نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1133 از 1150 نخستنخست ... 13363310331083112311241125112611271128112911301131113211331134113511361137113811391140114111421143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,321 تا 11,330 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpro نمایش پست ها
    من امروز تونستم درخواست بدم اما خیلی سخت گیری میکنن گویا.
    اولا تاریخ انقضای ویزا نباید از تاریخ امروز کمتر باشه که خب مسخره است. چون مثلا برای من که آمریکام ویزای دانشجویی فقط یک ماه اعتبار داره تا فقط وارد آمریکا بشی.
    بعدش یه تعهدنامه که قبلا توی نشا میگرفتن رو دوباره میگرن که باید انگشت بزنی که درس تموم شد برمیگردی ایران.
    بعدش اگه سه ماه بیشتر در سال بیای ایران ارز بهت نمیدن.
    اگه از دانشگاه فاند یا پارت فاند داری بهت ارز نمیدن. درحالیکه قبلا این شرایط نبود.
    خلاصه کلی اما و اگر گذاشتن. امیدوارم با این همه اما و اگر نهایتا ارز بدن و قیمت معقول باشه نه با نرخ ۱۴ تومن.
    سلام
    ممنون از پاسختون
    منم الان دسترسی دارم اما
    سرتیفیکیتی که به تایید سفارت ایران رسیده باشه را هنوز ندارم؛ منتظرم دوشنبه برم و تاییدشو بگیرم
    مورد بعد اینکه تعهد برگشت با اثر انگشت میخوان؟؟؟ حالا اگه برنگردیم چی؟؟ کلا این تعهد محدودیتی ایجاد میکنه؟؟

نکته بعد اینکه تاریخ ورود و خروج از کشور چیه دیگه؟؟ من باید عکس صفحات پاسپورتم که مهر گمرک فرودگاه رو داره رو آپلود کنم و تاریخشون رو بنویسم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط GitiKh نمایش پست ها
    سلام
    من هر کاری میکنم هنوزم این خطا رو میاره:
    با توجه به اطلاعات پروفایل شما، شما مجاز به ثبت این درخواست نمی باشید. شرایط ثبت درخواست به شرح زیر است:
    در صورتی که حداقل یک مقطع تحصیلی دکتری یا کارشناسی ارشد یا کارشناسی با شرایط زیر در پروفایل متقاضی (فرآیند ثبت نام) موجود باشد، متقاضی می تواند به این فرآیند در پورتال دسترسی داشته باشد.
    متقاضی در یکی از دانشگاه های خارج از ایران در مقطع کارشناسی ارشد و یا بالاتر ، شاغل به تحصیل باشد
    در حالیکه اطلاعاتم درسته
    الان انگلیسم و اولین فیلد رو رشته در حال تحصیل اینجا رو نوشتم و بعدشم لیسانس ایرانو
    دیگه نمیدونم چی کار کنم!!
    کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
    ممنون
    بعد از ورد به پروفایل خودتون در سامانه در بالای صفحه روی ویرایش پروفایل کلیک میکنید و اطلاعات مربوط به مقاطع تحصیلی رو ویرایش میکنید. از دیپلم تا آخرین مدرک رو بذارین ... در قسمت دکترا یا ارشد برای خارج از کشور بزنید در حال تحصیل هستید. بعد تا انتها مراحل رو طی میکنید و بعد روی منوی خدمات کلیک میکنید و بقیه ماجرا ... .

دوستان کسی میتونه "شرایط" جدید برای دریافت ارز رو در اینجا کپی پیست کنه؟

ممنون

سلام کسی میدونه تاییدیه سامانه ی تاک کجا باید وارد بشه؟ اصلا باید وارد بشه یا خود به خود سازمان سنجش میفهمه که تایید شده؟ جایی برای آپلود ندیدم
    و اینکه تو قسمت پیوست سایر مدارک چه مدارکی باید آپلود میشد؟ مرسی

Junior Member

سلام دوستان من سوالم در مورد تعهدیه که این سری مشخص تر در مورد الزام به برگشت بعد از اتمام تحصیله ، کسی میدونه که در صورتی که دانشجو بر نگردد قانونشون در مورد دانشجو چه محدودیتی میتونه پیش بیاره ؟؟؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    دوستان کسی میتونه "شرایط" جدید برای دریافت ارز رو در اینجا کپی پیست کنه؟

