نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 918 از 1150 نخستنخست ... 4188188689089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289681018 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,171 تا 9,180 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

با سلام و ممنون از پاسختون
    من ویزای کار تمام وقت به عنوان دستیار تحقیق (Scientific Assistant) در دانشگاه گرفتم ولی در همون دانشگاه هم دانشجوی دکترا هستم و می تونم گواهی اشتغال به تحصیل ارائه بدم. ولی با توجه به اینکه برای گرفتن ارز باید تصویری از ویزامون رو هم ضمیمه مدارک کنیم ایا با این وجود می تونم ارز دریافت کنم؟ با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSCe in QIAU

سلام دوستان
    من در مورد روند گرفتن ارز دانشجویی که بعد از رفتن به دانشگاه مورد نظر باید انجام بشه مطلع هستم. چند صفحه از پست های اینجا رو هم خوندم.
    یکی از دوستان گفته بود که قبل از رفتن هم میشه مبلغ کمی( حدود 1000 دلار) ارز دولتی گرفت.

لطفا اگه کسی اطلاعی در مورد روندش داره به من هم بگه.

Junior Member Cynic آواتار ها

درود دوستان

در خصوص تسهیلات ارزی و غیر ارزی برای اون دسته از افرادی که می خوان با هزینه شخصی در رشته های علوم
    پزشکی تحصیل کنند اطلاعات دارید؟ اینو می دونم که روندش خارج از سامانه نشا صورت می گیره (از طریق بخش تسهبلات ارزی وزارت بهداشت)-
    http://mohed.behdasht.gov.ir/EducationPortal/ -
    اما طبق معمول توضیحات ناقص و گیج کننده است.
    من که الان اشتغال به تحصیل ندارم تسهیلات ترم اول رو miss می کنم؟
    توی سایت وزارت خارجه زده تسهیلات غیر ارزی مختص دانشجویان غیر علوم
    پزشکیه! این چه حکایتیه؟ ارزی آره غیر ارزی نه؟
    http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?siteid=452&pageid=22752
    ویرایش توسط Cynic : July 27th, 2016 در ساعت 08:34 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrhanieh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در مورد روند گرفتن ارز دانشجویی که بعد از رفتن به دانشگاه مورد نظر باید انجام بشه مطلع هستم. چند صفحه از پست های اینجا رو هم خوندم.
    یکی از دوستان گفته بود که قبل از رفتن هم میشه مبلغ کمی( حدود 1000 دلار) ارز دولتی گرفت.

لطفا اگه کسی اطلاعی در مورد روندش داره به من هم بگه.
    اخه اصلا بدن هزار دلار رو. واقعا ارزش داره به نظرتون؟! با سودش حداکثر میشه 300 هزار تومن.
    حوب چه کاریه برید اونور گواهی بفرستید بعد بگیرید.
    با این حال جواب سوالتون خیر هست چون مینویسن گواهی اشتغال بیار.

سلام
    من از ایران دکترا دارم و الان برای فوق لیسانس اراسموس دارم میرم، ممنون میشم راهنمایی کنید که با توجه به شرایطم اصلا ارزش داره توی نشا ثبت نام کنم برای ارز دانشجوی یا خیر، آیا امکان خطری برای جلوگیری از خروج وجود داره؟

دوستان کسی ارز ترم دوم رو گرفته؟ واسه ترم دوم همه مراحل دوباره باید انجام بشه؟ نامه اشتغال به تحصیل جدید؟تاک و سفارت و ... ؟ من نامه قبلیم یک ساله بودو همون قبول نمی کنند؟

Junior Member Cynic آواتار ها

ببخشید دوستان میشه یه نفر راهنمایی کنه؟!

من ایران مهندسی خوندم الان می خوام خارج از کشور دارو بخونم و از همین رو برای دریافت ارز سر و کارم با وزارت بهداشته. موقع تشکیل
    پرونده از من میخواد که اگه قبلا تو ایران تحصیل کردم مدارک مرتبط رو آپلود کنم. سوال اینه: میشه اصلا به این قضیه اشاره نکرد؟ یا اینکه خودشون با همکاری وزارت علوم تا فیها خالدون داستان رو در میارن؟

مرسی از کمکتون

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

فقط میخوان بفهمن مثلا اینجا لیسانس گرفتی برای فوق و دکترا ارز یا کمک هزینه ای دریافت کردی یا نه ، فکر نمیکنم مشکلی براتون بوجود بیاره...

سلام برای آلمان که ازهمون اول 8000 دلار باید ببریم بلوکه کنیم چی؟مثلا این پروسه که اینقدر طولانیه من برای سال اول باید ارز رو آزاد بخرم بعد واسه سال دوم اقدام کنم؟ چه کاریه خو؟

سلام دوستان گرامی
    وقت به خیر
    اطلاعات بنده در این زمینه کمی قدیمیه و واسه همین این سوال رو مطرح می کنم. قبلاً جایی خونده بودم که ارز دانشجویی واسه دانشجوهای آمریکا و کانادا ماهی 1000 دلار برا هزینه ی زندگی(به جز سه ماه تابستان) و سالی تا سقف 15000 دلار برا شهریه(کسایی که بورسیه ندارن) پرداخت میشه.
    همین چند روز پیش که اداره اعزام بودم، از خانم مسئولش که پرسیدم گفتن که ارز دانشجویی واسه شهریه دیگه پرداخت نمیشه و از سال 94 به این ور به کسی تعلق نگرفته و فعلاً هم هیچ دستورالعملی واسه پرداختش ابلاغ نشده و اصلاً روی اون حساب نکنین.
    همون طور که مستحضر هستید، ارز تا آخر سال جاری شمسی به احتمال زیاد تک نرخی خواهد شد.
    با این اوصاف، واسه فردی مثل من که تازه از شهریور دوره رو شروع می کنم و تنها باری که میشه از ارز استفاده کرد، همین حالاست(با توجه به این که ارز دولتی در سال آینده دیگر وجود نخواهد داشت)، اصلاً ارزش داره که دنباله 6000 دلار باشم که چیزی کمتر از 3 میلیون تومن تفاوت با ارز آزاد داره(اگه قراره واسه شهریه ارز پرداخت نکن)؟ این حرفشون درسته که ارز شهریه دیگه پرداخت نمیشه؟ کسی بوده که تونسته باشه بعد از سال 94 ارز شهریه بگیره؟
    سپـــــــــــــــــــــــ ـــــاس