نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1098 از 1150 نخستنخست ... 9859899810481088108910901091109210931094109510961097109810991100110111021103110411051106110711081148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,971 تا 10,980 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط arman112 نمایش پست ها
    این مشکلی نداره که اگر بگن نمیخوایم از فلان تاریخ دیگه درخواست جدید برای پرداخت ارز ثبت کنیم . اما اینکه درخواست رو ثبت کنند و بعد از مدتی بگن ارز نمیدیم از لحاظ قانونی مشکل داره. البته برای قانونی کردن این کار گویا گفتند که به بچه های ارز اولی ارز میدهند، اما فقط به ازای تعداد روزهای قبل از 31 شهریور ارز میدهند! به عنوان مثال کسی که کلاسش 21 شهریور شروع بشه، 300 ذلار میگیره!!!از طرفی دیگر هم به علت اینکه قانونا دولت مکلف به پرداخت ارز به دانشجویان هست، به خاطر اینکه کارشون غیر قانونی نشه، گفتند ما در ادامه ارز میدیم، اما به قیمت بازار آزاد!!در هر صورت در مورد ارز مقرری، کاملا قابل پیش بینی بود که دولت فقط به تعهدات قبلیش متعهد باشه و حاضر نمیشه به نرخ قدیم ارز رو به دانشجوها بده و سعی کنه با قیمت واقعی ارز رو بفروشه (که البته طبیعی بود چون با اختلاف قیمت زیادی که با بازار آزاد بود، تقریبا درس خوندن در خارج کشور به صرفه تر میشد!). اما در مورد ارز اولیه، واقعا حیله گری و نیرنگ رو به حد بالایی رسوندن!! کلی از بچه ها رو چند ماه سر کار گذاشتن، حالا میگن روزی سی دلار تا 31 شهریور میدیم!
    این روزی ۳۰ دلار رو تازه گفتن ؟!؟!؟!؟ واقعاً آدم از حقه بازی و دزدی اینا شاخ در میاره

نقل قول نوشته اصلی توسط timehunter نمایش پست ها
    سلام
    شما ارز رو تحویل گرفتید دقیقا چند حساب کردن ؟ و به جز کد رهگیری مدرک دیگری هم خواستن ؟
    سلام
    ۲۵۳۲۶۰۰۰ هزار تومن خود ارز شده و ۵۵۷۱۷۲ تومن هم کارمزد
    از اون خبر ندارم راستیتش. هر دفعه اسکن تمامی مدارک رو واسه ی خونه ارسال می کردم، مثل ویزا، کارت دانشجویی، پروانه تحصیل‌ (کانادا)، گذرنامه و....
    نمیدونم کدومشون رو ازشون خواستن
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط timehunter نمایش پست ها
    سلام گواهی اشتغال به تحصیل شما مهر دانشگاه داره ؟ چون دانشگاه برای من گواهی رو ایمیل کرده و در اصل با کپی برابره ولی تو سامانه تاک هم تایید شده. بارکد سامانه تاک رو از کجا گیر بیارم میشه یه عکس نمونه بدید؟
    سامانه تاک- گزارش ها - گزارش تایید مدرک - پایین صفحه توی لیست درخواست ها- کدرهگیری

کدرهگیری رو به نشا اعلام کنید. (البته هنگام ثبت اولیه درخواستتون، همین کد رهگیری رو به صورت بارکد میده)

گواهی اشتغال به تحصیل خیلی از دانشگاه ها الکترونیکیه و اصل و کپی نداره. مشکلی نداره، بدون مهر هم کارتون انجام میشه.

