نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 992 از 1150 نخستنخست ... 49289294298298398498598698798898999099199299399499599699799899910001001100210421092 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,911 تا 9,920 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    سلام. این که گفتین نامه پذیرش قطعی می‌خوان چه جوریه؟ من یه پذیرش دارم که توش نوشته مشروط به ارائه‌ی اصل مدارک در روز ثبت نام. یعنی به این ارز نمیدن؟
    من شنیدم باید نامه پذیرش unconditional باشه، فکرکنم به نامه هایی مثل برای شما ایراد میگیرن. اینا فقط دنبال بهانه هستن که این پول رو ندن حالا خوبه مبلغ قابل توجهی هم نیست اصلا!!!
    کاش حداقل تلفنی جواب میدادن، همه که این امکان رو ندارن برن اونجا که دو تا سوال بپرسن و برگردن.
    من چندین دفعه از صبح تماس گرفتم اصلا جواب نمیدن. اگه مراجعه حضوری هم به همین ترتیب باشه که اینجوری که دوستان میگن هست واقعا شاهکاره

Junior Member

حقیقتش این نامه اصل پذیرش معیار درست حسابی نداره چون هر دانشگاهی به یک شکل این پذیرشو میده و در سازمان امور دانشجویی سر این نامه اذیت می کنند. ولی دو چیز باید در این نامه باشه...یکی ذکر شده باشه پذیرش مشروط نیست و دیگری امضا (منظورم امضای شخصی که نامه پذیرش را براتون فرستاده هست) در آخر نامه باشه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    سلام. این که گفتین نامه پذیرش قطعی می‌خوان چه جوریه؟ من یه پذیرش دارم که توش نوشته مشروط به ارائه‌ی اصل مدارک در روز ثبت نام. یعنی به این ارز نمیدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima-esf نمایش پست ها
    برای درخواست ارز اولیه اصلا ویزا ازتون نمیخواد... اگر بعدا با درخواستتون موافقت بشه 40 درصد معادل ریالی ارزی که میدند را ازتون وثیقه می گیرند که بعدا با گواهی اشتغال به تحصیلی که از دانشگاه خارجی که دارید درس می خونید بیارید آزاد میشه...
    ممنونم از راهنماییتون،
    میدونید مبلغش چقدره؟ دوستان نوشتند که 6 هزار دلاره که باید 40 درصد رو وثیقه گذاشت بعد که پول به حساب دانشگاه به عنوان شهریه واریز شد این وثیقه آزاد میشه ولی من فاند دارم در نتیجه برای من و دوستانی که فاند دارند چنین چیزی صادق نیست.
    به افرادی که فاند دارند میدونید چقدر ارز میدن؟ و چقدر طول میکشه که این پول داده بشه چون خودشون در خبر گفتن که برای اولین ارز دیگه این نوبت دادن که برای چندین ماه بعد میشه وجود نداره؟
    و اصلا کسی هست که چنین ارزی گرفته باشه؟؟

Junior Member

دوستان من سوالم اینه که اگر ارز دانشجویی کسی نتونه بگیره (بر فرض اینکه هم بگیره که کفاف امور را نمیده و باز نیاز به ارز آزاد پیدا می کنه) و از طرف دیگه صرافیا رو بستن و هیچ صرافی حاضر نیست حواله کنه پول و یا از طریق دیگه پول انتقال بده باید هزینه دانشگاه و زندگیو چجوری تامین کنیم ماها که سلف فاندیم؟ قبلا صرافیا یه جوری بالاخره کار را راه می انداختند ولی حالا گزینه پیش رو چیه؟ کسی می دونه؟

دوستان من سوالم اینه که اگر ارز دانشجویی کسی نتونه بگیره (بر فرض اینکه هم بگیره که کفاف امور را نمیده و باز نیاز به ارز آزاد پیدا می کنه) و از طرف دیگه صرافیا رو بستن و هیچ صرافی حاضر نیست حواله کنه پول و یا از طریق دیگه پول انتقال بده باید هزینه دانشگاه و زندگیو چجوری تامین کنیم ماها که سلف فاندیم؟ قبلا صرافیا یه جوری بالاخره کار را راه می انداختند ولی حالا گزینه پیش رو چیه؟ کسی می دونه؟
    تنها گزینه ای که میمونه این هست که شما افرادی رو پیدا کنید که خانواده هاشون در ایران باشن و خانواده شما مبلغ ریالی رو برای خانواده اون شخص واریز و اون شخص مبلغ ارزی رو به حساب شما بریزه.

