نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 9 از 1150 نخستنخست 12345678910111213141516171819591095091009 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics ,Razi University

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط msarrafj نمایش پست ها
    با سلام دوستان من هنوز یزام نیومده اما این سوال واسم پیش اومده که ایا صرف ثبت نام کردن در نشا در این مرحله (با توجه به عم نیاز ویزا) مگه میتونه بعدا من رو در گرفتن وقت و نامه وزارت علوم و گرفتن ارز جلو بندازه؟
    تا اونجایی که من از سایت نشا میدونم یکی از مراحل ثبت نام مقدماتی( مرحله 2 بعد از ثبت مشخصات) نیاز به اسکن ویزا داره
    کسانی که Fall 2012 از university of Arkansas پذیرش گرفته اند واسه هماهنگی و همسفر شدن به من پیام بدهند

نوشته اصلی توسط msarrafj با سلام دوستان من هنوز یزام نیومده اما این سوال واسم پیش اومده که ایا صرف ثبت نام کردن در نشا در این مرحله (با توجه به عم نیاز ویزا) مگه میتونه بعدا من رو در گرفتن وقت و نامه وزارت علوم و گرفتن ارز جلو بندازه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymon نمایش پست ها
    تا اونجایی که من از سایت نشا میدونم یکی از مراحل ثبت نام مقدماتی( مرحله 2 بعد از ثبت مشخصات) نیاز به اسکن ویزا داره
    نخير شما رو به هيچ وجه جلو نمي دازه. بعد از ثبت نام بايد نامه درخواست بانك رو تكميل كنيد كه بدون ويزا ممكن نيست تاييد بشه.اين موضوع قبلا بحث شده لطفا قبل از طرح سوال صفحات قبل رو بخونيد. همه جوابهاتون رو خواهيد گرفت.
    از پل نامردان عبور نکن، بگذار تو را آب ببرد
    از ترس شیر ، به روباه پناه نبر ،... بگذار شیر تو را بخورد...
    پلنگی باش تیز و درنده ولی ، از کنار آهوی بی پناه به آرامی گذرکن..

Junior Member

نامه پذیرش من هیچ اطلاعاتی مثل مدت زمان تحصیل یا وضعیت شهریه و فاند رو شامل نمیشد. ممکنه باعث رد درخواست بشه ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

سلام دوستان

1. من از آمریکا پذیرش دارم. دو هفته پیش توی نشا ثبت نام کردم و اسکن I-20 و ویزا رو آپلود کردم و تاریخ 30 تیر رو به من داد. از اونجایی که جایی برای آپلود نامه پذیرش نداشت اون رو آپلود نکردم (می خواستم همرو در قالب یه فایل پی دی اف آپلود کنم اما چون گفته بود فرمت مدارک JPG باشه این کار رو نکردم. هر چقدر هم سعی کردم دوتا صفحه رو در قالب یه فایل JPG درآرم یا حجمش زیاد میشد یا کیفیتش پایین می یومد). حالا سوالم اینه که آیا ممکنه به خاطر اینکه فقط I-20 رو آپلود کردم و نامه پذیرش رو آپلود نکردم درخواستم رد بشه؟

2. با توجه به اینکه طبق گفته دوستان جواب درخواست رو روزهای آخر میدن آیا راهی نیست که زودتر از نتیجه آگاه شد و اگه نقصی تو مدارک هست اون ها رو اصلاح کرد؟ ظاهرن با این سیستمشون هرکی نقصی تو پروندش باشه زمان اعلام شده بهش رو از دست میده که!
    ویرایش توسط Ckey : June 24th, 2012 در ساعت 04:13 PM

Junior Member

سلام دوستان من یه مشکلی دارم اگه محبت کنید راهنمائی کنین خیلی ممنون میشم من در حال حاضر مشغول به تحصیل در فرانسه هستم از وقتی ارز اینجوری به خاطر تحریمات گرون شده زندگی همه رو فلج کرده من تو سایت نشا ثبت نام کردمو هر مدرکی که خواستن ارائه دادم ولی متاسفانه بعد از این همه درد سر و معطلی وقتی پدرم رفته بانک همش 2000 دلار بهش دادن که معادل 1200 یورو و خرده ای میشه و بهش گفتن این واسه یه ترم تحصیلی پسرت تو فرانسه و وقتی پدرم بهش میگه فرض کن پسر خودتون تو اروپا باشه بعد 1200 یورو بهش بدن بگن یه نیمسال اونجا زندگی کن خودتو بذار جای من بعد طرف با یه لحن خیلی گستاخانه و توهین آمیز وبسیار تندی با پیرمرد برخورد میکنه .دلم میسوزه واسه این همه معطلی کشیدم این همه درد سر که پدرم با اون سن بالاش و بیماریش اسیر وزارت علوم شد همش 2000 دلار دادن حالا نمیدونم چی کارکنم اصلا چرا اینا باید به کسی که تو اروپا هستش دلار بدن ؟؟؟باز اگه 2000 یورو بود میشد یه کاریش کرد ولی 2000 دلار حتی اصلا ارزش اینو نداشت که من حتی گواهی اشتغال به تحصیلمو ببرم سفارت ایران تو پاریس تا تاییدش کنه چه برسه به این که که پدرم با اون وضعیت نا خوشش این همه معطل بشه دوستان حالا من اینجا همش دارم فکر میکنم به پدرم کم دادن و باید بیشتر میدادن آیا واقعا مبلغی که میدن همینه؟کسی هست که مشکلی مشابه من داشته باشه ؟دوستان ممنون میشم اگه راهنمائی کنید

