نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تفاوت مهندسی صنایع و مدیریت عملیات

پیش فرض تفاوت مهندسی صنایع و مدیریت عملیات

می شه تفاوت و اشتراک هر کدوم از رشته های :
    Industrial Management و Industrial Engineering و Manufacturing Engineering و Engineering Science رو بگید چیه
    همینطور در مورد :
    Management of Business Administration و Management of Business Administration and Operatioin وBusiness Management
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض تفاوت مهندسی صنایع و مدیریت عملیات

شما میدونی پاسخ این سوالی که پرسیدی بیش از یک کتاب میشه؟! ولی در کل... توی خط اول بسیاری از درسها مشترک هستن، فقط توی کشورها و دانشگاههای مختلف اسمهای متفاوت دارند management engineering و engineering management رو هم بهشون اضافه کن... ولی به هر حال اصلاً نمیدونم جای این سوال اینجاست؟ مدیر محترم تقاضای ارشاد!
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تفاوت مهندسی صنایع و مدیریت عملیات

با توجه به اينكه رغبت به ادامه تحصيل در اين رشته ها هر روز بيشتر از ديروز ميشه (حتي بين بچه هاي رشته هاي ديگه) منم پيشنهاد مي كنم يكي از بچه ها كه در اين مورد اطلاعاتش خوبه بياد و يه تعريف كلي پيرامون اين رشته ها و گرايشها داشته باشه. خيلي ها مثل من تقريبا مي دونيم اين رشته ها چين ولي اطلاعاتمون انقدر نيست كه بشه باهاش كاري كرد.

منم پيشنهاد مي كنم اين تاپيك فعال بشه. مطمئنا به درد بچه هاي رشته هاي ديگه هم مي خوره.
    نگران نباشيد لازم نيست اندازه يه كتاب مطلب بنويسيد. تهش اينه كه چند صفحه اي پر ميشه. اما در عوض اطلاعات به درد بخوري اينجا جمع ميشه. مطمئن باشيد.

Engineering Management is a term that is used to describe a specialized form of management that is required to successfully lead engineering personnel and projects. The term can be used to describe either functional management or project management- leading technical professionals who are working in the fields of product development, manufacturing, construction, design engineering, industrial engineering, technology, production, or any other field that employs personnel who perform an engineering function.
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo
    شما میدونی پاسخ این سوالی که پرسیدی بیش از یک کتاب میشه؟! ولی در کل... توی خط اول بسیاری از درسها مشترک هستن، فقط توی کشورها و دانشگاههای مختلف اسمهای متفاوت دارند management engineering و engineering management رو هم بهشون اضافه کن... ولی به هر حال اصلاً نمیدونم جای این سوال اینجاست؟ مدیر محترم تقاضای ارشاد!
    اگه به رشته ها مسلط هستید در هر مورد مختصری توضیح بدید و گرنه اینو همه می دونن که اگه کسی بخواد دقیقا از اون ها سر در بیاره باید بره همشونو بگذرونه که از مطالعه اون یکی دو کتابی که شما فرمودید هم بیشتر حالیش بشه 8)
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    اگه به رشته ها مسلط هستید در هر مورد مختصری توضیح بدید و گرنه اینو همه می دونن که اگه کسی بخواد دقیقا از اون ها سر در بیاره باید بره همشونو بگذرونه که از مطالعه اون یکی دو کتابی که شما فرمودید هم بیشتر حالیش بشه 8)
    مرسی
    از مدیر محترم بخش صنایع فروم و همچنین دیگر دوستانی که در رشته مهندسی صنایع یا گرایش ها مرتبط اطلاعات مناسبی دارند و یا در حال تحصیل هستند خواهشمندم که توضیحات بیشتری در این تاپیک ارائه کنند.
    از لطف شما بسیار متشکرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial ENG, IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt نمایش پست ها
    از مدیر محترم بخش صنایع فروم و همچنین دیگر دوستانی که در رشته مهندسی صنایع یا گرایش ها مرتبط اطلاعات مناسبی دارند و یا در حال تحصیل هستند خواهشمندم که توضیحات بیشتری در این تاپیک ارائه کنند.
    از لطف شما بسیار متشکرم
    من خودم دانشجو ارشد مهندسی صنایع هستم. به نظر من مدیریت عملیات تو محیط های صنعتیه و روابط بین اجزای کاره ، وجزئی از مهندسی صنایع حساب میشه.مدیریت مهندسی روش صحیح مدیریت پروژه های مهندسیه و مدیریت سیستم روش مدیریت سیستم های مرکب از انسان ماشین و... است.مدیریت صنعتی روش مدیریت محیط های صنعتی و مهندسی مدیریت بکار گیری روش های مهندسی در مدیریت مثل تکنیک های تصمیم گیری و غیره است.اگه کسی تعاریف بهتری بلده دریغ نکنین.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt نمایش پست ها
    می شه تفاوت و اشتراک هر کدوم از رشته های :
    Industrial Management و Industrial Engineering و Manufacturing Engineering و Engineering Science رو بگید چیه
    همینطور در مورد :
    Management of Business Administration و Management of Business Administration and Operatioin وBusiness Management

کلا دو تا نگرش نسبت به تولید وجود داره یکی بهینه سازی فرایند تولیده بدین معنی که شما با توجه به نیاز و امکانات سعی می کنید بهینه استفاده از منابع رو بیابید. این یکی از وظیفه های مهندسی صنایع است. برنامه ربزی , زمانبندی, بهینه سازی و ... از جمله ابزار این شاخه است.

نگرش دوم نگاه کلان تر به کل فرایند تولید و مصرف است. زنجیره تولید و مدیریت ان مواردی است که به ان بیشتر پرداخته می شود . این گرایش بیشتر شاخه ای از بیزینس محسوب می شودو عمدتا در دپارتمان های مدیریت یا به صورت مجزا در بیزینس اسکول تدریس می شودو دانشجویان باید دروس مدیریتی به عنوان دروس اصلی انتخاب کنند.

ایا این دو از هم جدا هستند؟
    خیر بنابر این بسته به اساتید هر دانشگاه هر گروه رویکرد خاص خودش را دارد که بعضی مواقع به هم بسیار نزدیک هستند

در مورد MBA و رشته های مشابه تفاوت انقدر زیاد هست که نیازی به توضیح نیست
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام خدمت همه بزرگواران
    سوالی از محضر دوستان عزیزی که خارج از کشور هستند دارم. به خواست خدا به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
    موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.
    شخصا هم به فضای کاری عملیاتی علاقمندم تا صرفا تحقیقاتی و آکادمیک.
    سوابقم نیز به شرح زیر است:
    کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان
    کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5
    دکتری : صنایع علم و صنعت 19
    زبان انگلیسی نمره عالی
    مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی
    توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت
    سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت
    استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد
    بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی
    پیشاپیش از پاسخهای مفصل دوستان ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)