نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 913 از 1150 نخستنخست ... 4138138639039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239631013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,121 تا 9,130 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام دقیقا منم فکر میکنم میخوان همین کارو بکنن که احتمالا شاید بشه مثل خرید مدرک که کاریابیا این مشکلو حل کردن راه فرار هم داشته باشه.
    راستی کسی میتونه این فرم و اسکن کنه بذاره ببینیم؟ ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    من یکبار در مورد این تعهد دوباره توضیح میدم.
    هدف اصلی این تعهد اینه که تا حد ممکن بتونن همون ماهی 1000 دلار رو هم ندن به بچه ها و منصرفشون کنن.
    این تعهد فقط این رو میگه: اگر روزی برگشتید و خواستید مدرکتون برابرسازی بشه و یا در استخدام وزارت علوم دربیایید اون موقع باید مابه التفاوتش رو برگردونید به وزارت علوم. فقط همین!
    این مساله که برگردی ایران چی میشه موقع خروج و اینا یا ایا ارز میدن و اینا هیچ ربطی به این تعهد نداره. شما میتونی به ایارن بری و برگردی و مشکلی برات پیش نمیاد. برادر من هر 4 ماه میره ایران برمیگرده الان 2 سال هم هست که ارز میگیره و تعهد هم میده.
    فقط این تعهد وقتی سر و کارتون با وزارت علوم افتاد معنی پیدا میکنه که باز بعید میدونم اونم تا حد زیادی مهم باشه چون علت اصلی خواستن این تعهد رو در سطر دوم گفتم.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط samira z نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان دانشجوی استرالیا هست که لطفا راهنمایی کنند که نامه ی اشتغال به تحصیل باید به تایید سفارت برسه اینجا و اگر آره پروسه اش چطوریه؟ پست ؟

ممنون
    سلام
    بله
    با پست قابل انجامه
    پروسه انجام
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط rikavache نمایش پست ها
    این تعهدنامه که امضا می کنیم در واقع تعهد رسمی نیست. در اصل داریم قول میدیم که وقتی برگشتیم ایران، بریم دفترخانه و اونجا تعهد محضری بدیم که برابر مدت استفاده از ارز دانشجویی، به کشور خدمت کنیم و ...
    تا اینجای کار مشکلی نیست، مشکل اینجاست که من برگشتم ایران ولی تعهد محضری ندادم. حالا سوالم این هست که اگر تاریخ آخرین رفت و برگشت رو بهشون بگم، باز هم بهم ارز میدن یا نه؟
    بله میدن و مشکلی نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Rutgers University

دوستان کسی هست که تونسته باشه با شرایطی مثل شرایطی که من دارم (من از کانادا پذیرش با فاند دارم برای سپتامبر) برای هزینه زندگی ماهی 1000 دلار ارز دانشجویی بگیره؟
    و اگه جواب مثبته، من میتونم بعد از گرفتن ویزا و قبل از اینکه برم، اونو بگیرم یا نه؟

Junior Member Manafian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism, University of Florida

این فرم تعهده؟
    من سال دو دکتری امریکام. البته کاملا منصرف شده بودم ولی با خوندن نظرات بقیه تو این فروم و البته چند تا از دوستام توی امریکا میبینم ظاهرا تعهد جدی ای نیست.

نظر بقیه چیه؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

رشته و دانشگاه

من اشتغال تحصیل چهار ترم پیشم رو توی سفارت حافظ منافع واشنگتن تایید کردم و الان با خودم اوردم. نکنه به ترم های پیش تعلق نمیگیره؟!!!

رشته و دانشگاه

یک سوال دیگه :
    من شنیدم علاوه بر نامه تایید تحصیل باید مبلغ شهریه و شماره حساب بانک دانشگاه هم قید بشه توی مدارک؟؟؟!!!!! عجیبه و نامفهمه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط samira z نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان دانشجوی استرالیا هست که لطفا راهنمایی کنند که نامه ی اشتغال به تحصیل باید به تایید سفارت برسه اینجا و اگر آره پروسه اش چطوریه؟ پست ؟

ممنون
    سلام. روند همه دانشجوهای همه کشورا یکی هست! نامه اشتغال به تحصیلتون از دانشگاه بگیرین اول در سایت تاک ثبت نام کنید. بعد مدارکتون رو ببرید به کنسولگری ایران در اون کشور و اونام تایید می کنن اونوقت اسکن کنید و در سایت نشا با سایر مدارک آپلود کنید و پولش رو بپردازید و منتظر نتیجه بررسی و رفتن به بانک باشید. نهایتا یا خودتون برید ایران یا پست کنید ایران که خانواده ببرن وزارت امور خارجه در باغ ملی تهران بخش تایید مدارک تاییدش کنن و بعدش روز نوبت بانک باید اصل نامه اشتغال به تحصیل تایید شده رو به بانک تسلیم کنن و پ.ل ارز و کارمزد بانک مرکزی رو بریزن و 10 روز بعد زنگ میزنن برید ارزتون رو بگیرین.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

سلام دوستان من برای fall باید امریکا باشم یعنی کلاسهام حدود یک ماه و نیم بعد شروع میشه
    پارشیال فاند هستم. آیا ارز دانشجویی رو تا زمان رفتن میتونم اقدام کنم و بگیرم؟ یا اینکه باید اول برم امریکا از دانشگاه تایید بگیرم بعد آپلود کنم و اقدام کنم برا ارز؟
    ضمنا بانک سامان بمن گفتند برگه شهریه رو باید ببری سفارت امریکا برات مهر کنه. خواستم در این مورد هم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Ninamhd نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای fall باید امریکا باشم یعنی کلاسهام حدود یک ماه و نیم بعد شروع میشه
    پارشیال فاند هستم. آیا ارز دانشجویی رو تا زمان رفتن میتونم اقدام کنم و بگیرم؟ یا اینکه باید اول برم امریکا از دانشگاه تایید بگیرم بعد آپلود کنم و اقدام کنم برا ارز؟
    ضمنا بانک سامان بمن گفتند برگه شهریه رو باید ببری سفارت امریکا برات مهر کنه. خواستم در این مورد هم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید
    ممنون
    سلام. جواب شما تقریبا در هر صفحه تکرار میشه. قبل از رفتن ارز میدن ولی ندن بهتره، اگرم بدن 1000 دلار که اصلا ارزشی نداره بخاطر دردسرش. دو نوع ارز می پردازن: 1- شما بعد از ثبت نام و پرداخت شهریه میتونید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرین و ترمی 6000 دلار هزینه زندگی بگیرین که روندش رو در پست بالا کامل گفتم. 2- رسید پرداخت شهریه رو از دانشگگاه میگیرین و به تایید کنسولگری ایران (برای آمریکا میشه دفتر حافظ منافع ایران-پاکستان-واشینگتن) می رسونید و کل هزینه شهریه رو هم میگیرین.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....