با تشکر اردشیر

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_amin9 نمایش پست ها
    نامه پذیرش من هیچ اطلاعاتی مثل مدت زمان تحصیل یا وضعیت شهریه و فاند رو شامل نمیشد. ممکنه باعث رد درخواست بشه ؟
    فکر نمی کنم در گرفتن نامه از وزارت علوم اشکالی ایجاد کنه. ولی موقع رفتن به بانک باید نامه ای که میزان شهریه رو نشون بده حتما داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesh نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکلی دارم اگه محبت کنید راهنمائی کنین خیلی ممنون میشم من در حال حاضر مشغول به تحصیل در فرانسه هستم از وقتی ارز اینجوری به خاطر تحریمات گرون شده زندگی همه رو فلج کرده من تو سایت نشا ثبت نام کردمو هر مدرکی که خواستن ارائه دادم ولی متاسفانه بعد از این همه درد سر و معطلی وقتی پدرم رفته بانک همش 2000 دلار بهش دادن که معادل 1200 یورو و خرده ای میشه و بهش گفتن این واسه یه ترم تحصیلی پسرت تو فرانسه و وقتی پدرم بهش میگه فرض کن پسر خودتون تو اروپا باشه بعد 1200 یورو بهش بدن بگن یه نیمسال اونجا زندگی کن خودتو بذار جای من بعد طرف با یه لحن خیلی گستاخانه و توهین آمیز وبسیار تندی با پیرمرد برخورد میکنه .دلم میسوزه واسه این همه معطلی کشیدم این همه درد سر که پدرم با اون سن بالاش و بیماریش اسیر وزارت علوم شد همش 2000 دلار دادن حالا نمیدونم چی کارکنم اصلا چرا اینا باید به کسی که تو اروپا هستش دلار بدن ؟؟؟باز اگه 2000 یورو بود میشد یه کاریش کرد ولی 2000 دلار حتی اصلا ارزش اینو نداشت که من حتی گواهی اشتغال به تحصیلمو ببرم سفارت ایران تو پاریس تا تاییدش کنه چه برسه به این که که پدرم با اون وضعیت نا خوشش این همه معطل بشه دوستان حالا من اینجا همش دارم فکر میکنم به پدرم کم دادن و باید بیشتر میدادن آیا واقعا مبلغی که میدن همینه؟کسی هست که مشکلی مشابه من داشته باشه ؟دوستان ممنون میشم اگه راهنمائی کنید

با تشکر اردشیر
    واقعا متاسف شدم! متاسفانه بانکها همکاری نمی کنن!!! به پدرتون یا یکی از اقوامتون بگید بره بازرسی بانک مرکزی یا اگه شهرستان هستند بره بازرسی شهرستان خودتون. نامه رو نشون بدن و بخشنامه رو همراه داشته باشن. و مستند حرف بزنن. بعدش حتما حتما درباره رفتار توهین آمیز کارمند بانک توضیحات لازم رو بدن.و موضوع رو تا حصول نتیجه پیگیری کنن.
    ویرایش توسط Ozma : June 24th, 2012 در ساعت 07:55 PM

Junior Member

یک سوال دوستان:

نشا گفته تا 5 روز کاری بعد از تاریخ تعیین شده برای دریافت نامه بانک می شه به محل تعیین شده (ساری) مراجعه کرد. آیا همینطوره و تا 5 روز واقعأ نامه رو نگه می دارند یا اینکه من بد متوجه شدم؟

سپاسگذارم اگر تجربه خود را به اشتراک بگذارید!

Junior Member

سلام
    من بدون داشتن ویزا در سامانه نشاء ثبت نام کردم.بعد از چند روز این ایمیل برام ارسال شد.
    به دليل زير مورد تاييد کارشناس نشا قرار نگرفته است:
    پس از اخذ ويزا در ششماهه دوم سال 91 قابل بررسي است
    حالا سوالم این هست که چرا گفته در ششماهه دوم سال 91؟یعنی اگر من اواخر مرداد ماه ویزا دستم باشه با توجه به اینکه اواسط شهریور باید از کشور خارج بشم نمیتونم ارز دانشجویی بگیرم و برم؟

Junior Member

من 9 خرداد درخواسته ارز کردم واسه 9 تیر با آپلود ویزام و الانم اومدم امریکا. تا الان وضعیتم تو سایت نشا هنوز همون جمله ی سابقه( درخواست شما به اداره کارشناسی ارسال شده) تا 9 تیر چیزی نمونده! من از کجا مییتونم بفهمم که نامم صادر شده یا نه؟
    ممکنه نامم آماده بشه ولی بهم ایمیل یا پیامی ندن؟