صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: بورس ASP

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

پیش فرض بورس ASP

سلام
    این تاپیک رو برای این زدم که هر کس اطلاعاتی در مورد این بورس داره بنویسه.
    برای شروع:
    1.این بروس یک برنامه ی مشترک بین دو دانشگاه پلی تکنیک تورین و پلی تکنیک میلان هست.
    2.این بورس برای دانشجویان ارشد هست.
    3.طبق این بورس دانشجو می بایست 30 واحد درسی پاس کند که 15 واحد تئوری و 15 واحد پروژه به دانشجوها ارایه می شود. تمامی مخارج پروژه ها را دانشگاه تقبل می کند و دانشجویان در گروه های 5 یا 6 نفره زیر نظر یک استاد به انجام پروژه ها می پردازند.
    4.در پایان 2 سال تحصیلی علاوه بر مدرک ارشد به داشجوها مدرک گذراندن این دوره توسط هر دو دانشگاه ارائه می شود.
    5.این بورس علاوه بر تقبل هزینه تحصیل دانشجوبان، هزینه اقامت آنان را نیز تامین می کند.
    6.هم چنین دانشجویان اجازه ی استفاده از تمامی امکانات علمی، پژوهشی، تفریحی، ورزشی و... هر دو دانشگاه را دارند.

در پایان اگر کسی اطلاعات یا تجربه ی گرفتن این بورس را دارد لطفا در اختیار بقیه نیز قرار دهد.
    با تشکر
    امیر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

پیش فرض پاسخ : بورس ASP

یک موضوع دیگه این که، این بورس هر ساله به 90 دانشجو از میلان و 60 دانشجو از تورین اعطا شده است. و اعلام شده که بایستی از دانشجویان برتر کلاس خود باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

قبلا در موردش بحث شده اگر سرچ کنید. شهریه و خوابگاه میدن و مقداری پول. باید معدل خیلی بالایی داشته باشید در مقطع لیسانس و از هر رشته هم تعداد محدودی دانشجوی خارجی میگیرن و ایرانی شاید سالی ۱ یا فوقش ۲ تا بگیرن کلا. برنامه این بورس خیلی سنگین هست. معدل بالای ۲۷ میخواد که کار آسونی نیست. یکی از دوستانم که این بورس را داره که به شدت پشیمون هست که چرا اقدام کرده و خیلی فشار میاره برای درس و امتحان. در کل این کمک هزینه های DSU و EDISU هم راحت تر تعلق میگیره هم شانس تعلق گرفتن بیشتر هست هم انقد فشار معدلی روش نیست اما از اون ور ASP یه مدرک اضافه تری هم در پایان دوره میده که خب برای رزومه و ادامه تحصیل بد نیست. DSU کارت غذا داره اما ASP دیگه این یکی را نداره. مزیت و عیب خاص دیگه ای من در مورد این بورس نمیبینم و اگه باشه هم مطلع نیستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    قبلا در موردش بحث شده اگر سرچ کنید. شهریه و خوابگاه میدن و مقداری پول. باید معدل خیلی بالایی داشته باشید در مقطع لیسانس و از هر رشته هم تعداد محدودی دانشجوی خارجی میگیرن و ایرانی شاید سالی ۱ یا فوقش ۲ تا بگیرن کلا. برنامه این بورس خیلی سنگین هست. معدل بالای ۲۷ میخواد که کار آسونی نیست. یکی از دوستانم که این بورس را داره که به شدت پشیمون هست که چرا اقدام کرده و خیلی فشار میاره برای درس و امتحان. در کل این کمک هزینه های DSU و EDISU هم راحت تر تعلق میگیره هم شانس تعلق گرفتن بیشتر هست هم انقد فشار معدلی روش نیست اما از اون ور ASP یه مدرک اضافه تری هم در پایان دوره میده که خب برای رزومه و ادامه تحصیل بد نیست. DSU کارت غذا داره اما ASP دیگه این یکی را نداره. مزیت و عیب خاص دیگه ای من در مورد این بورس نمیبینم و اگه باشه هم مطلع نیستم.
    مرسی بابت اطلاعاتتون. یه سوال. اگه انتظاراتشون رو برآورده نکنی، چی کار می کنن؟ بورسو قطع می کنن؟ از دانشگاه که اخراج نمی کنن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmirror نمایش پست ها
    مرسی بابت اطلاعاتتون. یه سوال. اگه انتظاراتشون رو برآورده نکنی، چی کار می کنن؟ بورسو قطع می کنن؟ از دانشگاه که اخراج نمی کنن؟
    از دانشگاه اخراج نمیشید و احتمالش هست که اون مدرک اضافی ASP را ندن. اما حقیقتش نمیدونم که ممکن هست پولی هم که تا اون زمان دادن و هزینه امکانات را پس بگیرن یا خیر.