ممنون

1. سازمان امور دانشجویان فقط محتوای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان را بررسی و تایید می نماید. مراحل و ضوابط پرداخت ارز اعم از نوع، میزان و نرخ ارز براساس دستورالعمل های بانک مرکزی ج.ا.ا بر عهده بانک های عامل می باشد
    2. تغییر بانک انتخابی امکانپذیر نمی باشد لذا از ابتدا در هر بانکی که پرونده ارزی تشکیل می دهید تا انتها از همان بانک مجاز به دریافت ارز هستید. ضمنا ارز مقرری و شهریه هر دو از یک بانک قابل اقدام می باشد و امکان دریافت ارز مقرری از یک بانک و ارز شهریه از بانک دیگر امکانپذیر نمی باشد. (لطفا در انتخاب بانک دقت نمایید)
    3. متقاضیان می بایست نسبت به تایید گواهی اشتغال به تحصیل خود از طریق بارگذاری در سامانه وزارت امور خارجه (سامانه تاک) اقدام نمایند. قابل توجه اینکه تا زمانیکه کدرهگیری سامانه تاک صادر نشود پرداخت ارز از سوی بانک امکانپذیر نخواهد بود
    4. ارز دانشجویی برای ترم جاری قابل بررسی می باشد و به سایر درخواستها (مربوط به ترمهای قبل) ترتیب اثر داده نخواهد شد
    5. ارز دانشجویی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی که تحصیل خود را قبل از تاریخ 31/2/1397 شروع کرده باشند قابل بررسی می باشد. (طبق بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)
    6. حداکثر مدت پرداخت ارز برای مقطع کارشناسی ارشد 36 ماه (6 ترم) و مقطع دکترا 60 ماه (10 ترم) میباشد
    7. دانشجویان می توانند سالانه به مدت سه ماه در ج.ا.ا اقامت داشته باشند (هر شش ماه یک ماه و نیم) چنانچه دانشجویی بیشتر از این مدت در ایران حضور داشته باشد می بایست ارز دریافتی را مسترد نماید
    8. لطفا به اعتبار دانشگاه محل تحصیل دقت نمایید چنانچه دانشگاه مورد تایید این وزارت نباشد ارز دانشجویی تعلق نخواهد گرفت. جهت کسب اطلاع از اعتبار دانشگاهها به سایت اداره دانش آموختگان به آدرس: http//grad.saorg.ir مراجعه نمایید
    9. گواهی اشتغال به تحصیل با سربرگ رسمی و مهر دانشگاه، با قید مقطع، رشته تحصیلی، قید تمام وقت بودن، بازه زمانی تحصیلی و... بارگذاری شود. ضمنا در گواهی اشتغال به تحصیل دریافت یا عدم دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی (اعم از شهریه یا مقرری) قید شود
    10. به دانشجویانی که دارای بورس کامل هستند یا به عبارت دیگر کمک هزینه تحصیلی (اعم از مقرری و شهریه) دریافت می نمایند ارز تعلق نمی گیرد
    11. دانشجویانی که از دانشگاه محل تحصیل کمک هزینه تحصیلی به طور کامل دریافت نمی نمایند، باتوجه به هزینه های اعلام شده در گواهی اشتغال به تحصیل ( بابت مقرری یا شهریه) درخواست ارز آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت
    12. به دانشجویان تمام وقت ارز تعلق می گیرد. (تحصیل می بایست به صورت حضوری و تمام وقت باشد)ــ به دوره های غیرحضوری، پاره وقت و مجازی ارز تعلق نمی گیرد
      ــ واحدهای خارج از کشور دانشگاههای پیام نور و آزاد اسلامی ارز تعلق نمی گیرد
    13. ارائه ویزا دانشجویی الزامیست
    14. قابل توجه دانشجویان دارای کارت پایان خدمت قدیمی لطفا نسبت به اخذ کارت الکترونیکی نظام وظیفه اقدام نمایید. (کارت نظام وظیفه قدیمی مورد قبول نیست) برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند بارگذاری مدرک معافیت تحصیلی الزامیست
    15. رشته های علوم پزشکی‏ به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مربوط می شود. لطفا از طریق این سایت درخواست ندهید
    16. بارگذاری مدرک لغو تعهد آموزش رایگان در ج.ا.ا در سایت الزامیست. (مثال: جهت مقطع دکترا برای خارج از کشور اقدام نموده اید در صورتیکه مقطع کارشناسی ارشد را در ایران بوده اید می بایست دانشنامه مدرک ارشد یا لغو تعهد آموزش رایگان را در سایت بارگذاری نمایید.)
    17. تمام امورات مربوط به دریافت ارز به صورت الکترونیک می باشد و نیاز به مراجعه حضوری نیست جهت پاسخگویی به سوالات و رفع مشکل احتمالی می توانید از طریق آدرس ایمیل support@saorg.ir یا پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات ارتباط برقرار نمایید
    18. مسئولیت هرگونه مغایرت در اطلاعات و مدارک متوجه متقاضی است و در صورت اثبات تخلف پذیرش فرد ابطال و طبق ضوابط و مقررات عمل خواهد شد
    19. جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه با ایمیل support@saorg.ir مکاتبه نمایید. (چنانچه در سامانه مشکل داشتید با این ایمیل مکاتبه نمایید)
    20. به دوره زبان، کالج، پیش نیاز و به طور کلی دوره های قبل از ورود به مقطع تحصیلی اصلی ارز تعلق نمی گیرد

