من یه فوق لیسانس از دانشگاه تهران و یه فوق از پیام نور دارم بنابر این تجربه هر دو دانشگاه رو دارم . ضمن اینکه لیسانسم علامه بودم که اونهم واسه خودش اسم ورسمی داره. همزمان به صورت مهمان یه سری واحد شهید بهشتی پاس کردم. می خوام عرض کنم تجربه دانشگاه های تاپ ایران رو دارم. بی اغراق کیفیت پیام نور خیلی بالاتر از دانشگاه های دیگه ای بود که دیدم. تو پیام نور ناچار بودیم منابع اصلی رو بخونیم و واقعا هر ترم چند هزار صفحه کتاب و خط به خط می خوندیم و دوره می کردیم درحالی که تو دانشگاه های دیگه یه جزوه مختصر استاد کار پایان ترم رو انجام می داد. ضمن اینکه امتحانات پیام نور هر کدومش یه کنکوره از جهت کشوری بودن و سبک برگزاریش. من تو رشته روانشناسی بر اساس اجبار دانشگاه کارآموزی بیمارستان اعصاب و روان (امین آباد) رفتم و از نزدیک بیمارهای حاد رو ویزیت کردیم که بچه های دانشگاه های دیگه کمتر همچین تجربه ارزشمندی دارند. کار عملی تو دروس مختلف رشته ما همینطور بوده.ضمنا آزمایشگاه با چند میلیارد تجهیزات به راحتی در اختیارمون بود که گمون نکنم هیچ دانشگاه دیگه ای دراختیار داشته باشه یا در اختیار دانشجو بگذاره. از نظر استاد هم تعداد استاد تمام های پیام نور تو رشته ما بیش از گروه های مشابه دانشگاه های دیگه بود. خلاصه من که دنبال درس و مشقم خیلی خیلی راضی بودم
خیلی از بچه های قبولی پیام نور ترم یک بعد از دیدن این وضعیت جدی درس خوندن انصراف می دند. این از پیام نور .
از سوی دیگه در ارتباط با اعتبار مدرک پیام نور برای ادامه تحصیل در آمریکا تجربه خودم رو بگم که امسال دو جا پذیرش برای دانشگاه های آمریکا گرفتم و کلا 4 جا هم تقاضا کردم. هر 4 جا که دوتاش هم دانشگاه های رنک زیر 20 بود دانشگاه پیام نور رو میشناختند و اصلا موقع اپلای کردن تو لیستشون نام این دانشگاه قرار داشت بنابر این مدرکش رو قبول دارند.
اگه تاخیری در پاسختون باشه عذر می خوام چون رو نت زیاد فعال نیستم ...