نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 831 از 1150 نخستنخست ... 331731781821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841881931 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,301 تا 8,310 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام
    لطفا فوری راهنماییم کنید. من مدارک رو می خوام آپلود کنم اما می هوام سریع برم ارز رو بگیرم. اگر پدرم با پرینت ویزا و اینها بره وزارت عل.م قبول می کنن یا حتما باید اصلش باشه؟ اولین باره ارز می گیرم.
    ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط aliparisa نمایش پست ها
    سلام
    لطفا فوری راهنماییم کنید. من مدارک رو می خوام آپلود کنم اما می هوام سریع برم ارز رو بگیرم. اگر پدرم با پرینت ویزا و اینها بره وزارت عل.م قبول می کنن یا حتما باید اصلش باشه؟ اولین باره ارز می گیرم.
    ممنونم
    متاسفانه:
    - تاریخ ارایه ی نامه ی ارزی روز مشخصیه (برای بازه ی فعلی فکر میکنم هفته ی اول اسفند هست) و شما هم نمیتونی زود و دیرش کنی. از امروز تا آخر بهمن هر زمان فرم رو تکمیل کنی، نامه ی ارز رو به شما در اسفند ماه میدن.
    - رفتن به وزارت علوم هم هیچ کمکی نمیکنه همه چیز باید از سامانه ی نشا nesha.msrt.gov.ir دنبال بشه.

برای تحویل گرفتن نامه از پست، هیچ مدرک اصلی نیاز نیست! هر چند که برای گرفتن ارز در بانک اصل گواهی اشتغال به تحصیل (یا پذیرش) تایید شده توسط سفارت نیاز هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط alisalisalisa نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید دوستان من مطالبتون را خوندم ولی هنوز دقیق نفهمیدم چه باید کرد وقتی نظر مثبت رسید. چون وقت کمی هم دادند امروز برای 8 آذر فرستادند
    میشه بگید خانواده چه مدارکی باید ببرند برای گرفتن این نامه معرفی به بانک؟
    اصلا این پست چه مدارکی میخواهد؟ تعهد نامه چیه دقیق؟
    این تعهد نامه را پست میخواهد یا بانک؟ یعنی برای گرفتن نامه از پست لازمه یا برای پول از بانک؟
    راهی هست که اصلا نداد؟
    این مطلبی که برامون احضار شده چیه؟ چقدر جدیه؟
    لازم به ذكر مي باشد طبق ابلاغ دفتر حقوقي سازمان كليه دانشجويان متقاضي دريافت ارز دانشجويي كه در سنوات تحصيلي گذشته معرفي نامه دريافت نموده اند و يا دانشجوياني كه بدوا متقاضي دريافت معرفي نامه مي باشند ضروريست به دفتر حقوقي اين سازمان واقع در طبق اول سازمان امور دانشجويان بمنظور انجام مراحل قانوني و سپردن تعهدي كه دفتر مذكور تعيين مي نمايد،‌مراجعه نمايند و تاييديه مربوط را از دفتر حقوقي دريافت و در پروفايل خود بارگزاري نمايند و اما شما دانشجوي گرامي مي توانيد ضمن تكميل تعهد نامه زير و ارايه آن به موسسه انتخابي (محل دريافت نامه ) معرفي نامه خود را دريافت نماييد و در اولين فرصت(حداكثر تا پايان آبان ماه) با مراجعه به دفتر حقوقي سازمان امور دانشجويان نسبت به توديع وثيقه اقدام نماييد پس حتما به خاطر داشته باشيد جهت مراجعه به موسسه و دريافت نامه ارايه تعهد نامه (تكميل شده توسط پدر،‌مادر و يا وكيل دانشجو) و ارايه تصوير كارت ملي و تصوير وكالتنامه (براي وكيل) الزاميست
    نامه اشتغال به تحصیل تأیید شده توسط سفارت ایران در محل تحصیل
    گذرنامه یا نسخه برابر اصل شده آن شامل ویزای دانشجویی
    نامه وزارت علوم
    صورتحساب شهریه تأیید شده توسط سفارت ایران در محل تحصیل (البته نمی دانم الان که شهریه را نمی دهند لازم هست یا نه)
    احتمالاً یکسری مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه هم می خواهند
    در مورد اینکه پست دقیقاً چه مدارکی می خواهد اطلاعی ندارم ولی احتمالاً نامه اشتغال به تحصیل تأیید شده شما بعلاوه کارت شناسایی پدر یا مادرتان که نامه را از طرف شما بگیرند بعلاوه مبلغی پول. تعهدنامه را احتمالاً در اداره پست از شما می گیرند و نه بانک.
    این تعهدنامه خیلی جنبه حقوقی ندارد فعلاً، نهایتاً امضای یک ورقه هست که مشکلی بعداً ایجاد نمی کند. تا موقعی که به شما بدون وثیقه ارز می دهند و فقط یک نامه از شما می گیرند به احتمال زیاد بعداً هم کار خاصی نمی کنند

