نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 144 از 1150 نخستنخست ... 44941341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541942446441144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    دوستان . من دیروز از موسسه مربوطه توی شیراز نامم رو گرفتم . امروز رفتم بانک ملت شعبه خیابون سعدی ، در عرض 1 ساعت برام حساب ارزی باز کرد و 6000 دلار رو ریخت توش. من ترم اولی هستم و هنوز نه شهریه ای پرداخت کردم نه چیزی رو به تایید سفارت رسوندم. مسئول قسمت ارزی گفتش که شهریه رو بهت نمیدیم. گفتم اگه توی قانون بانک مرکزی نگاه کنید نوشته که ترم اولیا باید 30% به عنوان وثیقه بزارن بعد که رسید پرداخت شهریه رو آوردن بهشون 30% رو پس میدیم. طرف گفتش که : من تا حالا ترم اولی نداشتم بزار زنگ بزنم بپرسم ! وقتی زنگ زد و برگشت گفت : قانونی که شما میگید درسته ولی چون هیچکس به تعهدات پرداخت شهریه و آوردن رسید عمل نکرده فعلاً به کسی که شهریه رو نداده ارز نمیدیم. برو شهریه رو پرداخت کن بعد بیا تا بهت بدیم ( اینم چوبی بود که از کار دانشجویان پیشین خوردیم که خر خودشون از پل گذشت و پل رو خراب کردن ) .
    به همه دوستان توصیه می کنم اگه عجله دارن بگردن تو شعبه های بانک ملت فقط ! خصوصیا که فقط دارن می پیچونن ! خیلی از شعبه های بانک ملت هم به همین ترتیب. من خودم توی شعبه مرکزی ملت که فقط 2 دقیقه با این شعبه فاصله داره ، با پارتی و آشنا هم نتونستم ارز بگیرم ولی این شعبه بدون پارتی و آشنا و نوبت و ... کار من رو 2 ساعته راه انداخت. به شیرازیای عزیز که توصیه می کنم تا نامه بانک رو گرفتن برن همین شعبه خیابان سعدی ، به بقیه دوستان هم توصیه می کنم از گشتن غافل نشن. بالاخره هر جایی بانک خوب و کارمند خوب و با شعور پیدا میشه !
    من که 6000 تا گرفتم هرچند خیلی کمه و واسه شهریه باید آزاد بخرم ولی مو از خرس کندن غنیمته ! شما هم خسته نشید و بگردید . ایشالا همتون گیرتون بیاد ارز دانشجویی !
    فقط یه سوال تاریخ نامه شما گذشته بود یا هنوز نیامده؟
    چون ظاهراً کلیه شعب ملت موظفند به قبل از تاریخ شروع توی نامه ارز ندن و به بعد از اون ارز میدن...

نقل قول نوشته اصلی توسط meslami نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ترم اولی هستم و چون یه هفته دیگه بلیط دارم برای آمریکا و هنوز ارز نگرفتم، ممنون می شم یکی کمکم کنه:

1- می خوام بدونم اینکه الان می گن به جای 20% ، 30% پول رو نگه می دارن تا گواهی به تایید کنسولگری حافظ منافع ایران توی آمریکا برسه درسته؟! تا جایی که یادمه 20% بود!
    2- و اینکه برای پرداخت شهریه و هزینه ی زندگی باید گواهی های جدایی از کنسولگری گرفت چون انگار ارز شهریه از ارز هزینه ی زندگی جدائه یا اینکه یه گواهی اشتغال به تحصیل می دن؟ چون تا این گواهی رو نفرستیم ایران اون 30% را بهمون پس نمی دن!