Junior Member

سلام
    توی سامانه نشا درخواست من رو برای "رفع نقص" برگردوندن و نوشتن "میزان بورس دریافتی را اعلام نمایید". چرا باید بورس دریافتی رو اعلام کنیم؟ به دانشجوهای فول فاند ارز دانشجویی نمیدن؟ کسی تجربه مشابه داشته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidking نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال داشتم
    اینکه بانک مرکزی گفته از ابتدای مهر دیگه ارز دانشجویی پرداخت نخواهد شد و باید به قیمت بازار آزاد ارز دانشجویی تهیه بشه , منظور از بازار آزاد همین دلار 11000-12000 تومن ؟ اگه اینه که چرا اصلا اسمش رو بزارن ارز دانشجویی ؟ و اینکه من میخوام واسه ترم پاییز پذیرش بگیرم , هیچ امیدی نباید داشته باشم به ارز دانشجویی ؟؟؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    سلام
    من داشتم دو ساعت جواب شما رو می نوشتم الان یهو سایت سنا رو باز کردم دیدم بعد نوشته قیمت سامانه ی نیما!
    سامانه ی نیما که فقط صادرکننده و وارد کننده دسترسی داشتن به قول آقایون تا چند وقت پیش که... .
    خودم هم یه خورده گیج شدم ولی طی تماسی که آخرین بار هفته ی پیش با بانک سامان داشتم گفت الان ثبت خدمت دلار حدود 8 تومن میفته.
    حالا اینکه چرا انقدر سردرگمی هست و مثلا میانگین نرخ "خرید" یورو از نرخ "فروش" اون بیشتره رو، هیچ کس انگار اصولا تو باغش نیست که حتی یه زنگ بزنه بپرسه و ما هم اگر یه حرفی بزنیم از جانب همه جا متهم میشیم و جوابی توی این سیستم نمیدن بهمون با تشکر از یه عده! (به خصوص همون عزیزانی که فقط میخوان برن)
    همین هفته ی پیش با "اداره صادرات بانک مرکزی" تماس گرفتم گفتم چرا این سایتی که اصلا برای نرخ اعلام کردید توی بخشنامه تون باز نمیشه فرمودند: "شما دسترسی نداری به اون سایت و بانک دسترسی داره!" ،حالا یا ما مفاهیم ابتدائی شبکه رو متوجه نمیشیم یا ایشون!
    قضاوت با شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo_Ve نمایش پست ها
    سلام
    من داشتم دو ساعت جواب شما رو می نوشتم الان یهو سایت سنا رو باز کردم دیدم بعد نوشته قیمت سامانه ی نیما!
    سامانه ی نیما که فقط صادرکننده و وارد کننده دسترسی داشتن به قول آقایون تا چند وقت پیش که... .
    خودم هم یه خورده گیج شدم ولی طی تماسی که آخرین بار هفته ی پیش با بانک سامان داشتم گفت الان ثبت خدمت دلار حدود 8 تومن میفته.
    حالا اینکه چرا انقدر سردرگمی هست و مثلا میانگین نرخ "خرید" یورو از نرخ "فروش" اون بیشتره رو، هیچ کس انگار اصولا تو باغش نیست که حتی یه زنگ بزنه بپرسه و ما هم اگر یه حرفی بزنیم از جانب همه جا متهم میشیم و جوابی توی این سیستم نمیدن بهمون با تشکر از یه عده! (به خصوص همون عزیزانی که فقط میخوان برن)
    همین هفته ی پیش با "اداره صادرات بانک مرکزی" تماس گرفتم گفتم چرا این سایتی که اصلا برای نرخ اعلام کردید توی بخشنامه تون باز نمیشه فرمودند: "شما دسترسی نداری به اون سایت و بانک دسترسی داره!" ،حالا یا ما مفاهیم ابتدائی شبکه رو متوجه نمیشیم یا ایشون!
    قضاوت با شما.
    درسته وقتی یورو رو 9200 میدن دلار همون حدود 8 تومنه .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    درسته وقتی یورو رو 9200 میدن دلار همون حدود 8 تومنه .
    نه عزیز من این قیمت بازار آزاد نیست که ، الان دلار ۱۱۶۷۰ تومان هستش ، اون قیمت ۸ تومنی رو که به دانشجو نمی دهند

Junior Member

من جوابی دیگه توی این موضوع فکر میکنم لازم نباشه که بدم، خودم که نمیگیرم ارز رو و فکر نمیکنم احتیاج چندانی داشته باشم، گرونی چیز جدیدی نیست و من هم از قبل این روزا رو میدیدم.
    در هر حال بازم لینک بخشنامه بانک مرکزی به شبکه ی بانکی رو میذارم و توجه شما رو به بند 3 و 44 اون جلب میکنم و میخوام با اجازه از دوستان اعتراف کنم که در بازار آزاد دلار رو 15 تومن خریدم و اون هم نه امروز که شب عید!
    متاسفانه قصه ی ما ایرانی ها دراز تر از اونیه که بخواد حالا حالا ها حل شدنی باشه.

Junior Member a1b2 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87 نمایش پست ها
    سلام
    توی سامانه نشا درخواست من رو برای "رفع نقص" برگردوندن و نوشتن "میزان بورس دریافتی را اعلام نمایید". چرا باید بورس دریافتی رو اعلام کنیم؟ به دانشجوهای فول فاند ارز دانشجویی نمیدن؟ کسی تجربه مشابه داشته؟
    من 4 ماه پیش اقدام کردم درخواستم رد کردن گفتن فاند داری بهت تعلق نمیگیره. من قبلا بدون مشکل گرفته بودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط a1b2 نمایش پست ها
    من 4 ماه پیش اقدام کردم درخواستم رد کردن گفتن فاند داری بهت تعلق نمیگیره. من قبلا بدون مشکل گرفته بودم.
    اگه مقرری ما زیر ۱۰۰۰ دلار باشه، مابه‌التفاوتش رو نمیدن؟
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019