صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

تو کامان‌اپ دانشگاه رو که انتخاب کردی یه‌جا داره نوشته Future plans اون‌جا باید تیک بزنی که چی کار می‌خوایی با اون دانشگاهه بکنی.
    - درباره‌ی چیزایی هم که بالاتر گفتی نظری ندارم چون نمی‌فهمم چه‌طور بهت اجازه نمی‌دن از کشور خارج شی که بخوایی این ژانگولربازی‌ها رو در بیاری!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    اصلا اگه کسی دیپلمش مرتبط با رشته ای که می خواد نباشه( مثلا دیپلم هنرستان) و می خواد پزشکی بخونه، چکار باید بکنه؟ میتونه چند واحد پیش نیاز توی خود آمریکا پاس کنه؟ البته رشته من ریاضی هست اما خوب همونطور که گفتم اول دبیرستان هستم و بدون دیپلم و ناچارم با دیپلم مثلا هنرستان درخواست بدم!
    در بیشتر جاهای امریکا و کانادا داوطلبین باید اول لیسانس یا معادل اون رو تموم کنند تا بعد بتوانند برای دانشکده پزشکی تقاضا بدهند. مثل ایران نیست که با دیپلم وارد دانشکده پزشکی بشوید.

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

اون رو برای بالا رفتن سطح اطلاعات عمومی پرسیدم! اما اینجا ایرانه، چرا نشه؟
    Early Action چیه؟ حدس میزنم گزینه ای هست توی فرم پزیرش دانشگاه که اگه کسی عجله داشت میتونه بزنه درسته؟
    زبانم خوبه اما تافل ندارم، فکر تنها راه اینه که بزنم به سیم آخر و 2 ماه در حد آماده سازی المپیک زبان کار کنم و تافل بگیرم و مدرکش بیاد و بلافاصله با دانشگاه هماهنگ کنم و I-20 بگیرم و برم سفارت و ویزا بخوام! مثل فیلم های تخیلی شد!
    ترم تحصیلی که آگست شروع میشه و من بهش نمیرسم، اما یه جایی خوندم که برای نیمه دوم سال هم میشه پذیرش گرفت اما همیشه نه، اولا از کجا باید فهمید میشه یا نه دوما کسی که برای نیمه دوم میره درس های نیمه اول رو چکار میکنه؟ صاف باید بره سر درس و کلاس نیمه دوم؟
    واقعا هم مثل فیلم تخیلی شد!ودرحد همون فیلم تخیلی هم باقی میمونه دوست عزیز!فقط من برام سواله که چرا اینقدر عجله؟واقعا دوسال نمیتونین صبرکنین.الان خیلیا پذیرش از دیپلم گرفتن مشکل سربازی هم ندارن.شما تا وقتی 18سالت نشده میتونی بری و برگردی.خیلی برام جالبه تا پارسال حتی یه دانشجوی متقاضی برای لیسانس هم پیدا نمی شد.ولی الان مردم از اول دبیرستان شروع می کنن به اپلای.لابد سال دیگه از دوم و سوم راهنمایی بچه ها شروع می کنن به اپلای!عجب!

درباره‌ی چیزایی هم که بالاتر گفتی نظری ندارم چون نمی‌فهمم چه‌طور بهت اجازه نمی‌دن از کشور خارج شی که بخوایی این ژانگولربازی‌ها رو در بیاری!
    راستش خودمم نمیدونم! شنیدم آخرین سال خروج از کشور سال تولد +17 هست. من متولد 1374 هستم که +17 میشه 1391. پس قاعدتا باید این آخرین سال خروجم باشه، البته امیدوارم که نباشه.
    جایی در این فروم هست که درباره کامن اپ صحبت شده باشه؟
    در بیشتر جاهای امریکا و کانادا داوطلبین باید اول لیسانس یا معادل اون رو تموم کنند تا بعد بتوانند برای دانشکده پزشکی تقاضا بدهند. مثل ایران نیست که با دیپلم وارد دانشکده پزشکی بشوید.
    نمیدونستم، ممنون که راهنمایی کردید.
    واقعا هم مثل فیلم تخیلی شد!ودرحد همون فیلم تخیلی هم باقی میمونه دوست عزیز!فقط من برام سواله که چرا اینقدر عجله؟واقعا دوسال نمیتونین صبرکنین.الان خیلیا پذیرش از دیپلم گرفتن مشکل سربازی هم ندارن.شما تا وقتی 18سالت نشده میتونی بری و برگردی.خیلی برام جالبه تا پارسال حتی یه دانشجوی متقاضی برای لیسانس هم پیدا نمی شد.ولی الان مردم از اول دبیرستان شروع می کنن به اپلای.لابد سال دیگه از دوم و سوم راهنمایی بچه ها شروع می کنن به اپلای!عجب!
    خوب من مشکلات شخصی هم دارم که شما در جریانشون نیستید اما چه ایرادی داره که آدم 2 سال زودتر بره؟ اگه امکانش وجود داشت چرا که نه؟
    در مورد اینکه میگید در حد فیلم تخیلی باقی میمونه متوجه نشدم منظورتون رو. یعنی از نظر شما انجام این کار ممکن نیست؟
    ویرایش توسط pouyan amini : June 23rd, 2012 در ساعت 12:29 AM

رشته و دانشگاه

راستش خودمم نمیدونم! شنیدم آخرین سال خروج از کشور سال تولد +17 هست. من متولد 1374 هستم که +17 میشه 1391. پس قاعدتا باید این آخرین سال خروجم باشه، البته امیدوارم که نباشه.
    جایی در این فروم هست که درباره کامن اپ صحبت شده باشه؟

نمیدونستم، ممنون که راهنمایی کردید.

