صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: پیشنهاد ها | راهکار های مرتبط با رفع محدودیت پینگلیش " ایجاد صفحه کلید پارسی "

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پیشنهاد ها | راهکار های مرتبط با رفع محدودیت پینگلیش " ایجاد صفحه کلید پارسی "

این بحث خوبیه ... یه ذره از انتقاداتی هم که به جو پلیسی فروم میشه رو کاهش میده و راندمان فعلایت رو بالا میبره
    من مواردی رو که به نظرم ضعیف میان و باعث کند شدن فعالیت کاربران میشه رو مینویسم:
    1- ممنوعیت پینگلیش رو برداریم ... فرض کنید یه کاربر در سطح اینترنت در چت روم ها و در فرومهای دیگه و حتی سایتهای دیگه داره فعالیت میکنه که جو حاکم بر اونها پینگلیش هست! وقتی اینجا میاد دیگه رغبتی نداره و از طرفی هم سرعت تایپش توی پینگلیش بیشتره!
    2- برخی از قوانین مربوط به جلوگیری از ایجاد جو چت روم و بحث های خودمانی و زیاد شدن حجم پستها در فروم هست ... یه فکری برای این موضوع بشه و اگه افرادی خواستن با هم بحث خصوصی داشته باشن (یا فرهنگسازی بشه و یا اطلاع رسانی) بتونن راحت این کار رو بکنن! بحث چت روم در این مورد اهمیت پیدا میکنه
    3- بحث تبلیغات: بحث تبلیغات خب واضحه که نباید انجام بشه ... وبلاگ شخصی ای که توش تبلیغات میشه چی؟؟؟ به نظر من وبلاگ در امضا مشکلی نداره حتی اگه در وبلاگش تبلیغات هم باشه ولی در فضای عمومی فروم و بین پستها این کار رو نکنه و اگر هم کاربری خواست ارجاع بده به وبلاگش موظف بشه که عین مطلب رو بیاره!
    4- در مورد شایعات : به نظرم یه گروه مشاوره و گروه تخصصی برای هر انجمن درست بشه و البته این کار سطح مشارکت رو به نظرم بالا میبره که افرادی باشن به عنوان ممیّز خبرها!
    5- این رو به مدیران میگم تا حد امکان از اخطار و تخلف خودداری بشه! این موضوع خیلی اثرات منفی داره! خیلی از دعواها سر همین اخطارها و تخلفات داده شده هست ... تا حدامکان با پ خ و یا انتقال پست و تبدیل پست پینگلیش و ... مساله رو حل کنید! تا تنش ایجاد نشه!

ممنون و موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member alirg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : نظرات و پیشنهادات شما در مورد قوانین فروم و نحوه اجرای آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    این بحث خوبیه ... یه ذره از انتقاداتی هم که به جو پلیسی فروم میشه رو کاهش میده و راندمان فعلایت رو بالا میبره
    من مواردی رو که به نظرم ضعیف میان و باعث کند شدن فعالیت کاربران میشه رو مینویسم:
    1- ممنوعیت پینگلیش رو برداریم ... فرض کنید یه کاربر در سطح اینترنت در چت روم ها و در فرومهای دیگه و حتی سایتهای دیگه داره فعالیت میکنه که جو حاکم بر اونها پینگلیش هست! وقتی اینجا میاد دیگه رغبتی نداره و از طرفی هم سرعت تایپش توی پینگلیش بیشتره!
    2- برخی از قوانین مربوط به جلوگیری از ایجاد جو چت روم و بحث های خودمانی و زیاد شدن حجم پستها در فروم هست ... یه فکری برای این موضوع بشه و اگه افرادی خواستن با هم بحث خصوصی داشته باشن (یا فرهنگسازی بشه و یا اطلاع رسانی) بتونن راحت این کار رو بکنن! بحث چت روم در این مورد اهمیت پیدا میکنه
    3- بحث تبلیغات: بحث تبلیغات خب واضحه که نباید انجام بشه ... وبلاگ شخصی ای که توش تبلیغات میشه چی؟؟؟ به نظر من وبلاگ در امضا مشکلی نداره حتی اگه در وبلاگش تبلیغات هم باشه ولی در فضای عمومی فروم و بین پستها این کار رو نکنه و اگر هم کاربری خواست ارجاع بده به وبلاگش موظف بشه که عین مطلب رو بیاره!
    4- در مورد شایعات : به نظرم یه گروه مشاوره و گروه تخصصی برای هر انجمن درست بشه و البته این کار سطح مشارکت رو به نظرم بالا میبره که افرادی باشن به عنوان ممیّز خبرها!
    5- این رو به مدیران میگم تا حد امکان از اخطار و تخلف خودداری بشه! این موضوع خیلی اثرات منفی داره! خیلی از دعواها سر همین اخطارها و تخلفات داده شده هست ... تا حدامکان با پ خ و یا انتقال پست و تبدیل پست پینگلیش و ... مساله رو حل کنید! تا تنش ایجاد نشه!

