نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 801 از 1150 نخستنخست ... 301701751791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811851901 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,001 تا 8,010 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام من دو روز دیگه پروازمه و تازه پاسم دستم رسیده. توصیه میکنید برم اونجا اقدام کنم یا تا الان اینجا خودم هستم ختی با کلی کار برم دنبالش؟
    معافیت عوارض خروج از کشور به من تعلق میگیره؟ میتونم دو روزه ردیفش کنم یا نه؟
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DariushJ نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان متأهل کسی بوده که 500 دلار ماهیانه ارز دانشجویی برای همسرش گرفته باشه یا اینم مثل ارز شهریه منتفی هستش؟
    ممنونم
    بانک خیلی گیر میده ولی میشه گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    سلام من دو روز دیگه پروازمه و تازه پاسم دستم رسیده. توصیه میکنید برم اونجا اقدام کنم یا تا الان اینجا خودم هستم ختی با کلی کار برم دنبالش؟
    معافیت عوارض خروج از کشور به من تعلق میگیره؟ میتونم دو روزه ردیفش کنم یا نه؟
    بهتر است که از اونجا اقدام کنید به همراه گواهی اشتغال به تحصیل. نباید مشکلی باشد . با وزارت علوم تماس بگیرید.این شمارش: 96664000 الی 9! فکر کنم دوبار بعد از صدای اپراتور باید 1 رو بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepal نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    اگر نامه معرفی به بانک رو بگیریم، تا چه مدت اون نامه اعتبار داره و فرصت داریم که معادل ریالی رو به بانک واریز کنیم تا معادل دلاری رو دریافت کنیم؟ یعنی مثلا اگه من نامه رو الان بگیرم، تا چه مدت فرصت دارم برای پرداخت ریالی اقدام کنم؟
    ممنونم
    وقتی نامه وزارت را از پست میگیرید. روی آن نوشته که تا 6 ماه اعتبار داره. ولی بهتر است همان اول اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط novemb83 نمایش پست ها
    سلام

كسي ميدونه اگر عكس ويزاي خانمها بدون حجاب باشه در واشنگتن گواهي اشتغال به تحصيل رو تاييد ميكنن يا نه؟ اگر كسي تجربه اي داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    در سوالات متداول ارز دانشجویی و تجربیات دوستان در این تاپیک من ندیدم که مشکلی باشه.

Junior Member omidsameie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics, UC at Riverside

آقا من تازه این تاپیک رو دیدم و چند صفحه اخیر رو هم بیشتر نخوندم. نکته اول اینه که شما حتما باید ویزا داشته باشی تا بتونی ارز بگیری. یعنی اگه ویزا نداشته باشی درخواستت رد میشه. نکته دو اینه که بچه هایی که تازه ادمیشن گرفتن و مثلا میخوان برای پاییز 2014 اونجا باشن(و در نتیجه هنوز نامه اشتغال به تحصیل ندارن) حتما باید نامه پذیرش که سربرگ دانشگاه داره رو آپلود کنن. I-20 به تنهایی کافی نیست. بعدشم نکته اینه که حتی در این صورت هم احتمالا درخواستتون رد میشه. حالا چکار باید کرد؟ این نکته ایه که من ندیدم کسی بهش اشاره کنه. برای کسایی که تهران هستن اگه میتونن خودشون حضوری برن وزارت علوم در خیابان فرصت جنب هتل اسکان. اونجا حضورا به مسئول مربوطه(فک کنم آقای ستاری) بگن که شرایطشونو و درخواست کنن که در ابتدا 1000$ ارز بهشون بدن تا فرم اشتغال به تحصیل رو براشون بفرستن. با این درخواست مافقت میشه. بالاخره کاچی به از هیچی. کسایی هم که تهران نیستن باید یا تلفنی یا تو همون مراحل ثبت درخواست وضعیتشون رو تشریح کنن وگرنه به احتمال 99% درخواستشون رد میشه. برا ما که همون 1000$ هم غنیمته.

