نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 999 از 1150 نخستنخست ... 499899949989990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910491099 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,981 تا 9,990 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    بله من دقیقا دوساله اقدام میکنم متاهلی و مجرد نداره

تازه اینکه خوبه من هر شش ماه تن و بدنم می لرزه همین هم قطع کنن!

برای متاهل ها ۹۰۰۰ تا تعلق میگیره (شاید مال دو سال اخیر باشه) و اون موقع برای شما نبوده.

Junior Member

با سلام
    من برای ترم دوم ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ (فروردین تا شهریور ۹۷) اقدام کرده ام و ارز دانشجویی ام تایید هم شده٬ منتها بانک برای همسرم فقط سه ماه رو تایید می کنه (چون الان در خرداد هستیم) و می گه که چون ممکنه همسرت طی ماههای آینده برگرده ایران نمیتونیم برای ماههایی که هنوز معلوم نیست خارج از کشوره یا نه ارز پرداخت کنیم! من استدلالم اینه که ما ارز رو الان لازم داریم و نمی تونیم وایستیم شهریور بشه (که اثبات بشه که ما تمامی شش ماه رو با هم در خارج از کشور بوده ایم).
    احیانا اگر کسی تجربه مشترکی داره ممنون میشم اطلاع بده.
    با تشکر

Junior Member

دوستان یک سوال، اگه دانشگاه من توی لیست دانشگاه های تایید شده ی وزارت علوم نباشه، ارز دانشجویی به من تعلق میگیره؟

Junior Member

سلام دوستان، میخواستم بدونم هنوز ارز دانشجویی با نرخ مبادله ای داده میشه؟ چون من شنیدم خیلی کاغذ بازی داره و عملا به قیمت آزاد درمیاد.

ببخشید شما یا باقی دوستان میدونین سازمان امور دانشجویان جواب استعلام رو طی چه مدتی میده؟ چون از شهرستان باید برم اونجا و تاریخ پروازم هم نزدیکه میپرسم...اگه همون روز جواب بده که مشکلم حل میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    تو سامانه تاک در قسمت "وضعیت در نمایندگی" میگه تایید شده اما "وضعیت در امور خارجه" میگه بررسی نشده". من به همین صورت برای نشا هم ثبت نام کردم. امیدوارم جواب بدن. چون من در حال تحصیل و خارج کشورم و نمیتونم حضوری جایی برم.
    من ترمی 1000 یورو شهریه میدم. تنه چیزی که از دانشگاه گرفتم یه نامه هست که میگه ایشون اینقدر شهریه این ترم رو داده. به نظرتون با همین مدرک بهم ارز بابت شهریه میدن؟
    سلام
    تاکنون چندین مدرک واسه من در ستاد اتاوا و دفتر حافظ منافع به تایید رسیده و برای همشون وضعیت در وزارت خارجه در همون حالت بررسی نشده باقی مونده و همیشه هم ارزم رو گرفتم
    واسه ی شهریه، ۲ سال پیش من نامه ی شهریه از دانشگاه گرفتم و در دفتر حافظ منافع تایید کردم و حتی درخواست ارز شهریه رو اداره اعزام وزارت علوم تایید کرد، منتهی بانک از پرداخت اون سر باز زد. این طور که معلوم هستش، چند سالی هست که ارز شهریه تعلق نمی گیره، مگر اینکه اخیرا تغییری رخ داده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط FouadPES نمایش پست ها
    سلام دوستان، میخواستم بدونم هنوز ارز دانشجویی با نرخ مبادله ای داده میشه؟ چون من شنیدم خیلی کاغذ بازی داره و عملا به قیمت آزاد درمیاد.
    سلام
    بله، پرداخت میشه ولی بعد از این قضایای اخیر، ظاهرا خیلی ها اقدام کردن و نوبت بررسی خیلی طولانی شده
    کار واسه ی انجام دادن که داره، مثل خیلی از کارهای دیگه، ولی به نظر من الان ارزش گرفتن رو داره. قیمت دلار آزاد امروز شش هزار و هفتصد و خورده ای شده و نزدیک ۲۵۰۰ تفاوتش با دلار دولتی هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط dotthei نمایش پست ها
    دوستان سلام
    آیا بعد از قوانین جدید ارزی کشور، کسی ارز دانشجویی گرفته؟؟ منظورم ارز به نرخ جدید که در سال جدید تصویب شده!
    اگه کسی گرفته لطفا بهم پیام بده.
    من آلمان درس میخونم، البته دوره لیسانس؛ طبق مقررات جدیدی که امروز صادر شد، به دانشجویان لیسانس هم ارز دانشجویی تعلق میگیره. میخواستم بدونم کسی اطلاع داره برای کسی که از طریق ویزای توریستی خارج شده و وثیقه گذاشته ولی الان مشغول به تحصیل، ارز دانشجویی تعلق میگیره یا نه؟ یعنی در واقع من الان غایب حساب میشم، ولی قانونی از کشور خارج شدم.
    ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
    سلام
    برای استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط اداره اعزام وزارت علوم، شما باید ابتدا در سامانه ی تاک تشکیل پرونده داده و در تاریخی که مشخص می کنن، برای بردن مدارک تشریف ببرین. از اونجایی که شما این فرایند رو طی نکردین و به صورت توریستی از کشور خارج شدین، نمی تونین از خدمات شون نظیر ارز دانشجویی استفاده کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دروود

آیا احتمال گرفتن سایر ارزها وجود داره مثلا وون کره به جای دلار؟ این ارزها رو هم با نرخ دولت میدند یا بازار آزاد؟
    خیلی ئنبال قیمت وو کره گشتم اما جدیدترین نرخشو پیدا نکردم. کسی جایی رو اطلاع داره که نرخ مصوب بانک مرکزی باشه؟
    سلام
    من سه بار ارز دانشجویی گرفتم و هر سه بار دلار آمریکا تعلق گرفت، با این که دانشجوی کانادا بودم. دقیقا یادم نیست، ولی یه خبری بود چند وقت پیش که دولت ارز مبنا رو به یورو تغییر داد. ممکن هستش به همین خاطر باشه که بعضی دوستان از یورو صحبت می کنن اخیرا، ولی ارزهای دیگه رو نمی دونم
    آخرین بار که ارز گرفتم پاییز گذشته بود و بعد از فقط چند ماه طوری به نظر میرسه که اینگار چندین سال از قوانین مربوطه بی خبر هستیم، اینقدر تغییرات بوده.
    در کل، معمولا به صرفه هستش که دلار آمریکا بگیرین و در کشور مقصد به ارز محلی تبدیل کنین. قبلش تمامی نرخ ها رو چک کنین تا ببینین کدوم اش واستون مقرون به صرفه تر هستش

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستان من دنبال گرفتم ارز دانشجویی هستم تو سایت تاک و نشا پرونده تشکیل دادم . اما یک سری از اطلاعات پرونده ام رو میخواهم آپدیت کنم در سایت نشا ولی هر کاری میکنم تو سایت جایی برای آپدیت پرونده نمیبینم. یعنی این دکمه مداد هست در قسمت پرونده، ولی کار نمیکنه. کسی چنین مشکلی داشته تا الان؟ میدونید چطوری میشه اینو حل کرد. ممنون