ممنون و موفق باشید
    سلام من با شما تا حدودی موافقم ولی‌ فک می‌کنم قانون پینگلیش خوبه ، شاید یکم اولش سخت باشه ولی‌ نتیجش عالیه، تازشم با یه برنامهٔ بنویس مشکلش حل می‌شه
    البته این نظر من

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

سلام

در مورد 1 و 3 زیاد موافق نیستم. پینگلیش برای همه خودنش ساده نیست اگر چه تایپش ممکنه آسون باشه و در ضمن در مورد تایپ پینگلیش هم حتی استانداری وجود ندارد و هر کس یه رویه نوشتن را دارد.

در مورد تبلبغات هم باید بگم سیاست فروم این اجازه را نمی دهد و هر شرکتی و هر سایتی قصد تبلیغ دارد خوب می تونه با ادمین ها تماس بگیره تا به صورت قانونی و در صفحه اول تبلیغ انجام بگیرد.

ممنون و موفق باشید

Junior Member

من با پینگلیش خیلی موافقم و فکر میکنم میتونه کاربرای قعال رو خیلی افزایش بده نمونش من خودم.

سلام
    در مورد پینگلیش: واقعیت اینه که یک پست یکبار نوشته میشه و گاهی هزاران بار خونده میشه. اگر چه نوشتن پینگلیش راحت تره، خوندنش سختتره. یکی از دوستان فروم لطف کرده و کدی گذاشته که بشه پینگلیش رو به فارسی تبدیل کرد که من سعی میکنم هر چه زودتر نصب کنم. البته من همیشه از مدیران خواستم که برای کابران تازه وارد کمتر سخت بگیرن و به جای دادن اخطار و منع و غیره، برای انقض قوانین (ار جمله پینگلیش) اول به طور دوستانه به کابر خبر بدن که درستشو به فارسی اصلاح کنه با برای مدیر ارسال کنه، و بعد از اون اگر تکرار شد اخطار بدن.

در مورد حذف موضوع: هر کاربری تا 60 دقیقه بعد از ارسال میتونه بره و پستشو تغییر بده. اگر اجازه بدیم که هر کی هر وقت میخواد بره و پستشو تغییر بده، دیگه کنترل نظم فروم سخت میشه. تصور کنید که کسی پستی بکنه و در جواب اون ده ها پست دیگه در روزهای بعدی بشه، بعد کسی که اولین پست رو کرده بره و نوشته اولیه رو تغییر بده. اونوقت تمام جوابهای بعدی بی معنی خواهند شد. در مورد ذگر شده، باید با مدیر بخش هماهنگی بشه تا مشکل رفع بشه.

در مورد آگهی، این موضوعی بوده که خیلی در طول سالیان متمادی کار فروم در موردش بحث شده. تشخیص اینکه چه مطلبی هدف تبلیغاتی و چه مطلبی هدف اطلاع رسانی داره کار ساده ای نیست و خیلی وقتها برمیگرده به تشخیص شخصی افراد. قبلا این تصمیم گیری های بر اساس نظر شخصی باعث کدورت و مشاجره در فروم میشد. نهایتا تصمیم گرفتیم که بهترین را اینه که قانون رو ساده کنیم و هر گونه کاری که معادل تبلیغ بشه رو ممنوع کنیم. اگر کسی میخواد خدماتی رو معرفی کنه، میتونه توی انجمن مربوطه انجام بده. اگر هم واقعا مخواد تبلیغ کنه که میتونه مستقیم با ما تماس بگیره و آگهی خریداری کنه. در ضمن، آگهی تنها منبع درآمد سایت هست که میتونه هزینه های اون رو بده و باعث بشه بقیه اطلاعات به طور کاملا مجانی در اختیار همه قرار بگیره. پس جدا کردن آگهی ها از بقیه مطالب هم باعث ارتقاع کیفیت مطالب میشه، و هم هزینه های سایت رو فراهم میکنه.

