نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 11 از 1150 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021611115111011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط 8654039 نمایش پست ها
    من 9 خرداد درخواسته ارز کردم واسه 9 تیر با آپلود ویزام و الانم اومدم امریکا. تا الان وضعیتم تو سایت نشا هنوز همون جمله ی سابقه( درخواست شما به اداره کارشناسی ارسال شده) تا 9 تیر چیزی نمونده! من از کجا مییتونم بفهمم که نامم صادر شده یا نه؟
    ممکنه نامم آماده بشه ولی بهم ایمیل یا پیامی ندن؟
    تقریبا 3 ساعت پیش بهم ایمیل زدن و گفتن موافقت شده با درخواستم و میتونم جمعه نامه رو دریافت کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، جواب سوالاتتون به ترتیب شماره که زدید:
    1- هنگام مراجعه به بانک چه مدارکی لازم است و ورند کار چگونه خواهد بود؟

1. معرفی نامه صادر شده از وزارت علوم
    2. مدرکی شامل هزینه شهریه دانشگاه (بعضی بانک ها اصل پذیرش رو مطالبه میکنن. در ضمن به جای پذیرش دانشجویان آمریکا میتونن I-20 رو هم ارائه بدن)
    3. مدارک معمول شامل ویزا، شناسنامه و ...

2- انواع و میزان ارز پرداختی چقدر است؟
    ارز دانشجویی شامل دو قسمت میباشد. قسمت اول برای پوشش مبلغ شهریه و قسمت دوم شامل هزینه زندگی است.
    شهریه: حداکثر 15000 دلار در سال یا 7500 دلار در هر ترم. شهریه شما هرچقدر هم که بیشتر از 15000 دلار در سال باشد، بیش از این مبلغ به شما ارز دانشجویی داده نمیشود. اما اگر کمتر از این حد باشد، معادل با شهریه به شما ارز داده میشود. مثلا، اگر شهریه شما 20000 دلار در سال باشد، به شما فقط 15000 دلار در سال ارز برای شهریه پرداخت خواهد شد و اگر شهریه شما 10000 دلار در سال باشد، شما فقط 10000 دلار شهریه دریافت خواهید کرد.
    هزینه زندگی: حداکثر ماهی 1000 دلار. هزینه زندگی شما هرچقدر هم که بیشتر از 1000 دلار درماه باشد به شما فقط 1000 دلار برای هر ماه پرداخت خواهد شد. برای کشورهایی که هزینه زندگی کمتر از 1000 دلار برآورد میشود، بانک میتواند کمتر از این مبلغ را پرداخت نماید.(مانند مالزی)در این موارد سلیقه اپراتور بانک و چانه زنی متقاضی مهم خواهد بود.

منبع : سوالات متداول
    موفق باشید.

سلام

مرسی بابت اطلاعاتتون.

من یه سوال دارم. افرادی که خودشون ایران نیستن و خانوادشون میخوان از بانک واسشون ارز بگیرن آیا لازم هست که به بانک یا وزارت علوم ویزا ارائه بدن؟ آخه این دسته افراد که در اون زمان مشخص نیومدن ایران که حالا ویزا داشته باشن. پس با این ترتیب به جای ویزا چی باید تو سایت نشا آپلود کنن؟ به بانک چی نشون بدن؟

ممنونم بابت جواب سوالم

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ftm نمایش پست ها
    سلام

مرسی بابت اطلاعاتتون.

من یه سوال دارم. افرادی که خودشون ایران نیستن و خانوادشون میخوان از بانک واسشون ارز بگیرن آیا لازم هست که به بانک یا وزارت علوم ویزا ارائه بدن؟ آخه این دسته افراد که در اون زمان مشخص نیومدن ایران که حالا ویزا داشته باشن. پس با این ترتیب به جای ویزا چی باید تو سایت نشا آپلود کنن؟ به بانک چی نشون بدن؟

ممنونم بابت جواب سوالم
    برای آپلود ویزا که خب فقط یه اسکن ویزا رو میفرستن و اکی هست اما برای زمانی که باید مدارک فیزیکی ببرند فکر میکنم اون گواهی اشتغال به تحصیل که به تایید سفارت ایران رسیده اینکارو میکنه و میتونه جای ویزا رو بگیره برای بانک...!!!

