صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

پیش فرض تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

درود به همه اعضای سایت. من 16 سالمه و بر اساس قانون امسال آخرین سالی هست که اجازه خروج از کشور دارم. کلاس اول دبیرستان رو هم تموم کردم و باید برم دوم، الان هم قصد تحصیل در آمریکا رو دارم، می خوام یه راهی پیدا کنم تا قبل از اینکه مشمول بشم و برم سربازی از کشور خارج بشم و از اونجایی که فقط 9 ماه زمان دارم فشار بسیار زیادی روی من هست و واقعا به کمک و راهنمایی احتیاج دارم. اولا انجام این کار در مدت 9 ماه ممکنه؟
    بقیه سوال هام رو به ترتیب با شماره میپرسم :
    1- آیا احتیاج به مدرک زبان مثل تافل دارم؟
    2- اولین قدم چیه؟ باید با یه دبیرستان توی آمریکا تماس بگیرم؟
    3-بعد از مکاتبه با اون دبیرستان و پذیرفته شدن باید برای ویزا اقدام کنم؟
    4-یه سری موسسه هستن که تبلیغ میکنن که همچین کار هایی رو انجام میدن، مثل آپولونیا کالج و EF . قابل اعتماد و مناسب هستند؟
    5- ویزایی که برای این کار باید بگیرم از نوع F-1 خواهد بود؟
    6- در صورت ورود به آمریکا باید در چه سطحی درس بخونم؟ منظورم اینه که به اول دبیرستان اونجا چی میگن؟ دبیرستانشون مثل ایران 4 ساله اسـت؟
    7- اونجا هم در سال دوم باید انتخاب رشته کنم؟
    8- امتحان ورودی ای وجود داره؟
    9- کارنامه و نمرات قبلی من بررسی میشه؟
    10- چطور میتونم یه دبیرستان مناسب انتخاب کنم؟
    میشه گفت بخش زیادی از زندگی من به این موضوع بستگی داره که بتونم توی این مدت تحصیلم رو در آمریکا شروع کنم. اگه نه بعد از اون بحث سربازی و بعدش یه سری مشکلات شخصی دیگه برام پیش میاد که چندین سال من رو عقب میندازه. میترسم این همه انرژی و انگیزه ای که برای پیشرفت دارم اینطوری از بین بره، بنابر این پاسخ شما برام بسیار ارزشمند خواهد بود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

اصلاً فکر نمی‌کنم واسه اوّل به‌دومِ دبیرستان بشه کاری کرد. نه تنها نمونه‌ای رو نمی‌شناسم و حتی وب‌سایت‌هایِ دبیرستان‌ها رو هم که چک می‌کنم قسمتِ اینترنشنال ندارند، بلکه بعید می‌دونم که ویزا بدند چرا که چه‌طور می‌خوایی واسه سفارت اثبات کنی که بعد از اتمام تحصیلاتِ دبیرستانت بر می‌گردی ایران و در بلادِ اسلام خدمت می‌کنی؟!
    شما هم تا رسیدن به‌سنِ ۱۸ سالگی یعنی تا سرِ پیش‌دانشگاهی می‌تونی از کشور خارج بشی و شدیداً بعید می‌دونم نشه چون خودم همین پارسال اومدم بیرون و همین الانم رفیقم با دیپلم پذیرش از آمریکا گرفته و داره کارایِ خروجش رو می‌کنه... اگه حتماً از الان باید بری برو یه‌جایِ راحت و نزدیک‌تر مثلِ مالزی و بعد از اون طرف برو آمریکا.

اگه من توی این مدت بتونم دیپلم بگیرم اوضاع فرق میکنه درسته؟
    بعد اگه فرض کنیم من الان دیپلم دارم و نهایتا تا ماه آینده اقدام میکنم احتمالش هست که تا آخر امسال کارام تموم نشهو نتونم برم؟ کلا 9 ماه زمان کمی هست برای این کار؟
    با دیپلم هنرستان یا کار دانش میشه اقدام کرد؟ قبولش دارند؟
    ویرایش توسط pouyan amini : June 22nd, 2012 در ساعت 03:18 AM

