صفحه 11 از 69 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 689

موضوع: مهندسی کامپیوتر، IT، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، Media و ...

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مهندسی کامپیوتر، IT، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، Media و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط NILOOFAR85 نمایش پست ها
    رشته مورد نظر: it

معدل لیسانس:13.47
    رشته لیسانس:مهندسی کامپیوتر -نرم افزار
    دانشگاه لیسانس:آزاد
    مدرک زبان انگلیسی:ندارم - سطح زبانم متوسط به بالا
    مدرک زبان آلمانی:ندارم ولی در حال یادگیری هستم
    مقالات خارجی:ندارم
    مقالات داخلی: ندارم
    تالیف کتاب:ندارم
    سابقه کار:10 سال به عنوان کارشناس در شرکت نفت
    سایر افتخارات و مدارک:
    مدارک مربوط به رشته خودم رو دارم و مسلط هستم
    من میخوستم برای آلمان اقدام کنم ولی نمیدونم با این شرایط کدوم دانشگاه مناسب تره و همچنین میخواستم زبان المانی رو همون المان بخونم.
    برای رشته های آلمانی زبان شانس دارین، البته نه هر دانشگاهی.
    دانشگاهی که شرط معدل نداشته باشه. یه سری شرط معدل 2.5 دارن، یه سری 2.7، یه سری 3، یه سری هم هیچی !
    ضمن اینکه با توجه به گپ تحصیلی که احیانا دارین، باید خوب سفارت رو قانع کنین.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر: نرم افزار

معدل لیسانس: 17
    رشته لیسانس:مهندسي کامپيوتر -نرم افزار
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه امام رضا مشهد - توي سايت انابين بهش h+ داده
    مدرک زبان انگلیسی: تافل 95
    مدرک زبان آلمانی: B1
    مقالات خارجی: 1 مقاله isi
    مقالات داخلی: از دوران دبيرستان خیلی مقاله هاي رتبه دار کشوري دارم
    سابقه کار:ندارم
    سایر افتخارات و مدارک:
    فارق التحصیلی تيزهوشان مشهد هستم

دانشگاه مورد نظر: رنک جهانيش زير 200 باشه ، هزينه کم ، زبانش مهم نيس ( ببخشید با دانشگاه هاشون اشنايي ندارم ممنون میشم دانشگاهي رو بگين تا منم رو همون زوم کنم
    و براش وقت بذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط saraxoxo نمایش پست ها
    رشته مورد نظر: نرم افزار

معدل لیسانس: 17
    رشته لیسانس:مهندسي کامپيوتر -نرم افزار
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه امام رضا مشهد - توي سايت انابين بهش h+ داده
    مدرک زبان انگلیسی: تافل 95
    مدرک زبان آلمانی: B1
    مقالات خارجی: 1 مقاله isi
    مقالات داخلی: از دوران دبيرستان خیلی مقاله هاي رتبه دار کشوري دارم
    سابقه کار:ندارم
    سایر افتخارات و مدارک:
    فارق التحصیلی تيزهوشان مشهد هستم

دانشگاه مورد نظر: رنک جهانيش زير 200 باشه ، هزينه کم ، زبانش مهم نيس ( ببخشید با دانشگاه هاشون اشنايي ندارم ممنون میشم دانشگاهي رو بگين تا منم رو همون زوم کنم
    و براش وقت بذارم
    با توجه به اینکه شما تافل دارید و رشته کامپیوتر هستی، من TU Darmstadt رو پیشنهاد میکنم. رنکینگ جهانی فکالتی این رشته پارسال ۴۶ بود! در ضمن مستقیم اپلای میکنی و نیاز به UNI Assist نیست. امکانات و تجهیزات فوق العاده ای داره و استاداش هر کدوم حداقل ۲- ۳ تا کتاب نوشتن! هزینه زندگی نسبتا پایین و شهر کلا خوبیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط NILOOFAR85 نمایش پست ها
    رشته مورد نظر: it

معدل لیسانس:13.47
    رشته لیسانس:مهندسی کامپیوتر -نرم افزار
    دانشگاه لیسانس:آزاد
    مدرک زبان انگلیسی:ندارم - سطح زبانم متوسط به بالا
    مدرک زبان آلمانی:ندارم ولی در حال یادگیری هستم
    مقالات خارجی:ندارم
    سابقه کار:10 سال به عنوان کارشناس در شرکت نفت
    سایر افتخارات و مدارک:
    مدارک مربوط به رشته خودم رو دارم و مسلط هستم
    من میخوستم برای آلمان اقدام کنم ولی نمیدونم با این شرایط کدوم دانشگاه مناسب تره و همچنین میخواستم زبان المانی رو همون المان بخونم.
    والا سطح زبان شما رو مدرک زبانتون تعیین میکنه. جسارت نباشه ولی با وضعیت تحصیلی که داری لا اقل یه تافلی، یه آیلتسی چیزی بگیر.. بعدشم اگه میخوای انگلیسی تحصیل کنی، با اینکه رشته کامپیوتر هستی ولی گزینه هات خیلی محدود میشه! شما اگر فرضا یه دانشگاهم به شما اکی بده وقتی میری سفارت، همون موقع میگن خدافظ! کلا جوابهای مثبت ویزا در سفارت آلمان همیشه یه چیزی کمتر از ۲۵٪ کل درخواستهاست. یعنی تقریبا سه چهارم افراد ریجکت میشن!