حقیقتش این نامه اصل پذیرش معیار درست حسابی نداره چون هر دانشگاهی به یک شکل این پذیرشو میده و در سازمان امور دانشجویی سر این نامه اذیت می کنند. ولی دو چیز باید در این نامه باشه...یکی ذکر شده باشه پذیرش مشروط نیست و دیگری امضا (منظورم امضای شخصی که نامه پذیرش را براتون فرستاده هست) در آخر نامه باشه...
    ببخشید نامه پذیرش من به این صورت هست که ایمیلی که دریافت کردم شامل کلی اطلاعات در مورد پذیرش آنکاندیشنال و هزینه تحصیل و این موارد هست و یه نامه هم اتچ شده که تاریخ شروع و پایان تحصیل و اسم استاد راهنما و موضوع پروپوزال داره ولی این نامه رو کسی امضا نکرده. خب الان مطمئنا به این نامه من ایراد میگیرن نه؟ آخه همه دانشگاهها که یک فرمت ندارن مثلا نامه پذیرشی که من از یکی از دانشگاههای کانادا گرفتم دقیقا شامل مواردی که شما میگید هست ولی نامه ای که برای دانشگاه اوکلند در نیوزیلند هست این موارد رو نداره و من میخوام به نیوزیلند برم. خب الان تکلیف چی میشه، قاعدتا به من تعلق نمیگیره

Junior Member

والا تو خبرها که من دیدم به کسانی که فاند کامل نیستند هم میدند این ارزو ولی اونجا تو سازمان به شخصه دوتا دانشجو دیدم که با اینکه فاند کامل نبودند، ندادند بهشون و با درخواست ارز اولیشون موافقت نشده بود...
    بله ارز اولیه خارج از نوبت هست و زودتر میدهند 6000تارا و گویا ارز شهریه بحثش جداست که اونو دقیق نمیدونم فعلا... در مورد سوال آخر هم بله گویا تعدادی این ارز اولیه را تونستند بگیرند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط سبز نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون،
    میدونید مبلغش چقدره؟ دوستان نوشتند که 6 هزار دلاره که باید 40 درصد رو وثیقه گذاشت بعد که پول به حساب دانشگاه به عنوان شهریه واریز شد این وثیقه آزاد میشه ولی من فاند دارم در نتیجه برای من و دوستانی که فاند دارند چنین چیزی صادق نیست.
    به افرادی که فاند دارند میدونید چقدر ارز میدن؟ و چقدر طول میکشه که این پول داده بشه چون خودشون در خبر گفتن که برای اولین ارز دیگه این نوبت دادن که برای چندین ماه بعد میشه وجود نداره؟
    و اصلا کسی هست که چنین ارزی گرفته باشه؟؟

Junior Member

فکر کنم ایراد بگیرند چون من هم اول نامه ای که دادم مثل همینی که شما میگید بود و همه مشخصات بود الا امضا و اونجا گفتند این قبول نیست... به دانشگاه ایمیل زدم و خوشبختانه اونا بهم یک نامه با امضا دادند به نظرم با دانشگاه مطرح کنید شاید درست بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط سبز نمایش پست ها
    ببخشید نامه پذیرش من به این صورت هست که ایمیلی که دریافت کردم شامل کلی اطلاعات در مورد پذیرش آنکاندیشنال و هزینه تحصیل و این موارد هست و یه نامه هم اتچ شده که تاریخ شروع و پایان تحصیل و اسم استاد راهنما و موضوع پروپوزال داره ولی این نامه رو کسی امضا نکرده. خب الان مطمئنا به این نامه من ایراد میگیرن نه؟ آخه همه دانشگاهها که یک فرمت ندارن مثلا نامه پذیرشی که من از یکی از دانشگاههای کانادا گرفتم دقیقا شامل مواردی که شما میگید هست ولی نامه ای که برای دانشگاه اوکلند در نیوزیلند هست این موارد رو نداره و من میخوام به نیوزیلند برم. خب الان تکلیف چی میشه، قاعدتا به من تعلق نمیگیره

والا تو خبرها که من دیدم به کسانی که فاند کامل نیستند هم میدند این ارزو ولی اونجا تو سازمان به شخصه دوتا دانشجو دیدم که با اینکه فاند کامل نبودند، ندادند بهشون و با درخواست ارز اولیشون موافقت نشده بود...
    بله ارز اولیه خارج از نوبت هست و زودتر میدهند 6000تارا و گویا ارز شهریه بحثش جداست که اونو دقیق نمیدونم فعلا... در مورد سوال آخر هم بله گویا تعدادی این ارز اولیه را تونستند بگیرند.
    فکر کنم ایراد بگیرند چون من هم اول نامه ای که دادم مثل همینی که شما میگید بود و همه مشخصات بود الا امضا و اونجا گفتند این قبول نیست... به دانشگاه ایمیل زدم و خوشبختانه اونا بهم یک نامه با امضا دادند به نظرم با دانشگاه مطرح کنید شاید درست بشه.
    مرسی که وقت میذارید جواب میدید،
    من حتما به دانشگاه ایمیل میزنم برای نامه با امضا ولی یه مسئله ای که هست اینه که فاند من کامله ولی خب تا من برسم که بهم پول نمیدن مطمئنا تا ثبت نام و حساب باز نکنم پولی به من داده نمیشه و توی این مدت من باید از جیب خرج کنم. و توی نامه پذیرش من حرفی از فاند نشده چون فاند از یه سازمان داده میشه که به دانشگاه مربوط نیست و استادم از اونجا فاند گرفته.
    حالا من وقتی برم سازمان امور دانشجویان از من در مورد فاند بپرسن من باید نامه مربوط به فاند رو نشون بدم که در اون صورت حتما نمیدن؟
    شما مطمئنید که 6 هزارتایی که میگید جدا از شهریه هست؟ یعنی این 6 هزار تا مربوط به هزینه زندگی میشه و برای شهریه ارز جدا میدن؟

Junior Member

دوستان کسی تا به حال یورو گرفته ؟ دلار میدن یا یورو ؟