نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 976 از 1150 نخستنخست ... 47687692696696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598610261076 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,751 تا 9,760 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط chrisredfield نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این سوال منم هست اگر احیانا کسی اطلاع داره خبر بده.
    الان ارز به نرخ اعلامی بانک مرکزی واسه کسایی که تازه میخوان برن داده میشه؟ و اگر داده میشه مبلغش چقدره و چندماه طول میکشه؟
    مطلب زیر در کاناال تلگرام ****** گذاشته شده بود دیروز:
    [Forwarded from *********]
    ���������������� � آخرین اخبار پیرو #ارز دانشجویی برای دانشجویان جدیدالورود

(در راستای درخواست و ارسال نامه گروه هلفن به بانک مرکزی و پیگیری دوستان)

سلام دوستان
    من امروز رفتم پیش خانم اصفهانی تو وزارت علوم. این موضوع ارز دانشجویی داره به نتیجه میرسه. وقتی اجرایی بشه به احتمال زیاد به این صورته که ۶۰۰۰ یورو میدن، و احتمالاً ۴۰ درصد هم به عنوان وثیقه میگیرن که بعد از ثبت نام و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل وثیقه آزاد میشه. شش ماه هم مهلت دارین برا ارائه مدارک از طریق سامانه تاک. گفتن این تبصره از قبل هم بوده ولی اجرا نمیشده.
    ایشون گفتن وزارت علوم آمادگی داره این طرحو از همین امروز اجرایی کنه و فقط منتظر ابلاغ بانک مرکزی هستن. بانک مرکزی هم گویا منتظر تایید رئیس کل و معاون اول رئیس جمهور هستن.
    بابت این موضوع یه نامه تو تاریخ ۴ اردیبهشت با امضای وزیر علوم به بانک مرکزی زده شده. یه نامه هم دیروز برای پیگیری زدن.
    من فردا بانک مرکزی هم میرم پیگیری میکنم.
    دانشجوهای کارشناسی هم در دست بررسیه.
    ( Mohammad S)
    با سلام
    تأمین ارز بابت ارز دانشجویی با رعایت ترتيبات مندرج در بند (3) بخش سوم مجموعه مقررات ارزی و بخشنامه هاي اين يانک و صرفاً از طریق بانک‌های منتخب (تجارت و سامان) بلامانع است.
    ضمنا تأمين و انتقال شهريه و انتقال / پرداخت هزينه‌هاي اقامت بابت دانشجوياني- (دانشجويان آزاد)-که در مرحله ورود به اولين ترم تحصيلي خود مي‌باشند، درصورت تأييد دانشگاه محل تحصيل از سوي وزارتخانه ذي‌ربط و با اخذ وثيقه از دانشجو و يا خانواده وي به ميزان 40٪ هم ارز ريالي ارز پرداخت شده بلامانع است. آزاد سازي وثيقه مزبور موکول به تاييد وزارتخانه‌ ذي‌ربط مبني بر شاغل به تحصيل بودن دانشجو و تاييد صورت حساب دانشگاه محل تحصيل دانشجو حاکي از اعلام ميزان ارز دريافت شده از دانشجو که اصالت و اعتبار آن توسط نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در کشور محل تحصيل تأييد شده باشد، ظرف مهلت 6 ماه از تاريخ پرداخت وجه خواهد بود.
    ویرایش توسط hch1370 : July 30th, 2018 در ساعت 05:40 PM دلیل: درج شناسه کاربری تلگرام بر خلاف مقررات فروم می باشد

Junior Member a1b2 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    با سلام من گواهی اشتغال به تحصیل و ریزنمراتم در سایت تاک توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تایید شده . چه قدر طول می کشه که وزارت خارجه تایید کند؟ الان 10 روز شده؟ فکر کنم به برجام سرگرم هستن نمی خوان تایید کنن و یا کلا همه چیز الکی و ظاهر سازی هست؟ کسی تجربه ان لاین داره؟
    واسه من هیچ وقت وزارت خارجه تایید نکرد. تمامی گواهی های اشتغال به تحصیل که تو سایت آپلود کرده بودم فقط به تایید نمایندگی رسید. البته من فقط ارز فعلا برای گواهی های اشتغال به تحصیلی که اصلش هم به صورت فیزیکی به تایید نمایندگی رسید از بانک دریافت کردم ولی اخیرا امکان تایید آنلاین که فراهم شده اطلاع ندارم به چه صورت هست.

