صفحه 1 از 69 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 689

موضوع: مهندسی کامپیوتر، IT، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، Media و ...

پیش فرض مهندسی کامپیوتر، IT، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، Media و ...

لطفا در خصوص سوال در مورد شانس پذیرش یکی از سه الگوی زیر را رعایت کنید

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی یا کالج
    رشته مورد نظر:

معدل پیش دانشگاهی:
    معدل دیپلم:
    رشته تحصیلی دوران دبیرستان:
    قبولی کنکور سراسری در رشته ی:
    مدرک زبان انگلیسی:
    مدرک زبان آلمانی:

تحصیلات دانشگاهی: (مثلا ترم 6 رشته X با معدل N)
    سایر افتخارات و مدارک:

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
    مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر:

معدل لیسانس:
    رشته لیسانس:
    دانشگاه لیسانس:
    مدرک زبان انگلیسی:
    مدرک زبان آلمانی:
    مقالات خارجی:
    مقالات داخلی:
    تالیف کتاب:
    سابقه کار:
    سایر افتخارات و مدارک:

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر:

معدل ارشد:
    رشته ارشد:
    دانشگاه ارشد:
    معدل لیسانس:
    رشته لیسانس:
    دانشگاه لیسانس:
    مدرک زبان انگلیسی:
    مدرک زبان آلمانی:
    مقالات خارجی:
    مقالات داخلی:
    تالیف کتاب:
    سابقه کار:
    سایر افتخارات و مدارک:

در این تاپیک قصد دارم تا درباره رشته Media Informatics که توسط دانشگاه RWTH Aachen ارائه میشه بنویسم. از اونجایی که این رشته ابهامات زیادی داره، سعی می کنم تمام اطلاعاتی که از بچه های مشغول به تحصیل در این رشته و تحقیقات خودم هست رو در اینجا بیارم.

این رشته توسط دانشگاه RWTH Aachen و دانشگاه Bonn و موسسه Fraunhofer در بن ارائه میشود ولی مدرک از طرف دانشگاه RWTH Aachen صادر میشه و در داخل مدرک عنوان میشود که این رشته به صورت مشترک با دانشگاه Bonn بوده است. معمولا برای گذاراندن دروس اجباری سال اول رو در بن هستن و از سال دوم درس اختیاری رو در آخن می گذرونن. اکثر دروس اجباری در ساختمان B-IT در بن ارائه میشه.

سرفصل دروس این رشته شامل ۳ بخش اصلی به صورت هست:
    Computer and Communication Technology
    Multimedia Technology
    Multimedia Use and Impact

این رشته درس های زیادی رو ارائه میده که از بین تمام درس ها ۴ درس اجباری هست که باید گذرانده شوند و عبارت اند از:computer graphics, designing interactive systems, data communication and internet technology, object oriented software construction.

به غیر از این 4 درس شما آزادید هر کدوم از دروس رو انتخاب کنید با این محدودیت ها: این رشته 120 واحد داره. 30 واحد پروژه مستر، دو آزمایشگاه 10 واحدی و یک سمینار 4 واحدی. 58 واحد باقی مونده رو باید از بین 3 تا گرایشی که داریم (computer and communication technology, multimedia, multimedia use) انتخاب کنیم به صورتی که از دو گرایش اول هر کدوم حداقل 20 واحد و از گرایش سوم حداقل 10 واحد بگذرونیم. بنابراین 8 واحد رو می تونیم به دلخواه از هر کدوم از گرایش ها برداریم. دروس هم یک ترم در میون ارائه می شن. یعنی یک سری درس ها فقط در ترم زمیستان و بقیه فقط در ترم تابستان. در انتخاب دروس در هر ترم از جهت تعداد واحد محدودیتی وجود نداره.

در ترم اول سه درس از دروس اجباری که قبلا گفتم در B-IT ارائه میشه. در ترم دوم فقط یکیشون باقی میمونه. یکی از اون دو آزمایشگاه 10 واحدی در موسسه Fraunhofer شهر بُن برگزار میشه. بقیه دروس رو میشه هم در بُن گذروند و هم در آخن. البته تنوع دروس و سطح اساتید آخن واقعا بالاتره و می تونین تمام درس های اختیاری رو در آخن یا بن بگذرونین. بنا به گفته دوستان مشغول به تحصیل در این رشته، در ترم آخر هم می تونین اگه درسی باقی مونده بود همراه با پروژه بردارین و اگه بیشتر از دوسال هم طول بکشه ایرادی نداره. استاد راهنمای پروژه هم به انتخاب خود شما و قبول استاد می تونه از دانشگاه آخن یا بن باشه. با توجه به اینکه این رشته به صورت مشترک بر گذار میشه از همه امکانات دانشگاه آخن و بن به صورت کامل می تونین استفاده کنین. اساتید بخش B-IT هم از دانشگاه آخن هستن و هم بن و هم موسسه Fraunhofer هستن.

ساعات شروع و اتمام کلاس ها دقیق و منظم هست و البته حضور و غیاب هم نمی کنن(این مورد برای همه اساتید نیست ولی اکثرا شما رو در حضور در کلاس آزاد می زارن و اجباری نیست). کسی به شما نخواهد گفت که چه درس هایی با هم تداخل دارن. خود شما باید درس ها رو به درستی انتخاب کنین مگر اونکه خود استاد اعلام کرده باشه که این درس رو با هم نباید انتخاب کنین. در صورتی که درسی رو نتونین پاس کنین به شما اجازه امتحان مجدد داده میشه و تا ۳ بار که دو بار در همون ترم می تونین امتحان بدین و یک بار سال بعد که این درس دوباره ارائه میشه، می تونین امتحان مجدد بدین.

