نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 57 از 1150 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263646566671071575571057 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط tictac نمایش پست ها
    من می خوام برای ترم تابستان درخواست نامه ارز بدم. در سوئد دانشجو هستم و یکبار برای ترم بهار ارز گرفته ام.
    مدارک اشتغال به تحصیل در ترم تابستان را دوباره برای سفارت ایران در سوئد فرستاده ام که مهر برجسته بزنند. ولی ممکنه رسیدن نامه به من طول بکشه. سوال اینه که:

اگه در صفحه «فرم درخواست نامه بانک» در سایت نشا در فیلد «پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل» گواهی اشتغال تحصیل را بدون مهر برجسته آپلود کنم به نظر شما کارشناس رد می کنه ؟ حتما صبر کنم گواهی با مهر برجسته بیاد از سفارت و اونو آپلود کنم یا همین الان هم می تونم این کارو انجام بدم و محل دریافت را مشخص کنم و نامه اشتغال به تحصیل که اومد بفرستم ایران تا در ۱۳ مرداد نامه را بگیرم؟
    ( ویزا و کارت معافی و ... کامل هستند).
    من یکی از دوستام با نامه اشتغال به تحصیل تنها تونست نامه ارزو بگیره ولی برای بانک باید حتما تایید شده باشه تا بهتون ارزو بدن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    ببین من هیچ جا نشنیدم اینا همچین قانونی داشته باشن. به نظر من بخشنامه بانک مرکزی رو نشون بدین به بانک و بهش بگین که حق نداره همچین چیزی بخواد. بانکا برای ندادن ارز هر کاری میکنن. الان به شما ارزو نمیده بعد میره همین دو سه هزار دلارو خودش میفروشه میذاره تو جیبش و یه آبم روش. کوتاه نیاین و ازشون بخواین که قانونی کار کنن.
    دوستمون درست میگه به هیچ وجه از حقتون کوتاه نیایید وقتی قانون رو ببری نشون بدی نمیتونن چیزی بگند.معمولا خودشون هم تا وقتی مصداقی پیش نیاد سراغ قانون نمیگیرند. مثلا یکی از دوستان از ند کارمند مختلف در یک بانک چند جواب مختلف شنیده بود که وقتی توضیح دا قانون رو براشون تازه همه به یک نتیجه واحد رسیدند.
    اما اگر ارزتون رو نگیرید به راحتی میبرند میفروشند یک آبم روش.(نمونه همین مسئله در یکی از مراکز بانک مرکزی چند ماه پیش اتفاق افتاد که توی روزنامه! هم چاپش کردند و کارمندان محترم حدود 8 میلیاردی به جیب زده بودند که دستگیر شدند) لذا اگر کوچکترین موردی دیدید یک راست یا تشریف ببرید یا زنگ بزنید نظارت بر بانکهای بانک مرکزی. بازرسی بانک موبوطه در همون واحد. بازرسی کل در مدیریت عامل و چون اینها کارمند معمولی هستند به راحتی برخورد میشه باهاشون.

Junior Member

سلام دوستان من نامه ام برای 30 تیر هست ولی هنوز توی سامانه نشا نوشته که منتظر نظر کارشناس باشین!! کسی از دوستان هست همچین وضعیتی داشته باشه؟ چکار کنیم به نظرتون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ckey نمایش پست ها
    سلام دوستان من نامه ام برای 30 تیر هست ولی هنوز توی سامانه نشا نوشته که منتظر نظر کارشناس باشین!! کسی از دوستان هست همچین وضعیتی داشته باشه؟ چکار کنیم به نظرتون؟
    صبر کنین. امروز یا فردا گر مدارکتون مشکلی نداشته باشه. همه تایید میشه.

دوستان کسی فردا نمیخواد بره وزارت علوم؟ من یه سوال اینجا مطرح کردم و یه کار خیلی واجب دارم ! شیراز هستم و نمیتونم خودم برم وزارت ! ممنون میشم اگه کمکم کنید !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان

من با وزارت علوم صحبت کردم و گفتند که به درخواستهای 30 تیر دانشجوهای آمریکا و کانادا تا آخر امشب (چهارشنبه) پاسخ داده خواهد شد. پیس فکر نکنم جای نگرانی باشه..
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

دوستان من یه سوال دارم

در بخش مدارک لازم برای گرفتن نامه در سامانه نشا ، یکی از گزینه ها مربوط به صفحه ی روادید (پاسپورت) هست که نشان دهنده ی آخرین ورود و خروج باشه.من دقیقا متوجه نشدم که فقط باید صفحه ی اول رو آپلود کنم یا اینکه فقط صفحه ی مربوط به آخرین ورود و خروج و یا هر دو با هم؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم

در بخش مدارک لازم برای گرفتن نامه در سامانه نشا ، یکی از گزینه ها مربوط به صفحه ی روادید (پاسپورت) هست که نشان دهنده ی آخرین ورود و خروج باشه.من دقیقا متوجه نشدم که فقط باید صفحه ی اول رو آپلود کنم یا اینکه فقط صفحه ی مربوط به آخرین ورود و خروج و یا هر دو با هم؟
    اگر هنوز خارج نشدی یعنی ترم یکی هستی همون صفحه اول رو آپلود کن یا صفحه سفید. اگر نه آخرین ورود و خروجتو بزن.
    کلا این گزینه ها زیاد مهم نیست. مهم ویزاست و نامه پذیرش یا اشتغال به تحصیل.
    ویرایش توسط shibaak : July 18th, 2012 در ساعت 05:04 PM

Junior Member

من اینو تو FAQ همین فروم خوندم:
    ثبت درخواست نامه:
    پس از ثبت نام به شما یک شماره پرونده داده میشود که آن را به خاطر داشته باشید تا هنگام مراجعه در صورت نیازاعلام کنید. همچنین این شماره بعد از ثبت نام در پروفایل شما هم قابل رویت خواهد بود. پس از ورود به پروفایلتان، بر روی لینک "مدیریت درخواستها" کلیک کرده و از زیر منوی آن لینک "درخواست نامه بانک را انتخاب کنید. توسط این قسمت میتوانید اقدام به ثبت درخواست نامه معرفی به بانک خود نمایید. دراین قسمت باید اقدام به ثبت زمان انتخابی و مکان موردنظر جهت دریافت نامه معرفی به بانک خود نمایید. همچنین مکان آپلود کردن چهار فایل وجود دارد که شما باید گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری/پذیرش، ویزا، مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را نشان می دهد، صفحات روادید که نشان دهنده آخرین ورود و خروج باشد(که برای کشورهای آذربایجان، ترکیه ، اوکراین و ارمنستان الزامی است) را آپلود کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم

من امروز وزارت علوم بودم...دوستایی که 1.پذیرش 2.ویزا دارن ولی هنوز فارغ التحصیل نشدن و طبیعتاً معافیت تحصیلی مقطع بالاتر؛ می تونن یه تخمین بزنن ببینن قبل کدوم یکی از تاریخ توزیع ارز ها آماده می شه نامه معافیتشون و همین الان درخواست بدن، بعداً نامه معافیتشون روهم بفرستن و برن وزارت علوم جریان رو بگن تا با درخواستشون موافقت شه.