نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 505 از 1150 نخستنخست ... 54054554954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155556051005 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,041 تا 5,050 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

از دوستان کسی خبر داره که تکلیف بانک تجارت برای پرداخت ارز در سال 92 چه شد و اینکه بانک مرکزی خواب تازه ای برای ارز دانشجویی دیده باشه ؟

Junior Member

آره منم در مورد وضعیت بانک تجارت به مشکل برخوردم
    مال من برای سال 92 است رفتم بانک میگه ما هنوز سال 91 را ندادیم و باید منتظر شوید من آخر فروردین پرواز دارم نمی دانم چیکار کنم اگر دوستان نظری دارند ممنون می شوم راهنمایی کنند
    البته به من گفتند تهران سریعتر ارز را پرداخت می کند و نیاز به منتظر ماندن نیست
    کسی از تهران گرفته؟ اگر گرفته چند روز طول کشیده تا ارز به دستش برسه

Junior Member

سلام
    کسی میدونه اگه دانشگاهی که پذیرش گرفتیم تو لیست مورد تائید وزارت علوم نباشه چطور میشه واسش ارز دانشجوئی گرفت؟

ممنون میشم اگه کسی کمک کنه. من واقعا به ارز دولتی نیاز دارم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط galaxy_f نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه اگه دانشگاهی که پذیرش گرفتیم تو لیست مورد تائید وزارت علوم نباشه چطور میشه واسش ارز دانشجوئی گرفت؟

ممنون میشم اگه کسی کمک کنه. من واقعا به ارز دولتی نیاز دارم.
    متاسفانه فک نکنم بتونید بگیرید
    از جمله شرایط لازم برای دریافت ارز دانشجویی تو سایت نشا آمده است:
    دارابودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) از دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil

نقل قول نوشته اصلی توسط Elimah نمایش پست ها
    دوستان تازگي ها كسي واسه گرفتن نامه زودتر از موعد به وزارت علوم مراجعه كرده؟ همكاري ميكنن كه قبل رفتن اين نامه رو بهمون بدن و ايشالا بتونيم ارز رو بگيريم؟
    گفتم بد نيست كه نتيجه مراجعه ام رو در اختيار بقيه هم قرار بدم، من مراجعه كردم به اداره اعزام و نهايتا با ارائه يك درخواست جهت تسريع در كارم به آقاي پاداشي و پيوست مدارك از جمله بليط و پذيرش و ويزا امروز با درخواست من موافقت شد

دوستان من الان پست هاي قبلي در باره بانك تجارت رو ديدم حذف بانك تجارت صحت داره؟ يعني الان همه بايد برن بانك سامان؟
    سوال ديگه اي هم دارم در رابطه با مبلغ وديعه براي ترم اولي ها اينكه ميگن بانك سامان وديعه اي نميگيره صحت داره؟

ممنون از پاسخهاتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Elimah نمایش پست ها
    گفتم بد نيست كه نتيجه مراجعه ام رو در اختيار بقيه هم قرار بدم، من مراجعه كردم به اداره اعزام و نهايتا با ارائه يك درخواست جهت تسريع در كارم به آقاي پاداشي و پيوست مدارك از جمله بليط و پذيرش و ويزا امروز با درخواست من موافقت شد

دوستان من الان پست هاي قبلي در باره بانك تجارت رو ديدم حذف بانك تجارت صحت داره؟ يعني الان همه بايد برن بانك سامان؟
    سوال ديگه اي هم دارم در رابطه با مبلغ وديعه براي ترم اولي ها اينكه ميگن بانك سامان وديعه اي نميگيره صحت داره؟

ممنون از پاسخهاتون
    من امروز رفتم بانک سامان یک نامه ای به من نشان داد که اسفند ماه آمده و حتی برای ترم اولیها گفته وثیقه قبول نیست و باید حتما بروند و بعد نامه را ارسال کنند تا دلار را پرداخت کنند یعنی شما دلار را بعد از رفتن می توانید بگیرد
    از طرفی دیگر بسیاری از بانک ها این نامه را نمی دانند یا اگر دیده باشند یادشان رفته من خودم به هزار زحمت تونستم که با 30% وثیقه امید گرفتم را بدست آورم فردا می روم بانک تا پول و وثیقه را پرداخت کنم اگر اوکی شود خبر خواهم داد ولی در هر صورت من که از بانک تجارت شهر خودمان به نتیجه ای نرسیدم و رفتم سراغ سامان. بانک تجارت شهر ما می گوید ما هنوز ما سال قبل را نتوانستیم پرداخت کنیم

Junior Member

دوستان کسی می دونه اگر ترم قبل از بانکی (مثلا تجارت) ارز را گرفته باشیم، می تونیم برای این ترم برویم و از بانک دیگری (مثلا سامان) ارز بگیریم؟
    با توجه به اینکه شهریه را هم را سالانه پرداخت کرده بودم و بانک با توجه به نامه وزارت علوم که شش ماهه بود، نصف شهریه را پرداخت کرد. حالا با نامه جدید می تونم برم بانک دیگه ای و هزینه زندگی ترم دوم و مابقی شهریه ام را هم بگیرم؟ بانک جدید نمی گه برو همون بانک قبلی؟
    فرض بگیریم شرایط تغییر نکرده باشه و مثل دو سه ماه پیش باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    متاسفانه فک نکنم بتونید بگیرید
    از جمله شرایط لازم برای دریافت ارز دانشجویی تو سایت نشا آمده است:
    دارابودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) از دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
    حرف شما درسته. منتهی اگر من بودم یه درخواست کتبی می دادم وزارت علوم که مطمئن بشوم. چون مثلا در انتهای بسیاری از لیست دانشگاه های مورد تایید نوشته شده، مابقی دانشگاه های .... با نظر وزارت .... مورد تایید هست.

Senior Member

دوستان سلام.

سوالی داشتم در مورد برگرداندن وثیقه.

وقتی نامه تایید شده رو از کشور محل تحصیل برای خانواده فرستادیم و اونا هم اون رو بردند و به بانک نشان دادند طبیعتا بانک باید وثیقه را آزاد کند.

اما سوال من اینه که این وثیقه رو چطور پرداخت می کنند؟ نقدی می دهند دست پدر و مادر و یا وکیل دانشجو؟ یا باید به حسابی ریخته بشه؟

از من هیچ شماره حسابی رو نپرسید جهت برگشت دادن وثیقه...آیا به همون حسابی می ریزند که پدر یا مادر یا وکیل دانشجو ازشون می خواد یا باید حتما حساب خاصی باشد و از قبل ثبت شده باشد؟

آیا بانک تجارت فقط پول وثیقه رو به حسابهایی که در بانک تجارت باشند بر می گردونه و به بقیه بانک ها واریز نمی کنه؟

آیا باز کردن حسابی در بانک تجارت به نام خودمون قبل از ترک ایران ضروری و الزامی است یا نه؟

ممنون

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

سلام بچه ها
    اگر کسی بورس کامل از خارج باشد میتواند از ارز دانشجویی استفاده کند ؟
    چقدر ارز میدن؟ با چه نرخی؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط aminc : March 28th, 2013 در ساعت 06:20 PM
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"