نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 851 از 1150 نخستنخست ... 351751801841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861901951 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,501 تا 8,510 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام دوستان

من یه سواله خیلی ابتدایی داشتم, خیلی تو فروم دنبالش گشتم اما جوابی پیدا نکردم

1. آیا ارز دانشجویی رو باید بعد از شروع ترم گرفت حتماً؟ منی که می خوام دو ماه دیگه برم باید الان ارز آزاد بگیرم؟ این رو از اون جهت می پرسم که وزارت علوم واسه ی صادر شدن نامه ی ارز دانشجویی اشتغال به تحصیل می خواد
    2. ارز دانشچویی مبلغش چجوری تعیین میشه؟ دانشگاهی که من می خوام برم شهریه نداره, واسه ی هزینه ی زندگی ارز دانشجویی تعلق نمی گیره؟

ممنون پیشاپیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

دوستان با سلام

راستش من یک بخش دیگه از این فروم رو خوندم برام سوالی ایجاد شد که نتونستم جوابشو جای دیگه پیدا کنم. ممنون می شم دوستان مطلع کمک کنن. برای گرفتن ارز دانشجویی لازمه که به یکی از اعضای خانواده وکالت بدیم. انشاالله تا اینجای قضیه درسته دیگه؟!!! برای وکالت دادن من یه جایی تو فروم خوندم که باید وضعیت سربازیتون مشخص باشه یعنی اگر معاف از خدمت نباشین (حالا به هر دلیلی)، اجازه نمی دن وکالت بدیم. من الآن معافیت تحصیلی دارم. ولی از اونجایی که پذیرش گرفتم و منتظر ویزام که فکر کنم ایشاالله تا 1 ماه دیگه می آد باید کارایی فارغ التحصیلی مو انجام بدم و برم برای وثیقه گذاشتن واسه خروج از خدمت. حالا می خوام بدونم آیا من می تونم وکالت بدم؟ اگر نه می شه بفرمایید باید چی کار کنم؟
    سوال دیگه اینکه کسی از دوستان متنی برای وکالت نامه داره؟ اینطور که من شنیدم باید دقیق ذکر بشه که مثلا وکالت می دم که برادرم بره ارز دانشجویی رو بگیره. دیگه نمی شه گفت وکالت تام می دم. اگر از دوستان کسی نمونه وکالت نامه که مربوط به رسیدگی به امور بانکی و ... (کلا همه امور اداری) داره ممنون می شم خبرم کنه.
    منتظر پاسخ دوستان هستیم
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

برای پدر و مادر نیازی به وکالت نامه نیست، در مورد سایرین هم دفتر خانه برید بصورت آماده دارن که همه چیز را بصورت کلی در اون قید کردن، برای اطمینان بیشتر بخواید امور بانکی و ارز دانشجویی را هم بصورت صریح اضافه کنن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza985 نمایش پست ها
    برای پدر و مادر نیازی به وکالت نامه نیست، در مورد سایرین هم دفتر خانه برید بصورت آماده دارن که همه چیز را بصورت کلی در اون قید کردن، برای اطمینان بیشتر بخواید امور بانکی و ارز دانشجویی را هم بصورت صریح اضافه کنن.
    مطمئنید؟
    برای انجام هر کاری مربوط به شما توسط فرد دیگری علی الخصوص امور مالی حتما نیاز به وکالت هستاا؟
    من یه مقدار پول از حساب خودم میخواستم توسط پردم برداشت بشه با وصف اینکه تلفی هم گفتم به رییس بانک نشد تا وقتی وکالت نامه تنظیم نکردم واسه دفعات بعدی.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    مطمئنید؟
    برای انجام هر کاری مربوط به شما توسط فرد دیگری علی الخصوص امور مالی حتما نیاز به وکالت هستاا؟
    من یه مقدار پول از حساب خودم میخواستم توسط پردم برداشت بشه با وصف اینکه تلفی هم گفتم به رییس بانک نشد تا وقتی وکالت نامه تنظیم نکردم واسه دفعات بعدی.
    دوست عزیز این امور مالی نیست که. یه چندرغاز ارز میدن که اونم پدر و مادر میتونن برین بگیرن. حتی بعضا دیدم برادر فرد. هم با مدارک رفته گرفته.
    بله بحث بانک حساس هست و به این راحتی اجازه نمیدن. به خود آدم پول رو به راحتی نمیدن چه برسه به پدر

Junior Member

سلام دوستان من دو تا سوال دارم و نتونستم توی سوالات متداول یا فروم پیداشون کنم ممنون میشم بهم جواب بدید:

۱- من حدود ۱۲ ماه است که مشغول به تحصیل هستم ولی این اولین باره که میخوام برای ارز اقدام کنم. میخوام بدونم به من ارز ترم قبل را فقط میدهند یا ارز یک سال گذشته به من تعلق میگیرد؟ کسی با وضعیت مشابه بوده؟
    ۲- من همراه دارم و با همسرم اینجا زندگی میکنم. چطوری باید توی این پروسه نشون بدم که همراه دارم و برای ایشون هم ارز بگیرم. جایی ندیدم که در هنگام درخواست ارز در این مورد سوال بشه در حالیکه ظاهرا ماهی ۵۰۰ دلار هم به همراه ارز تعلق میگیره.

ببخشید که زیاد شد.
    پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم

Junior Member

دوستان من تو سامانه ثبت نان کرده بودم و منتظر تایید بودم که ایمیل اومد که گواهی اشتغال به تحصیل به تایید سفارت ایران نرسیده
    خلاصه که وقت دادن واسه 29 فروردین!
    من الان ایرانم به نظرتون میتونم کاری کنم که زودتر ارزمو بدن؟
    این فرم تسریع رو کجا باید بگیرم؟
    ممنون

Junior Member

فرم تسریع را از طبقه همکف اتاقی که کپی میگیرن بخرید، پر کنید و بگذارید توی جعبه ای که کنار باجه ارز هست.

Senior Member Moj85 آواتار ها

من که ترم پیش واسه امریکا ارز گرفتم حالا بخواهم واسه کانادا ارز بگیرم حتما باید تغییر دانشگاه و کشور و اول درخواست بدم؟؟؟
    به اندازه ی تلاشهایت آرزو کن و به اندازه ی آرزوهایت تلاش!

سلام بچه ها

من 3 آذر درخواست نامه ارز دادم و تاریخ مراجعه رو 3 اسفند زدن ولی هنوز خبری از تاییدش نشده . معمولا چند وقت بعد در خواست تایید میشه؟ میترسم از تاریخ مراجعه بگذره و خبری نشه..