نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 459 از 1150 نخستنخست ... 359409449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469509559959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,581 تا 4,590 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    داره سر میدونه شما رو دوست من جز قانون نیست
    ازتون ممنونم دوست عزیز،
    این رو یادم رفت بگم که من از کانادا پذیرش دارم و الان توی قسمت سوالات متداول دیدم که نوشته:
    "مطابق اعلام وزارت علوم:
    در روز مراجعه براي دریافت نامه بانک و یا سایر خدمات به همراه داشتناصل گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده نمایندگی ایران در کشور محل تحصیلالزامیست

اما موارد زیادی مشاهده شده که تنها کارت ملی از متقاضی درخواست شده."

با این حساب فکر کنم من باید ببرم وزارت امور خارجه مهر کنه، ممنون میشم بازم اگر کسی میتونه بهم کمک کنه یا متقاعدشون کنم لازم نیست و یا اگر واقعاً لازمه کجا باید ببرم؟

سلام.
    من ترم اول هستم و ماه feb ترمم شروع میشه با هزینه شخصی اقدام کردم برای استرالیا و ثبت نام کردم(خودم پول دانشگاه ریختم بعد الان می خوام ارزمو بگیرم).الان به من یه COE دادن که توش هزینه واریز شده برای ترم اول نوشته شده و تاریخ شروع ترم هم ذکر شده.با این COE می تونم ارزمو بگیرم؟چه مدارک دیگه ای لازمه؟بایذ تایید وزارت خارجه بشه همه مدارک؟
    درضمن من که خودم شهریه دانشگاه پرداخت کردم الان میتونم ارزشو بگیرم دیگه؟نیاز به وثیقه ندارم،درسته؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan64 نمایش پست ها
    ازتون ممنونم دوست عزیز،
    این رو یادم رفت بگم که من از کانادا پذیرش دارم و الان توی قسمت سوالات متداول دیدم که نوشته:
    "مطابق اعلام وزارت علوم:
    در روز مراجعه براي دریافت نامه بانک و یا سایر خدمات به همراه داشتناصل گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده نمایندگی ایران در کشور محل تحصیلالزامیست

با این حساب فکر کنم من باید ببرم وزارت امور خارجه مهر کنه، ممنون میشم بازم اگر کسی میتونه بهم کمک کنه یا متقاعدشون کنم لازم نیست و یا اگر واقعاً لازمه کجا باید ببرم؟

دوست من ، تا اونجایی که من میدونم باید حتما باید تایید بشه، من خودم هم کانادا هستم و چون ایران اینجا سفارت نداره باید نامه رو بدی یکی ببره وزارت خارجه تایید کنه.

سلام دوستان ، من پدرم تو شهرستان رفته بانک سامان بهش گفتن ماهیانه 2300 دلار میدیم و گفتن باید کل پول رو یه جا بدین ما یه ماه بعد دلار بهتون میدیم.
    منظورشون از 2300 چیه و اینکه ایا همه بانک ها 1 ماه زودتر پول رو میگیرن؟

Junior Member

سلام
    منم شرایطم مثل شماست و بانک سامان به منم همینو گفت. در صورتی که وزارت خارجه پذیرش رو تائید نمی کنه. ولی با همین شرایط هقته پیش یکی از دوستانم ارز گرفت. من امروز چند تا بانک دیگه هم سر می زنم و اگه به نتیجه رسیدم میامو می گم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hani62 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر دوستی پذیرش از کانادا داره و اخیرا ارز دریافت کرده و مراحل و مدارکش رو میدونه ممنون میشم که پ خ برام بزاره.
    من نامه ارز همسرم رو از شرکت پرسپولیس گرفتم و میخوام برای بانک اقدام کنم. میگن اصل نامه پذیرش و اشتغال به تحصیل که به تاکید وزارت خارجه رسیده باشه لازمه!!!! چنین چیزی صحت داره؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوستان کسی در جریان نیست که از الان میشه واسه ترم may ارز رو گرفت یا نه ؟ (واسه ترم اولیها)
    چون تو سایت زده :"یک بازه زمانی قید خواهد شد که معرف آن است که شما در آن بازه زمانی مشغول به تحصیل هستید و برای آن بازه قید شده؛ می توانید ارز دریافت کنید. حداکثر زمان بازه در حال حاضر برای شما ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ می باشد "

