نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 960 از 1150 نخستنخست ... 46086091095095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997010101060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,591 تا 9,600 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisaa92 نمایش پست ها
    صفحات پاسپورت نیازی به تایید جایی نداره. فقط باید اسکن تمام صفحات رو برای بانک ببرید. و ثابت کنید طی بازه ای که ارز تعلق گرفته همراه برنگشته. چند روز پیش با همین روند من برای سال گذشته ارز گرفتم. کسی که همراهش مدت کوتاه اونجا بوده و برگشته ایران بهش ارز ندادن. ولی شما ارز رو برای زمان آینده می خواید برای همین گیر دادن.
    من سه بار هست از همین طریق میگیرم ولی گیر نداده بودن قبلاً. در ضمن کپی صفحات پاسپورت براشون کافی نیست میگن باید توسط یه جایی تایید بشه چون معلوم نیست اسکن صفحات کی گرفته شده. عرض کردم کاملا سلیقه ای هست و اینکه شما مشکلی نداشتید به این معنی نیست که یه پروسه مشخص توسط همه بانک‌ها طی بشه. شش ماه پیش من از بانک تجارت ارز برای زمان آینده گرفتم ولی بانک سامان به بهانه مشابه ارز همراه به دوست من نداد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali5264 نمایش پست ها
    من سه بار هست از همین طریق میگیرم ولی گیر نداده بودن قبلاً. در ضمن کپی صفحات پاسپورت براشون کافی نیست میگن باید توسط یه جایی تایید بشه چون معلوم نیست اسکن صفحات کی گرفته شده. عرض کردم کاملا سلیقه ای هست و اینکه شما مشکلی نداشتید به این معنی نیست که یه پروسه مشخص توسط همه بانک‌ها طی بشه. شش ماه پیش من از بانک تجارت ارز برای زمان آینده گرفتم ولی بانک سامان به بهانه مشابه ارز همراه به دوست من نداد.
    بله متاسفانه خیلی سلیقه ای و بی حساب کتابه و کسانی هم کارها رو انجام میدن که حتی فرق ویزا با اقامت رو نمیدونن و هر دفعه باید براشون خیلی چیزا رو توضیح داد. در کل تجربه دوستان اینطور نشون میده که بانک تجارت بهتر از سامان داره عمل میکنه.

بچه ها کسی می دونه ادرس بانک تجارت شعبه قرنی چطور میشه رفت؟
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

نقل قول نوشته اصلی توسط alimoallemi2 نمایش پست ها
    بله متاسفانه خیلی سلیقه ای و بی حساب کتابه و کسانی هم کارها رو انجام میدن که حتی فرق ویزا با اقامت رو نمیدونن و هر دفعه باید براشون خیلی چیزا رو توضیح داد. در کل تجربه دوستان اینطور نشون میده که بانک تجارت بهتر از سامان داره عمل میکنه.
    دوستان چند وقت پول رو می خوابونند تو بانک. تجارت میرداماد اصلا نرید که خیلی گیر می دن
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    دوستان چند وقت پول رو می خوابونند تو بانک. تجارت میرداماد اصلا نرید که خیلی گیر می دن
    معولا بین ده روز تا دو هفته میشه.

Banned

ظاهراً مسیولین گرامی به این نتیجه رسیدن با سخت تر کردن مرحله به مرحله گرفتن ارز از شر دانشجو خلاص بشن. من قبلاً برای تایید گواهی اشتغال به تحصیل (محل تحصیل کانادا) به دفتر وزارت امور خارجه توی شهر خودمون مراجعه میکردم و اونها هم تایید میکردن. الان میگن حتما باید بیاین دفتر اتاوا تهران برای تایید که عملا برای کسایی که توی شهرهای دورتر هستن امکانپذیر نیست. حتی با تایید مدرک در تهران و بعد از یک سالی که بدون مشکل ارز برای همراه میگرفتم، جدیدا بانک یه بهانه جدید تراشیده. میگن ارز همراه نیمه دوم سال را الان نمیدیم باید صبر کنی تا بعد از عید که برای ما محرز بشه همراه توی این مدت ایران نمیاد!!!! میگم الان تکلیف چیه میگن یا برو بعد عید بیا همشو بگیر، یا از خودت را بگیر فقط بعد از عید بیا اگه قانون عوض نشده باشه از خانمت را بگیر. اینم با اما و اگر، یکی از کارمندها میگه نه نمیشه با یک کد رهگیری دوبار ارز بدیم یکیشون میگه نه مشکلی نیست از خودت را الان بگیر از خانمت را بعد. میگم بعد از عید چجوری ثابت کنم خانمم ایران نیومده؟ میگه کپی صفحات پاسپورت را باید ببری سفارت تایید کنی!!!! خلاصه که از این چندرغاز که میدن هم کارمزد بر میدارن هم سنگ میندازن برای تایید مدرک آخرش هم نصفه نیمه میدن. از همه چیز بدتر هم برخورد کاملا سلیقه ای توی بانکهای مختلف، شعب مختلف یک بانک و شهرهای مختلف هست! به یکی پرداخت میکنن به یکی نه هیچ کاری هم نمیشه کرد همینه که هست!!!!
    شما اصلا کوتاه نیا اگر الان خودت بگیری دیگه به همسرت ارز نمیدن مثل قضیه من میشه چهار بار مادر خانومم رفت هر بار هم پرسید گفتن نه نمیدیم تا اینکه بالاخره گوتاه اومدن که اونم هنوز قطعی نشده
    من متاسفانه نبودم وگرنه همچین از حلوقمشون میکشیدم بیرون که خودشون حساب کار دستشون بیاد

