نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 643 از 1150 نخستنخست ... 1435435936336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536937431143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,421 تا 6,430 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام به دوستان عزیز

من امروز بعد از تلاش زیاد، بالاخره صاحب ویزای امریکا شدم. 5 روز دیگه هم مسافرم.
    تاریخ ای -20 من واسه سوم سپتامبر بوده. طبق مطالب دوستان ظاهرا برای این ترم، ارز به من تعلق می گیره. درست متوجه شدم؟
    یه نظر شما، الان درخواست ارز را ثبت کنم یا بذارم برم امریکا و گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟
    مجموع فاند و هزینه زندگی من حدود 45 هزارتاست که 41 هزارتا را دانشگاه تقبل کرده و 4 هزارتا را استیتمنت داشتم.
    ( می دونم خیلی خنده داره، ولی علتش اینه که RAکه به من دادن مدتش کمتر از یکسال است به خاطر این، عجیب غریب شده!)
    من باید بنویسم با هزینه شخصی دارم میرم یا بورس دانشگاه؟

با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Arezum نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

من امروز بعد از تلاش زیاد، بالاخره صاحب ویزای امریکا شدم. 5 روز دیگه هم مسافرم.
    تاریخ ای -20 من واسه سوم سپتامبر بوده. طبق مطالب دوستان ظاهرا برای این ترم، ارز به من تعلق می گیره. درست متوجه شدم؟
    یه نظر شما، الان درخواست ارز را ثبت کنم یا بذارم برم امریکا و گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟
    مجموع فاند و هزینه زندگی من حدود 45 هزارتاست که 41 هزارتا را دانشگاه تقبل کرده و 4 هزارتا را استیتمنت داشتم.
    ( می دونم خیلی خنده داره، ولی علتش اینه که RAکه به من دادن مدتش کمتر از یکسال است به خاطر این، عجیب غریب شده!)

من باید بنویسم با هزینه شخصی دارم میرم یا بورس دانشگاه؟

با تشکر
    قسمتی که بولد کردمو متوجه نشدم. یعنی چی مجموع فاند و هزینه زندگی؟ منظورت مجموع شهریه و هزینه ی زندگی بوده؟ آخه فاندو که با هزینه زندگی جمع نمی کنن، از هم کم میکنن. حالا به هر حال. بله از الان با ویزا و پذیرش میتونید درخواست ارز بدید و موافقت هم میشه. بعد که رفتید گواهی اشتغالو بفرستید تا دیگه خانواده مجبور نباشن 30 درصد وثیقه رو هم تو بانک بزارن. راستی این اعداد 45 هزار تا 41 هزار تا و اینا برا یه ساله یا کله دوره؟ چند سالس دورتون و چه مقطعی؟
    پیروز باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

سلام.من درخواست نامه دادم توی نشا که برای 22 شهریوره. ولی هنوز وضعیتم رو میزنه منتظر نظر کارشناس.
    به نظرتون دیر نشده یه کم؟ برای همین جمعه است!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

دوستان یک سوال، در نشا نوشته شده که درخواست من تائید شده و میتونم همراه با مدارک برای دریافت نامه معرفی به بانک مراجعه کنم...موردی هست اینه که الان من هنوز نرسیدم که نامه اشتغال به تحصیل رو به تائید سفارت برسونم! سوالم از دوستان مجرب اینه که این نامه رو تا چه زمانی میتونم برم دریافت کنم؟ یعنی نامه بعد از تاریخ مراجعه ای که در سیستم نوشته شده موجود هست و من میتونم بعد از اون تاریخ، هر زمانی که شد (تا قبل پایان ترم البته) مراجعه کنم؟
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوستان یک سوال، در نشا نوشته شده که درخواست من تائید شده و میتونم همراه با مدارک برای دریافت نامه معرفی به بانک مراجعه کنم...موردی هست اینه که الان من هنوز نرسیدم که نامه اشتغال به تحصیل رو به تائید سفارت برسونم! سوالم از دوستان مجرب اینه که این نامه رو تا چه زمانی میتونم برم دریافت کنم؟ یعنی نامه بعد از تاریخ مراجعه ای که در سیستم نوشته شده موجود هست و من میتونم بعد از اون تاریخ، هر زمانی که شد (تا قبل پایان ترم البته) مراجعه کنم؟
    نامه تا 5 روز تو اون مرکزه بعد برمیگرده به وزارت علوم.

