نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 971 از 1150 نخستنخست ... 47187192196196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098110211071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,701 تا 9,710 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط arpeymani93 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

یک سوال پایه ای. دوستانی که ازر داشنجویی دریافت میکنن و در قبالش اون فرم تعهد نامه رو امضا میکنن اگر در پایان تحصیلات به ایران برنگردند آیا مثل خرید مدرک باید همه ی ارز دریافتی شون رو پس بدن دوباره؟ آخه برای مدرک هم میگن چون شما نیومدید و به اندازه تحصیلاتتون برای ما کار نکردید باید کل هزینه مجانی تحصیلتون رو پرداخت کنین.
    ممنون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa3947 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخير،

اين سوال من هم هست ممنون ميشم پاسخ بدين
    سلام
    طبق نظرات دوستان در همین موضوع، اون تعهد نامه تعهد خاصی ایجاد نمی کنه. دوستی گفته بودن که شخصی موقع تایید مدرک شون ازشون خواسته شده بوده واسه ی برگردوندن ارزی که دریافت کردن
    آزاد سازی مدرک دانشگاه سراسری متفاوت هستش با اینجا. اونجا شما مجبور هستین که این کار رو انجام بدین، ولی واسه ی ارز دیگه شما جای خاصی کارتون گیر نمیفته
    نهایتا اگه چند سال دیگه مجبور بشین بر گردونین، اون موقع احتمالا مشغول به کار هستین و کمکی که الان این ارز در زمان دانشجویی بهتون میکنه بیشتر از زحمتی هستش که ممکنه چند سال دیگه واستون موجب بشه

Junior Member wanted آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mrd نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از یک دانشگاه توی نروژ واسه مستر پذیرش گرفتم. دانشگاههای نروژ شهریه ندارند ولی قبل از اقدام واسه ویزا باید تا حدودا یک ماه دیگه مبلغ 117000 کرون که معادل هزینه یک سال زندگی در نروژ هستش را به حساب دانشگاه واریز کنیم و رسیدش را ببریم سفارت نروژ تا بهمون ویزا بدن. بانک ها می گن که باید وزارت علوم تایید کنه که ارز 4200 تومن به شما تعلق می گیره تا ما بتونیم بهتون ارز بدیم ولی وزرات علوم فعلا فقط به کسانی ارز دولتی میده که دانشجو هستن و گواهی اشتغال به تحصیل دارن و ... سوال بنده این هستش که کسی از دوستان اطلاع داره که تکلیف کسانی که قبل از وارد شدن به دانشگاه و واسه اخذ ویزاشون نیاز به ارز دارن باید چه کار کنن؟ صرافی ها هم که ارز حواله نمی کنن و اگر هم بکنن با نرخ آزاد انجام میدهند که اختلافش با ارز 4200 تومن خیلی خیلی زیاد میشه! دوستان اگر کسی شرایط مشابه بنده را داره لطفا به من پیام بده. ممنون
    سلام
    من هم همچین مشکلی دارم
    از یک دانشگاه سوییسی پذیرش برای مقطع ارشد دارم و تا یک ماه آینده فرصت دارم هزینه یک سال ام را جهت دریافت ویزا ٬ واریز کنم .
    واقعا راه حل چیه؟
    "باید باغ خودت را پرورش دهی به جای اینکه منتظر کسی باشی تا برایت گل بیاورد ."
    خورخه لوئیس بورخس

Member
    رشته و دانشگاه
    mekanike sanaye.elmi karbordi

دوستان درسته برای تحصیل در مقطع لیسانس و یا کالج ارز دانشجویی تعلق نمیگیره?!!

Junior Member

سلام دوستان کسی اطلاعی راجع به ارز فرصت مطالعاتی محققان فارغ تحصیل دکترا با "نرخ تعیین شده 4200 تومان" داره (که البته با هزینه خود مشغول به کار در دانشگاه خارج هستند) و اینکه چه مدارکی مورد نیاز هست.

Junior Member

سلام دوستان. من براي ١٨ ارديبهشت تاريخ مراجعه به بانك دارم اما هنوز سامانه نشا تاييد نشدم!!!!! كسي هست اون تاريخ نوبت داشته باشه؟ ممنون

Junior Member

دوستان من در دو مورد سوال دارم در مورد درخواست ارز دانشجویی.
    اول اینکه در قسمتی که باید در سایت نشا پروفایل باز کنیم، اگر فاند داریم گزینه "هزینه شخصی" رو انتخاب کنیم یا "بورسیه از دانشگاه خارج"؟ منظورم اینه که دوستانی هستن که گزینه "بورسیه از دانشگاه خارج" رو انتخاب کرده باشن و به مشکل برخورده باشن و بهشون ارز ندن؟
    و دوم اینکه یک نامه باید از دانشگاه بگیریم یا چندتا نامه مختلف نیاز هست؟ و تو نامه ها چه مواردی باید حتما ذکر بشه؟ و برای ترمهایی که در سال گذشته گذروندیم باید نامه بگیریم یا ترمهایی که پیش رو هست؟ نامه میتونه برای چند ترم باشه یا ترم به ترم باید نامه بگیریم؟

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Qazel نمایش پست ها
    سلام دوستان. من براي ١٨ ارديبهشت تاريخ مراجعه به بانك دارم اما هنوز سامانه نشا تاييد نشدم!!!!! كسي هست اون تاريخ نوبت داشته باشه؟ ممنون
    سلام
    سامانه نشا به من همون تاریخ رو داده بود ولی دو روز پیش کد رهگیری صادر شد برام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Qazel نمایش پست ها
    منم 18 ام هستم ولی تایید نشده. تو این چند روز نهایتا تا 15 ام میکنن به نظرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sm2015 نمایش پست ها
    دوستان من در دو مورد سوال دارم در مورد درخواست ارز دانشجویی.
    اول اینکه در قسمتی که باید در سایت نشا پروفایل باز کنیم، اگر فاند داریم گزینه "هزینه شخصی" رو انتخاب کنیم یا "بورسیه از دانشگاه خارج"؟ منظورم اینه که دوستانی هستن که گزینه "بورسیه از دانشگاه خارج" رو انتخاب کرده باشن و به مشکل برخورده باشن و بهشون ارز ندن؟
    و دوم اینکه یک نامه باید از دانشگاه بگیریم یا چندتا نامه مختلف نیاز هست؟ و تو نامه ها چه مواردی باید حتما ذکر بشه؟ و برای ترمهایی که در سال گذشته گذروندیم باید نامه بگیریم یا ترمهایی که پیش رو هست؟ نامه میتونه برای چند ترم باشه یا ترم به ترم باید نامه بگیریم؟

دوستان ميدونم سوالها شايد ابتدايي باشه. من خيلي از صفحات اين تاپيك رو هم خوندم اما اغلب سوالها در مورد مراحل بعديه چون اغلب دوستان ميدونن چطور بايد اپلاي كنن و اينكار رو كردن و در مراحل بعد هستن الان. از اينهمه عزيزي كه تمام اين مراحل رو ميدونن كسي نيست كه بخواد سوالهايي كه من دارم رو جواب بده تا بتونم اين پروسه رو شروع كنم؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

سلام ارز دانشجویی به دانشجویان رشته پزشکی همم تعلق میگیره؟ و این که حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل داشت؟ منی که تازه پذیرش گرفتم نمیتونم بگیرم؟