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbehtalebi نمایش پست ها
    سلام کسی میدونه تاییدیه سامانه ی تاک کجا باید وارد بشه؟ اصلا باید وارد بشه یا خود به خود سازمان سنجش میفهمه که تایید شده؟ جایی برای آپلود ندیدم
    و اینکه تو قسمت پیوست سایر مدارک چه مدارکی باید آپلود میشد؟ مرسی
    در مورد پیوست سایر مدارک باید بگم که فقط قسمت های ستاره دار اهمیت دارند ...

تاییدیه سامانه ی تاک یعنی تایید گواهی اشتغال به تحصیل شما ... به نظر من بهتره تاییدیه سامانه تاک رو به همراه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیوست کنید و در قسمت آپلود کردن گواهی اشتغال به تحصیل اونو بفرستید ...

در ضمن یادتون باشه که:

گواهی اشتغال به تحصیل با سربرگ رسمی و مهر دانشگاه، با قید مقطع، رشته تحصیلی، قید تمام وقت بودن، بازه زمانی تحصیلی و... بارگذاری شود. ضمنا در گواهی اشتغال به تحصیل دریافت یا عدم دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی (اعم از شهریه یا مقرری) قید شود

نقل قول نوشته اصلی توسط sogand نمایش پست ها
    سلام دوستان من سوالم در مورد تعهدیه که این سری مشخص تر در مورد الزام به برگشت بعد از اتمام تحصیله ، کسی میدونه که در صورتی که دانشجو بر نگردد قانونشون در مورد دانشجو چه محدودیتی میتونه پیش بیاره ؟؟؟؟
    ممنون
    این سوال من هم هست ... ولی فک نکنم جای نگرانی داشته باشه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Johhanes Kepler /Computermathematics

دوستان سلام من یه سوال داشتم.توی فرم تعهد برای دریافت ارز سامانه سجاد شماره پرونده خواسته شده در حالی که توی سامانه سجاد بعد ثبت نام شماره پرونده ای رویت نمیشه.اگه کسی درخواست داده ممکنه بگه برای شماره پرونده چه عددی رو وارد کرده. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamalmath1682 نمایش پست ها
    دوستان سلام من یه سوال داشتم.توی فرم تعهد برای دریافت ارز سامانه سجاد شماره پرونده خواسته شده در حالی که توی سامانه سجاد بعد ثبت نام شماره پرونده ای رویت نمیشه.اگه کسی درخواست داده ممکنه بگه برای شماره پرونده چه عددی رو وارد کرده. ممنون
    منم هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم، سرآخر شماره پرونده نشا رو نوشتم...
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019