نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 53 از 1150 نخستنخست ... 34344454647484950515253545556575859606162631031535531053 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط silviya نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون.
    من یه سوال داشتم: برای کسی مثل من که هنوز ویزام نیومده اگه الان ثبت نام کنم چه مزیتی داره با توجه به اینکه نمیتونم الان درخواست نامه به بانک بدم؟
    تاریخ ثبت نام هر چه جلوتر باشه منو برای گرفتن نامه بانک جلو می اندازه؟
    نه نامه به تاریخ ثبت نام که اصلا ربطی نداره. تازه به نظر من دیرتر درخواست بدی زودتر بررسی میشه. الان دوستانی که تو خرداد درخواست نامه دادن هنوز نتیجه کارشناسی شون نیامده اونوقت من که تو تیر درخواست دادم اومده. ولی خوب هرچه زودتر بری ثبت نام کنی خیالت راحتره. اولا همه مدارک را غیر ویزا را اسکن می کنید و درست می کنید به همون سایز فایل و اینا که خود سایت گفته که همین کارها خودش یک کم وقت می گیره. بعد وقتی ویزاتون اومد کارها عجله ای نمیشه. هر چی زودتر هم شماره پرونده بگیری اگر کاری داشتی وزارت علوم خوب تندی می ری انجام می دی برای اینکه هر کاری داشته باشی فورا می گن برو ثبت نام کن شماره پرونده ات را بیار. خلاصه این کار را پشت گوش نیندازید بهتره. ولی دیر هم نمی شه اگر بذارید وقتی ویزاتون اومد یک باره همه کارها را انجام بدید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    جداً ؟؟؟؟؟؟ نه من ترم اولی نیستم ... یعنی الان همه ترم اولی ها گرفتند ؟ آخه تو سایت چیزی اعلام نکرده ... یعنی الان کسی هست که ترم اول نباشه و نامه گرفته باشه ؟
    نه همه ترم اولی ها که نگرفتن. ولی قانونا می تونن بگیرن. یعنی نامه وزارت علوم نیست که مشکل داره. بانک ها مشکل دارن که ارز ندارن و ناز می کنن می گن به ترم اولی ها ارز نمی دیم. ولی قانونا چه ترم اولی باشی چه نباشی می تونی درخواست نامه بدی. شما به محض اینکه تایید اشتغال به تحصیلتون اومد می رید سایت نشا نزدیک ترین تاریخ ممکن را انتخاب می کنید و درخواست می دید. اگر هم الان تاریخ اعلام نکرده برای اینه که توزیع نامه ها 30 تیره. بعدش دوباره تاریخ جدید اعلام می کنن تو سایت. فرقی هم بین ترم اولی و غیر اولی نیست. خیلی هم بعیده تا مهر تاریخ ندن! یعنی اگر 13 ماه دیگه به قول دوستمون تاریخ باز می شه شما هم می تونید همون موقع درخواست بدید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    سلام
    من از تبریز هستم.
    هفته دیگه وقت مصاحبه ویزای دانشجویی آلمان دارم
    واسه ارز دانشجویی ، بانک سامان منو گیجم کرده میگه که این ارز رو 6 ماه به 6 ماه میدیم( یعنی اگه وزارت علوم اینو دستور بده) . سوالم اینجاست که اگه این ارز رو اینجوری بده یعنی عملا باید به قیمت بازار این ارز رو تهیه کنیم. و اگه این کار رو بکنم من دیگه واسه سال دیگه پول نقد نخواهم داشت که معادل 8040 یورو رو پوشش بده به قیمت بازار که بتونم ویزام رو تمدید کنم آخه واسه آلمان اینجوریه که باید یکسال دیگه برای تمدید ویزامون 8040 یورو رو دوباره بذاریم تو بانک و بلوکه کنیم.
    حالا این ارز دانشجویی رو نمیشه مال یه سالشو یه جا گرفت؟ راهی هست؟
    کسایی که رفتن به چه شکلی ارز دانشجویی گرفتن؟ به مشکل بر نخوردن؟؟؟
    ممنونن میشم اگه کسی بتونه شفاف سازی کنه.
    بانک نگاه می کنه به نامه وزارت علوم. اگر نوشته باشه 6 ماه خوب اونا هم 6 ماه می دن. از اونجایی که وزارت علوم انتظار داره دانشجو هر شش ماه یک بار تایید اشتغال به تحصیلش را بفرسته و تو سایت نشا هم آپلود کنه خیلی بعیده که تاریخ بیشتر از 6 ماه را برای دریافت ارز تو نامه بزنه. یعنی ما که تا الان ندیدیم کسی بگه مخارج یک سالش را یک جا گرفته باشه. اینا معمولا ترمی نامه را می دن. دانشگاه ها هم معمولا دو ترمی یا سه ترمی هستند. خلاصه شما با بانک نمی تونید کاری کنید. اونا اگر ارز تو نامه را هم کامل بدن گلی به گوشه جمالشون. اما شاید اگر برای وزارت علوم توضیح بدید تو نامه تون بتونن یک سال بنویسن که البته خیلی بعید می دونم. باز هم دوستان با تجربه تر نظر بدن. شاید هم بد نباشه زنگ بزنید خانم خسروی تو وزارت علوم بپرسید. شماره شون چند صفحه قبل موجوده.