Junior Member

سلام،
    دوستانی که تجربه دارن، می‌شه جواب این چهار تا سوال رو بدن:

1. خود جمعه (9 تیر) هم نامه می‌دن یا باید شنبه رفت؟ ساعت هم می‌دونید؟
    2. می‌شه بگین وقتی نامه‌بانک رو می‌گیریم، چیزی هست که باشد چکش کنیم تا خدای نکرده اگه اشتباهی شده باشه زودتر بریم برای درست کردنش؟
    3. اینکه بانک واسه 5 ماه یا 6 ماه پول می‌ده بستگی به تاریخی توی این نامه داره؟ (واسه ترم اولی‌ها)
    4. (مهم) تو I20 من نوشته واسه 9 ماه اول هزینه‌ای که باید از جیبت بدی (واسه شهریه و خونه و ...) روی هم 4000 تا است (باقی رو خودشون می‌دن). این یعنی اینکه من می‌تونم کلا 4000$ بگیرم؟ 3000$؟ یا 6000$+3000$؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط saragh27 نمایش پست ها
    سلام
    من بدون داشتن ویزا در سامانه نشاء ثبت نام کردم.بعد از چند روز این ایمیل برام ارسال شد.
    به دليل زير مورد تاييد کارشناس نشا قرار نگرفته است:
    پس از اخذ ويزا در ششماهه دوم سال 91 قابل بررسي است
    حالا سوالم این هست که چرا گفته در ششماهه دوم سال 91؟یعنی اگر من اواخر مرداد ماه ویزا دستم باشه با توجه به اینکه اواسط شهریور باید از کشور خارج بشم نمیتونم ارز دانشجویی بگیرم و برم؟
    شما زمانيكه ويزاتون رو گرفتيد اقدام به درخواست نامه بانك كنيد.
    از پل نامردان عبور نکن، بگذار تو را آب ببرد
    از ترس شیر ، به روباه پناه نبر ،... بگذار شیر تو را بخورد...
    پلنگی باش تیز و درنده ولی ، از کنار آهوی بی پناه به آرامی گذرکن..

سلام دوستان. من وقتی برای ترم تابستان ثبت نام کردم تاریخ مهر 91 رو بهم داد. ولی وقتی ویزام اومد رفتم گرفتم. الان که میخوام واسه ترم بعد ثبت نام کنم این پیام رو میده این یعنی چی؟ باید چکار کنم؟ نمیذاره درخواست جدید بدم : شما از آخرين ظرفيت خود استفاده کرده اید و باید منتظر باشید تا ظرفيت شما افزایش یابد. لطفا به حداکثر تاريخ صدور نامه توجه کنید و آن را با لیست نامه هاي دریافتی خود مقایسه نماييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hfmiut نمایش پست ها
    دوستان خیلی ها مثل من این مشکلو دارن که مدارکو اپلودکردن ولی هنوز چیزی مبنی بر صدور نامه دریافت نکرده اند. بالاخره ما چکار کنیم این ۲۰۰۰۰تومنو بریزیم یا نه؟
    ببينيد درخواستون درچه وضعيتي هست. با توجه به وضعيت اعلام شده (كه درتاپيك قبلا گفته شده و همچنين در سوالات متداول هم اعلام شده ) اقدام كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirazimi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من وقتی برای ترم تابستان ثبت نام کردم تاریخ مهر 91 رو بهم داد. ولی وقتی ویزام اومد رفتم گرفتم. الان که میخوام واسه ترم بعد ثبت نام کنم این پیام رو میده این یعنی چی؟ باید چکار کنم؟ نمیذاره درخواست جدید بدم : شما از آخرين ظرفيت خود استفاده کرده اید و باید منتظر باشید تا ظرفيت شما افزایش یابد. لطفا به حداکثر تاريخ صدور نامه توجه کنید و آن را با لیست نامه هاي دریافتی خود مقایسه نماييد.
    "من وقتی برای ترم تابستان ثبت نام کردم تاریخ مهر 91 رو بهم داد. ولی وقتی ویزام اومد رفتم گرفتم" ميشه اين قسمت رو توضيح بدين؟ بدون ويزا با نامتون موافقت شد؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad5706ht نمایش پست ها
    من 1/10/90 تا 31/3/91 نامه دریافت کردم ولی واسه دوره جدید هنوز باز نشده چیکار باید کرد ؟
    بايد منتظر باشين تا باز بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahell نمایش پست ها
    من با اینکه از سال ۲۰۱۰ در حال تحصیل هستم تا الان نتونستم ارز دانشجویی بگیرم. به تازگی موفق شدم برای ترم دوم ۲۰۱۱ اقدام کنم و با در خواستم موافقت شده. کسی اطلاع داره آیا واقعا این هزینه رو که ماله ترم سابق هست بهم می دن یا نه؟ من هنوز اون ۲۰ تومن رو نریختم و موضوع اینه که ویزای جدیدم هنوز نیومده که بخوام ماله ترم جاری رو بگیرم. اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره ممنون می شم خبر بدین.
    شما با همون نامه كه دريافت كردي برين بانك. طبق قانون بانك بايد در مقابل تاييد وزارت علوم اين ارز بهتون بده.