نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 879 از 1150 نخستنخست ... 379779829869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889929979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,781 تا 8,790 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام خدمت همه دوستان

من تو سایت نشا ثبت نام کردم و مدارک رو هم آپلود کردم براشون.
    سوالم اینه که برای ثبت درخواست شهریه (نه مقرری) و گرفتن ارز دانشجویی قبل از رفتن به آمریکا با مدارک موجود (I20, Visa و ...) چه کارهایی رو باید انجام بدم؟
    آیا اصالا بهم ارز رو میدن قبل از رفتنم؟
    (ببخشید اگه سوالم تکراری هست چون وقت ندارم پست های قبلی رو بخونم و سریع باید اقدام کنم!)

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    منم دقیق متوجه نشدم ولی گفته بود که سری آخر چون تعهد برای بازگشت می خواستن (چه طور و چه شرایط را نمیدونم!) طرف نگرفته و منصرف شده.

به همین دلیل پرسیدم ببینم دوستانی که دارن میگیرن آیا همچین تعهدی علی الخصوص این اواخر دادن و یا شنیدن؟
    من وقتی به بانک مراجعه کردم تا در مورد نحوه ارز دانشجویی بپرسم مسئول باجه ارزی گفت که از خانواده متقاضیان بابت بازگشت فرزندشان در صورت استفاده از ارز دانشجویی تعهد گرفته میشود با این اوصاف سالی نهایتا 4 تا 5 میلیون تومان ارزش تعهد مجدد برای مایی که از بند تعهده میخوایم خارج شیم نداره نه؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط agol نمایش پست ها
    من وقتی به بانک مراجعه کردم تا در مورد نحوه ارز دانشجویی بپرسم مسئول باجه ارزی گفت که از خانواده متقاضیان بابت بازگشت فرزندشان در صورت استفاده از ارز دانشجویی تعهد گرفته میشود با این اوصاف سالی نهایتا 4 تا 5 میلیون تومان ارزش تعهد مجدد برای مایی که از بند تعهده میخوایم خارج شیم نداره نه؟؟؟؟؟
    من شخصا به هیچ وجه نمی خوام زیر تعهدی برم، چون شاید به دلیل همین تعهید موقیت های زیادی را از دست بدیم بعدا....

سلام. من الان برای ارز دانشجویی میخواستم اقدام کنم. فرم مربوط به مقرری رو پر کردم. ولی توی فرم مربوط به درخواست شهریه نوشته که "شهریه ی شما به حساب دانشگاه محل تحصیل پرداخت می شود"
    آیا اینو تازه قانون کردن؟ یعنی به خودمون نمی دن؟ آخه مشکلم اینه که شهریه رو خود دانشگاه از روی فاندم بر میداره. به نظرتون چه کار کنم؟

2- سوال دومم هم اینه که توی سایت نوشته :
    کاربر گرامي در نامه بانکی که به شما تعلق خواهد گرفت، یک بازه زمانی قید خواهد شد که معرف آن است که شما در آن بازه زمانی مشغول به تحصیل هستید و برای آن بازه قید شده؛ می توانید ارز دریافت کنید. حداکثر زمان بازه در حال حاضر برای شما
    ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
    می‌باشد!
    ترم من 18 شهریور شروع میشه. بذارم بعد از شروع ترم واسه این کار اقدام کنم یعنی؟

3- اگه بعد از شروع ترم اقدام کنم میتونم با نامه ی پذیرش اقدام کنم؟ یا حتما باید گواهی پرداخت شهریه و اشتغال به تحصیل داشته باشم؟
    4- این گواهی پرداخت شهریه رو باید کجا به تایید سفارت برسونم؟ توی خود تهران یا توی کانادا؟ (من دانشگاهم کاناداست.)

