نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 7 از 1150 نخستنخست 1234567891011121314151617571075071007 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded and Intelligent Systems Halmstad University

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

[QUOTE=silviya;783316]بچه ها من گیج شدم
    من برای گرفتن ویزا دارم میرم دبی و میخوام 400 دلار ارز مسافرتی رو روی پاسم بگیرم از وزارت علوم پرسیدم در این صورت بهم ارز دانشجویی میدین؟ گفتن بله ربطی به هم نداره.
    شما منظورتون از ارز مسافرتی اونی هست که موقع رفتن به کشور محل تحصیل میدن؟[/QUOTE

بزارید من کامل توضیح بدم!
    ما یک جور ارز مسافرتی داریم تعریفشم اینه که هر کس بخواهد برود مسافرت خارج از ایران بهش یه مبلغی با توجه به مقصدش تعلق می گیره (سالی یک بار) مثلا اروپا ۱۵۰۰ دلار و یک بار در سال شمسی)
    ارز دانشجویی به تحصیلی هیچ ربطی نداره
    طبق قانون شما هم می تونید ارز دانشجویی بگبرید به راحتی!!!! هم ارز مسافرتی وقتی دارید دانشجویی می رید.
    اما اون شرایط ایده آله در حال حاضر آیا شما به راحتی ارز دانشجویی می گیرید؟ یا باید کلی بانک پیدا کنید و هر کدوم یه سازی بزنن؟ مشکل از کجاست؟ از اینکه هیچ کس به قانون اهمیت نمی ده و ساز خودشو می زنه بنابراین برخی بانک ها برای اینکه اذیت کنن از خودشون قانون در می آرن که مثلا اگه ارز دانشجویی گرفتی مسافرتی نمیدیم (نه برعکسش که شما گفته بودین!!) یا کم می کنیم از ارز تحصیلی و از این جور چیز ها. نهایتا برای اینکه اعصابت خورد نشه اول دانشجویی رو بگیر بعد مسافرتی رو. اما شما که داری میری دبی تازه ویزاتو بگیری. به هر حال در سال یک بار ارز مسافرتی بهت می دن و اون به بار هم الان داری استفاده می کنی دیگه. وقتی برگشتی ایران و بعد به مقصد کشوری که می خوای بری دوباره ارز مسافرتی در کار نیست (سالی یک بار)

Junior Member

[QUOTE=shelerance_f;783439]
    نقل قول نوشته اصلی توسط silviya نمایش پست ها
    بچه ها من گیج شدم
    من برای گرفتن ویزا دارم میرم دبی و میخوام 400 دلار ارز مسافرتی رو روی پاسم بگیرم از وزارت علوم پرسیدم در این صورت بهم ارز دانشجویی میدین؟ گفتن بله ربطی به هم نداره.
    شما منظورتون از ارز مسافرتی اونی هست که موقع رفتن به کشور محل تحصیل میدن؟[/QUOTE

بزارید من کامل توضیح بدم!
    ما یک جور ارز مسافرتی داریم تعریفشم اینه که هر کس بخواهد برود مسافرت خارج از ایران بهش یه مبلغی با توجه به مقصدش تعلق می گیره (سالی یک بار) مثلا اروپا ۱۵۰۰ دلار و یک بار در سال شمسی)
    ارز دانشجویی به تحصیلی هیچ ربطی نداره
    طبق قانون شما هم می تونید ارز دانشجویی بگبرید به راحتی!!!! هم ارز مسافرتی وقتی دارید دانشجویی می رید.
    اما اون شرایط ایده آله در حال حاضر آیا شما به راحتی ارز دانشجویی می گیرید؟ یا باید کلی بانک پیدا کنید و هر کدوم یه سازی بزنن؟ مشکل از کجاست؟ از اینکه هیچ کس به قانون اهمیت نمی ده و ساز خودشو می زنه بنابراین برخی بانک ها برای اینکه اذیت کنن از خودشون قانون در می آرن که مثلا اگه ارز دانشجویی گرفتی مسافرتی نمیدیم (نه برعکسش که شما گفته بودین!!) یا کم می کنیم از ارز تحصیلی و از این جور چیز ها. نهایتا برای اینکه اعصابت خورد نشه اول دانشجویی رو بگیر بعد مسافرتی رو. اما شما که داری میری دبی تازه ویزاتو بگیری. به هر حال در سال یک بار ارز مسافرتی بهت می دن و اون به بار هم الان داری استفاده می کنی دیگه. وقتی برگشتی ایران و بعد به مقصد کشوری که می خوای بری دوباره ارز مسافرتی در کار نیست (سالی یک بار)
    ممنون از توضیحات کاملتون
    برای آمریکا هم ارز مسافرتی 1500 دلار هست؟