خوب من مشکلات شخصی هم دارم که شما در جریانشون نیستید اما چه ایرادی داره که آدم 2 سال زودتر بره؟ اگه امکانش وجود داشت چرا که نه؟
    در مورد اینکه میگید در حد فیلم تخیلی باقی میمونه متوجه نشدم منظورتون رو. یعنی از نظر شما انجام این کار ممکن نیست؟
    ببینین یه خرده جملاتتون ضد و نقیض داره.اولش میگین اول دبیرستانین .خب ادم خود به خود فکر می کنه 14.15ساله هستین.بعد میگین متولد 74؟!بله اگه متولد 74هستین تا امسال امکان خروج از کشور رو دارین.ولی چرا پس اول دبیرستان؟به هر حال درسته هرکس یه مشکل شخصی داره و اگه امکانش باشه چرا که نه؟!ولی برای متقاضی لیسانس به سختی ویزا میدن دیگه چه برسه برای دبیرستان.و در مورد اون فیلم تخیلی.منظور من عجله ای بود که به کار می برین.امکانش هست ولی نه با این عجله(البته این نظر شخصی منه)
    من که در اخرسر نفهمیدم شما کلاس چندم هستین(با توجه به سنتون)ولی پیشنهادم اینه که چون مدرک زبان هم ندارین.بعد از دیپلم برین کالج های دوساله که کلاس زبان هم دارن فقط یه تافل 30نمره های از شما میخوان.که اگه اوردنش کار سختی نیست یعنی حتی خوندن هم نمیخواد.فقط میخوان ببینن شما در حد مبتدی زبان رو بلد هستین یانه!بعد خودشون کلاس زبان میزارن براتون.کاری که دوست خود من کرد.بعد از دیپلم رفت این کالج ها الانم داره پزشکی میخونه.به هر حال موفق باشین

حق با شماست اما اون ضد و نقیض هم متاسفانه دلیل داره.
    این کالج هایی که که گفتین دقیقا بهشون چی میگن؟ یکیشون رو معرفی میکنید؟

رشته و دانشگاه

اسمشون کامیونیتی کالج هست.توی اینترنت یه سرچی بکنین سایتش میاد یا توی ویکی پدیا فکر کنم بشه لیستشون رو پیدا کرد.من چون دنبالش نبودم.نمی دونم ولی یه بار همینطوری نگاه انداختم دیدم بعضی هاشون شرایطشون اینجوریه.گرچه اینا شانس ویزا رو خیلی پایین میارن.ولی من دیدم کسی که تونسته بره

معادل کامیونیتی کالج در ایران چی میشه؟ فکر میکنم چیزی بین دبیرستان و دانشگاه. ؟
    این کالج ها مدرک پیش دانشگاهی هم می خوان؟
    میتونم با اون دوستتون در ارتباط باشم؟

رشته و دانشگاه

معادل کامیونیتی کالج در ایران چی میشه؟ فکر میکنم چیزی بین دبیرستان و دانشگاه. ؟این کالج ها مدرک پیش دانشگاهی هم می خوان؟ میتونم با اون دوستتون در ارتباط باشم؟
    نمیدونم.چون همچین چیزی تو ایران نداشتیم ولی شاید بشه گفت فوق دیپلم.خیر.مدرک پیش دانشگاهی نمیخواد.اون دوستمم ازش میپرسم بهتون خبر میدم

Banned

1-بله حتما
    2- ارسال مدارک به یک دبیرستان.
    3-بله بله درسته که این کار زمان بر هست.
    4-نمیدونم که برای دبیرستان اقدام میکنن یا نه ولی شنیدم برای زبان هستن.
    6- بله دقیقا 4 ساله هست و چون شما هنوز انتخاب رشته نکردین با داشتن مدارک که شما اول دبیرستان رو خوندید میتونید اونجا به 2 دبیرستان برید.
    7- بله
    8- دبیرستان ها با هم فرق دارن - اگر امتحانی باشه ریاضی - زبان هست.
    9- حتما.
    شما میتونید تا 3 ماه قبل از 18 سالگی از ایران خارج بشین.
    البته گرفتن ویزا برای همچین مقطعی بدون مدرک زبان واقعا کار مشکلی هست.
    پیشنهاد میکنم که به یک موسسه کار خودتون رو بسپارید چون شرایط پیچیده ای دارید.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)