نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 143 از 1150 نخستنخست ... 43931331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531932436431143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Member peyvand_amiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU..architecture

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

واقعا الان موج امید در من خیلی ایجاد شد.
    اگه آخر به پارتی متوصل شدید که هیچ ، اگه نه که فقط چون اسم خودتون یه هفته گشتید حالا حیف میشه به بقیه بگید که واقعا کم لطفیه.چون خیلی از سوالاتی که داشتین و اینجا یه روزه پیدا کردین رو بچه ها یه هفته که سهله ، چندین هفته براش زحمت کشیده بودن و زیر و رو کرده یودن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان، واقعاً روم نميشه اين پست رو بذارم وقتي اين همه استرس در اطراف دوستان مشاهده ميكنم، ولي با خودم گفتم شايد موج اميد ايجاد شود. من ديروز نامه ارز را گرفتم و امروز هم خود ارز رو، 16500 دلار براي شش ماه، 6000+7500+3000؛ (هر دلار برابر 1226+8 تومان)
    3000 تا آخر براي همراهم (همسرم) بود، يعني ماهي 500 دلار براي ايشان؛ دوستان، به زودي نرخ ارز مرجع تغيير ميكنه، لطفاً دست روي دست نذاريد.
    از من لطفاً در مورد شعبه و نام بانك نپرسيد، ولي اگر مثل من تمام هفته، تهران رو زير و رو بكنين، چند تا از اين بانك ها پيدا ميشه، مطمئنم، همون بانكهايي كه خودتون هم اسماشون رو ميدونيد

خیلی متشکر
    رفتم تو نشا
    دنبال دانشگاهم تو لیسانس می گردم (خواجه نصیر) اصلا نیست
    اصلا مهمه یا می تونم یه دانشگاه دیگه رو انتخاب کنم؟
    در مورد ادرس چطور؟ باید ادرس خودتو بدی یا میشه برای والدین رو داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،بخش سوالات متداول رو بخوونید، جواب سوالاتون رو می گیرین : اینجا

متشکر
    یه سوال دیگه هم داشتم
    میشه فقط پروفایل رو ایجاد کنی بعدا اسکن مدارک رو اپ کنی یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان، واقعاً روم نميشه اين پست رو بذارم وقتي اين همه استرس در اطراف دوستان مشاهده ميكنم، ولي با خودم گفتم شايد موج اميد ايجاد شود. من ديروز نامه ارز را گرفتم و امروز هم خود ارز رو، 16500 دلار براي شش ماه، 6000+7500+3000؛ (هر دلار برابر 1226+8 تومان) 3000 تا آخر براي همراهم (همسرم) بود، يعني ماهي 500 دلار براي ايشان؛ دوستان، به زودي نرخ ارز مرجع تغيير ميكنه، لطفاً دست روي دست نذاريد. از من لطفاً در مورد شعبه و نام بانك نپرسيد، ولي اگر مثل من تمام هفته، تهران رو زير و رو بكنين، چند تا از اين بانك ها پيدا ميشه، مطمئنم، همون بانكهايي كه خودتون هم اسماشون رو ميدونيد
    دوست عزیز اگه آشنا داشتی که هیچی. وگرنه اسم بانک و شعبه رو بگو ماهم ازین در به دری خلاص شیم. خودتون میگید قراره نرخش تغییر کنه. زیرورو کردن تهران که همه مجبوریم ولی تا اخر هفته قیمتش شد نرخ بازار چی.

Junior Member

من الان به شماره هایی که اینجا بود زنگ زدم جواب ندادن بعد چند شماره آخرو رندوم گرفتم با یه آقایی حرف زدم بعد گفت وصل می کنم با بهمنی حرف بزن!!!!!
    انقدر تعجب کردم یعنی باور نکردم خلاصه گفتم من امروز همه شعب بانکها رو رفتم همه جا گفتن به ما ابلاغ شده که ارز دانشجویی ندیم اونم گفت که این قضیه ظرف چند روز آینده حل خواهد شد و تا چند روز صبر کنید.

Junior Member

تعداد رقماش کمتر بود شاید یکی از این دوتا
    299551 021
    29951 021
    آخرش 51 بود در هرصورت، بزنگین شاید به جایی رسیدیم