Junior Member

با سلام دوستان من هنوز یزام نیومده اما این سوال واسم پیش اومده که ایا صرف ثبت نام کردن در نشا در این مرحله (با توجه به عم نیاز ویزا) مگه میتونه بعدا من رو در گرفتن وقت و نامه وزارت علوم و گرفتن ارز جلو بندازه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD computer engineering Hacettepe

سلام
    من نامه ام 9 تیر قراره توزیع بشه . تو سایت نشا هم کارشناس تایید کرده.
    مشکلی دارم که نمی تونم تو اون تاریخ تو ایران باشم اگه الان حضوری برم وزارت علوم نامه رو بهم میدن. کسی حضوری رفته؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط msarrafj نمایش پست ها
    با سلام دوستان من هنوز یزام نیومده اما این سوال واسم پیش اومده که ایا صرف ثبت نام کردن در نشا در این مرحله (با توجه به عم نیاز ویزا) مگه میتونه بعدا من رو در گرفتن وقت و نامه وزارت علوم و گرفتن ارز جلو بندازه؟
    خیر، تاثیری نداره. بعد از ثبت نام باید از سایت درخواست نامه کنید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bilgisayar نمایش پست ها
    سلام
    من نامه ام 9 تیر قراره توزیع بشه . تو سایت نشا هم کارشناس تایید کرده.
    مشکلی دارم که نمی تونم تو اون تاریخ تو ایران باشم اگه الان حضوری برم وزارت علوم نامه رو بهم میدن. کسی حضوری رفته؟
    تا اونجایی که میدونم به خانواده تون میدن. فقط ممکنه ازشون وکالت بخوان. در ضمن مثل اینکه تا 5 روز بعد از تاریخ توزیع هم وقت دارید واسه گرفتن نامه. یکی از دوستان من زودتر رفت گرفت ولی نمیدونم چطوری و کی و چکار کرد...

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

درخواست من که برای 9 تیر بوده هنوز پاسخی بهش داده نشده و تنها ثبت شده که به اداره کارشناسی ارسال شده است با اینکه مدت زیادی هست این درخواست رو دادم آیا راهی هست برای مطلع شدن از وضعیت پرونده؟ آیا امکان داره درخواست بدون رسیدگی بمونه؟
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    ثبت نام که کلا احتیاج به ویزا نداره. اما در مورد وقت گرفتن، وقت میتونید بگیرید ولی تائید نمیشه. چون الان دیگه مدارکتون از طریق اینترنت بررسی میشه و نامه تون صادر میشه. بعد شما میرین نامه رو میگیرین. برای همین بهتره بیخودی وقت نگیرید.
    یکی از فایل هایی که حین ثبت نام الزامی است ویزاست،لطفا در پاسخ به دیگران بیشتر دقت کنید!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    master of computer science - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط Ozma نمایش پست ها
    دوست عزيز
    شما چرا بدون نامه وزارت علوم رفتيد؟! من در پستي كه به شما دادم گفتم اول سوالات متداول رو مطالعه كنيد. پاراگراف دوم من هم پاسخي براي بعد از دريافت نامه بود نه قبل از اون. (چون فكر كردم شما سوالات متداول رو مطالعه خواهيد كرد).
    اصلا شما تا ويزا نگرديد بهتون ارز نمي دن.
    خدمتتون عرض کردم . بنده مالزی پذیرش دارم و تا ثبت نام نکنم وزارت علوم به من نامه نمیده . من سوالات متداول رو به طور کامل مطالعه کردم و ویزا هم دارم . ولی بانک میگه اول نامه وزارت . فکر کنم مجبورم برم ثبت نام کنم و شهریه رو با ارز آزاد بدم بعدش فیش رو بیارم نامه از وزارت بگیرم . اونوقت یه سوال : من ثبت نامم اواسط شهریوره من نوبت واسه شهریور باید بگیرم یا پاییز ؟ اصلا شهریه این ترم رو به من میدن ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahdaD نمایش پست ها
    درخواست من که برای 9 تیر بوده هنوز پاسخی بهش داده نشده و تنها ثبت شده که به اداره کارشناسی ارسال شده است با اینکه مدت زیادی هست این درخواست رو دادم آیا راهی هست برای مطلع شدن از وضعیت پرونده؟ آیا امکان داره درخواست بدون رسیدگی بمونه؟
    به درخواست من 2 روز قبل از موعد تحویل نامه ها جواب دادن. دیگه مال منو که خواستن رد کنن جواب دادن!
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.