برای ترم پائیز اگر اولین بار باشه که ثیت نام میکنیم شروع ترم را اول مهر (23 سپتامبر) بزنم خوبه؟ تو نامه پذیرش من سپامبر نوشته و روزش تاکید نشده. و اینکه من الان از ایران خارج شدم و تا چند روز دیگه ثبت نام دانشگاه را انجام میدم به نظرتون الان با نامه پدیرش تو سایت تشکیل پرونده بدم و بعد برای مراجعه به بانک نامه ثبت نام تائید شده سفارت را بفرستم؟

Junior Member

سلام خدمت تمام دوستان.
    من نامه ارز دانشجویی رو از وزارت علوم گرفتم. توی بعضی سایت ها خوندم که باید تایید وزارت خارجه رو بگیرم. آیا درسته ؟ یعنی قبل از بانک باید تایید بشه. ادرسش کجا هست.
    تشکر از پاسخ شما

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civilas نمایش پست ها
    سلام خدمت تمام دوستان.
    من نامه ارز دانشجویی رو از وزارت علوم گرفتم. توی بعضی سایت ها خوندم که باید تایید وزارت خارجه رو بگیرم. آیا درسته ؟ یعنی قبل از بانک باید تایید بشه. ادرسش کجا هست.
    تشکر از پاسخ شما
    گواهی اشتغال به تحصیلتون رو باید به تایید وزارت خارجه - اداره سجلات برسونید
    میدان امام خمینی - وزارت خارجه

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

بچه ها من ویزام اومده 30 40 صفحه آخر رو خوندم چنتا سوال برام پیش اومد: 1- من الان باید تو سامانه نشا ثبت نام کنم با نامه پذیرش یا وقتی رسیدم آلمان گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم بعد ثبت نام کنم یعنی امکان ویراش داره؟ ( اگه الان با پذیرش ثبت نام کنم میتونم وقتی اشتغال به تحصیلو گرفتم تو نشا آپلود گنم که دیگه بانک وثیقه نگیره ) 2-من دانشگاهم شهریه نداره... بهم 6000 دلار رو میدن؟ 3-در کل به نظرتون الان با پذیرش ثبت نام کنم یا بزارم رسیدم اونجا با اشتغال به تحصیل ثبت نام کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    بچه ها من ویزام اومده 30 40 صفحه آخر رو خوندم چنتا سوال برام پیش اومد: 1- من الان باید تو سامانه نشا ثبت نام کنم با نامه پذیرش یا وقتی رسیدم آلمان گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم بعد ثبت نام کنم یعنی امکان ویراش داره؟ ( اگه الان با پذیرش ثبت نام کنم میتونم وقتی اشتغال به تحصیلو گرفتم تو نشا آپلود گنم که دیگه بانک وثیقه نگیره ) 2-من دانشگاهم شهریه نداره... بهم 6000 دلار رو میدن؟ 3-در کل به نظرتون الان با پذیرش ثبت نام کنم یا بزارم رسیدم اونجا با اشتغال به تحصیل ثبت نام کنم؟
    1- به نظر من الان ثبت نام کن. با نامه پذیرش. اشتغال به تحصیل تایید شده توسط سفارت رو بعدا نیاز داری. یکی برای ارائه به بانک موفع گرفتن ارز.اسکنش رو هم باید آپلود کنی تو قسمت وظایف شما توی نشا.
    2- 6000 دلار که هزینه زندگی ه میدن و ربطی به شهریه نداره. اون semester fee هم که اگه داری (برای من 137 یورو بود) اگر گواهی بگیری بهت میدن.
    3- با پذیرش ثبت نام کن. کاری که من هم پارسال انجام دادم. اینجوری زودتر میتونی وقت بگیری.