صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58

موضوع: اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در دانشگاههای آمریکا

Junior Member iranmgh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکترای روانشناسی سیاسی واشنگتن

پیش فرض پاسخ : اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در دانشگاههای آمریکا

من یه فوق لیسانس از دانشگاه تهران و یه فوق از پیام نور دارم بنابر این تجربه هر دو دانشگاه رو دارم . ضمن اینکه لیسانسم علامه بودم که اونهم واسه خودش اسم ورسمی داره. همزمان به صورت مهمان یه سری واحد شهید بهشتی پاس کردم. می خوام عرض کنم تجربه دانشگاه های تاپ ایران رو دارم. بی اغراق کیفیت پیام نور خیلی بالاتر از دانشگاه های دیگه ای بود که دیدم. تو پیام نور ناچار بودیم منابع اصلی رو بخونیم و واقعا هر ترم چند هزار صفحه کتاب و خط به خط می خوندیم و دوره می کردیم درحالی که تو دانشگاه های دیگه یه جزوه مختصر استاد کار پایان ترم رو انجام می داد. ضمن اینکه امتحانات پیام نور هر کدومش یه کنکوره از جهت کشوری بودن و سبک برگزاریش. من تو رشته روانشناسی بر اساس اجبار دانشگاه کارآموزی بیمارستان اعصاب و روان (امین آباد) رفتم و از نزدیک بیمارهای حاد رو ویزیت کردیم که بچه های دانشگاه های دیگه کمتر همچین تجربه ارزشمندی دارند. کار عملی تو دروس مختلف رشته ما همینطور بوده.ضمنا آزمایشگاه با چند میلیارد تجهیزات به راحتی در اختیارمون بود که گمون نکنم هیچ دانشگاه دیگه ای دراختیار داشته باشه یا در اختیار دانشجو بگذاره. از نظر استاد هم تعداد استاد تمام های پیام نور تو رشته ما بیش از گروه های مشابه دانشگاه های دیگه بود. خلاصه من که دنبال درس و مشقم خیلی خیلی راضی بودم
    خیلی از بچه های قبولی پیام نور ترم یک بعد از دیدن این وضعیت جدی درس خوندن انصراف می دند. این از پیام نور .
    از سوی دیگه در ارتباط با اعتبار مدرک پیام نور برای ادامه تحصیل در آمریکا تجربه خودم رو بگم که امسال دو جا پذیرش برای دانشگاه های آمریکا گرفتم و کلا 4 جا هم تقاضا کردم. هر 4 جا که دوتاش هم دانشگاه های رنک زیر 20 بود دانشگاه پیام نور رو میشناختند و اصلا موقع اپلای کردن تو لیستشون نام این دانشگاه قرار داشت بنابر این مدرکش رو قبول دارند.
    اگه تاخیری در پاسختون باشه عذر می خوام چون رو نت زیاد فعال نیستم ...

Junior Member

دوستان مطلبی رو عنوان کردن که میگفتن مدرک دانشگاه پیان نور فاقد اعتباره و من جستجوی نسبتاً طولانی ای در اینترنت جهت صحت این بیان داشتم، اما هنوز جواب شفافی نیافته ام. در همین فروم بیان های متفاوتی ارائه شده. لطفاً دوستان راهنمایی کنند.
    ویرایش توسط Olympia : February 18th, 2015 در ساعت 12:29 AM دلیل: ویرایش به درخواست کاربر

Junior Member

اعتبار داره پياو نور خيلي هم خوب اعتبار داره
    چند تا لينك كه دوستان در صفحات قبلي گذاشته بودن رو با اجازشون من اينجا دوباره ميزارم
    كافيه يك نگاه كني
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1254
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1491
    يكي از بچه هاي پيا نور رفته هاردوارد اون يكي هم پرينستون
    اينا گلاي سر سبده ماين
    باور كنين پيام نور از سراسري تهران سختره

