نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 449 از 1150 نخستنخست ... 349399439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459499549949 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,481 تا 4,490 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Member
    رشته و دانشگاه
    Brigham Young University-PhD of Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

من تو ای ۲۰ کل مخارج ۳۳۰۰۰ زده ولی ۲۵۰۰۰ فاند دارم.ایا ارز بهم تعلق میگیره؟

سلام
    من ایران نیستم و سوالی برام پیش اومده ، مگه مجری دادن ارز دانشجویی فقط بانک تجارت نیستش؟ بانک سامان هم میده؟
    من یک بار ایران بودم زنگ زدم حراست بانک مرکزی کلی شکایت کردم از دست دایره ارزی بانک ملی، گفتش ما نمیتونیم کاری بکنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان یه موردی برام پیش اومده ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنن.
    برای دریافت ارز به یکی از شعب بانک سامان مراجعه کردیم. به ما گفتن که یه حساب کوتاه مدت باز کنید و 15 میلیون پول بریزید به اون حساب. حدود 10 روز طول میکشه جواب موافقت با ارزتون بیاد. 10 روز گذشت و خبری نشد. با مراجعه به شعبه، کارمند مربوطه گفت که بانک موافقت کرده فقط "موافقت بانک مرکزی" مونده. گفتیم چقد طول میکشه؟ گفت یکی دو روز. حالا سه روز گذشت و باز خبری نشد. طی تماسی که با همون کارمند داشتیم گفتیم که اگه نمیخواید بدید اجازه بدید ما کنسل کنیم و از یک بانک دیگه اقدام کنیم! گفت که نه نیاز نیست صبر کنید من تماس بگیرم نتیجه نهایی رو بهتون بگم. حالا روز گذشته زنگ زد فردا 10 صبح بیاید ارز رو تحویل بگیرید موافقت شده و ... ما هم خوشحال رفتیم، میگه نه ببخشید کتبی به دستمون نرسیده صبر کنید تا هفته ی بعد. حقیقتش خیلی بهمون برخورده. هم از عدم صداقت، هم بلوکه کردن پول هم گرفتن وقت و... راهی هست پیگیری کنم با اون کارمند وظیفه نشناس برخورد بشه؟ لطفا راهنمایی کنید تا باشون برخورد بشه که نفرات بعدی در دام این افراد خدانشناس نیفتن
    بعضي ها خوبند/// بعضي ها بدند//// اما بعضي ها زشتند!!!

من نامه واسه ترم پاییزی گرفتم که اصلا توش مقدار ارزو نزده بودش!
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    ماهی 1000 تا
    شش ماه زندگی 6000 دلار

حالا چه خرج زندگی تو امریکا ماهی 100 دلار باشه چه 100000 دلار
    بعضي ها خوبند/// بعضي ها بدند//// اما بعضي ها زشتند!!!

دوستان لطف کنید نظر بدید تا اگه توهمه برطرف بشه!
    من شنیدم کسایی که برای کارشناسی اقدام می گنند بعد 6 ماه که از تحصیلشون گذشت، می تونند ارز دانشجویی بگیرند...
    این حرف راست هست؟ راست نیست؟ دروغه؟ توهمه؟ دست یافتنی هست؟ نیست؟....بگید لطفا

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm_reza نمایش پست ها
    سلام
    من ایران نیستم و سوالی برام پیش اومده ، مگه مجری دادن ارز دانشجویی فقط بانک تجارت نیستش؟ بانک سامان هم میده؟
    من یک بار ایران بودم زنگ زدم حراست بانک مرکزی کلی شکایت کردم از دست دایره ارزی بانک ملی، گفتش ما نمیتونیم کاری بکنیم.
    اره جدیدا بانک سامان هم اضافه شده. ولی متاسفانه "صداقت" حلقه گم شده در بین کارمندان "اون شعبه" که من اقدام کردم بود. از هر فرصتی برای معطل کردن مشتری که پول بی زبون رو هفته ها در حسابشون خوابونده استفاده میکنن. هیچ کاری نمیتونم بکنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

سلام دوستان
    من ابرای مقطع دکترا پذیرش گرفتم استاد توی نامه پذیرش گفتن که شروع کار از نوامبر 2012 می باشد اما جواب ویزای من حدود 3 ماه بعد به دستم رسید و تاریخ شروع ویزام از 1/2/2013 می باشد. که استاد پذیرش منو تمدید کردن و گقتن موردی نداره

حالا من توی قسمتی که باید تاریخ شروع و اتمام دوره دکترا رو بزنم، شروع دوره را با شروع ویزام بزنم ایرادی نداره؟
    در ضمن من فعلا دارم با هزینه شخصی خودم میرم و توی ویزام هم گفتن ولی توی نامه پذیرش استاد حرفی از شهریه زده نشده، چون رایگانه ارز برای شهریه میدن یا فقط هزینه زندگی؟

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط elmira_m88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ابرای مقطع دکترا پذیرش گرفتم استاد توی نامه پذیرش گفتن که شروع کار از نوامبر 2012 می باشد اما جواب ویزای من حدود 3 ماه بعد به دستم رسید و تاریخ شروع ویزام از 1/2/2013 می باشد. که استاد پذیرش منو تمدید کردن و گقتن موردی نداره

