نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 14 از 1150 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324641145141014 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط altera نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از یه دانشگاه پذیرش دارم و همچنین از یه دانشگاه با رنک بالا تر پذیرش کاندیشنال دارم، هردو بدون فاند هستن، به نظرتون چه کنم؟
    آیا بعد از ترم اول در دانشگاه با رنک بالا تر و انرول شدن، می تونم ارز دانشجویی بگیرم؟
    ممنون
    ارز دانشجویی ربطی به رنک دانشگاه نداره. فقط باید اسم دانشگاه توی لیست وزارت علوم موقع ثبت نام باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ftm نمایش پست ها
    سلام

ممنون بابت جواب سوالم فقط یه مطلبی واسم هنوز مبهم هست. یکی از دوستان دانشجویی سال 4 دکتراست تو کانادا و الان میخواد واسه ارز اقدام کنه. خودش هم نمیتونه بیاد ایران. ویزاش هم مدتش تموم شده. الان با توجه به این شرایط چی رو تو نشا آپلود کنه؟ آخرین ویزایی که داشته ؟ آخریش مال زمستون بود با اعتبار هفته اول می که البته نتونست بیاد ایران و تاریخش گذشت. حالا با توجه به این موضوع چطوری میتونه واسه ارز اقدام کنه؟

مرسی بابت جواب
    دوست عزیز ایشون همون آخرین ویزایی که دارن رو آپلود کنن. یعنی راه دیگه ای ندارن...!!! فقط بگین برای ویزای جدید اقدام کنن و درصورتی که رد شد ویزای جدید رو توی سایت آپلود کنن. البته فکر میکنم چون ایشون بالاخره باید گواهی اشتغال به تحصیل رو به تایید سفارت برسونن، اگر گواهی تایید شده آپلود کنن وزارت دیگه گیر نده به اینکه تاریخ ویزا گذشته (البته برای گرفتن وقت همون گواهی تایید نشده هم مثل اینکه کافیه ولی برای مراجعه به بانکه که گواهی تایید شده حتما مورد نیازه.) ولی در مورد ایشون شاید بهتر باشه تایید شده رو آپلود کنن. بهرحال امتحان کنین ضرر نداره.

ضمنا چون ایشون خودشون خارج از ایرانن و باید نامه رو بفرستن واسه خانواده شون و برای مراجعه به بانک ویزایی وجود نداره در حقیقت مهم اینه که آیا سفارت ایران در اون کشور اون نامه اشتغال به تحصیل رو برای ایشون با این ویزا تایید میکنه یا نه که فکر کنم بکنه. البته بازم امتحان کنین و در صورت امکان نتیجه رو اینجا هم اعلام کنید که بقیه هم استفاده کنن.
    ویرایش توسط میلاد : June 27th, 2012 در ساعت 01:15 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال من اگر قبل از این قضیه سفارت انگلیس در ایران به انگلیس آمده باشم ولی نه برای دانشگاه آیا میتوانم ارز دولتی بگیریم ؟

با تشکر
    اینجا دیدم

27- آیا ارز دانشجویی به دانشجویان انگلستان تعلق میگیره؟
    تنها در صورتی که قبل از حوادث سفارت انگلستان در ایران مشغول به تحصیل شده اید میتوانید از ارز دانشجویی استفاده کنید
    http://www.applyabroad.org/forum/announcement.php?f=27
    قاعدتا باید تاریخ شروع درس شما توی نامه اشتغال به تحصیل مال قبل از بسته شدن سفارت باشه. مثلا زده باشه دانشجوی ورودی 2010 یا مثلا دانشجوی ترم 6. یه جوری مشخص باشه که شما قبل از این جریانات اشتغال به تحصیل داشتید. اگر مثلا بزنه دانشجوی ترم 1 ورودی 2012 خب مشخصه که بهتون نمیدن. البته من نمیدونم فرمت نامه ای که به شما میدن چجوریه ولی تو همین ایران تو دانشگاهای خود ما توی نامه اشتغال به تحصیل مینوشتن دانشجوی ورودی چه سال و چه ترمی هستیم و از این طریق میشد فهمید کی درسمون شروع شده. قاعدتا اونجا هم همینطوره.
    ضمنا شما باید ویزاتونم آپلود کنین. شما قبل از این جریانات که با ویزای دانشجویی نرفتید انگلستان و وقتی تاریخ ویزای دانشجویی مال بعد از این جریاناته احتمالا به مشکل میخورید. چون باید تاریخ شروع درستون (و در نتیجه ویزای دانشجوئیتون) مال قبل از این جریانات باشه.
    ویرایش توسط shibaak : June 27th, 2012 در ساعت 08:59 AM

