نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 441 از 1150 نخستنخست ... 341391431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451491541941 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,401 تا 4,410 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط aleki نمایش پست ها
    سلام

کسی‌ میدونه اگه چند هفته دیرتر از تاریخی‌ که نشا تعیین کرده بریم موسسه بازم میتونیم نامه معرفی‌ به بانک رو بگیریم. ممنون
    من دوشنبه رفتم (سه روز بعد از اولین تاریخ) گفتش که اگه امروز نیومده بودی نامتو برگشت می دادیم تهران (از شیراز). چون همه گرفته بودند.
    شما باهاشون تماس بگیرید بگید نامتونو نگه دارن.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط mohakbari نمایش پست ها
    سلام کسی میدونه معمولا تا چند روز قبل از روزی که نشا قراره نامه ارز رو بده میشه واسه اون تاریخ درخواست داد؟ مثلا برای 8 دی تا کی معمولا میشه درخواست داد؟
    من برای نوبت جمعه 24 آذر می خواستم و 18ام درخواست دادم. درخواستم چهارشنبه 22ام تایید شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط aleki نمایش پست ها
    سلام

کسی‌ میدونه اگه چند هفته دیرتر از تاریخی‌ که نشا تعیین کرده بریم موسسه بازم میتونیم نامه معرفی‌ به بانک رو بگیریم. ممنون
    خودشون توی نامه تایید می نویسند تا 5 روز کاری میشه مراجعه کرد.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام اگه با نامه پذیرش ژانویه ارز رو بگیریم ولی ژانویه نریم و مثلا May بریم اونوقت مشکلی از نظر اون وثیقه ای که بانک میزاریم پیش نمیاد ؟ کلا مشکلی داره این کار ؟

سلام دوستان
    یک سوال فوری

من برای 3 دی پرواز دارم به امریکا (طبیعتا اصل I20 رو هم باید ببرم) و تو سایت نشا برای 8 دی ماه بهم وقت داده که نم من و نه I20 من ایران نیست...
    حالا اگر پدرم بخواد 8 دی بره ادرسی که نشا داده و نامه رو بگیره اصل گواهي اشتغال به تحصيل ازش میخوان که دسته منه؟
    به نظرتون من باید برم و دوباره از اونجا با پست کردن اشتغال به تحصیل دوباره اقدام کنم؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

من زنگ زدم بانک سامان. گفت باید همه مدارکو بیارین پول رو هم بریزین به حساب ما مدارکو بفرستیم تهران هر موقع ارز رو دادن بیاین بگیرین!!!
    مسخره است واقعا! یعنی کلا کاری میکنن بی خیال شیم از بیخ و بن!

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    1- من نامه معرفی به بانکم صادر شده و پدرم اونو از موسسه گرفته ولی تو نامه نوشته که فقط 6000 تا برای هزینه زندگی به من تعلق میگیره. در صورتی که من گواهی ثبت نام (که توش مبلغ شهریه رو هم نوشته بوده) تو سایت نشاء گذاشته بودم. کسی می دونه برای گرفتن شهریه باید چیکار کرد؟ باید دوباره از نشاء نامه بگیرند (با ذکر تعلق گرفتن ارز شهریه) یا اینکه مستقیم از خود بانک برای شهریه اقدام کنم؟

2- کسی در مورد 3000 دلار کمک هزینه همراه که میگن تازه تصویب شده چیزی میدونه؟ به کسی دادند؟ (اینم باید تو نامه نشاء ذکر بشه؟؟)
    1. توی نامه بانک هیچوقت اسمی از شهریه آورده نمیشه. شهریه رو بر اساس نامه ادمیشن و رسید پرداخت شهریه به شما میدن.
    2. این قانون قبلا هم بود ولی از زمانی که ارز دانشجویی به ارز مبادله ای تبدیل شد بانک تجارت دیگه نمیداد ولی جدیدا شروع کرده و داره میده دوباره. تعدادی از دوستان تونستن بگیرن. حدود 1 ماه هم هست که شروع شده و هم شهریه رو میدن و هم همراه.

ApplyAbroad Hero

دوستان مسئول ارز یکی از شعب بانک سامان به یه بنده خدایی که ترم اولشه و تازه میخواد بره، گفته نیاز نیست اون وثیقه 30%ی رو بدی. همون حدود 15 میلیون برای 6000 دلار رو گفته بیار کافیه. و اینم گفته که رفتی دانشگاه نامه ی اشتغال به تحصیل رو بفرست تا ارز شهریه رو هم بهت بدیم. این دو مورد عجیب نیست؟ چون ندیدم کسی اینجا بگه برای ترم اول وثیقه ندادیم یا ارز شهریه رو گرفته باشیم.
    یه مورد دیگه اینکه گفتن باید این پول حدود 10 روز تو حساب باشه بعد از بررسی بیاید ارز رو بگیرید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان مسئول ارز یکی از شعب بانک سامان به یه بنده خدایی که ترم اولشه و تازه میخواد بره، گفته نیاز نیست اون وثیقه 30%ی رو بدی. همون حدود 15 میلیون برای 6000 دلار رو گفته بیار کافیه. و اینم گفته که رفتی دانشگاه نامه ی اشتغال به تحصیل رو بفرست تا ارز شهریه رو هم بهت بدیم. این دو مورد عجیب نیست؟ چون ندیدم کسی اینجا بگه برای ترم اول وثیقه ندادیم یا ارز شهریه رو گرفته باشیم.
    یه مورد دیگه اینکه گفتن باید این پول حدود 10 روز تو حساب باشه بعد از بررسی بیاید ارز رو بگیرید.
    روال اینه که مدارک تحویل داده میشه (ونه پول) بعد از بررسی و.... میگن بیایید پول رو به حاسب بریزید و ارز و تحویل بگیرید. این ده روز و .... بازی جدید برای بهره برداری از سود سپرده هاست . میدونید همین یک نفر یک نفر چه مبلغی میشه برای سپرده .
    با بازرسی بانک مربوطه تماس بگیرند و دقیق سوال کنند. و یا نهایتا از امور شعب مرکزی
    23095100 بگید وصل کنند بازرسی.

دوستان سوال.
    خیلی کوتاه میگم.دانشجوی دکتری آمریکا هستم که از ترم بهار درسم شروع میشه. نامه وزارت علوم برام زده از 1/8/1391 تا 29/12/1391 دانشجو هستم! که میشه 5 ماه که البته کاملا نادرسته این تاریخ.
    با این حال بانک به من گفت که فقط الان 5000$ بابت اقامت بهت میدم. شهریه رو هم بعد از تایید بفرست. دوستان ترم بهار نامه شما هم با همین تاریخه و5000$ درسته. من فکرکردم 6000$ میدن.

با ارادت دانشجوی ارز زده.