نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 450 از 1150 نخستنخست ... 350400440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460500550950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,491 تا 4,500 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    اره جدیدا بانک سامان هم اضافه شده. ولی متاسفانه "صداقت" حلقه گم شده در بین کارمندان "اون شعبه" که من اقدام کردم بود. از هر فرصتی برای معطل کردن مشتری که پول بی زبون رو هفته ها در حسابشون خوابونده استفاده میکنن. هیچ کاری نمیتونم بکنم؟
    من از شعبه با صداقتش اقدام کردم اما بازم سامان گزینه خوبی نیست
    برای من زود ارسال کردن اما بانک مرکزی بهشون ارز نمیده که به ما بدن! از این طرفم پولم گرفتن نمیشه کاری کرد
    تجارت بهتره به نظرم

Junior Member

سلام دوستان
    کسایی که از بانک سامان اخیرا ارز گرفتن میشه بگن چند روز طول کشیده؟ آخه من چون ترم اولی هستم و بانک سامان وثیقه نمی گیره ترجیح می دم از این بانک ارز بگیرم

Junior Member

ببخشید من نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه رو دارم نامه معرفی به بانک رو هم گرفتم حالا میخواستم بدونم برای گرفتن ارز هزینه زندگی (6000 دلار برای یک ترم) از بانک تجارت مدارک دیگری هم نیاز هست ؟یا همین دوتا کافیه ؟با توجه به اینکه نامه ی معرفی به بانک رو بابت پرداخت ارز تحویل میگیرن آیا کل 6000 تا رو یکجا میدن ؟ ممکنه بازی در بیارن و اینا ؟این وثیقه چیه که باید گذاشت ؟ خوب همون موقع معادل ریالیش رو میدیم و بجاش ارز میگیریم دیگه وثیقه چیه ؟ بجای بانک تجارت از سامان هم میشه گرفت ؟برام مهم نیست که دو سه هفته هم طول بکشه فقط میخوام 6000 دلار رو یکجا بگیرم.اگر ممکنه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fghd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسایی که از بانک سامان اخیرا ارز گرفتن میشه بگن چند روز طول کشیده؟ آخه من چون ترم اولی هستم و بانک سامان وثیقه نمی گیره ترجیح می دم از این بانک ارز بگیرم
    والا طبق گفته ی کارمندان بانک متوسط زمان دریافت ارز از بانک سامان بین 7 تا 10 روزه ولی متاسفانه تجربه ی بچه ها چیز دیگه ای رو نشون میده.من الان حدود 20 روزی هست که پولم در بانک سامان خوابیده و هنوز از ارز خبری نشده.متاسفانه سیاست این بانک،خواب حداکثری پول دانشجویان در بانک هست تا از این طریق بخشی از تفاوت ارز آزاد و دانشجویی رو جبران کنند.به نظر من بانک تجارت علی رغم اینکه وثیقه میگره شاید گزینه ی مناسبتری باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

ارز رو واسه مقطع کارشناسی قطع کردن کسی اعتراضی نمیکنه؟ واقعا مسخرس تا چند وقت دیگه هم کلا قطع میشه
    اینم شد وضع این ... درست کردن

Senior Member

اقا یه سوال...من سالل اولی هست که امریکام و ارز ترم پاییز رو گرفتم.حالا برا دریافت ارز ترم دوم باید چی کار کنم؟ دوباره باید پروسه نشا رو طی کنم؟

دوستان سلام
    من الان آمریکا هستم و شاغل به تحصیل
    قبل از اومدنم یه وکالتنامه به مادرم داده بودم که بتون ارز دانشجویی رو دریافت کنه
    اما هفته پیش که برای اولین بار به بانک تجارت مراجعه کرده گفتن باید لفظ ارز دانشجویی توی وکالتنامه اومده باشه!!! در حالیکه توی وکالتنامه عبارت "دریافت هرگونه ارز دفعتا و به تکرار..." هست
    حالا من چیکار کنم؟؟؟پاشم از اینجا وسط ترم بکوبم برم واشنگتن؟
    کسی چنین تجربه ای داشته؟
    من توی پیش نویسی که دادم به دفتر دار توی ایران کامل نوشته بودم حتما این بند ارز دانشجویی رو اینطوری بنویس، خودش برداشته کلی نوشته که همه چی رو شامل بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من الان آمریکا هستم و شاغل به تحصیل
    قبل از اومدنم یه وکالتنامه به مادرم داده بودم که بتون ارز دانشجویی رو دریافت کنه
    اما هفته پیش که برای اولین بار به بانک تجارت مراجعه کرده گفتن باید لفظ ارز دانشجویی توی وکالتنامه اومده باشه!!! در حالیکه توی وکالتنامه عبارت "دریافت هرگونه ارز دفعتا و به تکرار..." هست
    حالا من چیکار کنم؟؟؟پاشم از اینجا وسط ترم بکوبم برم واشنگتن؟
    کسی چنین تجربه ای داشته؟
    من توی پیش نویسی که دادم به دفتر دار توی ایران کامل نوشته بودم حتما این بند ارز دانشجویی رو اینطوری بنویس، خودش برداشته کلی نوشته که همه چی رو شامل بشه.
    کلاٌ عزیز انقدر ایرادهای بنی اسرائیلی می گیرن که کسی به این راحتی نتونه بگیره. ما که کلاً ازش گذشتیم. چند نوبت وقت دادند دم بزنگاه زدن زیرش!!!

بعد از 12 روز امروز پول بلوکه شده از حسابم تو بانک سامان به حساب بانک مرکزی ریخته شد (اس ام اس اومد)! زنگ زدم شعبه گفت باید حالا منتظر باشی بانک مرکزی ارز رو برای ما بفرسته کسی میدونه این مدت چقد طول میکشه؟

Senior Member m_rond آواتار ها

سلام دوستان
    می دونم که به دانشجویان غیر بورسیه فقط ارز مبادله ای می دن اما می خواستم بدونم کسی اخیراً از وضعیت ارز مرجع واسه دانشجوهای بورسیه خبر داره؟ آیا بانکها هنوز پرداخت می کنن یا اینکه موجودی ته کشیده. کسی از دوستان، آشنایان یا بستگان اخیراً گرفته؟
    با تشکر
    Never Say Never