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmirror نمایش پست ها
    سلام
    5.این بورس علاوه بر تقبل هزینه تحصیل دانشجوبان...
    سلام..
    میخواستم بدونم این بورس ASP تمام هزینه های تحصیلی میلان یا تورین رو هم میده (منظورم اون 3300 یورو هستش) یا فقط پول شهریه خودشو؟
    اصلا از اون فاندی که میدن، چیزی هم باقی میمونه؟ مثلا 150-200 یورو ماهیانه؟
    مرسی..

سلام دوستان

من امروز مصاحبه داشتم با این پروگرم .

چون دیدم کسی تا حالا تجربه ای ننوشته , تجربمو مینویسم شاید به درد آیندگان بخوره .
    ثبت نام برای این پروگرم بسیار سادست ,به نظرم ضرر نداره دوستان شانسشونو امتحان کنن . تا یه ددلاینی میرید سایتشون http://www.asp-poli.it/presentation/admission.html و ثبت نام میکنید . شماره ای که پلی تکنیک میلان بهتون داده رو وارد میکنید و فقط یه Motivation letter کوتاه اضافی میخواد . یعنی تنها چیزی که شما برای ثبت نام لازم دارین این شماره و موتویشن لتر هست .
    از طرف پلی تکنیک تورین هم میتونید ثبت نام کنید که ددلاین ها هم با هم متفاوته . سایتشون رو بگردید خیلی کامله و همه چیز رو هم به صورت واضح داره .
    مصاحبه ای که من کردن بسیار بسیار ساده بود و کوتاه . من خودم به شخصه تعجب کردم . مصاحبه کننده یه خانم بودن که اسمشون توی اینترنشنازیشن پروگرم هست.
    اول پرسید کجا زندگی میکنی گفتم شیراز . کلی خوشحال شد که دربارش شنیده هو میخواد بیاد . گفت دو ماه پیش ایران بوده ولی وقت نکرده بیاد شیراز میاد دوباره . اینا رو که گفت کلا استرسم رفت کنار.
    بعد همش راجع به پروگرمشون پرسید .
    میدونی اینجا باید توی یه تیم کار کنی ؟ چه تجربه ی کار تیمی داری ؟
    میدونی اینجا باید چند درس بیشتر پاس کنی ؟
    میدونی اینجا باید برامون کار کنی ؟
    ...
    و آخر هم پرسید سوالی داری یا نه .
    یه چند باری هم گفت گود بای.
    گفت نتیجه ها رو هم خیلی زود اعلام میکنن .
    من برای اینکه برای این مصاحبه آماده شم از یه ایتالیایی پرسید و جوابش رو عیننا کپی پیست میکنم
    they asked me about my application and only that
    don't worry yeah, they asked me why did you choose ASP, tell me something about your CV and they are gonna ask you about what you have written in your motivation lette
    دوستان نگران نباشن

موفق باشید

دوستان اگر کسی بورس گلد بگیره میتونه برای ASP هم میشه اقدام کرد ؟ خود برنامه رو میشه قبول شد چون یه کار جداست ولی بحث من اون پنج هزار یورو هست .میشه اینو یا گلد رو نقدی گرفت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    دوستان اگر کسی بورس گلد بگیره میتونه برای ASP هم میشه اقدام کرد ؟ خود برنامه رو میشه قبول شد چون یه کار جداست ولی بحث من اون پنج هزار یورو هست .میشه اینو یا گلد رو نقدی گرفت ؟
    خب خودم ازشون پرسیدم و گفتن : که نه نمیشه
    Dear Student,
    since you have awarded a Gold Scholarship you can NOT obtain the ASP scholarship.
    Best regards,

سلام
    دوستان کسی هست که این بورسو دریافت کرده باشه؟ لطفا اگه هست رزومشو بنویسه
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)