حالا من توی قسمتی که باید تاریخ شروع و اتمام دوره دکترا رو بزنم، شروع دوره را با شروع ویزام بزنم ایرادی نداره؟
    در ضمن من فعلا دارم با هزینه شخصی خودم میرم و توی ویزام هم گفتن ولی توی نامه پذیرش استاد حرفی از شهریه زده نشده، چون رایگانه ارز برای شهریه میدن یا فقط هزینه زندگی؟

درود بر شما
    شما تاریخ شروع ات رو همون متناسب با ویزات بزن که میشه ترم بهار یا نیمه دوم سال و برای ارز هم باید بگم که بر اساس برگه پرداخت شهریه ات که میدی سفارت ایران مهر میکنه به شما ارز میدهند و طبیعتا اگر رایگان باشه تحصیلتون این برگه رو ندارید و فقط همون هزینه زندگی و میتونید بگیرید
    موفق باشید
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    اره جدیدا بانک سامان هم اضافه شده. ولی متاسفانه "صداقت" حلقه گم شده در بین کارمندان "اون شعبه" که من اقدام کردم بود. از هر فرصتی برای معطل کردن مشتری که پول بی زبون رو هفته ها در حسابشون خوابونده استفاده میکنن. هیچ کاری نمیتونم بکنم؟
    من هم با مسىولين يكي از شعبه هاي بانك سامان اخيرا مشكل داشتم عمدا برگه وزارت علومم رو نميفرستادن شعبه مركزي كه درخواستم برگشت بخوره بعد ميگفتن ويزات مشكل داره يا دلايل خنده داره ديگه.
    حتما با شعبه مركزي تماس بگيرين و اگه امكانش هست با مداركتون حضوري مراجعه كنيد تا پيگيري كنن. مسىولش يه خانوم خوش برخوردي هستن كه رسيدگي ميكنن ... الان اسمشون رو يادم نمياد. توي گوگل آدرس و شماره شعبه مركزي رو پيدا كرده بودم و گفتم با بخش مربوط به ارز دانشجويي ميخوام صحبت كنم.

Junior Member

من بار سوم هست که دارم نامه می فرستم ایران هر بار 60 دلار هزینه ارسال به ایران به دلیل یک ایراد احمقانه گرفتن آخرین ایراد این بود که دقیقا تاریخ شروع وپایان سمستر رو درج کنند !!!! نامه استغال به تحصیلی که هم هزینه ها ریز توش باشه هم به سمستر سالی که توشیم اشاره کنه هم تاریخ شرو ع وپایان رو بزنه !!!! بگزریم از اینکه در کشور شیطان بزرگ مسئولین شرایط ما رو بهتر از به اصطلاح هم وطنان وروسای بانک و بقیه دست اندر کاران می فهمند
    فقط یک چیزی من رو اذیت کرد خواستم شما هم بدونید که چقدر ما ایرانی ها بر عکس توهمی که داریم خیلی خفنیم که درواقع هیچ چیزی نیستیم همکلاسی من از لیبی سوال کرد که تو چرا رستوران کار میکنی برا ساعتی 8 دلار با اینهمه فعالیت و بک گراند آکادمیک وقتی قضیه رو بهش گفتم تازه فهمیدم که حتی لیبی در دوران جنگ داخلیش دانشجو هاش رو فراموش نکرد و کل هزینه هاش رو پرداخت !!! ما که چیزی نخواستیم با پول خودمون می خوایم درس بخونیم لطفا این لینک خبر آنلاین رو بخونید :
    http://www.khabaronline.ir/detail/26...onomy/commerce
    بنز 320 هزار دلاری بارز مرجع وارد شد !!! و من وتوی دانشجو تی همون 2500 تومنیشو نمی تونیم بگیریم برای درس خوندن !!!
    وقتی حساب میکنم با این 320 هزار تا مشکل جند تا از معدود ایرانی های بدرد بخور حل میشد دیوانه میشم آقایون بنز با ارز مرجع میگیرن ملت مریضشون میمیره از نبود و گرونی دارو
    من وتوی دانشجو هم دردمون اینه که همون 2500 تومن کاش که بدن بهمون !!!
    من بسیار متاسفم که 30 سال زندگیم رو تلف کردم برا مملکتی که اندازه یه بنز احمقانه برا دانشجو هاش ارزش قائل نیست هممون رو هم اندازه اون بنز برا اینا مهم نبودیم و نیستیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    دوستان لطف کنید نظر بدید تا اگه توهمه برطرف بشه!
    من شنیدم کسایی که برای کارشناسی اقدام می گنند بعد 6 ماه که از تحصیلشون گذشت، می تونند ارز دانشجویی بگیرند...
    این حرف راست هست؟ راست نیست؟ دروغه؟ توهمه؟ دست یافتنی هست؟ نیست؟....بگید لطفا
    منم این حرف از بانک تجارت شعبه طالقانی شنیدم
    حدود 16 روز پیش کارمندش بهم گفت
    انگار قانونی نداره، هر شعبه ساز خودشو میزنه و یا شایدم هر کارمند شعبه!