در نهایت قبول نکرد بگو من میرم بازرسی شکایت میکنم معمولا یکم جا میخورن یه تکونی به خودشون میدن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    این خیلی خوبه که دوستان مثل شما بیان بانک ها شعبه به شعبه تحربشون بگن
    چون بنظرم اصلا ببحث تجارت و سامان نیست شعبه ارزی هر بانکی برای خودش یه سازی میزنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    شما اصلا کوتاه نیا اگر الان خودت بگیری دیگه به همسرت ارز نمیدن مثل قضیه من میشه چهار بار مادر خانومم رفت هر بار هم پرسید گفتن نه نمیدیم تا اینکه بالاخره گوتاه اومدن که اونم هنوز قطعی نشده

در نهایت قبول نکرد بگو من میرم بازرسی شکایت میکنم معمولا یکم جا میخورن یه تکونی به خودشون میدن
    خودتون دارین میگین که هنوز کوتاه نیومدن پس جر و بحث باهاشون خیلی فایده نداره. جالبه بهتون بگم که من توی شعبه مرکزی به مشکل خوردم پس تهدید به رفتن به شعبه بازرسی و این حرفها اثرگذار نیست کما اینکه حرفشون به نظر خودشون منطقیه میگن باید برای ارز همراه مطمین بشین همراه آیرن نمیاد توی این مدت. ظاهرا یک سری از دانشجویان به اصطلاح محترم سواستفاده میکردن در حالی که همسرشون ایران بوده ارز کمک هزینه می‌گرفتند. آخرین آپدیت از کار من اینکه خوشبختانه مادر من وقتی برای گرفتن ارز من می‌ره متوجه میشه که شعبه اشتباهی رفته! الان که رفته شعبه درست، کارمند جدید قول همکاری داده و گفته از تهران استعلام میگیرم و تلاش میکنم بهتون پرداخت کنم! دو تا شعبه از یک بانک توی یک خیابون هر کدوم ساز خودش را میزنه.

Banned

خودتون دارین میگین که هنوز کوتاه نیومدن پس جر و بحث باهاشون خیلی فایده نداره. جالبه بهتون بگم که من توی شعبه مرکزی به مشکل خوردم پس تهدید به رفتن به شعبه بازرسی و این حرفها اثرگذار نیست کما اینکه حرفشون به نظر خودشون منطقیه میگن باید برای ارز همراه مطمین بشین همراه آیرن نمیاد توی این مدت. ظاهرا یک سری از دانشجویان به اصطلاح محترم سواستفاده میکردن در حالی که همسرشون ایران بوده ارز کمک هزینه می‌گرفتند. آخرین آپدیت از کار من اینکه خوشبختانه مادر من وقتی برای گرفتن ارز من می‌ره متوجه میشه که شعبه اشتباهی رفته! الان که رفته شعبه درست، کارمند جدید قول همکاری داده و گفته از تهران استعلام میگیرم و تلاش میکنم بهتون پرداخت کنم! دو تا شعبه از یک بانک توی یک خیابون هر کدوم ساز خودش را میزنه.
    من منظورم بچه هایی بود که نهران هستن حالا شما نمی دونم کجا هستید؟!

ما متاسفانه بلد نیستیم اعتراض کنیم راهشو نمی دونیم وقتی به شما ارز تعلق میره این حق شماست که بری بگیری
    من به شما پیشنهاد کردم حالا بالاخره میل خودتون یکی خواهش تمنا و التماس میکنه ولی یکی ده قانونی حق خودش میگیره

برای گلیه دوستان عرص میکمم تنها راه شما پیگیری از طریق بازرسی که دوستان هم قبلا همین راه رفتن بدون جر و بحث!!! حقشونو گرفتن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Ethics, KU Leuven

من کانادا هستم و میخوام نامه اشتغال به تحصیلم رو برای تایید بفرستم ایران:
    ۱- با چه پستی بفرستم بهتره
    ۲- آیا حتما باید شخصی که از من وکالت داره بره ساختمان شماره ۹ وزارت خارجه برای تایید یا کسان دیگر هم میتونن برن
    ۳-ایا میشه این تایدییه رو توی وزارت خارجه اصفهان انجام داد؟ چون خانواده اصفهانن و رفتن به ساختمان شماره ۹ وزارت خارجه تهران برای خانواده ام درد سر داره...