دوستان . من دیروز از موسسه مربوطه توی شیراز نامم رو گرفتم . امروز رفتم بانک ملت شعبه خیابون سعدی ، در عرض 1 ساعت برام حساب ارزی باز کرد و 6000 دلار رو ریخت توش. من ترم اولی هستم و هنوز نه شهریه ای پرداخت کردم نه چیزی رو به تایید سفارت رسوندم. مسئول قسمت ارزی گفتش که شهریه رو بهت نمیدیم. گفتم اگه توی قانون بانک مرکزی نگاه کنید نوشته که ترم اولیا باید 30% به عنوان وثیقه بزارن بعد که رسید پرداخت شهریه رو آوردن بهشون 30% رو پس میدیم. طرف گفتش که : من تا حالا ترم اولی نداشتم بزار زنگ بزنم بپرسم ! وقتی زنگ زد و برگشت گفت : قانونی که شما میگید درسته ولی چون هیچکس به تعهدات پرداخت شهریه و آوردن رسید عمل نکرده فعلاً به کسی که شهریه رو نداده ارز نمیدیم. برو شهریه رو پرداخت کن بعد بیا تا بهت بدیم ( اینم چوبی بود که از کار دانشجویان پیشین خوردیم که خر خودشون از پل گذشت و پل رو خراب کردن ) .
    به همه دوستان توصیه می کنم اگه عجله دارن بگردن تو شعبه های بانک ملت فقط ! خصوصیا که فقط دارن می پیچونن ! خیلی از شعبه های بانک ملت هم به همین ترتیب. من خودم توی شعبه مرکزی ملت که فقط 2 دقیقه با این شعبه فاصله داره ، با پارتی و آشنا هم نتونستم ارز بگیرم ولی این شعبه بدون پارتی و آشنا و نوبت و ... کار من رو 2 ساعته راه انداخت. به شیرازیای عزیز که توصیه می کنم تا نامه بانک رو گرفتن برن همین شعبه خیابان سعدی ، به بقیه دوستان هم توصیه می کنم از گشتن غافل نشن. بالاخره هر جایی بانک خوب و کارمند خوب و با شعور پیدا میشه !
    من که 6000 تا گرفتم هرچند خیلی کمه و واسه شهریه باید آزاد بخرم ولی مو از خرس کندن غنیمته ! شما هم خسته نشید و بگردید . ایشالا همتون گیرتون بیاد ارز دانشجویی !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    اینم احتمالاً از اون خبرهــــاست که دقیقاً برعکسش اتفاق میفته!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901217001448

بانک سامان ارز دانشجویان را تامین می‌کند.
    خبرگزاری فارس: دانشجویان در حال تحصیل در خارج از کشور از این پس می‌توانند ارز مورد نیاز خود را با نرخ رسمی و مطابق با مقررات ارزی بانک مرکزی از تمام شعب بانک سامان در سراسر کشور دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره روابط‌ عمومی بانک سامان، تمام دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور با ارایه مدارک مربوطه شامل گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صورتحساب دانشگاه که اصالت آن مورد تایید کنسولگری ایران در کشور محل تحصیل قرار گرفته باشد و با رعایت مجموعه مقررات ارزی می‌توانند با مراجعه به تمام شعب بانک سامان در سراسر کشور، ارز دانشجویی خود را به صورت نقدی دریافت نمایند.

بر اساس مقررات بانک مرکزی، میزان ارز قابل پرداخت به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور جهت شهریه، سالانه حداکثر 15 هزار دلار آمریکا و بابت هزینه اقامت ماهانه معادل یک‌هزار دلار آمریکا است.

گفتنی است، دانشجویان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز دانشجویی و سایر خدمات و محصولات بانک سامان، با مرکز سامان ارتباط به شماره 6422-021 تماس حاصل فرمایند و یا به شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه کنند.
    به نظرم فعلاً باید منتظر موند واسه این بانکای خصوصی . خودشون هم موندن که چی کار کنن ! اگه عجله دارید باید فقط برید سراغ بانک ملت !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

Junior Member

سلام دوستان

من ترم اولی هستم و چون یه هفته دیگه بلیط دارم برای آمریکا و هنوز ارز نگرفتم، ممنون می شم یکی کمکم کنه:

1- می خوام بدونم اینکه الان می گن به جای 20% ، 30% پول رو نگه می دارن تا گواهی به تایید کنسولگری حافظ منافع ایران توی آمریکا برسه درسته؟! تا جایی که یادمه 20% بود!
    2- و اینکه برای پرداخت شهریه و هزینه ی زندگی باید گواهی های جدایی از کنسولگری گرفت چون انگار ارز شهریه از ارز هزینه ی زندگی جدائه یا اینکه یه گواهی اشتغال به تحصیل می دن؟ چون تا این گواهی رو نفرستیم ایران اون 30% را بهمون پس نمی دن!

ممنون

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    به نظرم فعلاً باید منتظر موند واسه این بانکای خصوصی . خودشون هم موندن که چی کار کنن ! اگه عجله دارید باید فقط برید سراغ بانک ملت !
    درود.
    عذر میخام این خبر قدیمی بود. مال چهار ماه پیش بوده. استنادی بهش نمیشه کرد.
    فعلا که سامان اصلاً ارز نمیده.