با این اوصاف من اگه جای شما بودم، الان که دیگه یه گپ تحصیلی درست حسابی دارم، میذاشتم بشه ۱۲ سال و تو این ۲ سال توپ آلمانی میخوندم و با مدرک زبان آلمانی پذیرش میگرفتم. چون لا اقل اگه واسه ۱۰ تا رشته انگلیسی بتونی اپلای کنی اونجوری واسه ۱۰۰ تا رشته آلمانی میتونی.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط kitar0 نمایش پست ها
    والا سطح زبان شما رو مدرک زبانتون تعیین میکنه. جسارت نباشه ولی با وضعیت تحصیلی که داری لا اقل یه تافلی، یه آیلتسی چیزی بگیر.. بعدشم اگه میخوای انگلیسی تحصیل کنی، با اینکه رشته کامپیوتر هستی ولی گزینه هات خیلی محدود میشه! شما اگر فرضا یه دانشگاهم به شما اکی بده وقتی میری سفارت، همون موقع میگن خدافظ! کلا جوابهای مثبت ویزا در سفارت آلمان همیشه یه چیزی کمتر از ۲۵٪ کل درخواستهاست. یعنی تقریبا سه چهارم افراد ریجکت میشن!

با این اوصاف من اگه جای شما بودم، الان که دیگه یه گپ تحصیلی درست حسابی دارم، میذاشتم بشه ۱۲ سال و تو این ۲ سال توپ آلمانی میخوندم و با مدرک زبان آلمانی پذیرش میگرفتم. چون لا اقل اگه واسه ۱۰ تا رشته انگلیسی بتونی اپلای کنی اونجوری واسه ۱۰۰ تا رشته آلمانی میتونی.
    این آمارو که سفارت به کمتر از 25 درصد ویزا میده رو نمیدونم شما از کجا درآوردید. نامعتبرترین حرفیه که شنیدم. چندسال پیش سفارت خودش رو بوردهاش نوشته بود که به بالای 90% درخواست های دانشجوی در سال 90 (یادم نیست سالشو دقیق) درخواست مثبت داده و این روند چندان تغییری هم نکرده. نمونه های زیادیش تو همین فروم هستند برای یه حساب سرانگشتی.

Junior Member

رشته مورد نظر: مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات

معدل لیسانس: 15.14
    رشته لیسانس:مهندسي فناوری اطلاعات
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه آزاد واحد سنندج فارغ التحصیل 92
    مدرک زبان انگلیسی: مشغول آمادگی برا آیلتس
    مدرک زبان آلمانی: A2
    مقالات خارجی: ندارم
    سابقه کار: دوماه تو بخش آی.تی یک شرکت خصوصی
    سایر افتخارات و مدارک: چیز قابل توجهی نیست. ولی برنامه نویسی به زبانهای مختلف رو بلدم بدون مدرک.

دانشگاه مورد نظر: TU-Chemnitz

Junior Member

این اماری که شما عرض کردید رو من تاحالا جای نشنیده بودم و حتی من بیانیه ای از دولت المان خوندم که به دلیل بهران کم بود نیروی متخصص و تحصیل کرده در چند ساله اینده در المان اقداماتی را فراهم کردن که دانشجویان از سراسر دنیا بتوانند به راحتی در این کشور تحصیل کنند و وارد بازار کار شوند.

Junior Member

با توجه به اینکه شما تافل دارید و رشته کامپیوتر هستی، من TU Darmstadt رو پیشنهاد میکنم. رنکینگ جهانی فکالتی این رشته پارسال ۴۶ بود! در ضمن مستقیم اپلای میکنی و نیاز به UNI Assist نیست. امکانات و تجهیزات فوق العاده ای داره و استاداش هر کدوم حداقل ۲- ۳ تا کتاب نوشتن! هزینه زندگی نسبتا پایین و شهر کلا خوبیه.