Junior Member

توجح داشته باشين دوستان

اصلا كاره درستي نيست يكي يكي به همه ي دانشگا هاي ايميل بزنيم بگيم پيام نور رو قبولد دارين يا نه با اين كار زيره سوال ميره پيام نور.
    اكيدا توصيه ميكنم به هيچ جا راجبه اين قضيه ايميل نزنين اونا دارن قبول ميكنن حالا هي خودمون بپرسين قبول دارين يا نه زير سوال ميره پيام نور
    خيلي بودن كه از پيام نور رفتن امريكا حتي هاروار

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Old_Spider نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با دانشگاه بوستون آمریکا (Boston University) مکاتبه کردم قبول نکرد و گفت مدرک پیام نور مورد قبول ما نیست

این هم جوابش:
    Dear ...
    We do not accept degrees from distance learning universities from international or domestic universities. We accept degrees only from universities that provide traditional, in-classroom curriculum. Our large international applicant pool fulfills this requirement
    The link you provided states in the Introduction and About PNU sections that PNU is a new education system based on Open and Distance Learning coupled with local study centers. A traditional, in-classroom curriculum refers to a university with one main campus where students must attend classes and lectures

Best regards,
    GRS Admissions
    لطفا به هيچ دانشگاهاي ايميل نزن كه قبول دارين پيام نرو رو يا نه
    اين يك حرفه شك برانگيزه براي اون ها!
    رساما خودمونيم كه داريم زير سوال ميبريم پيام نور رو
    اون ها كه قبول دارن حتي از پيام نور به هاروارد و پرينستون هم رفتن
    وقتي بگيم قبول داريم يا نه يعني جاي معتبري نيست پيام نور كه داريم پرس و جو ميكنيم.
    هيچ كس در اين باره نامه نگاري نكنه

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

غير از دانشگاه بوستون تمام دانشگاه هاي آمريكا مدارك دانشگاه پيام نور رو قبول دارند دوستان ! خيالتون راحت !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member spa105 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram20 نمایش پست ها
    دوست عزیز بحث بر سر خوبی یا بدی های پیام نور نیستش من بعنوان کسی که در یه دانشگاه دولتی و در تهران درس میخوندم ولی ول کردم آمدم و از پیام نور لیسانس گرفتم اینو باید بگم که درسو پیام نور یا دولتی یا آزاد نمیخونه درسو دانشجو میخونه و اگه کسی اهل درس و تحقیق و.. براش فرق نمیکنه پیام نور بخونه یا دانشگاه دولتی.. منتها بحث ما بر سر این هستش که آیا میشه با مدرک پیام نور از آمریکا یا هر کشور دیگه ی خوبی پذیرش گرفت؟ چه جوریی؟ آیا منع قانونی نداره؟ منظورم اینکه دقیقا قوانین یا روال پذیرش دانشگاههای مثلا آمریکا چی میگن؟ من (گفتم) چون قبلا تو یه دانشگاه خوب دولتی درس میخوندم خیلی از دوستام اروپا یا آمریکان و با بعضی هاشون که صحبت کردم میگن اونا دانشگاههای ما رو نمیشناسن و تو پذیرش دادن و .. معدل و نمره تافل و تعداد مقاله و رکمندیشن و.. براشون مهم هستش.. ولی وختی اومدم آپلای آبرود میبینم که یه تعداد میگن که با دانشگاههای مختلف آمریکا مکاتبه کردن و مدرک پیام نور از راه دور محسوب میشه و قبول نمیکنن.. من متاسفانه فرصت نداشتم بشینم و به دانشگاههای مختلف ایمیل زده و در این مورد بپرسم و اگر کردم حتما اینجا میزارم و پیشنهادی هم که دارم اینکه یه تیمی همینجا تشکلیل بدیم و شروع کنیم با دانشگاههای مختلف جهان مکاتبه کنیم سایت پیام نور رو براشون بزاریم و.. و دقیقا بفهمیم که پیام نور را قبول دارن یا نه؟ و اگه قبول دارن با چه شرایطی؟ ..؟ اینکه اگه نمیشناسن ثبت نام میکنن یعنی چه !! ؟ من میخوام بدونم دقیقا تکلیف ما چییه؟ نه اینکه پا در هوا باشم! تا تکلیف ما و بعد از ماها مشخص شه.. میدونید اینکه شریف یا .. برا بعضی از دانشگاههای آمریکا شناخته شده اند دانشجوهاش باعث شدن مام بایستی خودمون کارای خودمونو بکنیم من از کسی که مثلا دانشگاه فلان دولتی یا فلان آزاد مدرک گرفته نمیتونه انتظار داشته باشم که بیاد و اینجا بهم اطلاعات بده ما دانشجوها و فارغ التحصیل های پیام نور باید خودمون فعالیت کنیم..
    فکر کنم خیلی ساده قسمت اصلی سوالاتتون رو پاسخ دادم - اگر باز نوشته های منو با دقت بخونین متوجه میشین که چی نوشتم ، اجازه بدین کپی کنم و براتون مجدد بزارم:
    تعداد انگشت شماری از دانشگاه های تراز اول جهان مثل هاروارد استنفورد ییل و ... پذیرش گرفتند و تعداد انگشت شمار تری (تا امروز دو یا سه نفر اگه اشتباه نکنم) از هاروارد و یکی از اونها فارغ التحصیل فوق لیسانس پیام نور بوده
    خوب این پاسخ قسمت اصلی سوال شما نیست مبنی بر اینکه پیام نوری ها میتونند از امریکا پذیرش بگیرند یا نه؟
    در آخر هم بنده با اینکه نامه بدیم و تیم تشکیل بدیم که آیا پیام نور را میپذیرند یا نه موافق نیستم چون حساسیت زا هست. من فکر میکنم وقتی چند نفر در همین سایت پذیرش از بهترین دانشگاه های جهان یا آمریکا گرفتند اگر شما قانع نشدید به نوعی ترس و وسواس ممکن دچار باشید.
    البته شاید هم ترستون منطقی باشه چون مرجع اطلاعات من دوستانی هستند که در همین سایت با مدرک پیامنور پذیرش گرفتند

