صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

نقل قول نوشته اصلی توسط mjfadaee نمایش پست ها
    دوست عزیز، من اطلاعاتم کامل نیست، ولی در این حد که میدونم بهتون کمک میکنم.
    توی اروپا، آمریکا و کانادا، برخلاف ایران که شما فقط یه برنامه درسی هست که همه باید بخونن، چندین نوع روش برای خوندن درس های قبل از دانشگاه وجود داره. (دبیرستان + پیش دانشگاهی)
    شما باید اول تعیین کنید که هدفتون کدوم کشور برای ادامه ی تحصیل هستش و برید ببینید اون دانشگاه های اون کشور برای ورود بهشون چه پیش نیازهایی میخوان. تا اونجایی که من میدونم شما که الان دوم دبیرستانتون رو تموم کردید، چند تا راه دارید تا دو سال باقی مونده رو بخونید:
    - میتونید IB بخونید که تقریباً با نمره اش میشه کل دانشگاه های دنیا درس خوند.
    - میتونید برید prep schoolهای آمریکا که کارشون اماده سازی شما برای دانشگاه های امریکاست.
    - میتونید برید کبک کانادا CEGEP بخونید.
    - میتونید برید دبیرستان های خصوصی یا دولتی (اگه راهتون بدن دولتی ها) آمریکا و کانادا و مثل بقیه درس بخونید.
    - میتونید برید انگلیس (یا شایدم بقیه جاهای اروپا) A Level بخونید.

بین اینایی که گفتم IB از همه معروف تره و تقریباً همه جای اروپا و کانادا و آمریکا (بیشتر اروپا) ارائه میشه. ولی از همه مهمتر وضعیت مالی و سربازی و مهمتر از اون هدف شماست که بعد از دیپلم میخواید کجا درس بخونید. که بازم پول و هزینه ی اون دانشگاه و کشوری که بعد از دیپلم میرید هم مهمه...
    در ضمن به این مسئله هم باید دقت کنید که به شما که سنتون کمه اون کشور ویزا سخت تر میده یا نه...

توی همون راهنمای A to Z یه سری لینک دادم. اتفاقاً به IB هم اشاره کرده بودم... شما هم بهتره توی اینترنت رو بگردید و از خوندن درباره ی سیستم آموزشی کشورهای مختلف شروع کنید و به سایت های خود دبیرستان و موسسه ها رجوع کنید... خیلی هم دقت کنید و ببینید که موسسه ای که میرید، تحت نظر چه سازمان یا سیستمیه و مدرکی که میده در دنیا به چه صورت باهاش برخورد میشه. این رو هم ببینید که آیا دانش آموزایی از اون مرکز بودن که تونسته باشن همین دانشگاهی که شما بعدها میخواید برید برن...

به این دو تا هم نگاه کنید: (در کل این فروم برای بچه دبیرستانی ها خیلی خوبه...)
    http://talk.collegeconfidential.com/pre-college-issues/
    http://talk.collegeconfidential.com/...onal-students/

من اطلاعاتم همین بود. امیدوارم هم بتونم کمکی کرده باشم...
    من درک میکنم که در این مقطع خیلی اطلاعات فارسی کم هست. توی مقطع لیسانس به زور مطلب فارسی هست چه برسه به دبیرستان! برای همین هم خیلی بهتون پیشنهاد میکنم تا بدون تحقیق زیاد و عجولانه انتخاب نکنید. موسسه ها و شرکت های زیادی هستن که به اسم هاو روشهای مختلف از این مسئله ی کم تجربگی و کم اطلاعاتی مردم سوءاستفاده میکنن و دانش آموزا و حتی دانشجوها رو مفرستن مراکزی که حتی از همین پیش دانشگاهی خودمون هم مدرکش توی دنیا کمتر شناخته شده. پس روی انتخابتون بیشتر دقت کنید...