Junior Member

چه‌طوری هنوز دوم دبیرستان نرفته می‌خوایی دیپلم بگیری؟ اگه الان دیپلم داشته باشی و تا ماهِ آینده اقدام کنی پس دیگه چرا می‌خوایی واسه دبیرستان اقدام کنی؟! :|
    ولی به‌طور کلّی اگه دیپلم داشته باشی و دانشگاه‌ِ مناسب رو هدف بگیری و از نظرِ زبانی مشکل نداشته باشی و Early Actionیی چیزی بزنی، ۹ ماه زیاد هم هست!! دیپلم و زبانت که دستِ خودته و اگه Early Action نزنی خواه نا خواه بیش از ۹ ماه طول می‌شه، امّآ دنبالِ کالج‌ها و دانشگاه‌ها بگرد و متناسب با رنکینگشون، Accepting rateشون رو هم چک کن و اونایی که مناسبند رو تو کامان‌اپ تکمیل کن. هنرستان و کارودانش رو هم نمی‌دونم، از Educationusairan بپرس!

اون رو برای بالا رفتن سطح اطلاعات عمومی پرسیدم! اما اینجا ایرانه، چرا نشه؟
    Early Action چیه؟ حدس میزنم گزینه ای هست توی فرم پزیرش دانشگاه که اگه کسی عجله داشت میتونه بزنه درسته؟
    زبانم خوبه اما تافل ندارم، فکر تنها راه اینه که بزنم به سیم آخر و 2 ماه در حد آماده سازی المپیک زبان کار کنم و تافل بگیرم و مدرکش بیاد و بلافاصله با دانشگاه هماهنگ کنم و I-20 بگیرم و برم سفارت و ویزا بخوام! مثل فیلم های تخیلی شد!
    ترم تحصیلی که آگست شروع میشه و من بهش نمیرسم، اما یه جایی خوندم که برای نیمه دوم سال هم میشه پذیرش گرفت اما همیشه نه، اولا از کجا باید فهمید میشه یا نه دوما کسی که برای نیمه دوم میره درس های نیمه اول رو چکار میکنه؟ صاف باید بره سر درس و کلاس نیمه دوم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    Early Action چیه؟ حدس میزنم گزینه ای هست توی فرم پزیرش دانشگاه که اگه کسی عجله داشت میتونه بزنه درسته؟
    زبانم خوبه اما تافل ندارم، فکر تنها راه اینه که بزنم به سیم آخر و 2 ماه در حد آماده سازی المپیک زبان کار کنم و تافل بگیرم و مدرکش بیاد و بلافاصله با دانشگاه هماهنگ کنم و I-20 بگیرم و برم سفارت و ویزا بخوام! مثل فیلم های تخیلی شد!
    ترم تحصیلی که آگست شروع میشه و من بهش نمیرسم، اما یه جایی خوندم که برای نیمه دوم سال هم میشه پذیرش گرفت اما همیشه نه، اولا از کجا باید فهمید میشه یا نه دوما کسی که برای نیمه دوم میره درس های نیمه اول رو چکار میکنه؟ صاف باید بره سر درس و کلاس نیمه دوم؟
    برای مقطع لیسانس معمولا نیمه دوم سال قبول نمیکنند.
    اگر برای دبیرستان بخواهید بروید احتمالا مدارس خصوصی قبول میکنند. امریکا را مطمئن نیستم ولی در کانادا من بچه های ایرانی را دیده ام که با ویزای تحصیلی میایند و دبیرستان میخوانند. البته هزینه اش سر به فلک میزنه (40-50 هزار دلار در سال) چون مدارس خصوصی گرونه.

بعنوان مثال این دبیرستان خصوصی در انتاریو به نوشته خودشون 30 درصد دانش آموزانش اینترنشنال هستند و مدرسه معتبری هم هست:
    http://www.albertcollege.ca

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    خب ما یه Early Action داریم یه Early Decision. اکشنش یعنی این‌که شما به‌دانشگاه می‌گی آقا من می‌خوام اگه قبولم کردی حتماً بیام اون‌ور، ولی تعهّدی نداری. دسیژنش یعنی این‌که اگه قبولم کردی، حتماً میام اون‌ور و به‌تمام دانشگاه‌هایی که ثبت‌نام کردم می‌گم نه و این‌یکی قانوناً تعهّد داری. البته هر دویِ این‌ها برای پاییز هستند یعنی می‌ره واسه سالِ‌ بعد.
    واسه بعد از آگوست هم باید از اوّل آگوست بری تو سایتِ Commonapp و دانشگاه‌هایی رو که انتخاب می‌کنی Spring 2013 باشند تا کلاسات ژانویه شروع بشن.... به‌طورِ کلّی بلاخره چهار-پنج‌تا دانشگاه پیدا می‌کنی که بهت بگه بیا و تو ژآنویه شروع بشه (و جدّی هم بگیر این‌رو، من از اواخرِ آپریل شروع کردم و تا الان از ۴ تا جا پذیرش گرفتم که بهترین‌شون دانشگاهِ واشنگتن (بوتهل) بود بدونِ بورس و بدترینشون جان‌کرول بود تو اوهایو با ۱۵۵۰۰تا)، مسئله‌یِ اساسی‌ت ویزاست که ویزایِ آمریکا بگیر-نگیر داره و رو همین حساب باید سریع عمل کنی.