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsameie نمایش پست ها
    آقا من تازه این تاپیک رو دیدم و چند صفحه اخیر رو هم بیشتر نخوندم. نکته اول اینه که شما حتما باید ویزا داشته باشی تا بتونی ارز بگیری. یعنی اگه ویزا نداشته باشی درخواستت رد میشه. نکته دو اینه که بچه هایی که تازه ادمیشن گرفتن و مثلا میخوان برای پاییز 2014 اونجا باشن(و در نتیجه هنوز نامه اشتغال به تحصیل ندارن) حتما باید نامه پذیرش که سربرگ دانشگاه داره رو آپلود کنن. I-20 به تنهایی کافی نیست. بعدشم نکته اینه که حتی در این صورت هم احتمالا درخواستتون رد میشه. حالا چکار باید کرد؟ این نکته ایه که من ندیدم کسی بهش اشاره کنه. برای کسایی که تهران هستن اگه میتونن خودشون حضوری برن وزارت علوم در خیابان فرصت جنب هتل اسکان. اونجا حضورا به مسئول مربوطه(فک کنم آقای ستاری) بگن که شرایطشونو و درخواست کنن که در ابتدا 1000$ ارز بهشون بدن تا فرم اشتغال به تحصیل رو براشون بفرستن. با این درخواست مافقت میشه. بالاخره کاچی به از هیچی. کسایی هم که تهران نیستن باید یا تلفنی یا تو همون مراحل ثبت درخواست وضعیتشون رو تشریح کنن وگرنه به احتمال 99% درخواستشون رد میشه. برا ما که همون 1000$ هم غنیمته.
    اگر با نامه پذیرش هم بتوانید از اقای پاشایی نامه معرفی به بانک بگیرید، باز هم بانک بدون نامه گواهی تحصیلی با تایید وزارت خارجه به شما ارز نمی دهد، و یا یه مبلغی به عنوان وثیقه می گیرد تا مو قعی که گواهی را ارسال کنید. که اخرش همان ارز آزاد در می آید. به نظرم به دردسرش نمی ارزه البته بهتر الان تا یک مرحله ای انجام بدین تا وقتی گواهی را از دانشگاه گرفتین سریع تایید وزارت و ارسال کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

سلام دوستان
    ما آخرش نفهمیدیم باید تعهد به بانک یا وزارت جهت گرفتن ارز دانشجویی بدیم یا نه
    همین منو به شک انداخته که ثبت نام رو انجام بدم یا نه!!!
    و اینکه آیا نامه ادمیشن با مهر کنسولگری رو قبول می کنن یا خیر؟؟/

ممنون

Senior Member mokhteh آواتار ها

دانشجوي محترم درخواست نامه معرفي به بانک شما مورد تاييد کارشناس نشا قرار گرفته است. بنابرين شما مي توانيد از تاريخ شنبه ۲۵ مرداد تا ۵ روز کاري نسبت به دريافت نامه خود در محل انتخابي خود اقدام نماييد. لازم به ذكر مي باشد طبق ابلاغ دفتر حقوقي سازمان كليه دانشجويان متقاضي دريافت ارز دانشجويي كه در سنوات تحصيلي گذشته معرفي نامه دريافت نموده اند و يا دانشجوياني كه بدوا متقاضي دريافت معرفي نامه مي باشند ضروريست به دفتر حقوقي اين سازمان واقع در طبق اول سازمان امور دانشجويان بمنظور انجام مراحل قانوني و سپردن تعهدي كه دفتر مذكور تعيين مي نمايد،‌مراجعه نمايند و تاييديه مربوط را از دفتر حقوقي دريافت و در پروفايل خود بارگزاري نمايند و اما شما دانشجوي گرامي مي توانيد ضمن تكميل تعهد نامه زير و ارايه آن به موسسه انتخابي (محل دريافت نامه ) معرفي نامه خود را دريافت نماييد و در اولين فرصت(حداكثر تا پايان آبان ماه) با مراجعه به دفتر حقوقي سازمان امور دانشجويان نسبت به توديع وثيقه اقدام نماييد پس حتما به خاطر داشته باشيد جهت مراجعه به موسسه و دريافت نامه ارايه تعهد نامه (تكميل شده توسط پدر،‌مادر و يا وكيل دانشجو) و ارايه تصوير كارت ملي و تصوير وكالتنامه (براي وكيل) الزاميست.............
    .................................................. .................................................. .................................................. .........................
    الان به نظر شما ما می تونیم صبر کنیم تا نامه اشتغال به تحصیل رو بگیریم و بعد بفرستیم تا نیازی به سپردن وثیقه نباشه؟ من الان امریکام ولی یه چند روز طول میکشه بتونم نامه اشتغال به تحصیل بگیرم و بفرستم و فکر کنم تاریخی رو که گفته رد می کنم......نظرتون چیه دوستان؟
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما آخرش نفهمیدیم باید تعهد به بانک یا وزارت جهت گرفتن ارز دانشجویی بدیم یا نه
    همین منو به شک انداخته که ثبت نام رو انجام بدم یا نه!!!
    و اینکه آیا نامه ادمیشن با مهر کنسولگری رو قبول می کنن یا خیر؟؟/

ممنون
    اگر منظورتون از ادمیشن همان نامه گواهی اشتغال به تحصیل با مهر کنسولگری؟ بله قبوله
    دوست گرامی لطفا صفحات قبل را بخوانید. جواب شما اینجاست.