نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 755 از 1150 نخستنخست ... 255655705745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765805855 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,541 تا 7,550 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahoor7 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال فوری
    برای گرفتن ارز کدوم مرکز از بین چهارتایی که معرفی شده بهتره: منطقه 14، 15، 16 و یا 19؟؟؟

بعید میدونم کسی جواب این رو داشته باشه چون تا همین ترم پیش شرکت ها میدادن و این جدیده و تجربه ای وجود نداره. این سوال من هم هست. اگه کسی تجربه ای داشت بده ممنون میشمیم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaki81 نمایش پست ها
    poupak گرامی شما می توانید برای فال 2014 ارز بگیرید، آی 20 و همچنین ویزا نیاز دارید، وقتی که رفتین اونجا گواهی را برای بانک با تایید حافظ منافع می فرستید.
    این فقط وقتی درسته که ترم فال 2014 ترم اول خانم پوپک باشه. ضمنا هنوز ایشون میتونن برن اونجا ترم شروع شه گواهی بگیرن و ارز بگیرن. اگه گزینه گرفتنش با آی20 دردسری داشت میتونن از اون آپشن استفاده کنن. چه عجله ایه؟ اگر هم ترم اولشون نیست که بازم میگم نه چون گواهی اشتغال ندارند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hiva-s نمایش پست ها
    دانشگاه ما یه گزینه کنار همه گزینه هایی که اشاره کردی داره و اون اینه که یه نامه امضا میکنی که الان ندارم بدم بعدا میدم. تا آخر ترم هم وقت داری بدی. بعد ثبت نامت بدون مشکل انجام میشه بدون اینکه پول داده باشی. البته شما اگه هنوز ایرانی نمیدونم این یه ترم اول چی میشه. ولی این مسلمه که تا ثبت نامت تموم نشه (که معمولا چند روز قبل شروع کلاساست) نامه گواهی بهت نمیدن. یه روز بعد اتمام ترم هم بازم نامه اشتغال نمیدن (میدن ولی مینویسن دانشجو بود که به درد کار ارز نمیخوره چون وزارت علوم میگه باید بگه دانشجو هست وگرنه نامه نمیده)
    ممنون توضیحاتتون خیلی خوبه
    نه ایران نیستم چند روز پیش ترم من شروع شده.
    این گزینه که خیلی خوبه. میخواستم از الان بدونم که واسه فال 2014 اگر بشه پول رو از ایران بفرستن. پس دقیقا از روز شروع کلاسها این نامه اشتغال به تحصیل رو میدن بهتون؟
    پس تنها روش همونه که پول دانشگاه رو نریزیم و عقب بندازیم تا نامه وزارت علوم تایید شه و وکیل از ایران بریزه. هرچند در دانشگاه ما هم میتونی دیر بدی ولی خوب یکم اضافه میشه!یعنی اکثرا اینطورینا.
    یه سوال دیگه:
    راستی شرکت های زیادی هست ولی فرقی ندارن همش میچاپن. چی بگم!
    در ضمن با همون ups بفرستم دبی دیگه درسته؟ واسه اونم باید برم دفتر ups تو شهرمون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    ممنون توضیحاتتون خیلی خوبه
    نه ایران نیستم چند روز پیش ترم من شروع شده.
    این گزینه که خیلی خوبه. میخواستم از الان بدونم که واسه فال 2014 اگر بشه پول رو از ایران بفرستن. پس دقیقا از روز شروع کلاسها این نامه اشتغال به تحصیل رو میدن بهتون؟
    پس تنها روش همونه که پول دانشگاه رو نریزیم و عقب بندازیم تا نامه وزارت علوم تایید شه و وکیل از ایران بریزه. هرچند در دانشگاه ما هم میتونی دیر بدی ولی خوب یکم اضافه میشه!یعنی اکثرا اینطورینا.
    یه سوال دیگه:
    راستی شرکت های زیادی هست ولی فرقی ندارن همش میچاپن. چی بگم!
    در ضمن با همون ups بفرستم دبی دیگه درسته؟ واسه اونم باید برم دفتر ups تو شهرمون؟
    ما هم این جریمه تاخیر رو داریم البته اگه سرخود دیر بدی. تازه حواست باشه که این پرداخت با تاخیر و با جریمه هم یه ددلاین داره که اگه میس کنی کلا ممکنه ترمت بره رو هوا. ولی اگه سرخود عمل نکنی و همون روز ثبت نام در حال که تاخیری هم وجود نداره بری سراغ اداره فایننس دانشگاه و سراغ این فرم رو بگیری و با هماهنگی اونا دیر بدی اصلا جریمه نمیشی. من هر ترم دارم همین کار رو میکنم.
    دقت کن یو پی اس و یو اس پی اس دو تا شرکت سواست ها..... من یو اس پی اس رو گفتم. از یو اس پی اس اصلا برای پست به خارج آمریکا استفاده نکن. مثل این میمونه از شرکت پست ج. ا. برای ارسال به خارج ایران استفاده کنی. بهترین راه برای ارسال به دوبی رو من تی ان تی دیدم. تفاوت بسیار قابل ملاحظه ای داره. فدکس 140 دلار تی ان تی 75 دلار!! شرکت کامپکس هم تو دبی خودش میگه با یو پی اس نفرستین. اگه شرکت دیگه ای یو پی اس رو قبول میکنه به گفته خودت 55 دلار یوپی اس از تی ان تی هم بهتره.

