نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 442 از 1150 نخستنخست ... 342392432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452492542942 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,411 تا 4,420 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد و متالورژی - امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط hrsoleymani نمایش پست ها
    دوستان سوال.
    خیلی کوتاه میگم.دانشجوی دکتری آمریکا هستم که از ترم بهار درسم شروع میشه. نامه وزارت علوم برام زده از 1/8/1391 تا 29/12/1391 دانشجو هستم! که میشه 5 ماه که البته کاملا نادرسته این تاریخ.
    با این حال بانک به من گفت که فقط الان 5000$ بابت اقامت بهت میدم. شهریه رو هم بعد از تایید بفرست. دوستان ترم بهار نامه شما هم با همین تاریخه و5000$ درسته. من فکرکردم 6000$ میدن.

با ارادت دانشجوی ارز زده.
    كارشناس بانك، مبلغ ارز رو با توجه به تاريخي كه در نامه معرفي به بانك براي شروع و پايان اون ترم تحصيلي قيد شده، با انگشتاش ميشمره و بر اساس تعداد ماه ها (هر ماه 1000$) محاسبه ميكنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط virtualutopia نمایش پست ها
    كارشناس بانك، مبلغ ارز رو با توجه به تاريخي كه در نامه معرفي به بانك براي شروع و پايان اون ترم تحصيلي قيد شده، با انگشتاش ميشمره و بر اساس تعداد ماه ها (هر ماه 1000$) محاسبه ميكنه.
    بله اونم همین کارو کرد. ولی تو تاریخ ذکر شده من هنوز نرفتم و ترم هم 29/12/1391 تموم نمیشه. با توجه به اطلاعات این صفه به دوستان دیگه که برای ترم بهار میرن، 6 ماه هزینه اقامت داده شده. آیا من باید نامه رو عوض کنم؟
    ویرایش توسط hrsoleymani : December 19th, 2012 در ساعت 04:57 PM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabz7490 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال فوری

من برای 3 دی پرواز دارم به امریکا (طبیعتا اصل I20 رو هم باید ببرم) و تو سایت نشا برای 8 دی ماه بهم وقت داده که نم من و نه I20 من ایران نیست...
    حالا اگر پدرم بخواد 8 دی بره ادرسی که نشا داده و نامه رو بگیره اصل گواهي اشتغال به تحصيل ازش میخوان که دسته منه؟
    به نظرتون من باید برم و دوباره از اونجا با پست کردن اشتغال به تحصیل دوباره اقدام کنم؟

با تشکر
    نه نامه شما صادر شده، برای دریافت نامه نیازی به I-20 نیست. ولی بعدا موقع گرفتن ارز به مشکل برمیخورن خانواده و تا I-20 رو نشون ندن بانک ارز نمیده.
    شما به هیچ وجه نباید I-20 رو در آمریکا از خودتون جدا کنید، I-20 مهمترین مدرک شما اینجا است و سند مهاجرت قانونی شما است که برای انجام هر کاری تقریبا به اون نیاز دارید. بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که از دانشگاه اشتغال به تحصیل بگیرید و به تایید دفتر حافظ منافع برسونید و بعد بفرستید ایران، البته بهتره کپی I-20 رو هم ایران بگذارید تا در صورت نیاز به بانک ارائه کنند، امیدوارم مشکلی پیش نیاد براتون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hrsoleymani نمایش پست ها
    بله اونم همین کارو کرد. ولی تو تاریخ ذکر شده من هنوز نرفتم و ترم هم 29/12/1391 تموم نمیشه. با توجه به اطلاعات این صفه به دوستان دیگه که برای ترم بهار میرن، 6 ماه هزینه اقامت داده شده. آیا من باید نامه رو عوض کنم؟
    خیلی ساده است، به وزارت علوم مراجعه کنید و در عرض کمتر از 1 ساعت مشکلتون رو برطرف کنید، البته زمان ما اینجوری بود که کسانی که نامه اشون مشکل داشت رو به راحتی اصلاح می کردند و همونجا تحویل میدادند، امیدوارم هنوز هم همینطوری باشه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان مسئول ارز یکی از شعب بانک سامان به یه بنده خدایی که ترم اولشه و تازه میخواد بره، گفته نیاز نیست اون وثیقه 30%ی رو بدی. همون حدود 15 میلیون برای 6000 دلار رو گفته بیار کافیه. و اینم گفته که رفتی دانشگاه نامه ی اشتغال به تحصیل رو بفرست تا ارز شهریه رو هم بهت بدیم. این دو مورد عجیب نیست؟ چون ندیدم کسی اینجا بگه برای ترم اول وثیقه ندادیم یا ارز شهریه رو گرفته باشیم.
    یه مورد دیگه اینکه گفتن باید این پول حدود 10 روز تو حساب باشه بعد از بررسی بیاید ارز رو بگیرید.
    دوستان دیگه کسی نظری نداره؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان دیگه کسی نظری نداره؟
    نه محمود جان، من هم بدون گذاشتن وثیقه ارز گرفتم. بله، معمولا میفرستند شعبه مرکزی تا تایید بشه، که خوب این بیشتر یه بازی بانکیه تا پول شما (که پول کمی هم نیست) چند روز تو گردش مالی بانک بمونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    نه محمود جان، من هم بدون گذاشتن وثیقه ارز گرفتم. بله، معمولا میفرستند شعبه مرکزی تا تایید بشه، که خوب این بیشتر یه بازی بانکیه تا پول شما (که پول کمی هم نیست) چند روز تو گردش مالی بانک بمونه.
    ممنون میلاد جان. پس الان خودشون بگن وثیقه نمیخواد 10 روز دیگه نمیگن الان وثیقه هم بیارید؟!
    برای کسایی که توییشن ندارن دانشگاه نامه ی توییشن میده؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