موفق باشید...
    تشکر ولی مثل اینکه اشتباه شده
    من میخوام بعد از دیپلم برم آمریکا. یعنی بعد دیپلم برم دانشگاه امریکا
    راهنمایی کنید ممنون

Junior Member

سلام به شما من مریم هستم 16 سالمه
    من یه سوال داشتم قراره امسال برم سوم دبیرستان رشته ی علوم انسانی میخونم معدل سال دومم 18/22 شده اگه واسه سال سوم خوب درس بخونم:
    1.باچه معدلی میتونم بورس تحصیلی بگیرم؟یعنی چقدر باید درسم خوب باشه؟
    2.من میتونم برای سال چهارم دبیرستان یعنی همون پیش دانشگاهی برم امریکا پیش دانشگاهیم رو اونجا بخونم یا باید صبر کنم دیپلمم رو بگیرم؟
    من سوال خیلی زیاد دارم و متاسفانه اطلاعات زیادی ندارم و این به اینده م وابسته است میخوام تلاشمو بکنم اگر کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم.

سلام. ببخشید من چندتا سوال درباره تحصیل در دبیرستان های امریکا داشتم. من کارت سبز امریکا ( گرین کارت ) رو دارم و مشکل اقامت ندارم و امسال قراره برم امریکا و زندگی کنم. در ضمن من سوم دبیرستانم و سطح زبان انگلیسی ام متوسط است. من درباره دبیرستانهای اونجا هیچی نمیدونم. میخواستم اول یک سری اطلاعات کلی بهم بدین و بهم بگین که چی درس هایی رو اونجا بهمون درس میدم و ... و ایا من با این سطح زبانم چی کار کنم، قاعدتا من با این سطح اگه بشینم سر کلاس هیچی نمیفهمم. لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan0098 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من چندتا سوال درباره تحصیل در دبیرستان های امریکا داشتم. من کارت سبز امریکا ( گرین کارت ) رو دارم و مشکل اقامت ندارم و امسال قراره برم امریکا و زندگی کنم. در ضمن من سوم دبیرستانم و سطح زبان انگلیسی ام متوسط است. من درباره دبیرستانهای اونجا هیچی نمیدونم. میخواستم اول یک سری اطلاعات کلی بهم بدین و بهم بگین که چی درس هایی رو اونجا بهمون درس میدم و ... و ایا من با این سطح زبانم چی کار کنم، قاعدتا من با این سطح اگه بشینم سر کلاس هیچی نمیفهمم. لطفا راهنمایی کنید.
    دوستان من هم همین سوال رو داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
    زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست میروند .

دوستان کسی هست که راجع به High school های امریکا اطلاعات جدید داشته باشه؟!با این وضع تحریما و اینا اصلا راهمون میدن؟ماها میتونیم تو مدارس دولتیشون درس بخونیم و اگه اره با چه شرایطی؟اگه مثلا واسه دوم دبیرستان بخوایم بریم پذیرش میکنن؟
    اگه وقت واسه توضیح ندارید بهمون منبع بدید ممنونتون میشم

ممنون میشم دوستان مورد دبیرستانهای امریکا راهنمایی بفرمایید...
    زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست میروند .

دوستان برای اینجور مورد هایی ویزا میدن؟

با سلام
    ببخشید من یک سوال خیلی خیلی مهمی دارم
    من سالار عسکری هستم 14 سالمه و در اراک زندگی میکنم
    من دانش آموز بسیار باهوشی هستم
    من سال هفتم رو تموم کردم و امسال میرم هشتم
    تمامی نمرات درسی من عالی است یعنی معدلم همه 20 هست
    و بعد اینکه آیلتس رو هم تا 1 ماه دیگر با نمره بالا یعنی حدودا 8 دریافت خواهم کرد
    من دارای لوح های تقدیر زیادی هستم و در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم
    همچنین یک سالی هست که به عنوان دانش اموز برتر مدرسه انتخاب شده ام
    همچنین در آزمون پیشرفت تحصیلی شرکت کردم و مقام 8 کشوری رو آوردم
    خلاصه خیلی دانش آموز باهوشی هستم
    من خیلی علاقه دارم که در بهترین کالج های انگلستان و یا آمریکا درس بخوانم
    اما میخواهم بورسیه بگیرم
    آیا امکان اخذ بورسیه با این شرایط عالی من برای بهترین کالج های انگلستان و یا آمریکا برای مقطع GCSE یا IGCSE وجود داره یا نه؟
    لطفا کمک کنید
    باتشکر

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)