نمیشه یه جوری همین الان این موضوع رو فهمید که چه دانشگاهی من رو برای ژانویه قبول میکنه؟ چون اگه من بخوام تا آگست فقط منتظر انتخاب دانشگاه باشم که دیر میشه.
    کلا ارسال ایمیل و سوال کردن از خودشون که مشکلی نداره؟
    فرض کنید من می خوام بفهمم University of Miami برای ژانویه قبول میکنه یا نه. چکار باید بکنم؟
    اینکه همزمان با چند دانشگاه ارتباط داشته باشیم از نظر اونها بد نیست؟
    با سپاس مجدد!

Junior Member

University of Miami، اِرلی اکشن و اِرلی دِسیژن و رِگیولِر دسیژن واسه پاییز داره ولی فقط رِگیولِر دسیژن واسه بهار. و چرا از الان می‌تونی دانشگاه‌ها رو به‌احتمالِ ۹۹ درصد چک کنی، برو تو کامان‌اپ همین الان ثبت نام کن و دنبالِ دانشگاه‌ها بگرد، اونایی که امسال Spring 2012 داشتند به‌احتمالِ زیاد Spring 2013 هم خواهند داشت امّا کامان‌اپ واسه ۲۰۱۳ از آگوست شروع می‌شه، یعنی الان که ثبت نام کردی فقط چک کن و پر نکن و دوباره باید تو آگوست بری از اوّل ثبت نام کنی.. و خودت هم لازم نیست با دانشگاه‌ها تماس بگیری. این کامان‌اپ رو یه بار پر می‌کنی، بعد هر دانشگاهی Supplementهایِ خودش رو داره و تو اونا رو تکمیل می‌کنی و می‌فرستی واسشون... و نه، اپلای به‌شرطی که اِرلی اکشن/دِسیژن نکنی محدودیّت نداره. ولی اگه اِرلی اکشن/دِسیژن کنی محدودیّت داره و هم‌چنین به دو تا دانشگاه هم هم‌زمان نمی‌تونی بگی آره که واست I-20 بفرستند. باقی‌ش ردیفه.

خوب باید بگم این سایتی که معرفی کردی خیلی کمک میکنه . اگه درست فهمیده باشم ما از طریق همین سایت با دانشگاه ارتباط برقرار میکنیم که خیلی خوبه.
    پس به هر حال برای اقدام باید تا آگوست صبر کنم، بعد برم توی کامن اپ سرچ کنم، ببینم چه دانشگاهی برای بهار من رو قبول میکنه، برای چند تاشون درخواست بدم و اگه کسی قبول کرد I-20 بگیرم و بعد هم برم دنبال پروسه سفارت و ویزا.
    البته همون طور که گفتم من دیپلم ندارم، اما میشه یه کار هایی کرد، یه موسسه هایی هستن که دیپلم کاردانش و هنرستان میدن، میتونم اون رو بگیرم اما الان نگرانیم اینه که با دیپلم کاردانش اونجا اجازه تحصیل در چه رشته هایی رو خواهم داشت، مثلا میتونم برم رشته کامپیوتر، مکانیک، موسیقی و ... ؟ اصلا اگه کسی دیپلمش مرتبط با رشته ای که می خواد نباشه( مثلا دیپلم هنرستان) و می خواد پزشکی بخونه، چکار باید بکنه؟ میتونه چند واحد پیش نیاز توی خود آمریکا پاس کنه؟ البته رشته من ریاضی هست اما خوب همونطور که گفتم اول دبیرستان هستم و بدون دیپلم و ناچارم با دیپلم مثلا هنرستان درخواست بدم!
    خیلی کمک کردی، ممنون!

راستی، توی کامن اپ چطور میشه فهمید یه دانشگاه برای چه ترمی قبول میکنه؟ یه Application Deadlines داره که فکر میکنم منظورش آخرین مهلت درخواست دادن برای اون ترم هست.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)