ممنون
    سلام
    1- واسه ترم اولیا قبلاً روال اینجوری بود که شهریه رو به شما میدادن و 20 یا 30% رو پیش خودشون نگه میداشتن تا شما رسید پرداخت شهریه که به تایید سفارت رسیده رو براشون ببرید. ولی الان همه بانکها دارن میزنن زیرش و اگه خیلی بخوان لطف کنن فقط هزینه زندگی رو میدن. توی 2 3 تا پست قبل روال کار خودم رو توضیح دادم.
    2- واسه ترم اولیا فقط نامه پذیرش کافیه که به دست وزارت علوم برسه و اونا هم نامه معرفی به بانک صادر کنن ولی از ترم 1 به بعد هر بار که بخواید از وزارت علوم نامه معرفی به بانک بگیرید نیاز هست که اشتغال به تحصیل بگیرید ، به تایید سفارت برسونید و اون رو توی نشا آپلود کنید. بانک واسه هزینه زندگی نیاز به اشتغال به تحصیل و اینا نداره ، فقط روی نامه وزارت به شما هزینه زندگی رو میده ! واسه شهریه هست که بانک رسید پرداخت تایید شده توسط سفارت رو میخواد. اون قضیه 20 یا 30% هم مخصوص شهریه هست نه هزینه زندگی !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    فقط یه سوال تاریخ نامه شما گذشته بود یا هنوز نیامده؟
    چون ظاهراً کلیه شعب ملت موظفند به قبل از تاریخ شروع توی نامه ارز ندن و به بعد از اون ارز میدن...
    من ترم اولی هستم و تاریخ شروع واسه من 1 شهریور خورده ! این بنده خدا کارمند این بانکی که من رفتم گویا از قضایا خیلی مطلع نبود و خیلی روتین فقط هدفش این بود که کار مردم رو راه بندازه . من حتی ارز مسافرتی هم 1 ماه پیش گرفته بودم که بر خلاف بقیه بانکها به این هم گیر نداد ! ایشالا شماها هم همچین کارمندایی تو پستتون بخوره. موفق باشید.

با سلام دوستان من امروز شعبه مركزي بانك پاسارگاد و ملت رو رفتم. پاسارگاد كه گفت بانك مركزي دستور داده فعلاً فروش ارز دانشجويي متوقف بشه (يعني ديگه به بانك ها ارز نمي ده). بعدم گويا قراره دلار هم وارد بورس بشه و با نرخ مرجع بيش از 1600 تومان... بانك ملت مركزي هم در بدو ورود مي پرسه كه منطقه سكونت شما كجاست و مي گه بريد شعبه ارزي منطقه خودتون. به هيچ وجه كساني رو كه ساكن به غير از همون محدوده خود شعبه بودند پذيرش نكرد. ولي فكر كنم ملت هنوز ارز داره. من دو تا شعبه ارزي زنگ زدم گفت بيايد و مي ذاريمتون توي نوبت (واسه حدود وسطاي شهريور)....البته من كه بعيد مي دونم اصلاً تا اون موقع دلار دانشجويي باقي بمونه

3 تا سوال هم داشتم:
    1. دفتر حفاظت منافع ايران توي امريكا فقط تو واشينگتن هست؟ مثلاً دانشجويي كه توي يك ايالت 5000 كيلومتر اون ور تر داره درس مي خونه چه جوري بايد گواهيشو به تأييد برسونه و بفرسته؟
    2. اصولاً اين گواهي اشتغال به تحصيل (يا ريز هزينه ها) با هرچي ديگه اصلاً اونجا وجود داره تو سيستم آموزشيشون؟ يعني ما بايد چي از داشگاه درخواست كنيم؟
    3 . با توجه به اينكه حداكثر ارز محاز ورودي به امريكا 1000$/ نفر، و حداكثر ارز خروجي از ايران 5000$/نفر هست اين 5000 تاي باقي مانده رو چه جوري با خودمون ببريم؟ معمولاً پليس فرودگاه گير ميده؟ و آيا اگه دلار اضافي رو بگيرن ضبط مي كنند و يه آبم روش، يا اينكه تحويل خانواده و نزديكان مي دهند؟

با سپاس

Member peyvand_amiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU..architecture

بچه ها کسی هست که تو فاصله کمتر از دو ماه هم ارز مسافرتی گزفته باشه هم ارز دانشجویی از یه بانک( صرف نظر از شعبش ) ؟