Junior Member

یعنی پس کی میخوان رسیدگی کنن؟! فردا 4 شنبس جمعه هم باید نامه بدن! سریهای قبل هم همین طور بوده؟

Junior Member

بچه‌ها همین امروز درخواست من رو تایید کردن. ایمیل هم نزدن و من سایت رو چک کردم. ۲۷ خرداد درخواست داده بودم.

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط binanlo نمایش پست ها
    یعنی پس کی میخوان رسیدگی کنن؟! فردا 4 شنبس جمعه هم باید نامه بدن! سریهای قبل هم همین طور بوده؟
    ببین اگر نگرانی فردا یا برو وزارت علوم شخصا بپرس یا اینکه یه زنگ به خانم خسروی بزن. شاید جوابی گرفتی. ولی دفعه قبلی هم یکی از دوستای من دقیقا 4 شنبه نامه روز جمعه اش تایید شده بود.
    ضمنا خیلی مواقع ایمیل نمیاد. فقط تو سایت تائیدیه میاد. حتما خود سایتو چک کن.
    بهرحال یه پیگیری ساده میتونه نگرانیتو کمتر کنه.

سلام دوستان . من منتظر ویزام . دیروز شنیدم که بعد از آخر این ماه دیگه ارز دانشجویی نمی دن . درسته ؟ به نظرتون من حالا باید برای نشا ثبت نام کنم ؟

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahikuchulu نمایش پست ها
    سلام دوستان . من منتظر ویزام . دیروز شنیدم که بعد از آخر این ماه دیگه ارز دانشجویی نمی دن . درسته ؟ به نظرتون من حالا باید برای نشا ثبت نام کنم ؟
    ارز رو میدن. ممکنه تو این ماه آینده نتونی دیگه درخواست نامه به بانکو بدی. میخوره به ماه بعدش. ثبت نام هم هر موقع بخوای میتونی بکنی. درخواست نامه هستش که باید حتما با ویزا بدی. البته از اونجایی که پروسه ثبت نام نشا خیلی پروسه وقت گیریه به نظر من الان هرچه زودتر ثبت نام کن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahikuchulu نمایش پست ها
    مطمنید؟ از کجا می دونید؟ شاید با ارز مسافرتی اشتباه گرفتید که مجلسی ها دارن روش کار می کنند!
    هرچند دور از انتظار هم نیست.

دوستان عزیز یک نفر لطف میکنه سوال منو جواب بده!!!
    1) اگه من یه مقدار قابل قبول پول به حساب بانکی کشور مقصدم واریز کنم بهانه ای نمیشه واسه نشا که دیگه ارز دولتی بهم نده؟ چون فکر نمی کنم قبل رفتن برسم ارز دولتی بگیرم!!!
    2) منظور از ویزا همون کارت اقامتم هست که باید آپلود کنم؟چون تو پاسپورتم برچسب روادید نزدن فقط یک کارت بهم داد سفارت
    3) من یک بار بدون ویزا درخواست داده بودم و درخواستم رد شده حالا این تاثیر منفی نداره الان؟
    yesterday is history..tomorrow is mystery..today is a gift..that `s why it is called present..so live in present time