سلام دوستان،
    من دو سال پیش اطلاعات مقطع ارشدم در کانادا رو وارد کردم در نشا و به دلیل ناخوانا بودن نامه ی ادمیشن، درخواستم رد شدم و منم بیخیال شدم و دوباره اپلودش نکردم
    الان که مقطع دکترا میخونم و میخوام اقدام کنم برای گرفتن ارز، آیا باید مدرک ارشدم و ریز نمرات ام رو هم به تایید تاک برسونم؟ یا فقط گواهی اشتغال به تحصیل دکترا کافیه؟
    بعد مدرک ارشدم و ریز نمرات ام رو خودم آپلود کنم برای تاک کافیه؟ یا باید دانشگاه کارنامه م رو براشون پست کنه؟
    ممنون

دو تا سوال:
    گواهی اشتغال به تحصیل باید مهر برجسته داشته باشه حتما؟؟
    بعد که تاک تاییدش کرد، چطوری باید به تایید وزارت خارجه برسه؟ اونم آنلاین هست؟

ممنون

Banned

سلام دوستان
    یه خبر بد دارم متاسفانه امروز با مراجعه به وزارت علوم در میدان فردوسی با خبر شدیم که ارز دانشجویی روندش مختل شده بدلیل افزایش عجیب قیمت ارز در بازار ازاد و کارمند بی منطق وزارت علوم در عین وقاحت به بستگان دانشجویان گفتن که ارز نداریم و اگر نمی تونید از بازار ازاد تهیه کنید به بچه هاتون بگید برگردن!

دوستانی که در تهران سکوت دارند خواهشا از خانواده هاشون بخوانن که حتما به وزارت علوم مراجعه کنند تا هم از لحاظ زمانی ( الان برای ۴ ماه بعد وقت میدن!!!) تسریع بشه هم اینکه بیخیال این ارز دانشجویی نشن!
    واقعا خرید دلار ۷۰۰۰ تومنی ار توان خیلی ها نیست!

دوستان راهی هستش که بتونیم اطلاعات پروفایل نشا رو تغییر بدیم؟ یا مثلا یه پروفایل رو حذف کنیم و دوباره بسازیم؟
    من قدیم با یه سری اطلاعات دیگه ثبت نام کردم ولی الان عوض شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE-IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    با سلام من گواهی اشتغال به تحصیل و ریزنمراتم در سایت تاک توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تایید شده . چه قدر طول می کشه که وزارت خارجه تایید کند؟ الان 10 روز شده؟ فکر کنم به برجام سرگرم هستن نمی خوان تایید کنن و یا کلا همه چیز الکی و ظاهر سازی هست؟ کسی تجربه ان لاین داره؟
    همون تایید شعبه کفایت میکنه و شما باید از تایید شعبه اسکرین شات بگیرین و روی سایت نشا آپلود کنید. وزرات علوم خودش دسترسی داره به سایت تاک و دیگه نیاز به تایید وزرات خارجه نیست

سلام

توی سایت تاک آدرس خارج از کشور می خواد، پذیرشی ها باید چه کار کنن؟

http://tak.mfa.ir/

همین طور برای "مایندگی که درخواست های شما به آن ارسال می شود" کجا رو در نظر می گیرین کسایی که امریکا هستین؟
    ویرایش توسط Chrisplendid27 : May 11th, 2018 در ساعت 02:12 PM

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی دکترا در انگلیس هستم و می خواهم برای ارز دانشجویی اقدام کنم، ممکن هست به سوالات من جواب بدین
    مدرک فوق لیسانس من از ایتالیا و به زبان ایتالیایی هست و به تایید سفارت ایران در ایتالیا رسیده است. آیا همین مدرک قابل قبول است یا باید به فارسی ترجمه شود و یا به تایید وزارت امور خارجه برسد؟؟
    بین مقطع قبلی و فعلی من 2 سال فاصله هست، آیا به من ارز تعلق می گیرد؟
    پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم

دوستان درود
    خبر دارین که دانشجوهایی که از شهریور تازه میخوان شرو کنن و الان باید شهریه ترم 1 رو پرداخت کنن وزارت علوم چه راهکاری داره براشون؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره به منم بگه. با تشکر