ممنون از مشارکت همه، امیدوارم که این بحث ادامه پیدا کنه و قوانین فروم در صورت نیاز اصلاح بشه. یک موضوع مهم فرهنگی از نظر من اینه که قوانین در هر اجتماعی برای سهولت روند کارهای اون جامع توسط انسانها وضع میشه. بنابراین قوانین وحی منزل نیستند و در صورت نیاز و بهبود کارایی (به شرطی که همه جوانب بررسی بشه) میشه قوانین رو تغییر داد. قوانین هم باید به همراه بقیه تکامل پیدا کنند. ولی مهمه که بدونیم دلیل هر قانون چیه.

مرسی.

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

دوستان در مورد ارسال های پینگلیش کم لطفی نکنید و جدا از تاثیرات فرهنگی که این قضیه داره، دلایلی نیارید که ارتباطی به این قضیه نداره. پینگلیش بودن در فعالیت کاربران و اینگونه مسائل دخیل نخواهد بود و تجربه به من نشان داده که در صورت حذف یکی دو تا پست ارسالی پینگلیش، بقیه تا آخر پارسی و یا انگلیسی خواهد بود.

در مورد ویرایش و حذف ارسال ها بعد از یک مدت کوتاه فقط توسط مدیران، کاربران در مورد ارسالهایی که میکنند مسئول هستند و باید قبل از بیان مسئله ای خوب جوانب اون رو بررسی کنند. اگر هر کاربری بعد از مدتی پشیمون بشه حذف کنه و یا ویرایش کنه، صفحاتی که بعد از اون ارسال بر اساس اون ارسال ایجاد شده اند بی معنی و غیر مرتبط خواهند شد.

به همین دلیل این امکان وجود نخواهد داشت تا کاربران بتونند بعد از مدتی پست های ارسالی خودشون رو ویرایش و یا حذف کنند.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

با سلام،

ارسال پست پینگیلیش باعث ایجاد اشکال در جستجو میشه و همچنین باعث کاهش سرعت خواندن مطالب توسط کاربران میشه (شاید توی 2 تا صفحه ایجاد اشکال نکنه ولی بعضی از موضوعات بیشتر از 100 یا 200 صفحه دارند که در دراز مدت ایجاد اشکال میکنه) که خود این کاهش سرعت کاربران را وادار میکنه پست های تکراری ارسال کنند.

موفق باشید.

در مورد محدودیت همونطوری که پیام عزیر گفت، باعث رنجوندن کاربران میشه. خدا رو شکر در حال حاضر سرور مشکلی از نظر ترافیک سایت نداره و میتونه خوب جواب بده. در مورد کم شدن سوال تکراری هم باید بگی که بالاخره برای پرسیدن سوال باید عضو شد. اینه که محدودیت ایجاد کردن فکر نمیکنم این مشکل رو حل کنه.
    در مورد پینگلیش هم پیام لطف کرده و یک امکان جدید برای تبدیل پینگلیش به فارسی درست کرده که من به زودی روی سایت نصب میکنم.

سلام دوستان. به نظرم محدودیت پینگلیش خیلی عالیه چون وقتی که شما می خواید با سرعت مطالب چندین صفحه رو بخونید پینگلیش خیلی اذیت می کنه. اما اگر فقط انگلیسی و یا فارسی صرف باشه با سرعت بیشتری مطالب رو میشه خوند. یک چیزی که در قوانین سایت کمبودش حس میشه اینه که نمیشه در اذای کمک و یا لطفی که کاربران دیگه با پیام خصوصی به شما می کنند از اونها با دادن امتیاز تشکر کرد. بارها شده که دوستان با پیام خصوصی به من کمک کردن اما فقط با تشکر کردن از اونها قدردانی کردم در صورتی که دوستان وقت میگذارند و جواب پیام های خصوصی رو میدن و امتیاز مثبت گرفتن حق اونهاست. نکته دیگه ای که به نظرم میرسه اینه که کاربر باید بتونه در قسمت پیام بازدید کننده خودش پیام هایی که ضروری نیست رو حذف کنه.
    در کل فکر می کنم که قوانین سایت در حالت کلی خوبه و این نظم رو دوست دارم. اینجا لازم می دونم از تمام دوستانی که در این فروم زحمت می کشن و با سخاوت تمام به دیگران کمک میکنند کمال تشکر را داشته باشم. با آرزوی بهترین ها برای همگی.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

Junior Member Bita_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری ، دانشگاه آزاد دماوند

ممنون و موفق باشید

با درود فراوان
    با موارد 2 3 4 و مخصوصا 5 کاملا موافقم
    ولی با مورد 1 خیلی خیلی مخالفم، پینگیلیش نوشتن اصلا جالب نیست خوندنش هم سخته، یا فارسی یا انگلیسی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)