نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 945 از 1150 نخستنخست ... 4458458959359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559951045 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,441 تا 9,450 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

سلام
    آیا وزارت علوم به کسایی که بخوان کلاً با هزینه شخصی برن فرصت مطالعاتی هم معرفی نامه واسه دریافت ارز دانشجویی می ده؟
    بعد از اتمام ارشد
    مرسی
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Junior Member

سلام دوستان، من اسپرینگ اومدم برای دکتری آمریکا و درخواست ارز دانشجویی کردم، همه مدارک رو اپلود گردم و کد رهگیری گرقتم و در نهایت ارسال کردم واشنگتن، الان به من برگردوندن و فقط اشتغال به تحصیل رو تایید کردن و شهریه رو زدن فاقد کد رهگیری بوده، در حالی که من همه رو براشون ارسال کردم، من الان با همین اشتغال به تحصیل تایید شده میتونم در نشا اپلود گنم و ارز رو بگیرم یا اینکه باید تایید شهریه هم باشه همراهش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin7173 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من اسپرینگ اومدم برای دکتری آمریکا و درخواست ارز دانشجویی کردم، همه مدارک رو اپلود گردم و کد رهگیری گرقتم و در نهایت ارسال کردم واشنگتن، الان به من برگردوندن و فقط اشتغال به تحصیل رو تایید کردن و شهریه رو زدن فاقد کد رهگیری بوده، در حالی که من همه رو براشون ارسال کردم، من الان با همین اشتغال به تحصیل تایید شده میتونم در نشا اپلود گنم و ارز رو بگیرم یا اینکه باید تایید شهریه هم باشه همراهش؟
    سلام
    فرقی نمی کنه که گواهی پرداخت شهریه تایید شده باشه یا نه، چرا که ارز شهریه تعلق نمی گیره دیگه
    شما اگه می خواستین گواهی پرداخت شهریه رو تایید کنین، باید علاوه بر گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی پرداخت شهریه رو هم آپلود می کردین در سامانه ی تاک و یه کد رهگیری هم واسه اون می گرفتین(یعنی یه کد رهگیری واسه گواهی اشتغال به تحصیل و یه کد رهگیری هم واسه گواهی پرداخت شهریه).
    در هر صورت، تایید شدن یا نشدن گواهی پرداخت شهریه تفاوتی ایجاد نمی کنه، چرا که دیگه پرداخت نمیشه و شما فقط با گواهی اشتغال به تحصیل می تونین ارز دانشجویی که ماهی هزارتاست رو بگیرین. بنده همه ی مراحل رو طی کردم. یعنی، اول هر دو گواهی رو در سامانه ی تاک آپلود کردم و واسه دفتر حافظ منافع فرستادم. بعدش هر دو رو در سامانه ی نشاء آپلود کردم و هر دو هم مورد موافقت قرار گرفت. منتهی، وقتی خانواده رو فرستادم بانک، فقط ارز دانشجویی تعلق گرفته بود و گفته بودن ارز شهریه رو بانک مرکزی نمیده. حتی من دوستم رو فرستادم دفتر امور دانشجویی وزارت علوم تا علت این ناهماهنگی رو از خودشون بپرسن، یعنی این که اگه قرار نیست ارز شهریه تعلق بگیره، اصلاً چرا تایید کردن درخواست اون رو در سامانه ی نشاء. جوابی که اونا داده بودن این بوده که تایید می کنن که اگه یه وقت بانک مرکزی قصد داشت دوباره ارز شهریه رو برقرار کنه، شما هم بتونین ارز رو بگیرین. نیازی به بدبین بودن نیست، ولی خب احتمال همچین چیزی تقریباً صفره، اونم الان که قصد دارن نرخ ارز رو تک نرخی کنن

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

دوستان طبق اخبار واصله به دانشجویان مشغول تحصیل در انگلستان هم ارز دانشجویی تعلق می گیره

سلام دوستان دانشجوی دکترای امریکا که برای ترم اسپرینگ درخواست ارز دانشجویی کردن میشه بگید چقد بهتون تعلق گرفته سریعا؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    سلام دوستان دانشجوی دکترای امریکا که برای ترم اسپرینگ درخواست ارز دانشجویی کردن میشه بگید چقد بهتون تعلق گرفته سریعا؟
    سلام دوست عزیز ببین اگر پست های قبلی میخوندین جوابوتونو زودتر می گرفتید اگر تمای مراحل به خوبی پیش برید بعد حدود یک ماه (40 روز) ماهانه هزار دلار برای شش ماه اول شش هزار دلار میگیرین
    اما گول تون هزار دلار ماهی نخورید !!! اینا مهم نیست مهم ماوالتفاوت و یا سودی که شما در این معالمه گیرتون میاد اونم الان با این نرخ ارز حول و حوش دو میلیون تومانه!
    خودتون حساب کنید ببینید ارزش داره و یا نه چون عملا دو تومن شاید تو ایران پول قابل توجهی باشه تو امریکا مسلما چیز دندون گیری نیست

با سلام
    آيا اين درسته كه در ازاي دريافت ارز دانشجويي بايد تعهد بازگشت به كشور داده بشه؟
    همچين فرمي رو توي سايت نشا ديدم
    بنده ارشد در استراليا شهر پرث ويزا گرفتم
    ممنون ميشم كمك كنيد

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط YAhya200016 نمایش پست ها
    با سلام
    آيا اين درسته كه در ازاي دريافت ارز دانشجويي بايد تعهد بازگشت به كشور داده بشه؟
    همچين فرمي رو توي سايت نشا ديدم
    بنده ارشد در استراليا شهر پرث ويزا گرفتم
    ممنون ميشم كمك كنيد
    سلام
    تعهد الکی بله میدین! یه کاغذ امضا میکنین که هیچ پیگرد حقوقی نداره.

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ببین اگر پست های قبلی میخوندین جوابوتونو زودتر می گرفتید اگر تمای مراحل به خوبی پیش برید بعد حدود یک ماه (40 روز) ماهانه هزار دلار برای شش ماه اول شش هزار دلار میگیرین
    اما گول تون هزار دلار ماهی نخورید !!! اینا مهم نیست مهم ماوالتفاوت و یا سودی که شما در این معالمه گیرتون میاد اونم الان با این نرخ ارز حول و حوش دو میلیون تومانه!
    خودتون حساب کنید ببینید ارزش داره و یا نه چون عملا دو تومن شاید تو ایران پول قابل توجهی باشه تو امریکا مسلما چیز دندون گیری نیست
    سلام
    ممنون از پاسختان
    2 میلیون که فرمودید برا 6 ماهه ؟ یعنی ماهی 330 هزار مابه تفاوت میشه؟
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

با سلام
    مبلغ ارز دانشجویی متاهلین متفاوت از مقداریه که برا افراد مجرد داده میشه؟ اگر بله در کدوم قسمت فرم درخواست ارز این رو باید قید کنیم؟
    با تشکر