نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 56 از 1150 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859606162636465661061565561056 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    مگه خانمتون ویزا نداره؟ اگه ویزا داره بانک داره بیخود میگه....!!1 میتونین کپی صفحات پاسپورتو تمامشو نشون بدین که خروجش از کشور مشخص باشه ولی کلا همچین قانونی نیست و تا اونجایی که من میدونم اگر ویزای ولید داره میتونه ارز بگیره.
    چرا. یه دفعه هم ارز گرفتیم. قانونی چیزی هست که بشه به اینا حالی کرد؟ وگرنه باید یه سری دیگه مدارکو بفرستم سفارت چون بانک اون دفعه هم کپی برابر اصل پاسپورتو خواست ازم!

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinad نمایش پست ها
    چرا. یه دفعه هم ارز گرفتیم. قانونی چیزی هست که بشه به اینا حالی کرد؟ وگرنه باید یه سری دیگه مدارکو بفرستم سفارت چون بانک اون دفعه هم کپی برابر اصل پاسپورتو خواست ازم!
    ببین من هیچ جا نشنیدم اینا همچین قانونی داشته باشن. به نظر من بخشنامه بانک مرکزی رو نشون بدین به بانک و بهش بگین که حق نداره همچین چیزی بخواد. بانکا برای ندادن ارز هر کاری میکنن. الان به شما ارزو نمیده بعد میره همین دو سه هزار دلارو خودش میفروشه میذاره تو جیبش و یه آبم روش. کوتاه نیاین و ازشون بخواین که قانونی کار کنن.

Junior Member

من امروز رفتم وزارت علوم گفتم پس چی شد؟ کی میخواین تایید کنید؟ گفتش که تا آخر امروز تایید میشه 30 تیریا. میگفتش که بیشتر اونایی که برا کانادا و امریکا نامه میخوان موندن!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    ببین من هیچ جا نشنیدم اینا همچین قانونی داشته باشن. به نظر من بخشنامه بانک مرکزی رو نشون بدین به بانک و بهش بگین که حق نداره همچین چیزی بخواد. بانکا برای ندادن ارز هر کاری میکنن. الان به شما ارزو نمیده بعد میره همین دو سه هزار دلارو خودش میفروشه میذاره تو جیبش و یه آبم روش. کوتاه نیاین و ازشون بخواین که قانونی کار کنن.
    ممنون. بخشنامه رو از کجا باید بیارم؟ گفتن ما از کجا بدونیم که خانومت هنوز اونجاست؟

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

ممنون. بخشنامه رو از کجا باید بیارم؟ گفتن ما از کجا بدونیم که خانومت هنوز اونجاست؟
    درود.
    قانون فروش ارز دانشجویی بانک مرکزی
    http://www.applyabroad.org/forum/announcement.php?f=27

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

ببین بخشنامه ای که ژوپیتر گذاشته رو ببین تا جایی که من میدونم اصلا همچین چیزی نمیخواد. بابا بلکه من اصلا همسرم 1 ماه اومده و دوباره برگرده. خیلی از دانشجوها هم خودشون سالی یه بار یکی دو ماه میان و میرن. بانک میخواد ارز رو نده. وگرنه همچین قانونی نیست. این قانونا رو از خودشون در میارن که تا میشه از زیر دادن ارز در برن. باازم خودتون بخشنامه رو بخونین
    اگه دیگه به هیچ طریقی کوتاه نیومدن و شما هم اصرار دارین از همین بانک بگیرین یا بانک دیگه ای پیدا نکردید باید همه صفحات پاسپورتو کپی برابر اصل کنید و بفرستید. چاره ای نیست.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

درسته که در قانون مطلب مشخصی نوشته نشده، اما اگه بانک بخواد مطمئن بشه که همسرتون هنوز با شما اونجا هستن یا برگشتن ایران، خیلی غیر منطقی نیست. چون بانک مبلغی که به همسر شما پرداخت میکنه به عنوان هزینه اقامت هست (مطابق متن قانون ارز دانشجویی) پس اثبات مقیم بودم ایشون در اون کشور غیر منطقی نیست. شما خودتون با ارائه اشتغال به تحصیل ثابت میکنید که هنوز اونجا هستید، اما نامی از همسر شما در نامه اشتغال به تحصیل برده نشده.
    شاید اینبار با چونه زنی و یا عوض کرن بانک مشکلتون حل بشه، اما میتونید از سفارت ایران در اون کشور بخواهید که نام همسرتون رو هم در زیر نامه ذکر کنه و تایید کنه که ایشون هم اونجا زندگی میکنن.

در ضمن، درخواست غیرقانونی که بانک از شما داره همون ارائه کپی برابر اصل گذرنامه هست. من بودم بهشون نمیادم، حتی اگه داشتم. ورازت امور خارجه که من کار داشتم کپی گذرنامه و ویزای من رو قبول کرد، بانک چرا باید کپی برابر اصل بخواد!
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

من می خوام برای ترم تابستان درخواست نامه ارز بدم. در سوئد دانشجو هستم و یکبار برای ترم بهار ارز گرفته ام.
    مدارک اشتغال به تحصیل در ترم تابستان را دوباره برای سفارت ایران در سوئد فرستاده ام که مهر برجسته بزنند. ولی ممکنه رسیدن نامه به من طول بکشه. سوال اینه که:

اگه در صفحه «فرم درخواست نامه بانک» در سایت نشا در فیلد «پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل» گواهی اشتغال تحصیل را بدون مهر برجسته آپلود کنم به نظر شما کارشناس رد می کنه ؟ حتما صبر کنم گواهی با مهر برجسته بیاد از سفارت و اونو آپلود کنم یا همین الان هم می تونم این کارو انجام بدم و محل دریافت را مشخص کنم و نامه اشتغال به تحصیل که اومد بفرستم ایران تا در ۱۳ مرداد نامه را بگیرم؟
    ( ویزا و کارت معافی و ... کامل هستند).

سلام دوستان ! من از شیراز هستم . موقع درخواست نامه بانک توی سامانه نشا چون دیدم که فقط آپلود کردن برگه پذیرش ضروری ( ستاره دار ) ( Required ) هست فقط اونو آپلود کردم به این خیال که سریعتر ثبت نام کنم که به 30 تیر برسم و بعد بیام ویزام رو هم آپلود کنم ! ولی الان نه به 30 تیر رسیدم نه میتونم درخواستم رو ویرایش کنم نه درخواست جدید بفرستم ! با توجه به گفته دوستان این درخواست قطعاً رد میشه ! میترسم این همه راه از شیراز برم وزارت که فایلم رو باز کنن تا بتونم ویزام رو هم آپلود کنم و اونا بگن کاری نمیشه کرد ! 5 روز هم هست که از صبح علی الطلوع به وزارت زنگ میزنم ولی کسی جواب نمیده مخصوصاً قسمت اعزام دانشجو !! به نظر شما چی کار میتونم بکنم ؟ ممنون میشم اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه کمکم کنه !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

من از دوستان عزیز تقاضا می کنم اگر کسی ترم اولی نیست ولی نامه از وزارت علوم گرفته اینجا اعلام کنه ... برام فوق العاده مهمه ... ممنون