Junior Member

با سلام
    می خواستم بدونم کسی که ارشد مجازی پیام نور تهران جنوب به شیوه اموزش محور خونده باشه مدرکش معتبر هستش ؟ (البته لیسانس رو دانشگاه دولتی خیلی معتبر خونده ولی به دلیل شرایط و مشکلاتی پیش بینی نشده مجبور به تحصیل درمقطع ارشد چنینی شد )یا اینکه بهتره دوباره برای ارشد یک دانشگاه خوب اقدام کنه؟ و یا نه بهتره رو مقاله و کارهای تحقیقاتی کار کنه و از این طریق کاستی های مدرکش رو از نظر علمی جبران کنه؟
    ممنون می شم اگه دوستان راهنمایی کنند.

Junior Member

با سلام خدمت تمام عزیزان
    بنده دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه گیلان(دولتی) بودم که طی مشکلاتم با مدرک معادل کاردانی انصراف دادم(با معدل تقریبا 12)
    برای اینکه بتونم ارشد بخونم دو سال کاردانی به کارشناسی رو تو یه موسسه غیر انتفاعی گذروندم(با معدل 16)
    خدارو شکر ارشد رشته ای که میخواستم قبول شدم. کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی دانشگاه تهران (با معدل 17)
    ایلتس با نمره7 دارم.
    1 مقاله isi و چند مقاله داخلی و یه ترجمه کتاب دارم.
    از دوره ارشد به بعد فکر میکنم رزومه ی خوبی جمع کرده باشم، ولی نگران اعتبار قبل از اون هستم، خصوصا برای معدل کاردانی و مکان تحصیل کارشناسی ناپیوسته .
    میخواستم بدونم میتونم برای دکتری دانشگاه آمریکا درخواست بدم، یا مشکلاتم اساسیه؟

دوستان سلام
    من روز گذشته در LSAC ثبت نام کردم و دیدم که دانشگاه پیام نور ایران بعنوان یک موسسه اموزش از راه دور شناسایی شده و از همه جالبتر اینکه بسیاری از دانشگاههای این کشور امریکا مثل یشیوا این سبک اموزش و مدرک رو قبول ندارن.... من میخوام بدونم کسی با کارشناسی حقوق پیام نور تونسته درامریکا پذیرش بگیره؟......مرسی و موفق باشین
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)