سلام
    یه مشکل پیش اومده ممنون می شم راهنمایی کنید.
    یکی از دوستای من نامه سایت نشا رو گم کرده. راهی داره که یکی دیگه بگیره؟
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه افرادی مثل من دنبال گرفتن همین ارز مبادله ای هستیم معنیش این نیست که تاجریم و داریم به قاموس دانشجو خیانت می کنیم و یا اینکه بی پول و بدبختیم و از این دسته حرفا ...
    ما دانشجوها هم از این وضعیت راضی نیستیم ولی اولا که این انجمن گنجایش این بحثارو نداره (مثل بستن تاپیکی که خودت گفتی) و ثانیا به قول خودت اینجا دانشجو خیلی حق انتخاب نداره و برای حل این مشکل نمیشه از همه انتظار داشت که یا از رقتن منصرف بشن و یا بگن ما ارز مبادله ای نخواستیم و با پول خودمون میریم درس میخونیم!
    دوست گرامی، من با همه حرفای شما موافقم بجز بخش اول که در مورد بی پولی و بدبختی و... صحبت کردید.
    من فکر میکنم تو کشور ما و شاید جدیدا اینطور شده که بی پولی بزرگترین بی شخصیتی بحساب میاد و بزرگترین عیب و عار و... در حالیکه هممون میشناسیم بی پولایی که از شخصیت بالایی هم برخوردارن بعبارت دیگه همه قبول داریم که انسانیت به پول نیست اما در تئوری و در عمل، خودمون بی پولی رو عیبی بزرگ میدونیم، در حالیکه من نوعی که بی پولم نباید خجالت زده باشم، خجالتو اونی باید بکشه که باعث بی پولی امثال من شده (در عین استحقاق...)
    در مورد بدبختی هم (بخت = شانس). کیه که منکر بشه ما دهه 60 اییا (مخصوصا نیمه اول) بد شانس نیستیم؟ همه چیز برای ما در کمبود و جیره بندی بود که حالا جای بحث اینجا نیست. حالام که خوردیم به تحریم و این مسائل ارزی.بنابراین، ما عموما بدبخت یا بدشانس هستیم مگر اینکه خلافش ثابت بشه!(استثنایی وجود داشته باشه).
    من حرفم اینه که حتی اونیم که پولشو داره ارز مبادله ای بگیره نباید با رضایت خاطر اینکارو بکنه، بالاخره یک جوری نارضایتیشو نشون بده. چرا که حتی آدم پولدارم هرچی کمتر پول بده بنفعشه. نمیدونم دیگه باید چی بگم؟
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Islamic Azad University

دوستان بانک به من گفته باید برای گرفتن شهریه صورت حساب دانشگاه و همینطور گواهی اشتغال به تحصیل رو به تائید دفتر حفاظت منافع برسونی بعد پست کنی ایران. سوال من اینه که چطوری میشه اینکارو کرد؟ یعنی حتما باید حتما خودمون بریم واشنگتن؟ اینجوری که یه 400 باکسی باید پول خرج کنیم!!! اگه راه دیگه ای برای اینکار هست لطفا راهنمایی کنید