Junior Member

سلام دوستان
    من در خصوص ارز یه سوال داشتم که از دوستانی که در این خصوص تجربه لازم رو دارن ممنون می شم راهنمایی کنند.

راستش من به تازگی در سایت نشا ثبت نام کردم و در قسمت مدیریت درخواستها برای قسمت ارز، دو بخش تفکیک شده است. یکی هزینه زندگی که من اون قسمت رو کامل پر کردم و منتظر جواب کارشناسان هستم که آیا به من ارز تعلق میگیره یا نه! و قسمت دوم در خصوص شهریه است. تو این قسمت از ما مشخصات حساب بانکی دانشگاه و ... را به جزئیات می خواد. می خوام بدونم آیا اصلا من که هنوز درسم شروع نشده (برای قال 2014 دارم میرم) و به قول معروف گواهی اشتغال به تحصیل ندارم آیا می تونم این قسمت رو هم الان پرکنم و اونا هم در صورت موافقت در اول ترم سپتامبر شهریه رو واریز می کنن .... یا اینه که بایستی صبر کنم برم اونجا بعد گواهی اشتغال به تحصیل رو به تایید سفارت ایران در کانادا برسونم و از کانادا اقدام کنم.
    با سپاس

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام. آیا از دوستان کسی تونسته جزییات شماره حساب و انتقال اینترنشنال رو از دانشگاهش بگیره؟ من رفتم امور مالی و حسابداری دانشگاه و گفتند که شماره حساب و جزییات انتقال اینترنشنال رو مستقیم به دانشجو نمی دیم!
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام. آیا از دوستان کسی تونسته جزییات شماره حساب و انتقال اینترنشنال رو از دانشگاهش بگیره؟ من رفتم امور مالی و حسابداری دانشگاه و گفتند که شماره حساب و جزییات انتقال اینترنشنال رو مستقیم به دانشجو نمی دیم!
    دوست عزیز بله میدن. همین چند صفحه قبل یکی از دوستان کاغذش رو گذاشته که در اون swift , account number , سایر اطلاعات هستش. البته IBAN نمیدونن چیه. از FINANCIAL OFFICE بپرسید دارن.
    حتی من از سایت خود دانشگاه پیدا کردم که خودم هم تعجب کردم! به اندازه یه مقاله وقت گذاشتم
    ولی یه ولی بزرگ داره:
    آیا مهر میزنه دانشگاه تا سفارت پاکستان تایید کنه؟! ایا اصلا مهر بزنه دفتر دافع منافع قبول میکنه یا بهونه میاره؟!
    من بازم میگم این فرستادن پول کاملا غیر منطقی هست به خصوص واسه کسایی که آمریکا هستن. اصلا چیزی به اسم توافق و از اینجور چیزا دیده نمیشه. شما اصلا نمیتونید از ایران به امریکا پول بفرستید چون جساب بلوکه میشه و پول برمیگرده دوباره. هدف اصلی از اینکار اینه که دانشجوها بی خیال ارز شهریه بشن و در نهایت یه جوری ارز زندگی ور هم میپیچونن که پیچوندن! چطور؟
    همین چند پست بالا واسه دوستی که با هزار مصیبت نامش تایید شده اولا به جای 6 ماه 3 ماه ذکر شده ثانیا بانک هم گفته دیگه شهریه رو نمیدیم. یعنی الان برید بانک میگن شهریه رو نمیدیم تا دستور جدید بیاد!
    اومدیم پول دادیم و اصلا بانک گفت اره میریزیم بعد اگه ریخته نشه بعد یکماه میخوایم کی رو ببینیم دقیقا!!
