نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 925 از 1150 نخستنخست ... 4258258759159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349359751025 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,241 تا 9,250 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

درود دوستان
    چند تا سوال در مورد سامانه نشا داشتم. تشکر میکنم اگه لطف بفرمایید پاسخ بدید
    1. آیا سامانه نشا برای بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج از کشور هست؟ کلا کی باید در این سامانه ثبت نام کرد؟
    2. آیا برای ثپت نام در
    سامانه نشا ، مدارک (دانشنامه و ریز نمرات) که قبلا پست کرده بودیم تا وزارت علوم تاییدش کنه نیاز هست که دوباره در سایت آپلود کنیم یا اینکه پست بشه؟
    3.
    آیا برای ثپت نام در سامانه نشا نیاز هست که ترجمه مدارک تایید شده (دانشنامه و ریز نمرات) را نیز در سایت آپلود کنیم یا اینکه باید پست بشه؟
    4. کلا تو سامانه نشا چه مدارکی باید آپلود بشه؟
    پیشاپیش سپاس از پاسختون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid1361 نمایش پست ها
    تجربه من براي دوستاني كه از كانادا اقدام ميكنن:
    اول بايد از دانشگاه يه نامه enrollment letter بگيريد. با يه سري مدرك ديگه توي تاك اپلود كنيد. اگه ستاد اتاوا رو انتخاب كرديد، نامه رو پست كنيد ايران تا برده بشه به ساختمان شماره ٩ وزارت امور خارجه. اونجا مهر تاييد ميزنن. حالا اسكنش رو بايد توي نشا اپلود كنيد و پول رو واريز كنيد و منتظر نظر كارشناس بمونيد. در اخر با كد رهگيري در تاريخ گفته شده به بانك مراجعه كنيد.
    سلام مرسی از اطلاعتون . من هم میخوام ازکانادا درخواست بدم . فقط یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه الان letter رو از دانشگاه بگیرم واسه ترم fall هست که تا آخر دسامبر حساب میشه . اگه اینو آپلود کنم بهم هزینه ی این ترم رو میدن یا میگن ترم تمام شدو ارز نمیدن؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط naziabz1 نمایش پست ها
    سلام مرسی از اطلاعتون . من هم میخوام ازکانادا درخواست بدم . فقط یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه الان letter رو از دانشگاه بگیرم واسه ترم fall هست که تا آخر دسامبر حساب میشه . اگه اینو آپلود کنم بهم هزینه ی این ترم رو میدن یا میگن ترم تمام شدو ارز نمیدن؟
    بله دیگه میدن مشکلی نیست. شما نامه رو حتی اگر بعد دسامبر اپلود کنی بازم ارز رو میدن.

سلام دوستان
    بنده هم واسه ارز شهریه اقدام کرده بودم و هم واسه ارز دانشجویی. هر دو درخواست در سامانه ی نشا تایید شد، منتهی بانک گفته فقط ارز دانشجویی رو میدن(بازه ی نامه ۶ ماهه بود که گفتن ۶ هزار تا). راستیتش ۶ هزار تا ارزش نداشت واسه فردی مثل من که سفارت یا دفتری تو کانادا نبود و فرستادم دفتر حافظ منافع در واشنگتن و بعد ار تایید شدن، دوباره فرستادم ایران.
    سوالم اینه وقتی خود اداره اعزام درخواست ارز شهریه رو تایید کرده، اصولاْ بانک می تونه قبول نکنه؟
    ممنون از شما

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده هم واسه ارز شهریه اقدام کرده بودم و هم واسه ارز دانشجویی. هر دو درخواست در سامانه ی نشا تایید شد، منتهی بانک گفته فقط ارز دانشجویی رو میدن(بازه ی نامه ۶ ماهه بود که گفتن ۶ هزار تا). راستیتش ۶ هزار تا ارزش نداشت واسه فردی مثل من که سفارت یا دفتری تو کانادا نبود و فرستادم دفتر حافظ منافع در واشنگتن و بعد ار تایید شدن، دوباره فرستادم ایران.
    سوالم اینه وقتی خود اداره اعزام درخواست ارز شهریه رو تایید کرده، اصولاْ بانک می تونه قبول نکنه؟
    ممنون از شما
    اگر پستهای قبلی رو خونده باشید گفتم که ارز شهریه رو دیگه نمیدن.
    از سال 93 گفتن چون رفع تحریم شده ایران دانشجویان باید شماره حساب و سویفت بانکی دانشگاه رو بدن تا مستقیم وزارت علوم بریزه به حساب دانشگاه که بعدا دوستان فهمیدن دروغی بیش نبوده و اصلا معاملات بانکی برای ایران غیر ممکنه و با این سیاست و گرفتن تعهد الکی کم کم ارز شهریه رو قطع کردن.
    بانک نمیتونه رد کنه ولی دستش بخش نامه هست که وزارت علوم گفته شماره حساب بدید بریزیم به حساب دانشگاه.
    در واقع کاری کردن که هیچ کدوم مسوول نباشن!