ممنون
    اين دانشگاه زبانش چيه ? انگليسي يا آلمانی ?
    آخه يک دوستم ميگفت که دانشگاهاي زبان انگلیسی هزينش بالاس و اين دليل اين بود که من 2 سال آلمانی خوندم و b1 گرفتم به تازگي
    با تشکر از جوابگویی و دلسوزیتون
    چندتا دانشگاه ديگم بگين که اگه شکست خوردم بازم يکاري بتونم بکنم
    فک کنم خيلي سطح بالا گفتين دانشگاهو )
    من تا 700 800 يورو ماهیانه مشکلي ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط saraxoxo نمایش پست ها
    ممنون
    اين دانشگاه زبانش چيه ? انگليسي يا آلمانی ?
    آخه يک دوستم ميگفت که دانشگاهاي زبان انگلیسی هزينش بالاس و اين دليل اين بود که من 2 سال آلمانی خوندم و b1 گرفتم به تازگي
    با تشکر از جوابگویی و دلسوزیتون
    چندتا دانشگاه ديگم بگين که اگه شکست خوردم بازم يکاري بتونم بکنم
    فک کنم خيلي سطح بالا گفتين دانشگاهو )
    من تا 700 800 يورو ماهیانه مشکلي ندارم
    دوست عزیز، کاش غیر از اتکا به صحبت دوستتون (در مورد هزینه انگلیسی زبانها) یکم بیشتر تحقیق میکردی!
    اولا که دانشگاه زبان انگلیسی معنی خاصی نمیده. ما کورسهای انگلیسی و آلمانی داریم. یعنی مثلا رشته DSS تمام درسها و جزوه هاش به زبان انگلیسیه و استاداش انگلیسی صحبت میکنن. در حالی که در همون دانشگاه مثلا رشته مکانیک کورس آلمانی هستش. یعنی همه چیش آلمانیه (جزوه، استاد، زبان تدریسو ..).

من رشته DSS رو میدونم که کورس انگلیسی هستش. شما تو سایت هر دانشگاهی که بری توی هر رشته "Language of Instruction" رو زده (EN/DE). اگه کورس انگلیسی باشه تافل یا آیلتس میخوان ازت و اگه آلمانی باشه که همین b1 اینا.

ثانیا، تحصیل در آلمان عملا رایگانه! چه کورس انگلیسی باشه، چه آلمانی. در هر رشته ای به هر زبانی که باشه ترم ۱۰۰ الی ۲۰۰ یورو شهریه میگیرن، که همونم در ازاش اینقدر تسهیلات (سفر ریلی و جاده ای رایگان در کل ایالت، غذای نیم بها و ،،) میدن که آدم دلش میخواد ۲۰۰ تا هم بزاره روش بده بهشون!

ثالثا، دختر خوب، تو با این پیشینه تحصیلی عالی که داری رو هوا میبرنت! جدی میگم، شکست تو کار تو نیست. من حدس قوی میزنم که در نهایت حتی مجبور شی بین چند تا دانشگاهی که بهت اکی دادن یکیرو انتخاب کنی! شما حداقل ۶ -۷ جا اپلای کن، اگه حداقل یکیش پذیرش ندادن بیا همین جا وسط فاروم بزن زیر گوش من!

رابعا، هزینه زندگی توی کل آلمان تقریبا میشه گفت یه اندازست. ولی مثلا برلین یکم ارزونتره و مونیخ یکم گرونتر. عمده هزینه شما، غذا و خونه هستش. ۲۵۰ الی ۴۰۰ (بسته به نوع خونه) میره واسه اجاره، بقیشم گوشت ومرغ و سلف و لباس و این چیزا. تازه آشپزیتم که خوبه، غذا میپزی پول غذای آماده نمیدی، کلی هم کیف میکنی (حتا ممکنه هم خونه ای هاتم خوش بحالشون بشه به خاطر داشتن یه آشپز ماهر تو خونه). بنابراین ۷۰۰ - ۸۰۰ یورویی که میگی کاملا اندازه و کافیه.

خامسا، اینجا برات یه سرچ Refine کردم که بری لیست دانشگاههایی که کورس انگلیسی مرتبط با رشته شما در آلمان هست رو ببینی. یکی یکی میری تو سایتشون و مراحل پذیرش و اطلاعات رشته رو میخونی:
    http://www.mastersportal.eu/search/?...rder=relevance

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    این آمارو که سفارت به کمتر از 25 درصد ویزا میده رو نمیدونم شما از کجا درآوردید. نامعتبرترین حرفیه که شنیدم. چندسال پیش سفارت خودش رو بوردهاش نوشته بود که به بالای 90% درخواست های دانشجوی در سال 90 (یادم نیست سالشو دقیق) درخواست مثبت داده و این روند چندان تغییری هم نکرده. نمونه های زیادیش تو همین فروم هستند برای یه حساب سرانگشتی.
    شاید حق با شماست شایدم نه. به هر صورت تا آمار دقیق گرفته نشه کاملا مشخص نیست. در مورد ۹۰٪ هم یکم آدم فکر و تحقیق کنه میفهمه که شوخی بیش نیست.

در ضمن قطعا معیار شما (حساب سر انگشتی از روی فاروم) درست نیست. دقت کنید کسی که ویزا میگیره با افتخار میاد اعلام میکنه، ولی اکثر کسایی که ریجکت میشن اگه دوباره اینجا یه سر بزنن جای شکر داره، چه برسه به ایمکه اعلام کنن. به هر حال چیزی که واضحه اینه که سفارت آلمان دستش واسه ویزا دادن خیلی سنگینه.
    ویرایش توسط sepidehreg : July 3rd, 2015 در ساعت 03:27 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)