Junior Member

سلام
    من نامه معرفی بانکم شنبه باید از اداره پست بگیرم. تو ایمیل نشا اومده که باید یه تعهدی برم دفتر حقوقی بدم. ایمیلش نامفهومه. جریان این تعهد چیه؟ وثیقه چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    متاسفانه:
    - تاریخ ارایه ی نامه ی ارزی روز مشخصیه (برای بازه ی فعلی فکر میکنم هفته ی اول اسفند هست) و شما هم نمیتونی زود و دیرش کنی. از امروز تا آخر بهمن هر زمان فرم رو تکمیل کنی، نامه ی ارز رو به شما در اسفند ماه میدن.
    - رفتن به وزارت علوم هم هیچ کمکی نمیکنه همه چیز باید از سامانه ی نشا nesha.msrt.gov.ir دنبال بشه.

برای تحویل گرفتن نامه از پست، هیچ مدرک اصلی نیاز نیست! هر چند که برای گرفتن ارز در بانک اصل گواهی اشتغال به تحصیل (یا پذیرش) تایید شده توسط سفارت نیاز هست.
    تعهدنامه چیه؟ وثیقه چیه؟

Junior Member

سلام به همه،

آقا امروز من نامه معرفی یه بانک رو رفتم از پست گرفتم. منتهی من ترم اولم هست، و طبیعتا گواهی اشتغال به تحصین ندارم ولی نامه I-20 هست. حالا باید چه مدارکی ببرم بانک؟؟؟ کد.م شعبه رو پیشنهاد میکنید که رله باشه و زیاد گیر نده .... آقا خیلی منتطرما )) ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

دوستان میخواستم بپرسم این تاریخ نامه اگه از زمان دریافتش از پست تا 5 روز بگذره تو پست میمونه یا برمی گرده و در اینصورت باید چکار کرد؟؟

ممنون

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aliparisa نمایش پست ها
    سلام
    من نامه معرفی بانکم شنبه باید از اداره پست بگیرم. تو ایمیل نشا اومده که باید یه تعهدی برم دفتر حقوقی بدم. ایمیلش نامفهومه. جریان این تعهد چیه؟ وثیقه چیه؟
    شما باید بابت دلاری که می گیرید تعهد بدبد که بعد از تحصیل به کشور خدمت می کنی به خاطر همین هم یه وثیقه می گیرند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

دوستان کدوم بانکها ارز میدن ؟ (غیر از تجارت و سامان) کدومشون سریعتر کار رو واه میندازن؟
    پدرم امروز با نامه وزارت و کلی مدارک رفته بانک تجارت، بعد گفتن که مدارک شما کامل هست اما برید آخر هفته یه سر بزنید!
    مگر وظیفشون نیست که اگر مدارک ایرادی نداشت رسیدگی کنن؟

Junior Member

سلام من برای یک ماه دیگه عازم امریکا هستم میخواستم ببینم برای گرفتن ارز الان میشه اقدام کرد؟ و از کجا شروع کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید