نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 863 از 1150 نخستنخست ... 363763813853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873913963 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,621 تا 8,630 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    شما بورسیه ای؟ آلمان تحصیلات کلا شبه رایگانه که دوست عزیز! ترمی شاید 350 تا 750 تا .
    ولی هزینه زندگی نه وقتی بورسیه نبشه کسی بگیره. اما اینکه کسی وقتی هزینه ای پرداخت نمیکنه و مثلا کلا شاید یه چیزای جزیی و بخواد بره 15 هزار دلارو بگیره خیلی بی انصافی هست یه چیزی هم اون ور تر.
    بعضی وقتها بحث میشه توی تاپیکای مختلف و دوستان ریشه یابی میکنند بلهههه آمریکا مردمش اینطورن اورپا اینطورن کانادا فلان طورن و کلی تئوری و تز میدن ولی وقت پای عمل کردن خود فرد میرسه از این جوابا میده که حقمه!!! چرا نگیرم. اونی هم که میدزده فکر نکنین میگه میدزدم میگه واسه خودمه حقمه چرا نبرم زحمت میکشم! راننده تاکسی هم که بقیه پولو "میدزده" میگه حقمه! کارمند بانکم پولو میبره بازار آزاد میفروشه میگه حقمه صبح تا شب جون میکنم حالا دلیل نمیشه که من حقوق دارم این کارو نکنم! اون یکی هم که کارخونه داره وام پس نمیده میگه حفمه حلال حلاااااااال! هست چون کارخونه دارم باید وام پس بدم!
    دانشجویی هم که نباز به ارز بورسیه نداره(یا فاند داره یا هزینه هاش زیاد نیست یا این مقداری که میگیره نیست دقیقا کپی پیست شده همون موارد بالا هست حالا امش یه چیز دیگست!
    منطقتون خیلی شیکه! ولی ماهیت کارو عوض نمیکنه
    من اصلا نميفهمم شما حي ميكين،يا شما منظور منو متوجه نشدين
    من بورسيه نيستم،ولي هزينه زندكي المان هم همجين كم نيست!
    من ميكم شخصي كه مياد ارز همراه دريافت ميكنه،كه همراه دانشجو نيست و فقط مياد اينطرف خيلي بدتر از شخصي كه بورس و ارز دانشجويي مربوط به خودشو دريافت ميكنه

سلام بچه های عزیز،
    میشه لطفا من رو راهنمایی کنید. من نامه ی وزارت علومم برای دریافت ارز تا یک هفته دیگه اعتبارش تموم میشه، ولی گواهی اشتغال به تحصیلم که به تایید دفتر حفاظت منافع در واشنگتن رسیده تا هفته دیگه به ایران نمی رسه، ممکنه 10 روز طول بکشه . به نظر شما چی کار می تونم بکنم تا قبل از اینکه اعتبار نامه ام تموم بشه ارز رو از بانک بگیرم؟ آیا بانکی هست که بدون نامه گواهی اشتغال به تحصیل ارز بده؟ کدوم بانک سخت گیری کم تری می کنند؟ ممکنه بانک اسکن نامه رو به طور موقت قبول کنه تا اصلش برسه؟
    مرسی از کمکتون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط green_apple نمایش پست ها
    سلام بچه های عزیز،
    میشه لطفا من رو راهنمایی کنید. من نامه ی وزارت علومم برای دریافت ارز تا یک هفته دیگه اعتبارش تموم میشه، ولی گواهی اشتغال به تحصیلم که به تایید دفتر حفاظت منافع در واشنگتن رسیده تا هفته دیگه به ایران نمی رسه، ممکنه 10 روز طول بکشه . به نظر شما چی کار می تونم بکنم تا قبل از اینکه اعتبار نامه ام تموم بشه ارز رو از بانک بگیرم؟ آیا بانکی هست که بدون نامه گواهی اشتغال به تحصیل ارز بده؟ کدوم بانک سخت گیری کم تری می کنند؟ ممکنه بانک اسکن نامه رو به طور موقت قبول کنه تا اصلش برسه؟
    مرسی از کمکتون
    سلام

والا امتحانش که ضرری نداره، ولی یکم بعیده در مقابل این مواردی که شما گفتین کوتاه بیان، چون باید تشکیل پرونده بدید و اون شعبه (به گفته خودشون) پرونده رو بفرسته بانک مرکزی و بانک مرکزی بهشون ارز شما رو بده...
    ممکنه اگه خودتون و یا یکی از اعضای خانواده به سازمان امور دانشجویان مراجعه کنین و شرایط رو براشون توضیح بدین نامه ای با تاریخ جدید صادر کنن.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

سسلام وزارت علوم كواهي اشتغال به تحصيل انكليسي شما رو قبول ميكنه؟
    جون وزارت بهداشت به من كفته بايد به فارسي ترجمه كنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان گرامی
    به کسانی که بورسیه تحصیلی دارند هم ارز دانشجویی تعلق میگیره یا فقط به کسانی میدن که برا تحصیلشون در خارج از کشور باید هزینه بپردازند ؟

شخصي احيانا ميدونه اينكه وزارت بهداشت كفته كواهي اشتغال به تحصيل بايد از انكليسي به فارسي ترجمه شه ولي نياز به تاييد جاي خاصي نيست يعني جه؟يعني يه ترجمه ساده بدون مهر دادكستري و اينا؟

سلام دوستان

من الان در کانادا دانشجو هستم و فول فاند هستم و میخوام برای ارز دانشجویی اقدام کنم. شنیدم برای اینکار تعهد محضری لازم هست.

1) اول اینکه میخوام بدونم این تعهد چطوریه؟

2) تا چقدر جدیه؟

3) سقف ارزی که میدن برای هر سال چه حده؟ و برای چند سال ارزو میدن؟

4) چه مدارکی از دانشگاه باید بگیرم؟

5) در نهایت ارزو به خانواده میدن یا اینکه به حساب دانشگاه میریزن؟

6) با چه دلاری حساب میکنن؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط arsenalclub نمایش پست ها
    سلام دوستان

من الان در کانادا دانشجو هستم و فول فاند هستم و میخوام برای ارز دانشجویی اقدام کنم. شنیدم برای اینکار تعهد محضری لازم هست.

1) اول اینکه میخوام بدونم این تعهد چطوریه؟

2) تا چقدر جدیه؟

3) سقف ارزی که میدن برای هر سال چه حده؟ و برای چند سال ارزو میدن؟

4) چه مدارکی از دانشگاه باید بگیرم؟

5) در نهایت ارزو به خانواده میدن یا اینکه به حساب دانشگاه میریزن؟

6) با چه دلاری حساب میکنن؟

با تشکر
    سلام

1- تعهد میدید که در قبال دریافت ارز دانشجویی، بعد از پایان تحصیلات به کشور برخواهید گشت.
    2- متن ساده ای داره و به نظر میاد چندان سفت و سخت نباشه (اینی که گفتم به معنای عدم مسئولیت شما در قبال تعهدی که میدید نیست!)
    3- هرسال تا 12000دلار امریکا کمک هزینه زندگی (هر ماه 1000دلار) و تا 15000دلار امریکا کمک هزینه شهریه (این یکی تا حدی بنا به تشخیص بانک هست).
    4- برای کمک هزینه زندگی: گواهی اشتغال به تحصیل و برای کمک هزینه شهریه: لیست هزینه هایی که برای تحصیل در اون دانشگاه پرداخت کردید.
    5- کمک هزینه زندگی به خانواده تحویل داده میشه، کمک هزینه شهریه قرار بود به حساب دانشگاه واریز بشه که فعلا منتفیه و بازهم به خانواده تحویل داده میشه.
    6- با دلار امریکا به نرخ مبادلاتی اعلام شده از طرف بانک مرکزی به تاریخ همون روزی که برای دریافت ارز دانشجویی توی یکی از شعب بانکهای عامل ثبت نام میکنین. فعلا معادلش رو یورو میدن.

موفق باشید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

واسه ترم بعد نامه ارز مقرری تو سایت نشا باز شده تاریخ رو زده تیر ماه!! امروزم که من چک کردم اصلان تاریخی وجود نداره

قبلا ۱-۲ ماهه میدادن نامه رو ! کسی میدونه جریان چیه؟

سلام

منم همین مشکل رو دارم. جریان چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    واسه ترم بعد نامه ارز مقرری تو سایت نشا باز شده تاریخ رو زده تیر ماه!! امروزم که من چک کردم اصلان تاریخی وجود نداره

قبلا ۱-۲ ماهه میدادن نامه رو ! کسی میدونه جریان چیه؟