سلام

من ترم اولی هستم و ویزای دانشجوییم برای آمریکا تا 20 اکتبر اعتبار داره..... امروز کارمند بانک ملت اصفهان همین را بهانه کرد و گفت به ازای 3 ماه بهت ارز میدیم یعنی 3000 دلار... تازه 30% را هم بلوکه می کنند در حالیکه هزینه زندگی هست نه شهریه تحصیلی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط entrepreneur23 نمایش پست ها
    3 تا سوال هم داشتم:
    1. دفتر حفاظت منافع ايران توي امريكا فقط تو واشينگتن هست؟ مثلاً دانشجويي كه توي يك ايالت 5000 كيلومتر اون ور تر داره درس مي خونه چه جوري بايد گواهيشو به تأييد برسونه و بفرسته؟
    2. اصولاً اين گواهي اشتغال به تحصيل (يا ريز هزينه ها) با هرچي ديگه اصلاً اونجا وجود داره تو سيستم آموزشيشون؟ يعني ما بايد چي از داشگاه درخواست كنيم؟
    3 . با توجه به اينكه حداكثر ارز محاز ورودي به امريكا 1000$/ نفر، و حداكثر ارز خروجي از ايران 5000$/نفر هست اين 5000 تاي باقي مانده رو چه جوري با خودمون ببريم؟ معمولاً پليس فرودگاه گير ميده؟ و آيا اگه دلار اضافي رو بگيرن ضبط مي كنند و يه آبم روش، يا اينكه تحويل خانواده و نزديكان مي دهند؟

با سپاس
    من چون آمریکا نیستم در مورد سوال اول چیزی نمی گم ولی در استرالیا همه مدارک برای تایید برای سفارت پست می شه و پاکت برگشت رو هم براشون پست می کنیم، کلا مراجعه حضوری در کار نیست
    بهترین کار اینه که برین و داستان رو برای مسئول ثبت نامتون تعریف کنین خودش بتون می گه بهترین مدرک چیه که بتون بدن که کلیه اطلاعاتی رو که می خوایین توش باشه، کلا نگران نباشین سیستم در خارج از مملکت عزیزمون بسیار انعطاف پذيری من که از دست قانون های کشورمون که هر روز عوض می شه، هر روز یک چیز ازشون خواستم و همیشه در اولین فرصت با روی کاملا خوش هر مدرکی رو که خواستم بهم دادن
    برای من که اصلا کسی نپرسید چقدر پول همراته نه موقع خروج از ایران و نه موقع ورود ولی کلا چیزی رو کسی ضبط نمی کنه، براشون توضیح بدین که مثلا شهریه دانشگاه و به خانوادتون بگین پشت گيت خروجی از مرز ایران باشن تا اگه نیاز شد پولی رو برگردونین به راهتی بشون بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط peyvand_amiri نمایش پست ها
    بچه ها کسی هست که تو فاصله کمتر از دو ماه هم ارز مسافرتی گزفته باشه هم ارز دانشجویی از یه بانک( صرف نظر از شعبش ) ؟
    من 1 ماه پیش ارز مسافرتی واسه ترکیه گرفتم و امروز ارز دانشجویی ! البته کلاً این شعبه ای که من رفتم ( بازم واسه اطلاع دوستان شیرازی میگم : بانک ملت شعبه خیابان سعدی ) هدفش کار راه انداختن بود و با وجود شبهات بسیار به هیچ چیزی گیر نداد. فکر نکنم دیگه امثال این شعبه و امثال این کارمند جایی پیدا بشه. طرف فقط هدفش این بود که ارز بده برعکس جاهای دیگه که انگار میخوای پول زور ازشون بگیری یا ارثیه باباشونه که زورشون میاد بدن ! موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط daryayearam100 نمایش پست ها
    سلام

من ترم اولی هستم و ویزای دانشجوییم برای آمریکا تا 20 اکتبر اعتبار داره..... امروز کارمند بانک ملت اصفهان همین را بهانه کرد و گفت به ازای 3 ماه بهت ارز میدیم یعنی 3000 دلار... تازه 30% را هم بلوکه می کنند در حالیکه هزینه زندگی هست نه شهریه تحصیلی...
    این کارشون کاملاً غیر قانونی هست. زیر بار نرید ! مگه نامه وزارت علوم ندارید؟ توی اون چه تاریخی خورده؟