هزینه در ماه های اول بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو هست و شاید کمی بیشتر و در ماه های بعد و پیدا کردن محل زندگی مناسب کمتر هم میشه. کار دانشجویی هم میشه پیدا کرد و بیش از نصف هزینه ها رو کار دانشجویی پوشش میده. اگه معدل خوبی داشته باشین و بتونین نظر استادی رو جلب کنین می تونین کم هزینه هم دریافت کنین. رفت و آمد در ایالت نوردراین-وستفالن برای دانشجو ها مجانی هست و شما برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در این ایالت پولی پرداخت نمی کنین. در بیشترین حالت جابه جایی بین دو شهر بن و آخن ۲.۵ ساعت طول خواهد کشید.

طبق روال دانشگاه آخن قبل از شروع ترم اول یک دوره کلاس فشرده زبان آلمانی
    میذاره که معمولا بعد از ثبت نام در ماه آگست هست(امسال زمان ثبت نام برای این رشته ۲۰ آگست هست) و حدودا یک ماه طول میکشه. مسئله مهم در طول این یک ماه پیدا کردن محلی برای زندگی هست که میشه از افرادی که قصد بازگشت به ایران رو دارن خواهش کرد تا خونه خودشون رو به مدت یک ماه به شما اجاره بدن.

و اما نکته آزار دهنده این رشته مربوط به همین جابجایی ها بین این دو شهر بن و آخن هست. اگر این رشته متمرکز بود واقعا هیچ نکته منفی ای در موردش وجود نداشت. مسئله پیدا کردن جا و تغییرش بعد از ترم 1 یا 2 واقعا میتونه درد سر ساز بشه ولی با هزینه بالاتر در نهایت میشه از پیدا کردن جا هم مطمئن بود.
    ویرایش توسط sepidehreg : March 12th, 2015 در ساعت 02:20 PM
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته Media Informatics در دانشگاه RWTH Aachen

ممنون. خیلی کامل بود. فقط 2 نکته
    1.بازار کار این رشته در آلمان ؟
    2.شرایط و امکان ادامه ی تحصیل برای دکتری چه در همین دانشگاه چه در کشور های دیگر ؟

پیش فرض پاسخ : رشته Media Informatics در دانشگاه RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1111 نمایش پست ها
    ممنون. خیلی کامل بود. فقط 2 نکته
    1.بازار کار این رشته در آلمان ؟
    2.شرایط و امکان ادامه ی تحصیل برای دکتری چه در همین دانشگاه چه در کشور های دیگر ؟
    ۱-برای بازار کار من از دو نفر سوال کردم که یک نفر اطلاعاتی نداشت و نفر دیگه می گفت که بازار کار خوبی داره به خصوص رشته هایی مثل این که مربوط به کامپیوتر هستن. از طرف دیگه توی یکی از ایمیل ها از طرف dr.rapp و همچنین اگه تو اینترنت سرچ کنی طبق چند تحقیق انجام شده اکثر کارفرماها در آلمان به دنبال فارغ التحصیلان این دانشگاه آخن هستن به دلیل ارتباط خوب این دانشگاه با صنعت.
    ۲- نباید مشکلی باشه. بیشتر می گفتن اگر قصد ادامه تحصیل در همین دانشگاه رو داری بستگی به معدل و کار تحقیقاتی داره که بتونی نظر استادی رو جلب کنی.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Junior Member lmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

پیش فرض مهندسی کامپیوتر، IT، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، Media و ...

دوستان کسی از وضعیت رشته مهندسی کامپیوتر و رشته فناوری اطلاعات در دانشگاه های آلمان اطلاعاتی داره ؟
    "دلاورترین کسان هم در میان ما ، کمتر دل ِ آن چیزی را دارد که براستی میداند . "

" نیـــچه "

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

پیش فرض پاسخ : مهندسی کامپیوتر و IT در آلمان

من خودمم نرفتم و قصد رفتن دارم
    خواهشا اگه کسی اطلاعی داره اونو شیر کنه
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه

خواهشا دوستانی که در این رشته و گرایش های اون تو آلمان هستن بیان و به ما مبتدی ها کمک کنن بابا ثواب داره!

من نمیدونم برا ارشد تو آلمان رشته نرم افزار چه رشته ای میشه؟!؟!؟!؟

Computer Sicence???
    من برا گرایش نرم افزار میخوام نه علوم کامپیوتر و مدیا و شبکه و......
    اگه کسی وارده بیاد ته یه 1 پست این گرایش ها و تفاوت هاشو اینجا بنویسه تا همه همیشه استفاده کنن

برادر اینجوری که نمی شه شما باید بری ببینی برنامه محتواش چیه.اصلا به اسم اکتفا نکن.

Banned
    رشته و دانشگاه

به هرحال اولین گام شناخت اسم ها است دیگه غیر از اینه؟
    حرف شما درسته اما من اصلا نمیدونم کامپیتر کلا چندتا رایش داره !!!!
    در مرحله آخر باید ریز شد تو برنامه ها

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام واسه دکترا در المان در رشته it اقدام کنم اما نمیدونم لیست دانشگاه ها رو از کچا بیارم ؟
    تو سایت daad هم رفتم اطلاعات کلی گرفتم.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan54 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام واسه دکترا در المان در رشته it اقدام کنم اما نمیدونم لیست دانشگاه ها رو از کچا بیارم ؟
    تو سایت daad هم رفتم اطلاعات کلی گرفتم.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    دااد بهترین منبع است ولی اگه لیست دانشگاه های المان رو میخواهید میتونید از سایت وزارت علوم لیست دانشگاههای تایید شده المان رو پیدا کنید.
    اینم یه لیست از ویکی : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ies_in_Germany

صفحه 1 از 69 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)