتفاق است، اتفاقي كه بي گمان براي كشوري كه مي‌خواهد تا سال 1404 در رتبه نخست علم و فناوري منطقه قرار بگيرد، مفيد نخواهد بود.
    دست جام جم آنلاین درد نکنه.
    http://www.jamejamonline.ir/newstext...m=100818589133
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE, University of Florida

لطفا یه دقیقه بی خیال شید. همه داریم تلاشمون رو می کنیم که این قانون تصویب نشه. این قدر جو ندید دیگه بسه! کم تو پروسه اپلای استرس داشتیم؟

من یه سوال دارم. با فرض این که این قانون لعنتی ایشالله تصویب نشه من باید 13 مرداد برم نامه بانک بگیرم. (یعنی همه کارام رو در سامانه نشا انجام دادم تموم شده!!! ) امروز بانک بودم و بهم گفتند چون ترم اولیه که دارم می رم، یابد برم اونجا و ثبت نام کنم و صورتحساب ثبت نام رو بفرستم ایران تا به همون میزان بهم ارز دانشجویی (برای شهریه) بدن. الان با نامه ی 13 مرداد فقط می تونم هزینه های زندگی رو دریافت کنم. از دوستانی که ارز گرفتند این سوال رو دارم که آیا امکانش هست که بانک هزینه شهریه من رو قبل از رفتنم بهم بده؟ و من ضمانت بدم که تا 1 ماه دیگه صورتحساب دانشگاه مقصد رو براشون بفرستم؟

تو رو قرآن یکی درست حسابی جواب بده.