خیلی ممنون

Junior Member

سلام. یعنی هیچکدام از دوستان اون فرم تعهد رو پر نکردن؟ هیچ کس نمیدونه محتوی این تعهد چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط neverhood91 نمایش پست ها
    سلام. من الان برای ارز دانشجویی میخواستم اقدام کنم. فرم مربوط به مقرری رو پر کردم. ولی توی فرم مربوط به درخواست شهریه نوشته که "شهریه ی شما به حساب دانشگاه محل تحصیل پرداخت می شود"
    آیا اینو تازه قانون کردن؟ یعنی به خودمون نمی دن؟ آخه مشکلم اینه که شهریه رو خود دانشگاه از روی فاندم بر میداره. به نظرتون چه کار کنم؟

2- سوال دومم هم اینه که توی سایت نوشته :
    کاربر گرامي در نامه بانکی که به شما تعلق خواهد گرفت، یک بازه زمانی قید خواهد شد که معرف آن است که شما در آن بازه زمانی مشغول به تحصیل هستید و برای آن بازه قید شده؛ می توانید ارز دریافت کنید. حداکثر زمان بازه در حال حاضر برای شما
    ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
    می‌باشد!
    ترم من 18 شهریور شروع میشه. بذارم بعد از شروع ترم واسه این کار اقدام کنم یعنی؟

3- اگه بعد از شروع ترم اقدام کنم میتونم با نامه ی پذیرش اقدام کنم؟ یا حتما باید گواهی پرداخت شهریه و اشتغال به تحصیل داشته باشم؟
    4- این گواهی پرداخت شهریه رو باید کجا به تایید سفارت برسونم؟ توی خود تهران یا توی کانادا؟ (من دانشگاهم کاناداست.)

خیلی ممنون
    سلام.

1- قانون تازه ای نسیت، از یکسال پیش میخواستن اینکارو بکنن ولی همچنان عملی نشده. اگه ارز کمک هزینه شهریه بهتون تعلق بگیره نامه مبدن از بانک داخل ایران تحویل بگیریدش.
    2- قاعدتا باید بعد از شروع ترم اقدام کنید تا به صورت کامل ارز بهتون تخصیص بدن.
    3- با نامه پذیرش فقط 1000 دلار بهتون مبدن. گواهی اشتغال به تحصیل برای کمک هزینه زندگی و گواهی پرداخت شهریه برای کمک هزینه شهریه لازمه.
    4- گواهی رو میفرستید ایران و بعد از ثبت توی سامانه تاک و گرفتن کد رهگیری، خانواده میبرن ستاد کانادا واقع در وزارت خارجه (تهران) تایید میکنن.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sad_cquest نمایش پست ها
    سلام. یعنی هیچکدام از دوستان اون فرم تعهد رو پر نکردن؟ هیچ کس نمیدونه محتوی این تعهد چیه؟
    سلام

محتواش اینه که تعهد میدید در قبال دریافت ارز دانشجویی، بعد از اتمام تحصیل در خارج از کشور به ایران برخواهید گشت.
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام

محتواش اینه که تعهد میدید در قبال دریافت ارز دانشجویی، بعد از اتمام تحصیل در خارج از کشور به ایران برخواهید گشت.
    فقط همین یا بعد از برگشتن تعهد خدمت هم داریم؟ ضمنا اگر بر نگردیم چی میشه؟ منظورم اینه که ضمانت اجرای تعهد چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sad_cquest نمایش پست ها
    فقط همین یا بعد از برگشتن تعهد خدمت هم داریم؟ ضمنا اگر بر نگردیم چی میشه؟ منظورم اینه که ضمانت اجرای تعهد چیه؟
    برای اطلاع از جزییات لطفا به فایل پیوست مراجعه کنید.
    منبع: سامانه نشا
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf 1.PDF (61.2 کیلوبایت, 176 views)
    (
    Sir John Dalberg)

Member
    رشته و دانشگاه
    Georgia Institute of Tech, Bioinformatics

سلام دوستان
    ممکنه منو راهنمایی کنید
    آیا علاوه بر پر کردن مدارک در سامانه تاک باید اونها رو پست هم بکنیم؟ اون مانی اوردرو هم باید همراه پست بفرستیم؟ اگه قراره پست کنیم دیگه چرا باید تو سایت تاک آپلود کنیم؟