نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 857 از 1150 نخستنخست ... 357757807847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867907957 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,561 تا 8,570 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

واقعا این سازمان امور دانشجویان شورشو در آورده ! یعنی من رسما در کار اینا موندم ! قضیه اینه که در هر نیم سال یه بار میشه فقط تقاضای ارز داد و گواهی اشتغال به تحصیلم برای یه ترم به شما میدن نه برای کل سال ! من یکبار قبل از خروجم با نامه پذیرش و آی-20 تو نیمسال اول فقط بهم از شهریور تا مهر رو یک نامه ی یک ماهه دادن و گفتن برای مابقیش باید با گواهی اشتغال به تحصیل نو تیمسال دوم درخواست بدین که با کلی دنگ فنگ و گرفتن تاییده از دفتر حفاظت منافع و پست نامه به ایران ، نامه ی ارزی که صادر کردن فقط شامل سه ماه میشه یعنی از اول مهر تا اول دی ماه ! چون گواهی اشتغال به تحصیل مسلما ترم میلادی رو پوشش میده نه نیمسال ایرانی رو که ! یعنی عملا سه ماه دی بهمن و اسفند پر ! یعنی با این حساب زرنگ بازی اینا بنده حتی از ترم 5 ماهه ی خودم اونور تنها 4 ماه ارز تونستم بگیرم ! این موضوع واسه نیمسال آینده مسخره ترم میشه چون احتملا تنها از نیمسال اول 94-95 دو ماه رو میان میدن - از فرروردین تا اردیبهشت ! یعنی کلا من میتونم از 12 ماهِ سال ، فقط 5 ماه ارز دریافت کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط yas_89 : January 31st, 2015 در ساعت 02:28 PM

سلام دوستان!
    عذر می خوام اگر سوال م تکراری هست.

- "سوالات متداول (FAQ) و روند دریافت ارز دانشجویی" را که خواندم گفته نباید نامه ی پذیرش conditional باشه، در نامه ی پذیرش من قید شده که پذیرش به شرط تحویل مدارک اصلی لیسانس و فوق لیسانس هست. من این مدارک رو بعد از پذیرش آزاد کردم، آیا به صرف این که در نامه این شرط نوشته شده به من ارز تعلق نمی گیره؟!

ممنونم از راهنمایی تون.

Senior Member shubizkumbuli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شوبیز کومبولی

دوستان آخرین وضعیت وثیقه، تعهد و سند به چه صورت هست اخیرا!؟ راهی برای دور زدن این موارد و گرفتن ارز بدون تعهد وجود داره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shubizkumbuli نمایش پست ها
    دوستان آخرین وضعیت وثیقه، تعهد و سند به چه صورت هست اخیرا!؟ راهی برای دور زدن این موارد و گرفتن ارز بدون تعهد وجود داره؟
    دوست عزیز اصلا وثیقه نمی خواد یه فرم هست امضا می کنی یا میدی جای شما امضا می کنن تمام.
    پست های قبلی رو مطالعه کن اولین نفر نیستید اقدام می کنید. خیلی ها گرفتن به همه هم میدن. (لینک تو امضای من رو هم یه نگاه بنداز)
    موفق باشید.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental science PhD

سلام به همگی. دوستان من برای ترم پاییز نامه ارز و همینطور ارز مقرری رو دریافت کردم.
    اما برای ترم بهار الان سیستم پیام میده:نامه معرفي به بانک براي بازه زماني ۱۳۹۳/۰۷/۱ تا ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ و حداکثر تاریخ صدور 1393/12/29( که این مورد برای ثبت درخواست مقرری هست).
    مورد اول: مسئله مشابه ای برای یکی از شما بوده؟ باید تا پایان 93 صبر کرد یا میشه نامه مالی و اشتغال به تحصیل را برای تایید فرستاد به دفتر حفاظت منافع ایران و بعد کارهای ثبت اینترنتی را انجام داد؟
    مورد دوم: امکان ثبت درخواست شهریه وجود داره اما مسئله این هست که هر دو درخواست را میشه همزمان داد؟
    مورد سوم: اینکه باید برای هر دو مورد ارز، دو سری نامه نگاری جدا با واشنگتن داشت؟یا یکسری کافی هست؟

Junior Member

سلام. من سایت نشا ثبت نام کردم برای اسپرینگ و تاریخ نامه را برای خرداد زده، امروز یکی از دوستان رفته سازمان از پاداشی پرسیده و فرم تسریع پر کرده، که گفتن اگر نامه برای اسفند بخوره ، ۳ماهه میشه نامه بانکی،
    منم گفتم باشه همون خرداد. بچه ها این باز چه مدلی؟
    و گفته ما تا آخر امسال مجوز داریم نامه بدیم و سال بعد معلوم نیست

سلام، یک سوال داشتم، ممنون میشم راهنمایی کنید. کسی‌ میدونه در حل حاضر هر یورو را بانک چند تومن به دانشجویان می‌فروشه و چه مقدار یورو می‌شه، ۶۰۰۰ دلار؟ کسی‌ اخیرا بانک بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh121 نمایش پست ها
    سلام، یک سوال داشتم، ممنون میشم راهنمایی کنید. کسی‌ میدونه در حل حاضر هر یورو را بانک چند تومن به دانشجویان می‌فروشه و چه مقدار یورو می‌شه، ۶۰۰۰ دلار؟ کسی‌ اخیرا بانک بوده؟
    من 1 ماه پیش گرفتم بهم 5185 یورو دادن.یورو رو هم فکر کنم 3220 حساب کردن.قیمت نهایی با کارمزد.
    البته الان ارزون تر شده.3100 اینطوراس.

سلام بجه ها

من 4 5 ماه پیش برای ارز دانشجویی اقدام کردم من اسکاتلند درس میخونم
    هفته بعد تاریخ نامه بانکم بود امروز ایمیل زدن که با درخواستتون مخالفت شده چون

دلیل رد درخواست شما :
    به دانشجویان این کشور ارز تعلق نمیگیرد.

مسخره کردن کلی وقتم بابت تهیه مدارک تلف شد. کسی از uk یا اسکاتلند تونسته ارز دانشجویی بگیره؟ چیکار میتونم بکنم حالا؟ کسی شماره تلفنی چیزی داره از وزارت علوم؟

Junior Member

شايد بخاطر رابطه نزديكي كه به انگلستان داره ,ارز تعلق نميگيره .