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اگر پستهای قبلی رو خونده باشید گفتم که ارز شهریه رو دیگه نمیدن.
    از سال 93 گفتن چون رفع تحریم شده ایران دانشجویان باید شماره حساب و سویفت بانکی دانشگاه رو بدن تا مستقیم وزارت علوم بریزه به حساب دانشگاه که بعدا دوستان فهمیدن دروغی بیش نبوده و اصلا معاملات بانکی برای ایران غیر ممکنه و با این سیاست و گرفتن تعهد الکی کم کم ارز شهریه رو قطع کردن.
    بانک نمیتونه رد کنه ولی دستش بخش نامه هست که وزارت علوم گفته شماره حساب بدید بریزیم به حساب دانشگاه.
    در واقع کاری کردن که هیچ کدوم مسوول نباشن!
    ممنون از پاسختون
    خب منم از دانشگاه همراه گواهی پرداخت شهریه، نامه ای گرفته بودم که نشون میداد چه جوری شخص دیگه ای می تونه به نام دانشجو مستقیماْ به حساب دانشگاه پول واریز کنه. این نامه رو هم دفتر حافظ منافع تایید کرده. اگه شهریه رو بدن، مشکلی نداره، خودشون می تونن به حساب دانشگاه واریز کنن(وسترن یونین).
    پس می فرمایین به خانواده بگم بی خیال شن و سراغ شعب دیگه نرن؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    خب منم از دانشگاه همراه گواهی پرداخت شهریه، نامه ای گرفته بودم که نشون میداد چه جوری شخص دیگه ای می تونه به نام دانشجو مستقیماْ به حساب دانشگاه پول واریز کنه. این نامه رو هم دفتر حافظ منافع تایید کرده. اگه شهریه رو بدن، مشکلی نداره، خودشون می تونن به حساب دانشگاه واریز کنن(وسترن یونین).
    پس می فرمایین به خانواده بگم بی خیال شن و سراغ شعب دیگه نرن؟
    خواهش
    بله خب فرستادنش میشه. اصلا مشکل همینه دیگه! مشکل اینه اینا گفتن میریزن مستقیم به حساب دانشگاه و به هیچ کسی نمیدن. در حالی که اصلا چنین چیزی ممکن نیس! شما شهریه رو دادین تموم شده تازه وزارت علوم بریزه به حساب دانشگاه که چی بشه. دانشگاه دوباره پول رو بریره به حساب شما؟!! اینا میدونن دارن چی کار میکنن!
    قطعا به شعبه دیگه رفتن چاره کار نیست. در این مورد خاص رو عرض میکنم. اگر مصرید خانواده برن وزارت علوم دایره نشا سازمان مرکزی دانشجویان قسمت دانشجویان خارج از کشور اونجا بپرسن جریان چیه تا خدایی نکرده ما هم مشمول الضمه نشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    خواهش
    بله خب فرستادنش میشه. اصلا مشکل همینه دیگه! مشکل اینه اینا گفتن میریزن مستقیم به حساب دانشگاه و به هیچ کسی نمیدن. در حالی که اصلا چنین چیزی ممکن نیس! شما شهریه رو دادین تموم شده تازه وزارت علوم بریزه به حساب دانشگاه که چی بشه. دانشگاه دوباره پول رو بریره به حساب شما؟!! اینا میدونن دارن چی کار میکنن!
    قطعا به شعبه دیگه رفتن چاره کار نیست. در این مورد خاص رو عرض میکنم. اگر مصرید خانواده برن وزارت علوم دایره نشا سازمان مرکزی دانشجویان قسمت دانشجویان خارج از کشور اونجا بپرسن جریان چیه تا خدایی نکرده ما هم مشمول الضمه نشیم
    راستیتش هدفم این بود که ارز شهریه رو به حساب دانشگاه واریز کنن و واسه ترم های بعد ازش استفاده کنم. در هر صورت تو اکانت دانشجویی باقی می مونه و ترم های بعد میشه ازش واسه پرداخت شهریه استفاده کرد.
    جالب اینجاست که کارمند شعبه ی بانک در جواب علت ارز شهریه ندادن گفته بانک مرکزی ارز نداره! یاد اون مصاحبه ی خانم وزیر افتادم که می گفت اولویت ارز رو به دسته ی بیل، خوراک سگ، زین اسب و... میدن تا ارز دارو!
    به هر حال ممنون از وقتی گه گذاشتین

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه بعد از آمدن تاییدیه مراجعه به بانک، آدم میتونه بانکشو عوض کنه؟
    ممنونم

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط bizi2008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه بعد از آمدن تاییدیه مراجعه به بانک، آدم میتونه بانکشو عوض کنه؟
    ممنونم
    خانواده من امسال از بانکی غیر از بانکی که انتخاب کرده بودم ارز رو گرفتن. نیازی به تغییر نیست به شعبه ارزی مراجعه کنید احتمال زیاد ارزتون رو میدن.