    اگر واقعا اینا میخوان ارز بدن باید بعد تایید مدارک دست طرف رو باز بذارن. من اصلا نمیخوام شهریه بره مستقیم به حساب زوره؟!!
    میخوام وکیلم اون پول رو بگیره بره حالش رو ببره!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Engineering/ Oregon State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Hiva-s نمایش پست ها
    دقت کن یو پی اس و یو اس پی اس دو تا شرکت سواست ها..... من یو اس پی اس رو گفتم. از یو اس پی اس اصلا برای پست به خارج آمریکا استفاده نکن. مثل این میمونه از شرکت پست ج. ا. برای ارسال به خارج ایران استفاده کنی. بهترین راه برای ارسال به دوبی رو من تی ان تی دیدم. تفاوت بسیار قابل ملاحظه ای داره. فدکس 140 دلار تی ان تی 75 دلار!! شرکت کامپکس هم تو دبی خودش میگه با یو پی اس نفرستین. اگه شرکت دیگه ای یو پی اس رو قبول میکنه به گفته خودت 55 دلار یوپی اس از تی ان تی هم بهتره.
    می دونم ربطی به موضوع اصلی نداره. اما مشکل USPS یا پست ایران چی هست؟! من همیشه از اینجا با USPS به ایران مدارک می فرستم و از ایران هم با پست ایران. معمولا هم 2 هفته ای می رسه. خیلی سریع و راحت و ارزون هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jeffyjoon نمایش پست ها
    می دونم ربطی به موضوع اصلی نداره. اما مشکل USPS یا پست ایران چی هست؟! من همیشه از اینجا با USPS به ایران مدارک می فرستم و از ایران هم با پست ایران. معمولا هم 2 هفته ای می رسه. خیلی سریع و راحت و ارزون هست.
    واقعا همیشه؟ مطمئنی؟ اقلا USPS ایران رو تحریم نکرده مثل بقیه و این نقطه قوتشه. من هم بر همین اساس اولین بسته خودم رو با USPS فرستادم. میدونی چقدر طول کشید؟ 2 ماه. آره 2 ماه نه 2 هفته. از USPS که میپرسیدم میگفتم ما نمیدونیم ما میدیم دست پست ایران بقیه ش با اوناست. ترکینگ و اینا هم که خبری نیست (البته بخاطر پست ایران). از اونوقت به بعد من دیگه سراغ USPS نرفتم. ولی اگه واقعا شما ***همیشه*** دارید این رو تجربه میکنید شاید من هم یک بار دیگه این ریسک رو بکنم. چون واقعا راههای دیگه هم تهش همین 2 هفته رو وقت میبرن. کلی هم آدم رو میچاپن.

سلام، من وقتم برا نامه ارز 12 اردیبهشت بوده اما بعد از یک ماه نامه که صادر نشده هیچ هنوز وقتی می خام درخواست بدم هنوز نوشته:
    "
    شما به دليل [هاي] زير نمي توانيد درخواست جدید ثبت نماييد
    ۱ درخواست نامه معرفي به بانک شما با شناسه ### که در تاريخ ۱۳۹۳/۰۱/۲۶ ثبت نموده ايد؛ در حال حاضر در صف انتظار براي بررسی کارشناسي می باشد. لذا تا تکلیف آن مشخض نشود شما نمي توانید درخواست جدید ثبت نماييد

حداکثر تاريخ صدور نامه ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ می باشد

"

کسی با شرایط مشابه من هست؟ کسی نظری داره؟