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan64 نمایش پست ها
    ازتون ممنونم دوست عزیز،
    "مطابق اعلام وزارت علوم:
    ببین دوست من اشتغال به تحصیل و پیمنت رو باید سفارت تایید کنه و حالا که ایران در کانادا سفارت نداره باید وزارت امورخارجه تایید کنه ولی برگه پذیرش و تا حالا نگفته بودن تایید کنید و اگر دانشگاه ات جز دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم یاشه میتونی از نشا نامه دریافت ارز رو بگیری و حالا که فکر میکنی باید تایید کنی خب برو تایید کن و بهانه نده دستشون ولی بازم دارم میگم پذیرش و جایی ندیدم بگه تایید کن و جایی هم ندیدم تایید کنه
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط saharrrrrrr نمایش پست ها
    سلام.
    من ترم اول هستم و ماه feb ترمم شروع میشه با هزینه شخصی اقدام کردم برای استرالیا و ثبت نام کردم(خودم پول دانشگاه ریختم بعد الان می خوام ارزمو بگیرم).الان به من یه COE دادن که توش هزینه واریز شده برای ترم اول نوشته شده و تاریخ شروع ترم هم ذکر شده.با این COE می تونم ارزمو بگیرم؟چه مدارک دیگه ای لازمه؟بایذ تایید وزارت خارجه بشه همه مدارک؟
    درضمن من که خودم شهریه دانشگاه پرداخت کردم الان میتونم ارزشو بگیرم دیگه؟نیاز به وثیقه ندارم،درسته؟
    ممنون
    برای استرالیا نیاز نیست بدی امورخارجه تایید کنه و اگر استرالیا هستی باید سفارت ایران تو همونجا تایید کنه و اشتغال به تحصیل و برگه پرداخت شهریه رو باید تایید کنی. و اگرم نیستی اونجا وایران هستی از شما وثیقه میگیرن تا تایید کنی و ارایه بدی
    موفق باشی
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط hajihosseinlu نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من پدرم تو شهرستان رفته بانک سامان بهش گفتن ماهیانه 2300 دلار میدیم و گفتن باید کل پول رو یه جا بدین ما یه ماه بعد دلار بهتون میدیم.
    منظورشون از 2300 چیه و اینکه ایا همه بانک ها 1 ماه زودتر پول رو میگیرن؟
    نه باید پول زودتر بگیرن نه اینکه تو چند مرحله بدن ارز رو باید همه را تو یکدفعه بدهند ولی این بازی ها رو بانک های خصوصی در میاره پیشنهاد میکنم از طریق شعب تجارت اقدام کن
    موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    دوستان کسی در جریان نیست که از الان میشه واسه ترم may ارز رو گرفت یا نه ؟ (واسه ترم اولیها)
    چون تو سایت زده :"یک بازه زمانی قید خواهد شد که معرف آن است که شما در آن بازه زمانی مشغول به تحصیل هستید و برای آن بازه قید شده؛ می توانید ارز دریافت کنید. حداکثر زمان بازه در حال حاضر برای شما ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ می باشد "
    اگه منظورت می 2013 هست نه الان نمیشه , الان دارن برای fall 2012 رو میدهند و از ماه دیگر هم برای ترم فوریه 2013رو میدهند , و اگر منظورت ترم می گذشته است که خدا بیارمرزتش دیگه نمیتونی بگیری اش
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    قانون میگه نرخ ارز مبادلاتی + 1 درصد کارمزد ولی از خودم نگرفت بانک