Junior Member

سلام. من و همسرم در آمریکا هستیم. همسرم ارز دانشجویی را هفته قبل گرفته ولی برای تاهل ارز ندادن. بهانشون اینه که ویزای من اکسپایر شده! و هیچ به I-94 هم دقت نمی کنن که توش زده D/S. کسی می دونه که من چه مدرکی باید برای اینها بفرستم که دیگه حرفی توش نباشه؟ ممنونم

سلام دوستان
    این سوالو یکی از بچه ها هم چند روز پیش گذاشته بود ولی کسی جواب نداد. من امروز هم از بانک سامان(روابط عمومیش ویکی از شعبش) و هم از یکی از شعب بانک پاسارگاد پرسیدم که برای دانشجویانی که تازه میخوان برن، اگه نامه از وزارت علوم بیارن، ارزدانشجویی میدین، گفتن نه!. گفتن که رسید پرداخت هزینه تحصیلت و نامه اشتغال به تحصیل که به تائید سفارت ایران در اون کشور رسیده باشه لازمه. یعنی به دانشجویانی که تازه میخوان برن، ارز دانشجویی نمیدن.
    می خواستم بدونم از بچه هایی که تازه نامه از وزارت علوم گرفتن و ترم اولشونم هست که میخوان برن، تونستن جایی رو پیدا کنن که بهشون ارز بده؟
    خواهشا جواب بدین
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    درود.
    ممنون. بانکها چی؟ معمولاً کدوم بانکها سرعت عمل بهتری دارند؟ من اخبار ضدونقیضی میشنوم که فلان بانک خوب هست و فلان بانک خوب نیست.
    شما اطلاعاتی دارید. ممنونم
    تنها چیزی که میدونم بهتره مشتری بانک باشید. و اینکه اون موسسه هم گفت نامه ای که میدن برای بانک خاصی نیست و بعد میتونیم بعد از گرفتن نامه به هر بانکی مراجعه کنیم.

موضوع پذیرش کاندیشنال است که ارز نمی دن بهش، راهش چیه؟

ببخشید، از تاریخی که من درخواست نامه ارز رو ارسال می کنم تا اومدنش، چقدر زمان می بره در حال حاظر؟ شهرستان هستم. ممنونم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط x_farhad نمایش پست ها
    ببخشید، از تاریخی که من درخواست نامه ارز رو ارسال می کنم تا اومدنش، چقدر زمان می بره در حال حاظر؟ شهرستان هستم. ممنونم
    شما وقتی درخواست می دید، از بین زمان ها و مکان های موجود در فرم درخواست انتخاب می کنید در چه تاریخی و کجا نامه رو می خواهید دریافت. اگر با درخواستتون موافقت بشه همون تاریخ می رید و می گیرید. فرقی نداره تهران یا شهرستان. در تاریخ و محلی که انتخاب کردید تحویل می گیرید.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

اگه تو آی 20 این قید شده باشه ممکنه موافقت نکنن؟
    کسی هست تجربه مشابه داشته باشه؟
    English Proficiency:
    This school requires English proficiency
    The student is not proficient yet. English instructions will be given at the school