الان جدبدا دارن به غیر از هزینه زندگی, برای شهریه هم ارز میدهند و شما باید برگه پرداخت شهریه ات را که سفارت اونجا هم تاییدش کرده رو ارایه بدی و ارز بگیری
    سلام دوست قهرمان من. سپاس از اینکه پاسخ دادین ولی ممنون میشم اگه یه کم بیشتر به سوال من توجه می کردین. این مطلبی رو که شما فرمودید من خودم هم میدونم. سوال من این بود که اگه وزارت علوم برای 2 ترم معرفی نامه برای اخذ شهریه میده، من که باید شهریه برای 3 ترم پرداخت کنم چطوری میتونم ازشون (وزارت علوم) برای شهریه ترم تابستان معرفی نامه به بانک بگیرم؟ آیا کسی چنین تجربه ای داره؟ در ضمن فعلا کانادا سفارت ایران نداره!
    چون در سوال های متداول به صراحت به 2 ترم اشاره شده

6- معرفی نامه به بانک چند بار صادر میشود و چه زمانی؟
    افرادی که مشغول به تحصیل هستند: وزارت علوم برای هر ترم فقط 1 بار نامه صادر میکند (یعنی سالی 2 بار) هر ترم به تشخیص وزارت خانه 5 یا 6 ماهه خواهد بود. برای مثال اگر دوره ی تحصیلی شما 2 ساله باشد، شما در طول 2 سال میتوانید 4 نامه از وزارت خانه دریافت کنید. اما کی؟ شما هر زمانی که برای دریافت نامه اقدام کنید در یک ترم خاص قرار دارید. در نتیجه، نامه وزارت خانه برای ترم جاری شما صادر میشود. دریافت نامه بعدی برای ترم بعدی، به پایان ترم جاری و شروع ترم جدید موکول می شود.

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط MJahan نمایش پست ها
    سلام دوست قهرمان من. سپاس از اینکه پاسخ دادین ولی ممنون میشم اگه یه کم بیشتر به سوال من توجه می کردین. این مطلبی رو که شما فرمودید من خودم هم میدونم. سوال من این بود که اگه وزارت علوم برای 2 ترم معرفی نامه برای اخذ شهریه میده، من که باید شهریه برای 3 ترم پرداخت کنم چطوری میتونم ازشون (وزارت علوم) برای شهریه ترم تابستان معرفی نامه به بانک بگیرم؟ آیا کسی چنین تجربه ای داره؟ در ضمن فعلا کانادا سفارت ایران نداره!
    چون در سوال های متداول به صراحت به 2 ترم اشاره شده

6- معرفی نامه به بانک چند بار صادر میشود و چه زمانی؟
    افرادی که مشغول به تحصیل هستند: وزارت علوم برای هر ترم فقط 1 بار نامه صادر میکند (یعنی سالی 2 بار) هر ترم به تشخیص وزارت خانه 5 یا 6 ماهه خواهد بود. برای مثال اگر دوره ی تحصیلی شما 2 ساله باشد، شما در طول 2 سال میتوانید 4 نامه از وزارت خانه دریافت کنید. اما کی؟ شما هر زمانی که برای دریافت نامه اقدام کنید در یک ترم خاص قرار دارید. در نتیجه، نامه وزارت خانه برای ترم جاری شما صادر میشود. دریافت نامه بعدی برای ترم بعدی، به پایان ترم جاری و شروع ترم جدید موکول می شود.
    دوست من پارسال اصلا نمیگفتن چند ماه دانشجویی و چند بار برو بیا مثلا پارسال نامه را فروردین میگرفتی که شامل 6 ماه میشد و تابستونم جز اش بود و اما امسال فرق داره بستگی داره که چه جوری تصمیم بگیرن ولی صد در صد برای تابستون هم اگه ادم ثبتنام کنه ارز رو میدن و شما که همه را یه جا دادی یا میتونی برگه پرداخت شهریه ات را با مابقی مدارک لازم ببری بانک و کل پولی و که دادی و بگیری که سقف داره میزان ارز شهریه و نمیدونم چقدر هست ولی اگع نتونستی بگیری بذای هر ترم در زمان هایی که سایت میگه اقدام کن نامه بگیر و هر دفعه از دانشگاه ات نامه پرداخت شهریه همون ترم رو ارایه بده و بگیر ارز رو در واقغ اگه نشد یه جا بگیری باید تو 2ترم و یه تابستون بگیری ولی بازم بپرس از بانک که برای شهریه تا چقدر ارز میدهند
    موفق باشی